„Bekonas“: plėtra – septynmyliais žingsniais
Įkelta:
2022-03-27
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Vilius Stumbra parduotuvėje Gargžduose. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.

Asortimentas – vis įvairesnis

Pernai balandžio pabaigoje jaunas verslininkas Vilius Stumbra įgyvendino seną savo svajonę – prie „Maximos“ Gedimino gatvėje atidarė specializuotą mėsos gaminių parduotuvę, siūlančią platų rūkytos, sūdytos, vytintos ir virtos mėsos gaminių, paruoštų Tauragės krašto ūkininkų, asortimentą. Joje galima rasti ir kepimui paruoštos brandintos jautienos, įvairių rūšių šašlykų, šviežių dešrelių. Parduotuvėje, pavadintoje „Bekonu“, ir daugybė kitų produktų – ekologiško aliejaus, padažų, miltų, sūrių traškučių, arbatos, nealkoholinių gėrimų. Įgyvendinti svajonę nesutrukdė net karantinas. Dabar asortimentas dar platesnis: pasak V. Stumbros, atsižvelgiant į pirkėjų poreikius, parduotuvės lentynose atsirado duonos, saldumynų, gerųjų bakterijų, raugintų produktų, gausesnis sūrių asortimentas, yra įvairesnių marinuotų mėsos gaminių. 

Paprašytas papasakoti apie tiekėjus, verslininkas pasakoja, kad didžioji dalis tiekėjų – Tauragės ar aplinkinių rajonų gamintojai: 

– Tie, su kuriais jau dirbame, ne visada sugeba patenkinti mūsų poreikį, nes paklausa vis auga. Taigi bandome kalbinti smulkesnius gamintojus, vieną ar kitą aplankome, kalbamės, žiūrime, ką jie gali pasiūlyti.

Kai kurie produktai atkeliauja ir iš toliau, pavyzdžiui, duona kepama Prienų rajone.

Populiariausi – lašiniai

Rinkdamasis produkciją, V. Stumbra sako daugiausia dėmesio kreipiantis į kokybę:

– Pagrindinis kriterijus – kad būtų kuo natūraliau. Jei rūkytas, tai tikrai rūkytas, ir pan. Ir kuo mažiau sintetinių priedų. Aišku, visai jų išvengti mūsų laikais sunku, bet įmanoma. Tiesa, tada produkto galiojimo laikas būna trumpesnis.

Daugelį gaminių galima užsisakyti iš anksto – jei reikia konkrečiai datai, tada jie ir atvežami.  

O kuris produktas pats perkamiausias? Vilius atsako neabejodamas:

– Pirmoje vietoje – sūdyti lašiniai. Dar dešros, kumpeliai, sūriai. Stipriai išaugo duonos pardavimai, nes žmonės ieško kuo sveikesnės.  

Netrukus – jau penkta parduotuvė

Taurage verslininkas nusprendė neapsiriboti – dabar šalyje veikia jau keturios parduotuvės: be Tauragės, jos įkurtos Gargžduose, Klaipėdoje ir Kretingoje. Paskutinioji, Kretingoje, atidaryta visai neseniai – kovo 10-ąją. O šiomis dienomis bus pasirašyta sutartis dėl dar vienos parduotuvės Klaipėdoje patalpų.

– Tai bus pati didžiausia parduotuvė, triskart didesnė už kitas, taigi ir asortimentas ten bus didžiausias. Ji įsikurs gerame, gražiame rajone, naujame, šiuolaikiškame pastate, kuris dar tik statomas – bus baigtas po poros mėnesių, – pasakoja verslininkas, – pirmoji mūsų parduotuvė Klaipėdoje veikia viename Šilutės plento gale, naujoji bus kitame gale.

Pasak V. Stumbros, klientų poreikiai visuose miestuose gerokai skiriasi, taigi tenka atidžiai sekti paklausą, gilintis į pirkėjų norus. Pavyzdžiui, Gargžduose pirkėjai nori kuo platesnio asortimento, jiems patinka naujovės, jei ilgesnį laiką asortimentas neatsinaujina – pardavimai smunka. O Klaipėdoje visai kitaip – ten gyvenamasis rajonas, daug pagyvenusių žmonių, jie perka būtent savo pamėgtus produktus.  

Bus ir cechas

Planuose – ir dar viena parduotuvė, šįkart – Šilutėje. Tikimasi, kad iki metukų gimtadienio ji irgi jau bus rengiama atidarymui.

Dar viena naujiena – ruošiamasi atidaryti savo cechą, kuriame mėsa bus marinuojama. Cechas veiks Tauragės pramoniniame rajone. Patalpos jau suremontuotos, šiomis dienomis vežama įranga.

O kaip dėl konkurencijos? Vilius pasakoja didesniuose miestuose jos nejaučiąs, labiausiai konkurentų agresiją jaučiąs Tauragėje.

– Kitur visokių parduotuvių daug, bet visi išsitenka, jokių skundų, jokių piktumų. Atvirkščiai – vieni kitiems patariam, padedam, nukreipiam pas konkurentus, jei reikalingos prekės neturim. Daug bendraujam su geromis parduotuvėmis Vilniuje, Kaune, visur yra partnerių, draugų, Šilalėje dabar vieni atsidarinėja, važiavau, padėjau, patariau kiek galėjau. Visi išsitenkam... – pasakoja jis.    

Darbuotojais džiaugiasi 

Nors daugelis verslų skundžiasi, kad nėra kam dirbti, Vilius to pasakyti negalėtų. Šiuo metu „Bekone“ dirba 10 žmonių. Savo darbuotojais Vilius džiaugiasi: visi atsakingi, darbštūs, jokios kadrų kaitos nėra. Kodėl? Paslaptis paprasta: pagarbus požiūris, orus atlyginimas, socialinės garantijos.

Pasak Viliaus, šis verslas jam teikia džiaugsmą: nors ir nelengva, viskas įdomu. 

– Atsikeli ryte ir džiaugiesi. Nors darbo be proto daug... – šypsosi jis.

 

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.