Garbės piliečių vardai – keturiems tauragiškiams
Įkelta:
2021-05-03
Nuotrauka
k
Aprašymas

Nuotraukų koliažas

Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardus net keturiems žmonėms: lengvosios atletikos treneriui Aloyzui Šlepavičiui, verslininkui Antanui Stankui, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai ir tautodailininkei Onai Paulauskienei.

Nuopelnai – svarūs

„Tauragės žinių“ paprašyta pakomentuoti kandidatūras mero patarėja Šarūnė Stasytienė atsakė, kad Aloyzą Šlepavičių pasiūlė sporto klubo „Klasik“ prezidentas Jonas Sabutis. Pasak jos, surinkti 54 parašai žmonių, pritariančių Jono Sabučio siūlymui. Suteikti garbės piliečio vardą jam siūloma už  ypatingus nuopelnus ir pastangas savo darbais garsinant Tauragės rajono savivaldybės vardą šalyje ir už jos ribų, aktyvią visuomeninę veiklą bei išskirtinį indėlį į Tauragės rajono savivaldybės švietimo, sporto vystymo sritį.

Joną Samošką, kaip kandidatą, pasiūlė Lomių kaimo bendruomenė „Lomiai“. Teigiama, kad jam šį vardą siūloma suteikti už ilgametį darbą Tauragės rajono žmonėms, visuomeninę veiklą ir Tauragės rajono garsinimą šalyje. J. Samoška – ilgametis Mažonų seniūnijos seniūnas, savivaldoje dirbantis jau 38 metus. Balandžio 28-ąją jam sukako 65-eri ir jis išėjo į pensiją. 2017 m. Jonui Samoškai įteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimas. Šiuo ženklu Lietuvos vietos savivaldos dienos proga kasmet paskatinamos ryškiausiai įvairiose srityse sublizgėjusios šalies savivaldybės, ženklai įteikiami ir keletui labiausiai vietos savivaldai nusipelniusių žmonių. J. Samoška 2012–2016 m. buvo Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentas, 2012-aisiais yra gavęs Žemės ūkio ministrės padėką, 2012-aisiais išrinktas Tauragės rajono metų seniūnu.

Antano Stankaus kandidatūrą, pasak Š. Stasytienės, iškėlė Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Tauragės filialo pirmininko pavaduotojas Vidas Čereškevičius. Garbės piliečio vardą jam siūloma suteikti už verslo plėtrą Tauragėje, visuomeninę veiklą ir iniciatyvas miestui. Buvęs tarybos narys A. Stankus netrukus minės savo 70-metį. Jis ne tik žinomas verslininkas, įkūręs Tauragės industrinį parką, kuriame sukurta per tūkstantį darbo vietų, bet ir daugelio kultūros ir sporto renginių mecenatas. A. Stankus įkūrė Tauragėje Rotary klubą, buvo vienas iš Tauragės apskrities verslininkų asociacijos steigėjų. Jis vadovauja Politinių kalinių ir tremtinių sąjungai, daugelį metų remia įvairias patriotines iniciatyvas, ypač daug prisidėjo steigiant Tremties rezistencijos muziejų, „Tremtinio“ chorą. 

Garbingą titulą siūloma suteikti ir tautodailininkei Onai Paulauskienei. Pasak Š. Stasytienės, anksčiau jos kandidatūra siūlyta Garbės ženklo apdovanojimui, bet komisijos nariai nubalsavo, kad tautodailininkė verta Garbės piliečio vardo už meninę veiklą ir Tauragės vardo garsinimą šalyje. Tautodailininkei šiomis dienomis sukanka 82-eji, ji – plačiai žinoma vienintelė Tauragės rajone medžio drožėja moteris, jau daugiau nei 30 metų nesiskirianti su kaltais ir drožtukais. 1999 metais po autorinės parodos Tauragės krašto muziejui padovanojo beveik visą savo tuometinę darbų kolekciją – 104 medžio drožinius. Tačiau nuo to laiko darbšti moteris, žiemomis išdrožianti daug naujų darbų, vėl sukaupė nemažą kolekciją, kurią nuolat eksponuoja savo namuose Batakiuose įkurtame asmeniniame muziejuje. Daug jos darbų yra išdovanota ir puošia rajono kaimus ir miestelius.

Padėkos nebūna per daug

Tarybos posėdžio metu buvo siūloma Garbės piliečio vardą jo nusipelniusiems žmonėms suteikti ne vienąkart, prieš miesto šventę, o dukart – ir per miesto šventę, ir kalėdinį padėkos vakarą. 

Kai kurie tarybos nariai siūlė balsuoti atskirai už kiekvieną kandidatą, o ne už visus kartu – taip esą būtų sustiprinta pati procedūra, o siūlomas žmogus labiau pagerbiamas. Be to, teigta, kad gali atsitikti taip, kad tarybos narys vienai kandidatūrai pritaria, o kitai – ne. Siūlyta ir atsisakyti kandidatūrų svarstymo tarybos posėdžio metu. 

Taigi tarybos nariai balsavo už kiekvieną kandidatūrą atskirai.

Garbės piliečio regalijos paprastai įteikiamos miesto šventės metu.

Kam suteikiamas?

Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas Lietuvos ir bet kurios užsienio valstybės piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas savo darbais garsinant Tauragės vardą šalyje ir pasaulyje bei išskirtinį indėlį į Tauragės rajono savivaldybės mokslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, verslo, socialinio vystymo, žemės ūkio bei kitas sritis. Siūlyti suteikti Garbės piliečio vardą gali meras, savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės vykdomosios institucijos, seniūnai, rajono įstaigos, įmonės, visuomeninės, kūrybinės, religinės ir kitos juridiškai teisėtos organizacijos, vietos bendruomenės, asmenų grupės (ne mažiau kaip 20 asmenų) ir kiti juridiniai asmenys.

Siūlymas asmeniui suteikti garbės piliečio vardą pateikiamas raštu Tauragės rajono savivaldybės tarybos sudarytai Tauragės rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo komisijai. Už pateiktų duomenų apie siūlomą asmenį teisingumą atsako siūlymo teikėjas.

Tauragės garbės piliečio vardas iki šiol suteiktas 31 Tauragei nusipelniusiam piliečiui. Pirmajam šis vardas buvo suteiktas tautodailininkui Antanui Bagdonui. 

 

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 8 valandas
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. Automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu. „Tauragės žinios“ pakalbino kelis automobilių prekyba užsiimančius verslininkus. Ką jie mano apie naująją tvarką? 
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 8 valandas
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas Kultūros ministerijos siūlymu nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Mūsų mieste repeticijos jau gali vykti – Tauragėje dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 158,1 atvejo. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar paskelbta apie galimybę 5–8 klasių mokiniams grįžti į mokyklas. Vieni tėveliai tuo labai džiaugėsi, kiti – papylė priekaištų dėl mokinių testavimo, kuris, pasirodo, būtinas, kad vaikas galėtų praverti mokyklos duris. Šiandien rajono meras paskelbė, kad į klases grįš 5 rajono klasės.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja. 
Nuotrauka
dujų balionai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jau metai, kai valstybė skirsto paramą dujų balionų nutarusiems atsisakyti daugiabučių gyventojams. Tą padariusiems numatytos valstybės subsidijos įsigyjant elektrinę ar dujinę viryklę. Aktyviausiai paraiškas teikia Tauragės, Jurbarko, Šilutės, Raseinių gyventojai. Nors Tauragėje yra dujotiekis,  iki daugiabučių vamzdžiai nėra atvesti, todėl gyventojai savo butui gali pasirinkti tik elektros energijos šaltinį.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos PGV Tauragės PGT inspektoriai vykdo prevencinę akciją „Nedegink žolės!“, kurią organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Reidų metu ugniagesiai inspektoriai tikrins, ar gyventojai tvarkydamiesi aplinką nepažeidinėja gaisrinės saugos reikalavimų.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-04
Rajono meras Dovydas Kaminskas šiandien po pietų paskelbė, kad nuo ateinančio pirmadienio į mokyklas mūsų rajone grįžta 5–8 klasių mokiniai. Po vyriausybės sprendimo leisti į mokyklas grįžti vyresniųjų klasių mokiniams, galutinį sprendimą paliko teisę priimti pačiom savivaldybėms.
Nuotrauka
Tauragės vandenys
Įkelta:
2021-05-04
Daugiau nei 1,6 mln. eurų – tokį finansavimą skyrė Europos Sąjungos (ES) fondai Tauragės mieste ir rajone atliekamiems darbams, kurių metu tiesiami ir rekonstruojami nuotekų tinklai, prie jų prijungiami nauji namų ūkiai. Šį projektą, pradėtą dar 2015 metų pradžioje, ketinama įgyvendinti iki šių metų rugpjūčio. Tačiau projektų, kuriais tvarkomi nuotekų tinklai, yra ir daugiau. UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius „Tauragės žinioms“ atskleidė, kiek Tauragės būstų dar ketinama prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.
Nuotrauka
klasė
Įkelta:
2021-05-04
Patvirtinti atnaujinti Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrieji planai, į kuriuos atsižvelgusios mokyklos rengs savo mokyklų planus ir organizuos ugdymą per ateinančius dvejus mokslo metus, – skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Ypatingas dėmesys skiriamas matematikai ir fiziniam ugdymui gimnazinėse klasėse. Atsiranda galimybė mokiniams suteikti laisvadienius.
Nuotrauka
muziejus
Įkelta:
2021-05-04
Nuo šiol Tremties ir rezistencijos muziejus bus labiau pastebimas. Eidami, važiuodami Prezidento gatve, pastatą, kuriame įsikūręs muziejus, atpažinsite iš naujo ir išraiškingo ženklinimo, – skelbia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2021-05-03
Tauragės ligoninei trūksta slaugytojų. Apie tai prabilta praėjusią savaitę rajono tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje. Dar didesnis jų trūkumas iškils rudenį, baigus įrengti prie Tauragės ligoninės statomą Geriatrijos skyrių.
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2021-05-03
Po žiemiškų pavasario išdaigų artimiausiomis dienomis orai palaipsniui šils. Ramesnė ir gražesnė diena numatoma antradienį, o trečiadienį nors temperatūra ir kils aukščiau, tačiau daug kur nušniokš lietus, vietomis grūmos perkūnija. Vėliau įsivyraus vidutiniškai šilti orai, o dangumi vis keliaus lietaus debesys.
Nuotrauka
siuntos
Įkelta:
2021-05-03
Ar žinojote, kad kasdien Lietuvoje registruojama kelios dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių? Lietuva, kaip ir visos ES valstybės narės, ruošiasi pokyčiams, susijusiems su importo PVM mokestinėmis naujovėmis. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM, o siuntų vežėjai arba gavėjai privalės deklaruoti šias siuntas pateikdami elektronines muitinės deklaracijas. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM.
Nuotrauka
Karolina
Ji – ta moteris, kuriai visada būsiu dėkinga už tai, kad ji yra. Karolina
Įkelta:
2021-04-30
Sekmadienį minėsime Motinos dieną. Šį žodį norisi rašyti didžiąja raide, nes mama – žmogus, kuris visada atleis, priglaus ir apkabins paklydusį, su šypsena pabars, naktimis rymos prie lango ir kantriai lauks. Pačius gražiausius žodžius savo brangiausioms mamoms skyrė keli Lietuvos moksleivių sąjungai priklausantys moksleiviai. Jei jausmus žodžiais išreikšti sunku, tai šiltas apkabinimas pasako daugiau. Mielos mamos, su artėjančia jūsų diena! 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ trečius metus iš eilės organizuoja menų festivalį „Kvadratu“. Organizatoriai sako, kad šiemet jis bus kitoks – labiau orientuotas į nekontaktinius kultūrinius potyrius, o menui neabejingi žmonės galės ir patys prisidėti prie jo veiklų įrašydami savo pasakojimus.
Nuotrauka
mokykla
Įkelta:
2021-04-30
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas trečiadienį patvirtintas vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės. Koks jis bus Tauragėje, paaiškės greičiausiai pirmadienį. Tikėtina, kad visų reikalavimų, kurių reikėtų laikytis, įgyvendinti bus neįmanoma.  
Nuotrauka
Bagdono upelis
Įkelta:
2021-04-29
Balandžio 17 dieną ugniagesiai stabdė teršalų plitimą Vytauto gatvės upelyje, kuris įteka į Molupio tvenkinį, dar vadinamą Bagdono tvenkiniu. Po įvykio ieškodami taršos šaltinio, aplinkosaugininkai apsilankė dvidešimtyje aplink upelį esančių privačių namų valdų. Dėmesį patraukė talpa, kurioje laikytas kuras namo šildymui.
Nuotrauka
Rasita LI
Įkelta:
2021-04-29
Antroje savaitės pusėje dienos bus labai skirtingos. Ketvirtadienį orai bus ramesni, o jau penktadienį vyraus pavasariniai lietūs, vietomis griaudės perkūnija. Šeštadienį orai vėl nurims, dažniau pasirodys saulė, o sekmadienį po truputį daugės debesų, artinsis krituliai.
Nuotrauka
padangos
Įkelta:
2021-04-29
Vos keli šimtai metrų nuo Dapkiškių kaimo centro, laukuose prie apleisto pastato, jau ne vienerius metus formuojasi savavališkas sąvartynas. Didžioji dalis atliekų – automobilių padangos, kėbulo dalys, apmušalai. Vietiniai sako, kad atliekas gamtoje palieka to paties kaimo gyventojai, galimai – automobilių remontu užsiimantys asmenys. Kas tokie – niekas esą nematė ir nežino.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-28
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas šiandien patvirtintas Vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės. 
Nuotrauka
samoška
Įkelta:
2021-04-28
Ilgametis Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška, šiandien švenčiantis 65-ąjį gimtadienį, sulaukė daugybės sveikinimų. 38-erius metus savivaldoje dirbęs vyras yra buvęs Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentas, prieš keletą metų buvo išrinktas Tauragės rajono metų seniūnu, yra gavęs ir „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimą. O šiandien savivaldybės taryba nubalsavo suteikti J. Samoškai Tauragės garbės piliečio vardą.