Džiazo virusas sklis parke prie „Bangos“
Įkelta:
2021-07-03
Nuotrauka
Gloria
Aprašymas

Choras „Gloria“. Choro albumo nuotrauka 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Arina. Organizatorių nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Beatles‘n‘Jazz“. Organizatorių nuotraukos 

Šeštadienį parke prie „Bangos“ jau po pietų pradės skambėti muzika – čia „Tauragės džiazo dienų“ kontekste vyks jaunųjų talentų koncertas „Džiazo virusas 2021“. Džiazo gerbėjams savo meistriškumą demonstruos jaunimo muzikos kolektyvai iš Pasvalio, Jurbarko ir Tauragės, o pavakare jaunyste alsuos puikiai muzikinei visuomenei žinomi atlikėjai.

Koncerte pasirodys prieš ketverius metus įkurtas Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras, vadovaujamas Arūno Rakevičiaus. Kolektyvas, šiuo metu vienijantis penkiolika muzikantų, tauragiškiams džiazo gerbėjams jau žinomas – ne kartą pasirodė miesto ir rajono renginiuose. Šiuo metu kolektyvas intensyviai repetuoja, ruošdamasis ne tik šeštadienio koncertui, bet ir rudenį planuojamam festivaliui-konkursui „Džiazo jūra 2022“, kuriame žada dalyvauti. Orkestro vadovas ir muzikantai tikisi šeštadienio popietę tauragiškių palaikymo bei gausių aplodismentų. 

XX amžiaus pradžioje atsiradę bigbendai net ir praėjus šimtmečiui vis dar populiarūs. Ir tuo bus galima įsitikinti išgirdus, kaip ir ką groja jaunieji muzikantai – muzikos mylėtojus turėtų pamaloninti net du jaunimo bigbendai – Pasvalio muzikos mokyklos „Small Big-Band“, vadovaujamas Arūno Viduolio, ir Gyčio Gvozdo vadovaujamas Jurbarko kultūros centro bigbendas „Jada“. Tikėtina, kad nusivylusių neliks, nes bus galima išgirsti, kaip groja šiandieninės sintetinės muzikos epochoje džiazo virusu „apkrėsti“ ir šia liga sergantys jaunuoliai.

Vakarinę džiazo festivalio programą parke prie „Bangos“ restorano tęs amžiumi kiek vyresni, tačiau savo sielomis ir polėkiais jauni atlikėjai. 

Naujame formate turėtų nuskambėti tauragiškių gospelo choro „Gloria“ atliekami kūriniai. Įprasta, kad choras atlieka savo kūrinius a cappella arba su instrumentine fonograma. Šeštadienio vakarą choristų pasirodymui akompanuos Artūras Chalikovas ir jo grupės muzikantai. Pasak choro vadovės Rasos Levickaitės-Šerpytienės, prieš koncertą visų atlikėjų laukia nemenkas iššūkis. Nors A. Chalikovas žinomas kaip džiazo ir krikščioniškosios muzikos atlikėjas, yra kūręs chorui aranžuotes ir choro atliekamus kūrinius puikiai žino, tačiau muzikantai ir choristai koncertui vis dar ruošiasi nuotoliniu būdu, o susitiks vienintelei bendrai „gyvai“ repeticijai tik koncerto dienos rytą.

Keletas kūrybingų ir energija trykštančių Klaipėdos jaunimo teatro aktorių pristatys nemenko populiarumo sulaukusį spektaklį-koncertą „Graži ir ta galinga“. Merginos pakvies į nuotaikingą kelionę laiku, kur bus pasiūlyta kitu žvilgsniu pažvelgti į istoriją keitusias moteris ir jų reikšmę mūsų šaliai bei kiekvienam iš mūsų asmeniškai.

Vyresniosios kartos muzikos gurmanus sugrįžti į vaikystę (daugeliui klausytojų jau net ne jaunystę) paskatins Aleksandro Belkino ir jo draugų projektas „Beatles‘n‘Jazz“. Juk skambės interpretacijos nepakartojamos ir nesenstančios legendinės grupės „The Beatles“ muzikos tema.

Džiazo muzika universali savo amžiumi – ji amžinai jauna, kaip ir dar viena šeštadienio koncerto atlikėja Arina. Su malonumu jaunimas klausėsi šios atlikėjos atliekamų kūrinių prieš trisdešimt metų, lygiai taip pat Arinos klausosi to „jaunimo“ vaikai čia ir dabar.

Tad kviečiame šeštadienį, liepos 3-ją, nuo 15 valandos, į parką prie „Bangos“, ir savaitgalis džiazo ritmu – garantuotas.

 

 

Nuotrauka
aplinkosaugininkai tikrins
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tam, kad kvėpuotume kuo švaresniu oru, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai rugsėjo 1–17 d. tikrins transporto priemonių taršumą – teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose. Taip pat specialistai pataria, ką daryti gyventojams, jei jie kelyje sutinka taršų automobilį.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
COVID-19 pandemijos valdymo ribojimų neliko nuo gegužės 1-osios. Žmonės nebeprivalo į uždaras patalpas žengti dėvėdami kaukes, visos saugumo priemonės liko rekomendacinio pobūdžio. Tačiau kai kurios įstaigos vis dar paslaugas teikia tik užsiregistravusiems klientams. Plačiau apie tai – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
metlovaite
Įkelta:
prieš 1 dieną
Rugpjūčio 18-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracijos Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės pareigas pradėjo eiti Raimonda Metlovaitė, kuri atliks asmenų aptarnavimą ir jų prašymų nagrinėjimą taikant vieno langelio principą.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
prieš 1 dieną
UAB „Perlas Energija“ stabdo veiklą: elektrą klientams tieks iki rugpjūčio 31 d., naują tiekėją klientai turi pasirinkti iki rugpjūčio 28 d.  Bendrovė veiks tol, kol išparduos turtą, išmokės kompensacijas klientams, atsiskaitys su kreditoriais ir partneriais. Bendrovės akcininkai negaus jokio „Perlas Energija“ turto ir uždarbio įmonę uždarius.
Nuotrauka
baseinas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasaros sezonui birželio 17-ąją uždarytas Tauragės baseinas antradienį vėl atvėrė duris lankytojams. Nors lankytojų antplūdžio dar nėra, jo tikimasi rugsėjį, o ir plaukimo pamokų grupelės jau baigiamos užpildyti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-17
Šiandien, 18.00 val., visose šalies „Norfose“ valandai bus stipriai sumažintas apšvietimas, prekybos salėse bus išjungtas patalpų vėsinimas ir vėdinimas. Kaip skelbia „Norfos mažmena“, taip siekiama atkreipti valdžios dėmesį į verslą žlugdančias elektros kainas.
Nuotrauka
batalionas
Įkelta:
2022-08-16
Kęstučio batalionas minėjo 30-ąsias įkūrimo metines, šventės metu Kęstučio batalionui buvo įteikta nauja kovinė vėliava bei atidengtas memorialinis akmuo, skirtas įamžinti Kęstučio bataliono 30-ies metų gyvavimą.
Nuotrauka
arfa
Įkelta:
2022-08-16
Kultūros rūmų rūsyje daug metų veikusi kavinė „Arfa“ lankytojų jau nebelaukia – ji uždaroma. Prieš kurį laiką šią kavinę įsigijusi restorano „Da Feng“ savininkė Alma Marozienė sako, kad atėjo laikas suvienyti jėgas – „Arfos“ darbuotojai prisijungs prie „Da Feng“ kolektyvo. O Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis tikisi, kad patalpos tuščios neliks – bus skelbiamas konkursas ir ieškoma naujų nuomininkų.
Nuotrauka
malkos
Įkelta:
2022-08-15
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.