Atliekos: kai kurios priimamos nemokamai
Įkelta:
2021-07-23
Nuotrauka
a
Aprašymas

Prie konteinerių didžiųjų atliekų mesti negalima, jų išgabenimu turi pasirūpinti patys gyventojai. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Bijodami, kad reikės susimokėti, kai kurie žmonės atliekas veža ne į sąvartynus ar atliekų surinkimo aikšteles, o tiesiog į mišką ir taip teršia gamtą. Kai kurie jų sučiumpami, skiriamos baudos.  Ne visi žino, kad kai kurias atliekas galima pristatyti nemokamai. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo priežiūros vyr. specialistė Kristina Majienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad kiekvienam gyventojui yra numatytas kiekis atliekų, kurias jis gali pristatyti nemokamai. Sudarytas ir nemokamai pristatomų atliekų sąrašas.

Paprašyta patikslinti, kiek kainuoja atliekų pristatymas į sąvartyną, didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę, žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, jeigu žmogus atliekas pristato savarankiškai, K. Majienė teigė, kad sąvartyno vartų mokestis yra 63,83 euro už toną (be PVM), bet žaliųjų atliekų priėmimas iš gyventojų į kompostavimo aikštelę yra nemokamas.

Be to, ji teigė, kad dalį atliekų į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę gyventojai taip pat gali pristatyti nemokamai. „Turime patvirtinę atliekų priėmimo normas gyventojams per metus. Patvirtintą normą gyventojas pristato nemokamai. Nuo 2021-07-20 gyventojams yra suteikta galimybė priduoti didesnį kiekį (viršnormį) atliekų susimokant už jų sutvarkymą. Šios paslaugos anksčiau neturėjome“, – komentavo K. Majienė.

Didžiosios atliekos yra seni baldai, langų rėmai, durys, čiužiniai ir pan. Būtent šios atliekos priimamos į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę. 

Didžiųjų atliekų nemokamai galima priduoti iki 200 kg per metus, o jeigu žmogus pristato daugiau – už kiekvieną papildomą kilogramą teks sumokėti 0,28 euro (be PVM).

Baldai priimami išardyti iki plokštės pavidalo. Būtina atskirti stiklą, metalą, tekstilę. Neardyti korpusiniai baldai priimami tik mokamai.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką gyventojai taip pat gali pristatyti neribotą kiekį popieriaus ir kartono pakuočių, plastiką, stiklo pakuotes. Svarbu, kad šios atliekos būtų švarios, sausos ir išlankstytos, be įvairių likučių.

Taip pat gyventojas gali nemokamai per metus priduoti 5 padangas be metalinių ratlankių, jeigu pristatoma daugiau – teks patuštinti piniginę: viršnormio įkainis siekia 0,27 euro už kg (be PVM).  Be to, mokėti nereikėtų ir už ekranų monitorių įrangą, smulkią IT įrangą, lempas, temperatūros keitimo įrangą, metalus, variklius, pavarų dėžes, tepalinę alyvą, stabdžių skysčius, tepalų filtrus, švino akumuliatorius – šių atliekų galima pristatyti neribotą kiekį per metus nemokamai.

O štai tekstilės ar drabužių nemokamai per metus galima pristatyti ne daugiau kaip 20 kg. Svarbu, kad medžiagos būtų sausos, neužterštos cheminėmis medžiagomis ir supakuotos maišuose. Viršnormio įkainis siekia 0,44 euro už kg (be PVM). 

Nemokamai nepriimami vaistai (1 kilogramas kainuoja 4,03 euro (be PVM). Visuomet susimokėti tenka ir už statybines ir griovimo atliekas, kuriose yra pavojingos medžiagos ruberoido (1 kg kainuoja 1,27 euro (be PVM). Nemokamai nepriimami ir aštrūs daiktai. Už 1 kg tokių atliekų reikia sumokėti 2,3 euro (be PVM), jos turi būti supakuotos į sandarius ir atsparius dūriams vienkartinius konteinerius, kurie negali būti stikliniai. 

 

 

 

Nuotrauka
turgelis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant atnaujinimo darbų pradžios terminui „Dunokų“ turgelio prekiautojai jau gyvena kraustymosi nuotaikomis. Šiandien ardomas vienas prekyvietės kioskų, likusių kioskų savininkai savo statinius ardys po savaitės. Prekyba šiame tauragiškių pamėgtame turgelyje vyks iki rugsėjo 30-os dienos.
Nuotrauka
a
Renginio iliustracija
Įkelta:
2021-09-14
Kaip ir kasmet visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Jai skirti renginiai prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Aktyviausiems žadami prizai.
Nuotrauka
a
Petro Vaičaičio nuotraukos
Įkelta:
2021-09-14
Kartų parke prie Zumpės tvenkinio vėl burzgia technika – prasidėjo teritorijos sutvarkymo trečiojo etapo darbai, kurių pabaiga – kitų metų rugpjūtį. 
Nuotrauka
korona
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujajai tvarkai, daugumos parduotuvių durys lankytojams atsiveria tik parodžius galimybių pasus. Tauragėje be galimybių paso nepateksi į Prezidento gatvėje esantį prekybos centrą „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje – „Norfą“. Taip pat galimybių pasą reikia rodyti ir ne būtiniausių prekių parduotuvėse. Nuotaikų būta įvairių.
Nuotrauka
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Ūkininkai neslepia – antrąja lietuvių duona vadinamos bulvės šiemet brangesnės. Dėl sausros ir kaitros šiemet jie sako bulvių prikasiantys mažiau nei pernai, jos žada būti ir smulkesnės, nors pastarųjų savaičių lietūs jas dar kiek paaugino. Vis dėlto kai kurie Tauragės rajono ūkininkai bulvių derliumi visai patenkinti. Tiesa, bulvių plotai vis mažėja.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-11
Nuo rugsėjo 13-osios, ateinančio pirmadienio, į didžiąsias parduotuves ar pasigražinti be galimybių paso nebus galima. Nors iki naujosios tvarkos įsigaliojimo liko kelios dienos, verslo atstovai vis dar nežino, kaip reikės aptarnauti klientus – savaitės pabaigoje  aiškių ir tikslių nurodymų vis dar nebuvo. Laukia darbingas savaitgalis, – sako verslo atstovai. O naujosios tvarkos laukiama su nerimu ir baime. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi Christian Erfurt („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, vakar tauragiškiai leidosi į žygį Oko miške. Žengiant 5 kilometrų ilgio maršrutu prisiminta, kaip svarbu laiku pastebėti itin emociškai prastai besijaučiančius žmones, jų siunčiamus pagalbos prašymo ženklus. Pasak šią iniciatyvą organizavusios Tauragės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovės Daivos Genienės, spalio mėnesį vyks mokymai, kaip elgtis susidūrus su apie savižudybę svarstančiais žmonėmis. 
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Vytauto g. 141 vietoje buvusios sporto salės numatyta įrengti dvi kino teatro sales, o šalia jų – restoraną. Tai bus aukščiausius garso ir vaizdo kokybės standartus atitinkantis, šiuolaikiškas ir modernus kino teatras. Jau parengtas techninis kino salių projektas.
Nuotrauka
Pagramantis
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Antroji savaitės pusė idealiai tiks laiko praleidimui lauke – vyraus sausi, saulėti ir labai šilti orai. Pirma savaitgalio pusė dar daug kur bus vasariškai šilta ir be kritulių, tačiau sekmadienį jau sulauksime permainų.
Nuotrauka
savivaldybė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-08
Artėjant šildymo sezonui nuo š. m. spalio 5 d. bus galima kreiptis ir pateikti prašymus dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Kadangi padidės asmenų, besikreipiančių dėl būsto šildymo išlaidų, geriamo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų, srautai bei siekiant saugesnio ir patogesnio gyventojų aptarnavimo, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad nuo 2021 m. rugsėjo 16 d. pradedama išankstinė Tauragės miesto gyventojų registracija prašymams dėl kompensacijų už šildymą pateikti.
Nuotrauka
skiepai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Nuo šiandien sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, – skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. 
Nuotrauka
Krantinė
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Antradienį pradėti Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto įgyvendinimo darbai. Teritorija nuo pėsčiųjų ir dviratininkų tilto aptverta – pjaunami menkaverčiai krūmai ir medžiai.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Visai neseniai pakeista Tauragės miesto krepšinio aikštelės danga, netrukus atsiras ir ženklinimas. Šio objekto atnaujinimas – tiks vienas iš keleto. Naujos aikštelių dangos bus atnaujintos ir prie ugdymo įstaigų esančiose krepšinio aikštelėse.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-07
Interneto puslapyje atvira.tauragė.lt skelbiama net 15 darbo skelbimų: ieškoma mokyklų direktorių, psichologų, muziejaus darbuotojų ir net kiemsargių. 
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-09-06
Praėjusią savaitę įvyko lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priestato projekto pristatymas visuomenei. Tiesa, visuomenė pristatyme nedalyvavo. Prie nuotolinio susirinkimo prisijungė savivaldybės administracijos atstovai, projekto rengėjai. Belieka laukti, kada prasidės statybos, o po jų į modernias grupes sugužės mažieji tauragiškiai. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-06
Tauragės rajono savivaldybės administracija ieško viešosios tvarkos specialisto (-ės). Pagrindiniai reikalavimai: aukštasis universitetinis išsilavinimas studijavusiems teisę arba viešąjį administravimą.a