STEAM: po penkerių metų nuo idėjos gimimo artėjama prie atidarymo 
Įkelta:
2021-06-02
Nuotrauka
STEam
Aprašymas

Sumontuotos traukos spintos. Autorės nuotraukos  

,
Nuotrauka
STEAM
Aprašymas

STEAM laboratorijose jau atvežta dalis kompiuterių

Rajono politikai tarybos posėdyje patvirtino nuo rugsėjo veiklą „Aušros“ progimnazijos patalpose turėsiančio pradėti STEAM – gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro – pareigybių sąrašą. O pati STEAM kūrimo idėja gimė ir pradėta įgyvendinti praėjusios kadencijos vyriausybės švietimo ministrės. Į iki rugsėjo 1-osios planuojamą atidaryti centrą šiuo metu intensyviai vežami baldai, įranga ir kitos priemonės.  

6 nauji etatai

Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro, kuruojančio STEAM centrą, direktorė Vida Mejerienė balandžio pabaigoje kreipėsi į Tauragės savivaldybės tarybą, prašydama patvirtinti  kuriamo Tauragės regioninio STEAM atviros prieigos centro darbuotojų etatus.

STEAM atviros prieigos centras kuriamas vadovaujantis 2016 m. balandžio 21-osios švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintu Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų atviros prieigos centro veiklos aprašu.

Dėl dalyvavimo projekte „Regioninio gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro (STEAM APC) sukūrimas“ Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė 2018 m. spalio 10 d. sprendimu.

2018 m. lapkričio 15 d. Tauragės rajono savivaldybės administracija su  Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centru (dabar Nacionalinė švietimo agentūra) pasirašė susitarimą dėl Tauragės regioninio STEAM atviros prieigos centro sukūrimo. Pagal susitarimą Tauragės rajono savivaldybės administracija įpareigota skirti žmogiškuosius, intelektinius, materialinis ir kitokio pobūdžio išteklius, reikalingus ir leidžiančius tinkamai užtikrinti šio projekto įgyvendinimą. 

Nuo rugsėjo 1-osios centre patvirtinti 6 nauji etatai: centro vadovo, trijų metodininkų, 1,5 etato laboranto ir 0,5 etato valytojo. Šių etatų išlaikymas iki naujųjų metų iš savivaldybės biudžeto atsieis 37 343 tūkst. eurų.

Etatų skaičius centre, pasak savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistės Vitalijos Okienės, reglamentuotas švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu.  

Nuo kitų metų sausio šie etatai gali būti finansuojami iš struktūrinių Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos fondų lėšų. Tokį patikinimą savivaldybės administracija yra gavusi iš ministerijos. 

Bendroje partnerystės sutartyje, kurią pasirašė visos regiono savivaldybės, savivaldybės įsipareigojusios į centrą atvežti mokinius ir sumokėti centrui už užsiėmimus. 

– Apskaičiuota vieno užsiėmimo kaina grupei, ji yra apie 130 eurų. Į šią suma įskaičiuotos ir personalo, ir administracijos, ir kitos išlaidos, kurias patirs centras, – politikams į klausimą apie kitų savivaldybių prisidėjimą prie centro išlaikymo atsakė E. Šteimantas. 

Centras kuriamas ES projekto „Regioninio gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro (STEAM APC) sukūrimas“ lėšomis, kurios skiriamos laboratorijų  įrengimui, aprūpinimui baldais, priemonėms ir metodininkų specialistų mokymams.

Trys laboratorijos 

Pasak savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistės Audronės Bartušienės, yra pasirašytos visos bendradarbiavimo sutartys ir sutartys su įmonėmis, kurios iki rugpjūčio 16-osios turi pristatyti visą reikalingą įrangą, baldus, priemones. 

– Šie darbai jau vyksta, po truputėlį įranga atkeliauja ir tikimės, kad pandeminė situacija nesutrukdys viską pristatyti laiku. Mokymai mokytojams numatyti rugsėjo mėnesį, – tarybos narius informavo A. Bartušienė.

Centre bus įrengtos trys laboratorijos: dvi standartinės – gamtamokslinė ir mechatronikos-informacinių technologijų –  ir trečia specializuota – tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos. Kiekvienoje laboratorijoje bus įrengta po 15 darbo vietų mokiniams. 

Pasak Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro direktorės Vidos Mejerienės, beveik kasdien į centrą atvežami baldai, įrenginiai.

– Šalia kiekvienos laboratorijos yra po paruošiamąjį kabinetą, bendra poilsio erdvė. Centre bus ir speciali skaitmeninė gamybos technologijų erdvė, kur įvairiais įrenginiais, staklėmis bus atliekami darbai. Kol kas įrangos pristatymas vyksta sklandžiai, aišku, susivėlino kai kurie pirkimai, nes buvo viešųjų pirkimų apskundimų, –  sakė V. Mejerienė.

 

 

Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tauragės rajono savivaldybė šiandien pranešė, jog nuo ryt, rugsėjo 28-osios, Tauragėje pradedamas šildymo sezonas.
Nuotrauka
a
R. Danisevičiaus nuotr.
Įkelta:
prieš 8 valandas
Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Pagal šiuo metu galiojančias Politinių partijų įstatymo nuostatas, politinėje partijoje turi būti mažiausiai 2000 narių.
Nuotrauka
Bažnyčių aikštelė
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Apleista, duobėta teritorija pačiame miesto centre, prie vienos gražiausių Bažnyčių gatvės, seniai buvo virtusi piktžaizde. Pagaliau žengtas pirmasis žingsnis, kad visiems akis badanti problema būtų išspręsta. Tiesa, nesušlampant kojų ir nelaužant automobilių ja naudotis bus galima dar negreit – kol kas savivaldybės tarybos prašyta tik leisti užsakyti techninį projektą. O sumą šiems remonto darbams atlikti teks rasti nemažą – maždaug 150 tūkst. eurų.
Nuotrauka
a
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Pirmadienio orai bus palankūs pasivaikščiojimams rudenėjančioje gamtoje, tačiau vėliau dangus vis labiau niauksis, protarpiais palis, stiprės vėjas. Visgi, savaitei baigiantis orų permainos gali pradžiuginti. 
Nuotrauka
baseinas
"Tauragės žinių" archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Tauragės sporto centro prašymus, patikslinti baseino teikiamų paslaugų įkainiai. Tiesa, iki šiol galioję įkainiai nesikeičia, patvirtinti kai kurie pakeitimai. Vienas jų – baseine lankytis pigiau galės šeimos, nes įtrauktas šeimos bilietas. 
Nuotrauka
Šilumos tinklai
Tauragės šilumos tinklų feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį į tarybos posėdį susirinkę politikai patvirtino naujajam šildymo sezonui vidutines kuro kainas, kurios bus taikomos apskaičiuojant kompensaciją už būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą nepasiturintiems gyventojams. Konstatuota, kad kompensacijų poreikis auga, o kuro kainos kyla. 
Nuotrauka
Ligoninė
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Tauragės ligoninės Psichiatrijos skyriaus pacientai sunerimę, kad skyrius uždaromas, o žmonės, kuriems gydymas labai reikalingas, paliekami likimo valiai. Jie nesupranta, kodėl priimtas toks sprendimas, ir ketina protestuoti. Pasak ligoninės direktoriaus, skyrius uždaromas todėl, kad darbuotojai reikalingi kovidiniam skyriui.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos infograma
Įkelta:
2021-09-24
Trečiadienį savivaldybės tarybos politikai patvirtino du naujus miesto autobusų maršrutus. Besinaudojantieji nemokamu viešuoju transportu, tikimasi, jau kitų metų pradžioje galės pasiekti Norkaičius, o atokesnių miesto vietovių gyventojai – miesto centrą. Autobusai kursuos ir pro baseiną. 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Trečiadienį rajono politikai Tauragės šeimos gerovės centrui perdavė nupirktą namą, kuriame kursis bendruomeniniai vaikų globos namai. Įkurtuvės planuojamos šiemet. Tarybos posėdyje priimta ir daugiau sprendimų, susijusių su turto perėmimu ir perdavimu. 
Nuotrauka
a
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Prie Vilkyškių pieninės (VILVI), didžiausios pastarųjų metų investicijos Tauragėje, – išrūgų miltelių gamybos cecho ir modernaus sandėlio – jau plevėsuoja vėliavos, o savivaldybės tarybos nariams ir administracijai pristatyta įmonės veikla ir ateities planai.  
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Šią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracija su UAB „Irvytis“ pasirašė sutartį dėl Atokvėpio aikštelės įrengimo Tauragės miesto Žalgirių mikrorajone, prie daugiabučio gyvenamojo namo, esančio adresu Ateities takas 4. Ši aikštelė skirta senjorams.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Renovuoti namus panorę daugiabučių gyventojai susiduria su dilema – nors apšiltinti namai sunaudotų daug mažiau šilumos energijos ir dėl to pigiau atsieitų šildymas, ramybės neduoda tai, kiek kainuos pati renovacija, nes stebimas statybinių medžiagų kainų šuolis. Be to, aiškėja, kad butus renovuotuose pastatuose gali būti sunku parduoti. Taip nutiko Dobilo g. 9 ir 11 daugiabučių namų butų savininkams.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės  nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Savivaldybė kviečia siūlyti kandidatus Tauragės rajono savivaldybės garbės ženklui „Už nuopelnus Tauragės rajonui“ gauti. Garbės ženklas už nuopelnus skiriamas Lietuvos Respublikos, bet kurios užsienio valstybės asmeniui arba institucijai. Tokius apdovanojimus jau yra gavę 16 mūsų kraštui nusipelniusių asmenų. 
Nuotrauka
a
„Žvaigždutės“ nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šiandien minima Tarptautinė diena be automobilio. Tiek šalyje, tiek visame pasaulyje, šiandien vairuotojai raginami susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, rinktis ekologišką transportą. Tauragėje nuo ryto uždaryta Bažnyčių gatvė, vyksta įvairios ugdomosios veiklos.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-22
Dariaus ir Girėno gatvėje kyla naujos degalinės konstrukcija. Kitąmet čia duris atvers nauja automatinė degalinė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šiandien į nuotolinį posėdį renkasi rajono savivaldybės taryba. Darbotvarkėje numatyta apsvarstyti 30 klausimų. 
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šernų lankymasis mieste pastaruoju metu, ko gero, populiariausia gyventojų pokalbių tema. Žmonės pasidalinę į dvi stovyklas, tuos, kurie bijo šernų ir baksnoja į medžiotojų būrelį, kodėl šie jų nešaudo, ir į tuos, kuriems tokie pokyčiai gamtoje kelia juoką. Tiesa, dėl netikėto šernų susidomėjimo Žalgirių mikrorajonu gyventojai iš dalies kalti patys – neturėdami kur dėti įvairių vaisių ir daržovių pertekliaus pila  jį pamiškėse ir net mikrorajone. O šernai puotauja, ir ne tik puotauja, bet ir nakvoja netoli tokių savavališkų šiukšlynų. Gali būti, jog nebeilgai – teritoriją prižiūrintis medžiotojų klubas spalio mėnesį žada kilti į medžioklę ir iš Žalgirių mikrorajono šernus varyti link Juodpetrių bei juos medžioti. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Nuo šiandien pradedamas šildymo sezonas Tauragės rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose. Galutinį sprendimą, ar įjungti šildymą patalpose, pagal poreikį priims įstaigų vadovai, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
sodra
sodra.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-21
„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas fiktyvus susirašinėjimas su neva „Sodros“ darbuotojais. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad demencija yra vienas iš didžiausių ateities iššūkių viso pasaulio šalių visuomenėms. Rugsėjo 21 d. minint Pasaulio Alzheimerio ligos dieną, asociacija „Demencija Lietuvoje“ su partneriais – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Lietuvos sporto universitetu, Nacionalinė dailės galerija ir kt. kviečia įsitraukti į renginių programą „Kalbėkime apie demenciją“, kuri vyksta visą rugsėjo mėnesį.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Savaitės pradžia daug kur bus niūri ir žvarbi, vietomis lis, o naktimis pasirodys šalnos. Antroje savaitės pusėje bus permainų – šiluma didės, tačiau lietus nesitrauks, bus vėjuota.