Oficialu: visi verslo liudijimai – už 1 eurą
Įkelta:
2020-06-09
Nuotrauka
Aprašymas
Nuo birželio iki gruodžio rinkliavos mokesčio nebereikės mokėti gėlininkams, maisto produktų pardavėjams turgeliuose. Margaritos Rimkutės nuotrauka

Dėl koronaviruso epidemijos paskelbtas karantinas sukėlė sunkumų daugeliui verslų. Dabar jis jau gerokai sušvelnintas, verslai po truputį atsigauna, tačiau savivaldybė skelbia kaip įmanoma juos remsianti, mat svarbu, kad nuostolių patyrę verslininkai kuo greičiau „įsivažiuotų“. Tad gegužės 27-osios Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintos Tauragės rajono savivaldybės fizinių ir juridinių asmenų rėmimo priemonės – sumažinti valstybinės žemės nuomos, žemės, nekilnojamojo turto mokesčiai, o už verslo liudijimus reiks mokėti simboliškai – vos 1 eurą.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino fizinių ir juridinių asmenų, patyrusių nuostolių karantino metu, rėmimo priemones.

2020 metų žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčiai sumažinti 20 proc. (nuo mokestinės turto vertės) už Tauragės rajone esantį nekilnojamąjį turtą ir žemės sklypus, išskyrus kitos paskirties statinius (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės), apleistus ir neprižiūrimus pastatus.

Nutarta nuo kai kurių mokesčių visiškai atleisti – nebus renkama vietinė rinkliava ir prekiauti ar teikti paslaugas viešose vietose bus leidžiama nemokamai, taip pat 2 mėnesius po karantino nuomininkai atleisti nuo savivaldybei nuosavybės teise priklausančių negyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio. Valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčiai teikiantiems viešbučių, kelionių agentūrų ir turizmo paslaugas sumažinti perpus.

Prekiaujantys ar teikiantys paslaugas viešosiose vietose atleisti nuo 2020 metų vietinės rinkliavos mokesčio už leidimo išdavimą. Taigi nuo birželio iki gruodžio mokesčio nebereikės mokėti gėlininkams, maisto produktų pardavėjams turgeliuose. 

Patalpų nuomininkai atleisti nuo Tauragės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančių negyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio 2 mėnesių laikotarpiui po karantino Lietuvos Respublikoje pabaigos ir delspinigių mokėjimo karantino metu.

Posėdyje priimtas sprendimas asmenims, įsigijusiems verslo liudijimus vykdomai veiklai, nuo liepos 1 iki gruodžio 31 d. taikyti 1 euro fiksuotų pajamų mokesčio dydį (87 veikloms). Iki šiol verslo liudijimus už 1 eurą galėjo įsigyti 43 pavadinimų veiklas vykdantys rajono gyventojai.

Tarybos nariams kilo klausimų, kodėl iki karantino taip skirtingai vertintos paslaugos dabar sulygintos:

– Juk, pavyzdžiui, statybų ar automobilių remonto paslaugas teikusieji mokėjo už verslo liudijimus labai skirtingai, dabar gi visiems 1 euras, ar nereikėtų diferencijuoti? Juk negalime batsiuvio prilyginti žmogui, kuris dirba statybose. Pavyzdžiui, vienas už verslo liudijimą mokėjo 16 eurų, kitas – 400. Ir pajamos jų skirtingos, o dabar visi mokės vienodai, po 1 eurą. Ir nukentėjo ne visi vienodai. Pavyzdžiui, automobilių verslas išties buvo pakirstas, statybų sektorius galbūt mažiau, nors irgi tam tikrų sukrėtimų patyrė, o kai kurie gal nelabai pajuto, – posėdžio metu klausė Darius Petrošius.

Paaiškinta, kad klausimą rengusi darbo grupė taip nutarė todėl, kad visi verslininkai yra nukentėję ir taip savivaldybė solidariai prisideda prie verslo skatinimo. Be to, diferencijavus mokestį būtų sudėtinga jį administruoti.

„Tam, kad ateityje verslo subjektams būtų mažiau ribojimų ir daugiau galimybių pasinaudoti teikiama parama, planuojama keisti smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programą. Karantino laikotarpiu verslas ir gyventojai susidūrė su rimtais ir sudėtingais iššūkiais. Tikiuosi, kad šiandien priimti sprendimai sunkumus padės įveikti greičiau“, – rašo administracijos direktorius.

 

Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 valanda
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.