Dvi fėjos atrado verslo nišą: šveičia namus
Įkelta:
2021-07-27
Nuotrauka
a
Aprašymas

Rūta (kairėje) ir Ieva. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Ruošiantis valymui. Asmeninio albumo nuotrauka

 

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.

Pradėjo nuo pažįstamų

Moterys susipažino besimokydamos Tauragės profesinio rengimo centre, Ieva mokėsi kosmetologės, Rūta – kirpėjos specialybės. Kaip sako moterys, 2013 m. baigus mokslus tas pačias specialybes įgijusių merginų mieste buvo apstu, tad įsidarbinti buvo keblu. Jaunos moterys dirbo laikinus darbus: vasarą uždarbiavo pajūrio kurortuose bei Tauragėje – teko išbandyti ir indų plovėjos, kasininkės, pardavėjos, siuvėjos darbus. Draugių gyvenimai klostėsi gana panašiai: 21-erių jos susilaukė dukrų, po beveik poros metų Rūtai gimė ir sūnus. Ieva tuo metu augino tik vieną atžalą, dukrai pradėjus lankyti vaikų darželį atsirado laisvo laiko.

– Ėmiau dairytis galimybių užsidirbti, pažįstami žinojo, kad galiu už simbolinę sumą sutvarkyti, išvalyti namus. Pažįstamų ratas plėtėsi, sulaukdavau vis daugiau susidomėjimo mano paslaugomis. Pasikviečiau Rūtą. Nutarėme rimtai tuo užsiimti, – apie verslo užuomazgas pasakojo Ieva.

Pašnekovė, prisimindama pirmuosius namų valymus, juokiasi: pagrindinės priemonės buvo vanduo ir indų ploviklis „Fairy“. Pradėjus plaukti užsakymams moterys internetu įsigijo specialios, profesionaliam valymui skirtos chemijos ir valymo įrangos (langų valymo sistemą, dulkių siurblį). 

Dvi moterys susikūrė savo feisbuko paskyrą, logotipą ir ėmėsi populiarinti savo paslaugas „Jūsų namų fėja“ vardu. 

Mieste jos išnešiojo apie 500 skrajučių su paslaugų reklama.

Skaudėjo net pirštų galiukus

Pasak moterų, pirmoji investicija į priemones ir įrangą atsipirko per pirmuosius du mėnesius. 

– Paleidus mūsų interneto puslapį pasipylė skambučiai. Kiek nerimavome, ar viską suspėsime. Jėgos tai ribotos. Kartais po dienos šveitimo kitą dieną būdavo skausminga pakėlus rankas susirišti plaukus. Net pirštų pagalvėles skaudėdavo, – dabar prisimindama šypsosi Rūta.

Kaip sako moterys, tai nebuvo paprastutis namų tvarkymas, grindų, langų ir dulkių valymas, kaip įprasta tvarkant pažįstamų namus: skambinantieji prašydavo išvalyti nuomininkų nugyventą butą, iššvarinti patalpas po statybų, tad daugelio užsakymų metu tekdavo šveisti.

– Siaubingiausiai atrodo nuomoti butai, nesvarbu, ar juose gyventa vaikinų, ar merginų – šveisti visuomet būna ką. Kartą virtuvėje radome tiek priaugusių riebalų, kad teko juos grandyti statybine mentele. Nuo spintelių viršaus, garų surinktuvo, plytelių... Paprastai skambinantysis sako: „Man reikia tik išvalyti virtuvę ir vonią, ten nėra ką valyti“, o ateini  ir rankos nusvyra, kur beprisiliestum, dėl riebaluoto paviršiaus kimba rankos, – pasakoja moterys.

Nuotrauka
a

Kalkėtą vonios kambarį ir riebalais užleistą virtuvę iššveisti merginos trunka apie šešias valandas. Kadangi telefonu sunku įvertinti buto užterštumą, tikslią kainą už paslaugas moterys nurodo tik po darbo.

– Iš pradžių buvome nusistačiusios valymo kainą – 1,6 euro už kvadratą. Paprastas valymas – 1 euras. Padirbome porą kartų už tą kainą ir pamatėme, kad einame „į minusą“. Ėmėme domėtis, kokios paprastai būna valymo kainos. Dairėmės po didmiesčių valymo paslaugų interneto puslapius, skimbtelėdavome ir pasiteirauti. Dabar mes sulaukiame panašių skambučių: mums skambina merginos, norinčios sužinoti mūsų paslaugų kainas ir imtis to paties, – pasakoja Ieva.

Smagiausia – švaros ir gaivos pojūtis

Kaip sako moterys, patirtis parodė – būtina save tinkamai įvertinti: jei žinai, jog gerai dirbi – ir paslaugų kaina turi būti ne nuvilianti, o motyvuojanti.

O didžiausią džiaugsmą, pasak moterų, teikia švaraus ir gaiviai kvepiančio buto įspūdis.

– Nuo prigimties esu pedantė. Tokia buvo mano močiutė: tvarkinga, pasitempusi, namuose – visuomet švaru. Nuo mažens laikausi ypatingos švaros namuose ir aš: net mano kompiuterio klaviatūra turėdavo būti išardyta ir kruopščiai išvalyta ausų krapštuku, – pasakoja Ieva. – Džiaugiuosi, kad ir Rūta yra reikli sau ir mūsų požiūriai šiuo klausimu sutampa. Valydamos pasidaliname kambariais, tarkim, ji valo virtuvę, o aš – vonios kambarį. Pradedame nuo šių kambarių tolimiausio kampo ir palaipsniui artėjame lauko durų link. Šveisdamos kartu gabename ir valymo priemones, kad išvalius paskutinį buto centimetrą nereikėtų grįžti nieko pasiimti. Neapsakomas tas momentas, kai priartėjusi prie lauko durų iškeli per buto slenkstį kibirą, pabaigi valyti, atsistoji ir nužvelgi rezultatą. Atsidūstame: baigta – švaru!

Na ir, žinoma, didžiausias džiaugsmas yra uždirbti pinigus šeimai. Ieva turi planų imti paskolą butui. Šiuo metu jos ir jos draugo nuomojamame bute gyvena ir Ievos sesuo, tad išlaidų netrūksta.

Rūta ir Ieva džiaugiasi, kad jų paslaugomis domisi ne tik Tauragės, bet ir kitų rajonų gyventojai. Sulaukta užsakymo ir iš Klaipėdos, tačiau moterys privalėjo atsisakyti. Būtų nespėjusios laiku grįžti į Tauragę iš darželių pasiimti vaikučių.

Moterys pasvarsto apie galimybę ateityje veiklą plėsti, galbūt užsiimti ir baldų valymu.

– Mums iki pilnos laimės reikėtų įsigyti specialų valymo siurblį, chemijos priemonių – tam reikėtų apie 2000 eurų. Domimės ir galimybe gauti paramą iš Užimtumo tarnybos, tačiau kol kas rengti verslo plano neskubame. Turime užsakymų, reikia spėti suktis, – kalbėjo merginos.

 

Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.