Parduodant būstą geriausias sprendimas – kreiptis į brokerį
Įkelta:
2022-08-27
Nuotrauka
pika
Aprašymas

Nekilnojamojo turto agentūros „PiKa namai“ vadovas Matas Kaminskas 

Asmeninio archyvo nuotrauka

 

Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 

Idėja kilo po praktikos 

Nekilnojamojo turto agentūros „PiKa namai“ direktorius Matas Kaminskas atidaryti agentūrą nusprendė pabandęs dirbti samdomą darbą ir supratęs, kad šis kelias – ne jam. Dar mokantis Socialinių mokslų kolegijoje reikėjo atlikti praktiką. Vaikinas pasirinko vieną nekilnojamojo turto agentūrą. Praktika Matui ir pamėtėjo mintį imtis verslo.

– Pasidomėjau, kad nekilnojamo turto agentūra nereikalauja labai didelių investicijų ir pamaniau, kad Tauragėje tai būtų gera perspektyva, mat mūsų mieste yra labai mažai nekilnojamojo turto brokerių, – teigė „PiKa namai“ direktorius.

Šiuo metu agentūra kviečia prisijungti ir naujų komandos narių. Kaip teigė Matas, svarbiausia yra didelis noras mokytis, komunikabilumas bei vairuotojo pažymėjimas ir automobilis, kurio prireiks vykstant į objektus.

Būstų paklausa Tauragėje – didelė

Pasak NT agentūros vadovo, Tauragėje nekilnojamo turto pasiūla yra maža, o ieškančiųjų įsigyti būstą – netrūksta.   

– Dabar labai aukštos palūkanų normos tiek bankuose, tiek unijose, bet nekilnojamąjį turtą tauragiškiai perka ir parduoda. Ypač tai jaučiama dabar, kai ruošiamasi Tauragėje įrengti aplinkkelį – daug kas nori parduoti savo būstus ir persikelti gyventi į kitą, jų manymu, ramesnę vietovę, – vardijo Matas.

Kad būsto paieškos būtų ne tokios varginančios, o parduodantieji nepatirtų nuostolių, pagalbos tikslinga prašyti specialistų.

Nekilnojamo turto agentūra „PiKa namai“ turi didelę klientų duomenų bazę – į juos kreipiasi ir klientai iš užsienio. Dažnai prašoma padėti susirasti būstą ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. 

O parduodantys būstus dažnai susiduria su problema –  neįvertina realios savo nekilnojamojo turto kainos – įvertina arba per maža kaina, arba per didele. 

– Mes matome daug objektų, bendraujame su turto vertintojais, todėl galime įvertinti turtą ir parduoti jį už geriausią kainą, – teigia agentūros direktorius. – Parduodami patys žmonės per didelį klientų srautą jaučia pirkėjų spaudimą – pirkėjas dažnai nuvertina turtą ir žmogus parduoda nekilnojamąjį turtą 20–30 proc. pigiau nei buvo planavęs. 

Nekilnojamojo turto agentūra pasirūpina ir dokumentų sutvarkymu, bendrauja su notarais. Tiek pirkėjas, tiek pardavėjas sutartą dieną gauna pranešimus, kad su dokumentais atvyktų pasirašyti sutarties. 

– Jūs mus pasamdote ir sulaukiate tik skambučio, kada ateiti pas notarą, nereikia rūpintis nei būsto aprodymu, nei bendravimu su klientais, – vardijo M. Kaminskas.

Konsultuoja nemokamai

Renkasi tauragiškiai, kaip pastebi Matas, mažesnius būstus. 

– Pastebiu, kad Tauragėje žmonės linkę pirkti mažesnius namus, kuriuos yra pigiau išlaikyti. Senų namų žmonės nelinkę pirkti, kadangi yra kilusios statybinių medžiagų kainos, tad geriau pirkti naujesnės statybos namą.

Naujos statybos namų yra Jūros alėjoje, Stragutės kaime, Miško gatvėje. Jų paklausa yra didelė,  naujos statybos namus žmonės greitai nuperka, tačiau pastatoma jų mažai.

Agentūros vadovas pastebi, kad žmonės labai ieško sutvarkytų butų, ir dažnai atsisako būstų, kuriuose yra raudonos ar kitų ryškių spalvų, margos sienos. 

– Konsultacijų metu norintiems parduoti būstus rekomenduoju būsto sienas perdažyti neutralia spalva, dabar madingas švediškas minimalizmas, viskas kuo paprasčiau, – pardavimus gerinančius patarimus dalijo Matas.

Pasak jo, į nemokamas konsultacijas atėję žmonės išeina tikrai patenkinti, nes agentūroje sulaukia daug patarimų.  

– Mes padedame klientams kiekviename žingsnyje ir ateityje jiems mūsų nebereikia, nes viską paaiškiname iki smulkmenų. Konsultacijų metu aptariame gyventojų pajamų mokesčio niuansus, turto vertinimą, patariame, kaip parduoti turtą, kaip jį paruošti. Kalbame ir apie teismo leidimus, kai yra mažamečių vaikų, aptariame žmones dominančius notarų klausimus, – vardijo M. Kaminskas.

„PiKa namai“ bendradarbiauja ir su kitomis nekilnojamo turto agentūromis – taip pardavimai įvyksta daug greičiau. 

Dėl nekilnojamojo turto su „PiKa namai“ direktoriumi Matu Kaminsku susisiekti galima tel. +370 653 72 992. Ofisas Prezidento g. 62 darbo dienomis dirba nuo 9 val. iki 18 val., šeštadieniais – nuo 10 val. iki 13 val., tačiau dėl būstų apžiūros galima susitarti bet kokiu, klientui patogiu laiku. 

 

Užs. Nr. 73

 

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.