Prie nuotekų tinklų dar turėtų prisijungti 305 būstai
Įkelta:
2021-05-04
Nuotrauka
Tauragės vandenys
Aprašymas

Autoriaus nuotrauka

Daugiau nei 1,6 mln. eurų – tokį finansavimą skyrė Europos Sąjungos (ES) fondai Tauragės mieste ir rajone atliekamiems darbams, kurių metu tiesiami ir rekonstruojami nuotekų tinklai, prie jų prijungiami nauji namų ūkiai. Šį projektą, pradėtą dar 2015 metų pradžioje, ketinama įgyvendinti iki šių metų rugpjūčio. Tačiau projektų, kuriais tvarkomi nuotekų tinklai, yra ir daugiau. UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius „Tauragės žinioms“ atskleidė, kiek Tauragės būstų dar ketinama prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.

Susiduria su sunkumais

95,46 procento – tiek šiuo metu yra prijungta būstų prie centralizuotų nuotekų tinklų Tauragės aglomeracijoje, kuri apima ne tik Tauragės miestą, bet ir Butkelių, Dacijonų, Grineidžių, Norkaičių, Papušynės, Taurų ir Tauragės dvaro kaimus. ES direktyva numato, kad gyvenvietėse ir miestuose, kuriuose gyvena per 2 tūkst. žmonių, daugiau nei 98 procentų nuotekų ateityje turės būti tvarkomos centralizuotai, tad vis daugiau namų Tauragėje ketinama prijungti prie bendro tinklo. Tiesa, šį tikslą pasiekti gali būti sudėtinga – ne visi gyventojai to nori.

„Iki Europos Sąjungos reikalavimo prijungti 98 procentus gyventojų dar reikia prijungti apie 305 būstus“, – skaičiavo „Tauragės vandenų“ technikos direktorius Jonas Gečas. 

Jis prognozavo, kad šiuo metu vykdant „Tauragės vandenų“ projektus 140 būstų turėtų būti prijungta, kitus gyventojus teks kalbinti ir paraginti prisijungti.

„Belieka surasti ir prikalbinti norinčius tapti UAB „Tauragės vandenys“ abonentais 165 būstus. Tai labai daug ir sudėtinga tai pasiekti, nes gyventojai nesutinka, nenori, neturi lėšų, kiti būstai negyvenami“, – apgailestavo technikos direktorius.

Darbus kompensuoja

J. Gečas teigia, kad gyventojai, pageidaujantys prisijungti prie gyvenviečių ir Tauragės miesto centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų, turėtų savo lėšomis įsirengti vandentiekio ir nuotekų tinklus nuo sklypo ribos iki būsto arba sklype esančių vietinių nuotekų tinklų ir įrenginių, tačiau tokių darbų kaina gali būti nemaža. 

„Kaina svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo situacijos“, – aiškino J. Gečas ir pabrėžė, kad skaičiuojant kaštus atsižvelgiama į tinklų ilgį, vamzdžių įgilinimą, aplinkos atstatymą ir pan. 

Dalis išlaidų yra kompensuojamos – skiriamos dotacijos. 

„Jau treti metai Aplinkos ministerija kviečia teikti paraiškas tik nuotekų tinklų įrengimui privačių sklypų ribose Tauragės aglomeracijos ribose, finansuodama dalį tų darbų kainos. Tauragės rajono savivaldybė teikia tas paraiškas ir gauna finansavimą. Trūkstamą dalį lėšų prideda savivaldybė. Šiuo atveju gyventojams tinklų įrengimas sklypų ribose nekainuoja. Paraiškų teikimo metu visų gyventojų pageidavimai tinklų statybai buvo patenkinti“, – teigė J. Gečas.

Tausojama aplinka

Tie, kurie vis dar neprisijungę prie centralizuotų nuotekų tinklų, turi pasirūpinti tinkamu nuotekų pašalinimu. Tad namų savininkams tenka samdyti nuotekų surinkimo paslaugas teikiančias bendroves.  

Skelbiama, kad komunalinių atliekų surinkimo, išvežimo bei perdavimo naudoti ar šalinti viešąją paslaugą Tauragės miesto gyventojams bei juridiniams asmenims šiuo metu teikia dvi atliekų tvarkymo įmonės: UAB „Švarinta“ ir UAB „Dunokai“. Taip pat tokią paslaugą teikia ir privatūs asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą.

Tauragiškiai kalba, kad nuotekų išvežimas gali kainuoti nuo 30 iki 100 eurų. 

„Tvarkyti nuotekas centralizuotai – ne tik patogiau. Taip tausojama ir aplinka. Gyventojams nereiks nuolat rūpintis nuotekų išvežimu iš nuotekų kaupimo rezervuarų ir už tai brangiai mokėti, o namuose susidariusios nuotekos nekels grėsmės aplinkai, jei netyčia patektų į gruntą“, – tikino J. Gečas. 

Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus vyresnioji specialistė Urtė Šimonytė teigė, kad praėjusiais metais rugsėjį Šilutės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai su „Tauragės vandenų“ atstovais atliko 2 reidus, namų ar žemės valdos savininkų, kurie nėra prisijungę prie centralizuotų nuotekų tinklų. Dar vienas reidas buvo atliktas vasarį kartu su  „Tauragės vandenų“ ir Tauragės miesto savivaldybės atstovais. 2019 m. Šilutės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai su Tauragės vandenų atstovais atliko vieną reidą, tikrindami neprisijungusius prie centralizuotų nuotekų tinklų asmenis. Apie pažeidimus nepranešama.

Vykdo 3 projektus

Tauragės rajono savivaldybės pateikiamuose dokumentuose skaičiuojama, kad nuotekų tinklų ilgis Tauragės mieste 2011 metais sudarė apie 140,8 km. Tinklų būklė, anot ekspertų, tuo metu buvo patenkinama, tačiau „Tauragės vandenų“ duomenimis, planuota renovuoti iki 40 proc. nuotekų tinklų. 

Skelbta, kad didžiąją dalį Tauragės miesto nuotekų surinkimo tinklų yra reikalinga renovuoti, nes net 60 proc. nuotakyno amžius siekė 30–50 metų. Esą dėl vamzdžių įlūžimų, įtrūkimų, blogų sandūrų vamzdynai užsikimšdavo. Tad numatytas atnaujinti vandens tiekimo tinklus. J. Gečas teigė, kad užbaigus projektus bus galima džiaugtis rekonstruotais nuotekų tinklais, siekiančių 11,76 km ilgio, Eičių, Pilsūdų, Gaurės, Taurų, Tauragės dvaro kaimuose ir pačiame Tauragės mieste. 

Be to, įgyvendinant projektus statoma 10,83 kilometro ilgio naujų nuotekų tinklų, taip pat jau rekonstruoti nuotekų valymo įrenginiai Eičių, Kunigiškių ir Pilsūdų kaimuose.

„Pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ mes vykdome tinklų plėtrą pagal 3 projektus – finansavimo sutartis. Du projektus fiziškai esame užbaigę, vieną  įvykdę jau apie 25 procentus. Dar vienam projektui finansuoti esame pateikę paraišką“, – „Tauragės žinioms“ sakė J. Gečas. 

 

Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 6 minutes
Birželio 11-ąją su UAB „Patikimas turtas“ savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl naujų lauko treniruoklių įsigijimo ir jų montavimo Kartų parke (Moksleivių alėjoje). Prie Zumpės tvenkinio bus įrengta 400 kv. metrų ploto treniruoklių aikštelė, kurią sudarys dešimt įvairių treniruoklių, skirtų skirtingoms kūno dalims treniruoti. 
Nuotrauka
geles
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-06-11
Tauragiškių ir miesto svečių akis džiugina tūkstančiai įvairiaspalvių žiedų. Gėlynų zonos nelieka nepastebėtos, o kai kur jos tampa patrauklia lokacija fotografijoms, ypač – asmenukėms. Dabar pavasarines gėles jau keičia vasarinės – pelargonijos, šalavijai, serenčiai. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai rinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Trijose kategorijose pateikta keturiolika projektų.  Daugiausia gyventojų palaikymo sulaukė projektai „Stragutės pastogė“, „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.
Nuotrauka
„Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
„Šaltinio“ progimnazijoje mokiniai valgykloje jau gali atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o elektroniniu mokinio pažymėjimu (EMP), kuris atstoja banko kortelę. Tiesa, visiškai išbandyti šios naujovės dėl karantino nepavyks, bet pradžia padaryta. 
Nuotrauka
anon
Įkelta:
2021-06-10
Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, prisimename tuos, kurie ne savo valia namus paliko gyvuliniuose vagonuose, o daugelis tolimame svetimame krašte atgulė ir amžinojo poilsio. Vis dėlto lietuviai, labai gerbiantys savo išėjusius artimuosius, laikė savo pareiga palaidoti juos tėvynėje. Šiame numeryje – dvi istorijos apie tai, kaip mirusių artimųjų palaikai iš Sibiro grįžo į tėvynę. 
Nuotrauka
orai
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Vasaros startas tikrai negaili karščiu alsuojančių dienų. Visgi, artimiausiomis paromis danguje vis dažniau pasirodys lietumi nešini debesys, o savaitės pabaigoje šiek tiek atslūgs ir pats karštis.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Dalis moksleivių beveik baigė mokslo metus, abiturientams prasidėjo egzaminų sesija. Tiesa, ilsėsis ne visi – kai kurie ieškos sezoninio darbo: tai naudinga gyvenimo aprašymui, patirčiai, o svarbiausia – tai proga užsidirbti. Viešojoje erdvėje  darbo ieškančių jaunuolių skelbimų gausu, bet Užimtumo tarnyboje Tauragės regione registruota tik 13 darbo pasiūlymų moksleiviams. O yra ir tokių darbdavių, kurie gali nepatyrusiais jaunuoliais pasinaudoti. 
Nuotrauka
fuxai
Įkelta:
2021-06-09
Norintys siekti aukštojo mokslo arba ketinantys įgyti profesiją jau gali teikti prašymus. Priimami jie internetu – bendrojo priėmimo sistemoje www.lamabpo.lt. Tauragėje studentams, mokiniams duris atveria Kauno kolegijos Tauragės skyrius ir Tauragės profesinio rengimo centras.
Nuotrauka
technika
Įkelta:
2021-06-07
Kartu su vasara nuo birželio 1 d. startavo aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kvies Lietuvos bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Projekto metu, su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje atliekos bus surenkamos buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos.
Nuotrauka
fontanas
Įkelta:
2021-06-04
Šiandien krantinėje prie Jūros upės po ilgos pertraukos vėl veikia fontanas-skulptūra „Gyvybės medis“. Tiesa, šiek tiek atsinaujinęs – tautodailininko Stepono Juškos skulptūrą papildė kalvio Kęstučio Plyskaičio kaltos kompozicijos.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-04
Persirgę, gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą arba pasiskiepiję gyventojai jau gali naudotis vadinamuoju Galimybių pasu, suteikiančiu galimybę, pavyzdžiui, lankytis renginiuose ar kavinių viduje, sporto klubuose ir baseinuose. Tiesa, pasakyti, kiek tauragiškių jau turi Galimybių pasą, šį dokumentą išduodantis Registrų centras negali.
Nuotrauka
la cafe
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-04
Terasos „ant bangos“! Ši mada, ypač išpopuliarėjusi karantino laikotarpiu, neaplenkė ir Pilies aikštės. Jau kelerius metus čia veikianti lauko kavinė „La cafe“ šiomis dienomis irgi pakvies į terasą – čia bus galima ir atsigaivinti, ir užkąsti.
Nuotrauka
Darželiai
Įkelta:
2021-06-04
Praėjusią savaitę vaikų darželiai-lopšeliai išlydėjo vyriausius savo įstaigų ikimokyklinukus. Švenčių pasiilgusiai, kaip dabar sakoma, pandeminei vaikų kartai pramogų netrūko: kai kurių grupių tėveliai samdė animatorius, nuomojo pripučiamus batutus.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-06-03
Moksleiviams jau prasideda vasaros atostogos, tiesa, ilsėsis ne visi – kai kurie ieškos sezoninio darbo. Apie tai, su kokiais sunkumais susiduria užsidirbti norintys jaunuoliai, kokie iššūkiai jų laukia ir kokie reikalavimai keliami nepilnamečius įdarbinančioms įmonėms – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
gyventojų priėmimas
Įkelta:
2021-06-03
Švelninat šalyje paskelbto karantino sąlygas klientų aptarnavimui tiesioginiu būdu duris atvėrė Tauragės rajono savivaldybė ir „Sodros“ skyrius. Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Užimtumo tarnybos padaliniai Tauragėje klientus priims nuo liepos 1-osios.
Nuotrauka
konkursas
Įkelta:
2021-06-02
Prasidėjęs vasaros sezonas kviečia keliauti, atrasti ir pažinti. Tauragės turizmo informacijos centras skelbia konkursą vasaros sezono atidarymui, kurio metu galima vienu šūviu nušauti du zuikius: ir sužinoti apie savo miestą daug įdomaus, ir laimėti puikių prizų.
Nuotrauka
Lietuvos paštas
Įkelta:
2021-06-02
Nuo liepos 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios naujos siuntimo iš trečiųjų šalių taisyklės – nuo šios datos pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) bus apmokestintos visos į ES atvykstančios siuntos, įskaitant ir mažos vertės (iki 22 eurų), kurioms šiuo metu taikoma importo lengvata. Iki pokyčių likus mėnesiui Lietuvos paštas primena, kaip veiks nauja tvarka, kokie bus taikomi mokesčiai bei kitą svarbią informaciją, kuri aktuali laukiant siuntų iš ne ES šalių, pvz. Kinijos, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, JAV  ir kt. Bendrovė atkreipia dėmesį, kad net ir prekėms iš el. parduotuvių už ES ribų, užsakytoms dar iki liepos mėn., nauja apmokestinimo ir deklaravimo tvarka bus taikoma, jei jos pasieks Lietuvos paštą po liepos 1 d.
Nuotrauka
STEam
Įkelta:
2021-06-02
Rajono politikai tarybos posėdyje patvirtino nuo rugsėjo veiklą „Aušros“ progimnazijos patalpose turėsiančio pradėti STEAM – gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro – pareigybių sąrašą. O pati STEAM kūrimo idėja gimė ir pradėta įgyvendinti praėjusios kadencijos vyriausybės švietimo ministrės. Į iki rugsėjo 1-osios planuojamą atidaryti centrą šiuo metu intensyviai vežami baldai, įranga ir kitos priemonės.