Orai: paskutinė liepos savaitė bus permaininga
Įkelta:
2020-07-27
Nuotrauka
Aprašymas
Rasos Giraitienės nuotrauka/FB grupė „Orų entuziastai“

Pirmomis dienomis šalyje vyraus itin šilti orai, tačiau vis pasirodys lietaus debesys. Savaitei įpusėjus įsismarkaus vėjas, o šiluma atslūgs, tad antra savaitės pusė bus gerokai gaivesnė.

Šiandien pirma dienos pusė daugelyje vietovių rami ir graži, tik vakarinius šalies rajonus niauksto debesys, vietomis lyja. Dienai bėgant, ypač po pietų, lietaus debesų pasirodys daugelyje šalies vietovių, vietomis griaudės perkūnija. Vyraus nepastovios krypties vėjas. Pietinėje šalies dalyje termometrų stulpeliai šoktels iki 30 laipsnių. Kuklesnė šiluma numatoma pajūryje, šiaurės vakariniuose šalies rajonuose, čia bus apie 20–24 laipsnius šilumos. Vilniuje oras šils iki 27, Kaune ir Panevėžyje iki 26 laipsnių. Šiauliuose bus apie 25, Klaipėdoje apie 20 laipsnių šilumos.

Antradienį numatomi labai panašūs orai. Nakties valandomis vietomis tęsis krituliai, perkūnija. Kai kur suboluos rūkai, ypač vakarinėje šalies dalyje, čia matomumas bus labai prastas. Temperatūra šalyje svyruos tarp 12–17 laipsnių šilumos. Dienos metu vyraus nepastovus debesuotumas, vietomis sugriaudės perkūnija, gali truputį palyti, tačiau gausesni krituliai atkeliaus vėlai vakare į vakarinius šalies rajonus. Pūs vidutinio stiprumo pietinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Kaune oras įkais iki 27, Panevėžyje iki 26 laipsnių. Šiauliuose bus apie 25, Klaipėdoje apie 24 laipsnius šilumos.

Trečiadienį sulauksime truputį gaivesnių orų. Pirmoje nakties pusėje vakarinius šalies rajonus pasieksianti kritulių juosta keliaus rytų link, tad daug kur palis, vietomis griaudės perkūnija. Naktis bus šilta, temperatūra sieks 15–19 laipsnių šilumos. Ryte ir pirmoje dienos pusėje krituliai labiau vyraus rytinėje šalies dalyje, tačiau dieną pasitrauks. Dienos metu daug kur numatomi pragiedruliai, tik vakariniuose šalies rajonuose protarpiais gali palynoti. Pūs apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas, gūsiai sieks 10–15 metrų per sekundę. Vilniuje dieną oras šils iki 23, Kaune ir Panevėžyje iki 22 laipsnių. Šiauliuose bus apie 20, Klaipėdoje apie 18 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienis bus gaivesnis ir nemaloniai vėjuotas. Nakties metu didesnė kritulių tikimybė numatoma vakariniuose šalies rajonuose. Temperatūra svyruos tarp 11–16 laipsnių šilumos. Dienos metu įsismarkaus vakarų krypties vėjas, gūsiai stiprės iki 15–20 metrų per sekundę. Vietomis, daugiausia vakariniuose, šiaurės vakariniuose ir kai kur šiauriniuose šalies rajonuose, palis. Vilniuje ir Kaune teliks 20, Panevėžyje 19 laipsnių šilumos. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 17 laipsnių šilumos.

Penktadienį dangų dažniau niaukstys debesys, išsilaikys smarkokas vakarų krypties vėjas, truputį palis tik kai kur. Nakties metu vyraus 11–16 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 20, Kaune ir Šiauliuose iki 19 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 18 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį pūs gaivesnis šiaurinių krypčių vėjas, temperatūra dieną kils šiek tiek aukščiau. Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį vyraus nepastovus debesuotumas, vietomis truputį palis.  

 

Nuotrauka
Nuotekų valykla
Įkelta:
prieš 59 minutes
„Tauragės vandenų“ nuotekų valymo įrenginys perkrautas. Pramonė plečiasi, daugėja gyventojų, kurie jungiasi prie vandens tiekimo tinklų. Bet augimas atveria didžiulių problemų – nei savivaldybė, nei vandentvarkos įmonė neturi lėšų valymo įrenginių plėtrai. Jeigu artimiausiu metu problema nebus sprendžiama, didesnis potvynis – ir Jūros upė būtų užteršta fosforu, azotu ar kitomis kenksmingomis medžiagomis.
Nuotrauka
M. Mažvydo progimnazija
Įkelta:
prieš 20 valandų
Apie tai savo feisbuko paskyroje praneša rajono meras Dovydas Kaminskas. Bus atnaujinti bėgimo takai, įrengta universali krepšinio ir teniso aikštelė, atnaujinta futbolo aikštė, įrengta dirbtinės dangos mini futbolo aikštė, smėlio tinklinio aikštelė, metimo sektorius ir vaikų bei paauglių sporto aikštelė.
Nuotrauka
gt
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gyventojai, net išreiškę pageidavimą reklamos negauti, pašto dėžutėse kartais vis dar randa krūvas skrajučių. Vieni, ypač vyresni žmonės, tokiu „turtu“ pašto dėžutėse džiaugiasi – reklaminiuose leidiniuose jie išstudijuoja didžiųjų prekybos tinklų kainas, išsirenka, kur, ką ir kada bus galima nusipirkti pigiau. O kitus žmones namuose sparčiai besikaupiančios bereikalingos popierių krūvos erzina, todėl jie visokiais būdais nori jų atsikratyti. 
Nuotrauka
kupolas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien Kartų parke Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos iniciatyva pastatytas kupolas, kuriame netrukus turėtų įsikurti mini biblioteka. Poilsiautojai čia galės užsukti paskaityti spaudos ar tiesiog leisti laiką – viduje bus sėdmaišiai. Kadangi kupolas nebus rakinamas baiminamasi, kad jo naktimis nenuniokotų vandalai.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
prieš 1 dieną
Penktadienį Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius atlikto Tauragės rajono maudyklų tyrimus.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės rajono savivaldybė vakar pranešė, kad dėl aukštos lauko temperatūros ir didelės kaitros Ryto (Norkaičiai), Vėjų (Stragutė) ir Mokyklos (Dacijonai) gatvėse išplaukė bitumas – ant asfaltbetonio dangos susidarė blizgantis paviršius, matosi dangos tirpimo žymės.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-22
Lietuvą užklupus stichinei kaitrai žmonės vėsinasi, kaip išmano: visu pajėgumu jungia kondicionierius ir paprasčiausius oro ventiliatorius, uždaro langus ar kaip tik stengiasi susikurti nors menkiausią skersvėjį. Prasidėjus naujai darbo savaitei patariama atkreipti dėmesį į kompiuterius, kurie ne tik patys jautrūs karščiui, bet ir gali tapti nepageidaujamu papildomos šilumos šaltiniu.
Nuotrauka
Pėsčiųjų tiltas
Įkelta:
2021-06-22
Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai rinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Trijose kategorijose pateikta keturiolika projektų. Daugiausia gyventojų palaikymo sulaukė projektai „Stragutės pastogė“, „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-21
Mokytojai, baigę mokslus Vilniaus ar Kauno universitetuose, į regionų mokyklas atvyksta retai. Apie 80 proc. Šiaurės Lietuvos švietimo sistemos žmonių yra baigę pedagogikos mokslus Šiauliuose, o kaimų mokyklose didžiųjų universitetų absolventų likę, matyt, tik vienas kitas, ir tai iš vyresnės kartos.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2021-06-21
Pastaruoju metu Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), kaip ir daugelis kitų institucijų, susiduria su problema, kai naudojantis AB Lietuvos pašto paslaugomis siunčiami laiškai su svarbia ir aktualia informacija dalies asmenų nepasiekia arba pasiekia pavėluotai. 
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-21
Kaip teigia Tauragės savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius, pernai Tauragėje 10 km žvyruotų gatvių buvo palaistyta kalio chloridu, tai veiksmingai padeda kovoti su gatvių dulkėjimo problema. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-06-21
Stichinė kaitra Lietuvoje tęsis ir šios savaitės pradžioje, tačiau nuo antradienio šalį vis dažniau aplankys ir audringesni momentai – liūtys bei perkūnijos.
Nuotrauka
gandras
Įkelta:
2021-06-21
Ne mažiau nei 1000 kWh elektros energijos per metus sunaudojantys privatūs vartotojai artimiausiu metu sulauks pranešimų dėl elektros tiekėjo pasirinkimo. Tam laiko bus skirta iki šių metų gruodžio 18 dienos. Tai antrasis Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo etapas. Tačiau ką daryti gyventojams, kurie  neseniai keitė būstą ir jų suvartojamos elektros energijos statistika tik pildoma? Išeičių yra, sako specialistai.
Nuotrauka
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotraukos
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotraukos
Įkelta:
2021-06-19
Taurų nuotykių parke, atveriant vartus į mūsų tradicijas, kviesta keliauti mūsų protėvių nutiestais Amatų keliais ir pajusti iki šiol gyvą lietuvių darbštumą. Audėjai, puodžiai, juvelyrai, pynėjai, medžio drožėjai, siuvėjai, kalviai, bitininkai... – penktadienį vykusioje šventėje pristatyti įvairiausi amatai.
Nuotrauka
pilis
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-18
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas teigia, kad miestas galėtų tapti žaliausiu Lietuvoje. Mūsų šalis iki 2030 metų siekia turėtų bent vieną miestą, neutralų klimatui. Tuo metu aplinkos ministras Simonas Gentvilas įsitikinęs, kad tokiais galėtų tapti tie miestai, kurie yra kurortinėse savivaldybėse, praneša BNS.
Nuotrauka
orai
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-18
Penktadienį karštis bus intensyvesnis. Kaitrios saulės neuždengs debesys, išsilaikys sausi orai. Pūs vos juntamesnis pietų, pietryčių krypties vėjas. Naktis numatoma giedra, temperatūra sieks 13–17 laipsnių šilumos. Dieną karštis daug kur artės prie 30 laipsnių, o kai kur šią ribą ir peržengs. Vilniuje oras šils iki 27, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 28 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 25 laipsnius karščio.
Nuotrauka
siuksl
woroni.com puslapio nuotrauka
Įkelta:
2021-06-16
Pakelti svetimą šiukšlę – jau nebe tabu. Vis daugiau Lietuvos žmonių įsitraukia į aplinkos tvarkymą ir stengiasi mažinti taršą, todėl birželį Lietuvoje vyksta „Misija: švari vasara!“, skatinanti gamtoje pakelti svetimą šiukšlę, nepalikti savų ir tokiu pavyzdžiu dalytis socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
menės
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-06-16
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projekto „Kultūros muitinės“ renginių idėjinė amplitudė kasmet aprėpia skirtingas temas: nuo kulinarinio paveldo tyrinėjimų iki perkusijos meistrų improvizacijų, teatralizuotų, žiūrovus įtraukiančių istorinių performansų. Šiais metais organizatoriai teigia neketinantys sustoti ir kviečia dalyvauti „Kultūros muitinės“ vardą pateisinsiančiuose renginiuose. Pirmasis – jau šiandien. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-16
Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 28-liepos 4 dienomis, Lietuvoje vyks specialūs globėjų savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt. Renginių metu visuomenei bus pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.