„Šaltinio“ mokyklos valgykloje diegiama naujovė
Įkelta:
2021-06-11
Nuotrauka
„Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Aprašymas

„Šaltinio“ progimnazijos antrokėliai valgykloje atsiskaito EMP. „Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka

 

„Šaltinio“ progimnazijoje mokiniai valgykloje jau gali atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o elektroniniu mokinio pažymėjimu (EMP), kuris atstoja banko kortelę. Tiesa, visiškai išbandyti šios naujovės dėl karantino nepavyks, bet pradžia padaryta. 

– Žengiam pirmuosius žingsnelius, gana sudėtingai, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė. – Kai savivaldybės administracijoje pradėjome kalbėti apie EMP naudojimą valgykloje, buvo gegužės pradžia, tad per mėnesį būtume sistemą išbandę. Bet kol pastatė kasos aparatą, kol suderino su „Tamo“ dienynu, užsitęsė, o dalis pradinukų  vėl išėjo į nuotolinį mokymą. 

Mokykloje liko mokytis nedaug klasių, iš jų pasirinkta viena antrokų klasė. 

– Žengiam pirmuosius žingsnelius, gana sudėtingai, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė. – Kai savivaldybės administracijoje pradėjome kalbėti apie EMP naudojimą valgykloje, buvo gegužės pradžia, tad per mėnesį būtume sistemą išbandę. Bet kol pastatė kasos aparatą, kol suderino su „Tamo“ dienynu, užsitęsė, o dalis pradinukų  vėl išėjo į nuotolinį mokymą. 

– Tėveliai labai geranoriškai sutiko išbandyti naujovę. Tėvams paaiškinta, kaip gali įvesti pinigus. Su vaikais gali tartis, kokiu periodiškumu pinigėlius perves, – naujovės pliusus vardijo direktorė. – Tik įmušus į kasą tėvai iš karto „Tamo“ dienyne mato, ką vaikas valgė. Atsiranda kontrolė. Tėveliams nebepasakys, kad valgė valgykloje, o iš tiesų, kaip ne kartą susidūriau, sutinku prie perėjos su traškučiais ir kokakolos buteliu.  Ir perka didžiausią butelį ir didelę pakuotę traškučių. Vėliau tėvai sako, kad mokykloje brangūs pietūs, nors pavalgyti galima už 2 eurus. 

Pasak direktorės, praėjo per mažai laiko, kad būtų galima daugiau ką pasakyti, bet  kai kurie tobulintini dalykai jau aiškūs – pirmiausia jau žinoma, kaip pertvarkyti valgyklos erdvę, kad vaikams būtų patogiau, tiekėjai turi pastatyti spartesnį kasos aparatą. 

Kol kas į sistemą neįtraukti nemokamą maitinimą gaunantys vaikai.  

– Tėvai išsakė vieną nuogąstavimą – kad vaikai, nuolat naudodamiesi tik EMP,  neišmoks skaičiuoti grynųjų pinigų. Šiuo atveju vaikai mokosi elgtis su banko kortele, ir tai yra kitas finansinio raštingumo programos etapas. O mokytis skaičiuoti pinigus jie galės turguje, mugėse, kitose vietose, – teigė J. Lazdauskienė. 

Pasak savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, šiais metais bandomajam projektui – elektroninių mokinių pažymėjimų išbandymui teikiant maitinimo paslaugą – pasirinkta „Šaltinio“ mokykla. 

Nuo kitų mokslo metų už maitinimo paslaugą mokiniai turėtų atsiskaityti pažymėjimu jau visose mokyklose. 

 

Nuotrauka
Sodra
Įkelta:
prieš 2 valandas
„Sodros“ informacijos centre prijungta 10 papildomų telefono linijų – tikimasi, kad tai sutrumpins klientų laukimo laiką. Jei kreipiatės telefonu, geriausia rinktis ne piko valandas – pataria specialistai. Vykstantiems į klientų aptarnavimo skyrius vis dar būtina išankstinė registracija – tai padeda užtikrinti gyventojų ir darbuotojų saugumą, valdyti srautus.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
prieš 1 dieną
Liepos viduryje Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistams ištyrus Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandenį pastarajame žarninių enterokokų skaičius viršija Lietuvos higienos normoje nustatytą dydį. Pakartotinis tyrimas parodė – maudytis ten saugu.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
„Sodra“ išsiuntė priminimus daugiau nei 300 tūkstančių savarankiškai dirbančių gyventojų, kuriems, pasibaigus karantinui, vėl atsirado prievolė kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Sumokėję įmokas iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, jie ir toliau galės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.