STEAM: po penkerių metų nuo idėjos gimimo artėjama prie atidarymo 
Įkelta:
2021-06-02
Nuotrauka
STEam
Aprašymas

Sumontuotos traukos spintos. Autorės nuotraukos  

,
Nuotrauka
STEAM
Aprašymas

STEAM laboratorijose jau atvežta dalis kompiuterių

Rajono politikai tarybos posėdyje patvirtino nuo rugsėjo veiklą „Aušros“ progimnazijos patalpose turėsiančio pradėti STEAM – gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro – pareigybių sąrašą. O pati STEAM kūrimo idėja gimė ir pradėta įgyvendinti praėjusios kadencijos vyriausybės švietimo ministrės. Į iki rugsėjo 1-osios planuojamą atidaryti centrą šiuo metu intensyviai vežami baldai, įranga ir kitos priemonės.  

6 nauji etatai

Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro, kuruojančio STEAM centrą, direktorė Vida Mejerienė balandžio pabaigoje kreipėsi į Tauragės savivaldybės tarybą, prašydama patvirtinti  kuriamo Tauragės regioninio STEAM atviros prieigos centro darbuotojų etatus.

STEAM atviros prieigos centras kuriamas vadovaujantis 2016 m. balandžio 21-osios švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintu Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų atviros prieigos centro veiklos aprašu.

Dėl dalyvavimo projekte „Regioninio gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro (STEAM APC) sukūrimas“ Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė 2018 m. spalio 10 d. sprendimu.

2018 m. lapkričio 15 d. Tauragės rajono savivaldybės administracija su  Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centru (dabar Nacionalinė švietimo agentūra) pasirašė susitarimą dėl Tauragės regioninio STEAM atviros prieigos centro sukūrimo. Pagal susitarimą Tauragės rajono savivaldybės administracija įpareigota skirti žmogiškuosius, intelektinius, materialinis ir kitokio pobūdžio išteklius, reikalingus ir leidžiančius tinkamai užtikrinti šio projekto įgyvendinimą. 

Nuo rugsėjo 1-osios centre patvirtinti 6 nauji etatai: centro vadovo, trijų metodininkų, 1,5 etato laboranto ir 0,5 etato valytojo. Šių etatų išlaikymas iki naujųjų metų iš savivaldybės biudžeto atsieis 37 343 tūkst. eurų.

Etatų skaičius centre, pasak savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistės Vitalijos Okienės, reglamentuotas švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu.  

Nuo kitų metų sausio šie etatai gali būti finansuojami iš struktūrinių Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos fondų lėšų. Tokį patikinimą savivaldybės administracija yra gavusi iš ministerijos. 

Bendroje partnerystės sutartyje, kurią pasirašė visos regiono savivaldybės, savivaldybės įsipareigojusios į centrą atvežti mokinius ir sumokėti centrui už užsiėmimus. 

– Apskaičiuota vieno užsiėmimo kaina grupei, ji yra apie 130 eurų. Į šią suma įskaičiuotos ir personalo, ir administracijos, ir kitos išlaidos, kurias patirs centras, – politikams į klausimą apie kitų savivaldybių prisidėjimą prie centro išlaikymo atsakė E. Šteimantas. 

Centras kuriamas ES projekto „Regioninio gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro (STEAM APC) sukūrimas“ lėšomis, kurios skiriamos laboratorijų  įrengimui, aprūpinimui baldais, priemonėms ir metodininkų specialistų mokymams.

Trys laboratorijos 

Pasak savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistės Audronės Bartušienės, yra pasirašytos visos bendradarbiavimo sutartys ir sutartys su įmonėmis, kurios iki rugpjūčio 16-osios turi pristatyti visą reikalingą įrangą, baldus, priemones. 

– Šie darbai jau vyksta, po truputėlį įranga atkeliauja ir tikimės, kad pandeminė situacija nesutrukdys viską pristatyti laiku. Mokymai mokytojams numatyti rugsėjo mėnesį, – tarybos narius informavo A. Bartušienė.

Centre bus įrengtos trys laboratorijos: dvi standartinės – gamtamokslinė ir mechatronikos-informacinių technologijų –  ir trečia specializuota – tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos. Kiekvienoje laboratorijoje bus įrengta po 15 darbo vietų mokiniams. 

Pasak Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro direktorės Vidos Mejerienės, beveik kasdien į centrą atvežami baldai, įrenginiai.

– Šalia kiekvienos laboratorijos yra po paruošiamąjį kabinetą, bendra poilsio erdvė. Centre bus ir speciali skaitmeninė gamybos technologijų erdvė, kur įvairiais įrenginiais, staklėmis bus atliekami darbai. Kol kas įrangos pristatymas vyksta sklandžiai, aišku, susivėlino kai kurie pirkimai, nes buvo viešųjų pirkimų apskundimų, –  sakė V. Mejerienė.

 

 

Nuotrauka
Sodra
Įkelta:
prieš 2 valandas
„Sodros“ informacijos centre prijungta 10 papildomų telefono linijų – tikimasi, kad tai sutrumpins klientų laukimo laiką. Jei kreipiatės telefonu, geriausia rinktis ne piko valandas – pataria specialistai. Vykstantiems į klientų aptarnavimo skyrius vis dar būtina išankstinė registracija – tai padeda užtikrinti gyventojų ir darbuotojų saugumą, valdyti srautus.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
prieš 1 dieną
Liepos viduryje Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistams ištyrus Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandenį pastarajame žarninių enterokokų skaičius viršija Lietuvos higienos normoje nustatytą dydį. Pakartotinis tyrimas parodė – maudytis ten saugu.
Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
„Sodra“ išsiuntė priminimus daugiau nei 300 tūkstančių savarankiškai dirbančių gyventojų, kuriems, pasibaigus karantinui, vėl atsirado prievolė kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Sumokėję įmokas iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, jie ir toliau galės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Paaiškėjo, kas vadovaus naujai už verslo, turizmo plėtros skatinimą regione atsakingai VšĮ „Žaliasis regionas“. Tauragės rajono savivaldybės patalpose įsikursiančios viešosios įstaigos vadove tapo jurbarkietė Gaiva Mačiulaitienė – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Pirmadienį iki 15 val. Tauragėje lankosi Nacionalinis kraujo centras. Gyventojai kviečiami dovanoti kraujo.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-07-23
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad gyventojų priimamasis du kartus per savaitę dirbs ilgesnėmis darbo valandomis, antradieniais nuo 7.00-17.00 val., o trečiadieniais nuo 8.00-18.00 val. Kitomis darbo dienomis dirbs įprastai nuo 8.00 iki 17.00 val.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Policija praneša apie antradienį iš kiemo Pilėnų gatvėje pavogtą betono pjaustyklę ,,K770“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Kūrenimo sezonu jovariškius dusinantis smogas, regis, ir toliau vargins. Noro įsirengti dujinį šildymą ir gyventi ekologiškiau taip paprastai įgyvendinti, atrodo, nepavyks. Su kokiais sunkumais susiduria prie dujotiekio savo namus prijungti svajojantys jovariškiai, kuo galėtų padėti savivaldybė ir ką apie tai mano rajono meras? Skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Joniškės sodai
Įkelta:
2021-07-21
Joniškės soduose prie atliekų aikštelės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad tai padės drausminti šioje vietoje neleistomis atliekomis atsikratančius asmenis.
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys
Įkelta:
2021-07-20
Liepos 14-ąją Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos, Skaudvilės tvenkinių vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-07-20
Įpusėjus vasarai abiturientai sulaukė beveik visų brandos egzaminų rezultatų – jau paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatai. Tauragės rajone aukščiausiu balu įvertinti dviejų abiturientų  lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai.