Šiukšlės po langais: varnoms – puota, gyventojams – smarvė ir musės
Įkelta:
2021-07-20
Nuotrauka
a
Aprašymas

Autorės nuotrauka

Po gausybės skambučių ir ilgų pokalbių paaiškėjo: šiukšlės daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse – problema, kurios išspręsti taip lengvai nepavyksta. Vieni gyventojai, nors ir negali, atliekas sumeta prie konteinerių, o kol išsiaiškinama, kas jas turi tvarkyti, kyla pasipiktinimo banga – neapsikenčiama smarvės, musių ir baisaus vaizdo po daugiabučių langais.    

Neapsikenčia smarvės ir musių 

Į redakciją atvykusi Gedimino g. 23 daugiabučio gyventoja Nijolė pasakojo nebeapsikenčianti smarvės, sklindančios iš maždaug 10 metrų atstumu nuo langų stovinčių atliekų konteinerių. 

– Priešais langus nuo naujų metų gyventojai sumetė eglutes, paskui kažkas kapojo šakas ir jas sumetė, gavosi nemaža krūva ir jos iki šiol niekas neišveža. Kreipiausi į būtų ūkį, atvažiavo, sakė „čia ne mūsų“. Prašiau ir tų, kurie veža šiukšles, neišveža. Dabar gyventojai pradėjo viską jau mesti. Eglutės jau apačioje, jų nesimato, jos jau gal ir supuvusios, – pasakojo tauragiškė. 

Nuotrauka
a

Pavasarį, pasak moters, pastatė konteinerius, du jų atviri, benamiai maišelius išdrasko, per visą dieną varnos ten kuičiasi, išmėto ir popierius, kuriuos valytoja sumeta.

– Lango atidaryti negaliu, dar ryte, kol vėjelis prapučia, o vėliau vien musės. Kodėl tokius atvirus konteinerius pastatė po langais, į jį pila šiukšles net ne mūsų namo gyventojai? – klausė tauragiškė, akcentavusi, kad skambino į daugiabutį administruojantį Tauragės butų ūkį ir prašė gelbėti nuo musių, bet niekas esą šiukšlių taip ir nesutvarkė.   

Mano, kad gali mesti bet kur

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) vadovas Virgilijus Noreika teigė, kad komunalinėms atliekos mesti aikštelėje skirti du juodi konteineriai. Žaliąsias atliekas iš individualių valdų veža atliekų vežimo konkursą neseniai vėl laimėjęs UAB „Ekonovus“, iš aikštelių prie daugiabučių iki šiol prižiūrint administratoriui irgi veždavo „Ekonovus“.

– Nuo liepos 1-osios žaliąsias atliekas tvarkys daugiabučių namų administratoriai. Jie spręs, ką daryti – gal samdys „Dunokus“, gal patys veš. Iš juridinių asmenų žaliųjų atliekų priėmimas ir sutvarkymas pas mus kainuos 27 eurus už toną, tai tris kartus pigiau nei kainavo iki šiol, – aiškino V. Noreika.  

O čiužinio, pasak TRATC vadovo, prie konteinerių gyventojai išmesti negali. 

Nuotrauka
a

– Žmonės susimoka rinkliavą ir galvoja, kad gali mesti bet ką ir bet kur. Niekur taip pasaulyje nėra ir niekaip „neperlaužiam“ žmonių, – apie gyventojų sąmoningumą tinkamai tvarkytis atliekas kalbėjo direktorius. – Juk namuose žmonės susitvarko. Kai pasieksime, kad už ne vietoje išmestą čiužinį susimokės baudą, tada atsiras tvarka kaip Vokietijoje. 

Aikštelę apžiūrėję TRATC atstovai redakcijai pranešė, kad dėl išmesto čiužinio informaciją perdavė seniūnijai, o už aikštelės ribų žaliąsias atliekas turi tvarkyti namų bendrijos. 

– Kvapas jaučiamas, kokius du mėnesius šiukšlės nevežtos, tad galima suprasti ir gyventojų skundus. Patys kreipsimės į bendriją, nusiųsime nuotraukas ir prašysime, kad jie kuo greičiau susitvarkytų bešeimininkes atliekas. Be to, patys gyventojai turi būti supratingi ir uždaryti konteinerius, – apžiūrėję atliekų aikštelę situaciją pakomentavo TRATC atstovai. 

Apie atliekas nežinojo  

Tauragės butų ūkio, administruojančio daugiabutį Gedimino g. 23, direktorius Egidijus Vaitiekus, išgirdęs apie neišvežtų šiukšlių krūvą šalia daugiabučio, sakė apie problemą nežinąs ir stebėjosi, kodėl gyventojai pirmiau kreipiasi į spaudą. 

– Buitinėms ir kitoms atliekos yra konteineriai. Žaliosios atliekos iki liepos 1-osios buvo metamos į rakinamus konteinerius ir buvo visos išvežtos. Nuo liepos 1-osios žaliosioms skirtų konteinerių daugiabučių atliekų aikštelėse neliko, atliekas turi tvarkyti namų administratorius, – teigė E. Vaitiekus. – Dabar derimės ir su savivaldybe, tariamės, kaip žaliąsias atliekas tvarkyti toliau. Kol nėra sprendimo, visos žaliosios atliekos prie daugiabučių – žolės, šakos - bus išvežtos iki penktadienio. Kiti daiktai prie konteinerių – ne administratoriaus problema, tai gyventojų bėdos, jie turėtų vežti tas atliekas į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelę Paberžių gatvėje. 

Nuotrauka
a

Apžiūrėjęs minimą aikštelę, E. Vaitiekus sakė  įtariantis, kad atliekos suneštos iš aplinkinių namų. 

Visas šiukšles, pasak Butų ūkio vadovo, pažadėjo išvežti seniūnija. 

Šioje vietoje žaliosioms atliekoms skirto konteinerio, pasak E. Vaitiekaus, niekada ir nebuvo, tam skirti konteineriai buvo kitose aikštelėse, įrengtose šalia kitų daugiabučių. Ir į juos atliekas galėdavo mesti tik daugiabučių aplinką tvarkantys darbuotojai. Pasak E. Vaitiekaus, daugiabučių gyventojai žaliųjų atliekų neturi, o Butų ūkis dabar, nelikus konteinerių, žaliąsias atliekas po tvarkymosi darbų išsiveža ir pristatys į sąvartyną.  

Problema kompleksinė

Išgirdęs istoriją apie atliekas, kurių kratosi ir  TRATC, ir Butų ūkis, o visų akys krypsta į seniūniją, miesto seniūnas Žilvinas Majus sakė:

– Man niekas neįrodys, kad turi tvarkyti seniūnija, bet sutvarkysime. Atliekos iš dangaus nenukrenta, konteinerinės aikštelės yra įsirengęs TRATC, stambiagabarites atliekas reikia vežti dažniau, vežėjas turėtų tankinti važiavimus ir problemos nebūtų.

Pasak seniūno, dėl šalia konteinerių sumetamų atliekų tvarkymo vyksta diskusijos – aiškinamasi, kas kokias atliekas turi tvarkyti.

– Kažkada susėsim su TRATC, Butų ūkiu, bet kol kas yra taip. Jei aikštelė TRATC, tai jie ir turėtų tvarkytis. Seniūnija, aišku, skirs lėšų, o kalbame apie tūkstančius ir tvarkysime.  Pamiškėse, nuošaliose vietose,  kuriose yra bešeimininkės atliekos, seniūnija sutvarko, bet čia yra prie konteinerių, jos nėra bešeimininkės atliekos, – nuomonę išsakė seniūnas. – Problema su atliekomis yra kompleksinė. Prie konteinerių kažkas atvežė padangų, kitas spintelę, trečias – čiužinį. Butų ūkis aptvarko aplinką ir sumeta žaliąsias atliekas, kažkas dar su priekaba privažiuoja ir turim, ką turim. Ir žmones suprantu, vaizdas ir manęs netenkina. 

Pasak seniūno, pavasarį jau buvo sutarta, kad seniūnija rinks padangas ir pavojingas atliekas, kurių negalima vežti į sąvartyną, tai yra automobilių plastiką ir kitas. 

– Bet kai viskas krenta ant seniūnijos pečių, kažkaip keista, – teigė Ž. Majus. 

Vien padangų, kaip skaičiuoja seniūnas, per mėnesį surenkama apie 50.  

– Jei 2-3 mėnesius nerinktume, tai galite įsivaizduoti, kiek jų būtų. Gyventojai žino, kad baldus galima nemokamai pristatyti į stambiagabaričių atliekų aikštelę, žaliąsias atliekas dabar namų administratoriai įpareigoti susitvarkyti, – mintį, kaip visi tvarkydami atliekas galėtų išvengti pūvančių krūvų, išsakė seniūnas. – Norisi žmonių supratingumo. Ir pats esu sustojęs prie šiukšlintojų, bandęs kalbėti, bet žmonės iškart puola. Kiti sako, ar tai geriau į mišką vežti. Ne į mišką, bet galima ieškoti būdų atliekas sutvarkyti taip, kad jos kitiems nekeltų pasipiktinimo. 

Seniūnas neatmeta galimybės prie konteinerių aikštelių įrengti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų. Ten, kur jos jau įrengtos – J.Tumo-Vaižganto, Dariaus ir Girėno, Vytauto, Laisvės gatvėse – pasak seniūno, prie konteinerių gyventojai šiukšlių tiek nebemeta. 


 

Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
prieš 13 valandų
Tauragės rajono savivaldybė šiandien pranešė, jog nuo ryt, rugsėjo 28-osios, Tauragėje pradedamas šildymo sezonas.
Nuotrauka
a
R. Danisevičiaus nuotr.
Įkelta:
prieš 14 valandų
Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Pagal šiuo metu galiojančias Politinių partijų įstatymo nuostatas, politinėje partijoje turi būti mažiausiai 2000 narių.
Nuotrauka
Bažnyčių aikštelė
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Apleista, duobėta teritorija pačiame miesto centre, prie vienos gražiausių Bažnyčių gatvės, seniai buvo virtusi piktžaizde. Pagaliau žengtas pirmasis žingsnis, kad visiems akis badanti problema būtų išspręsta. Tiesa, nesušlampant kojų ir nelaužant automobilių ja naudotis bus galima dar negreit – kol kas savivaldybės tarybos prašyta tik leisti užsakyti techninį projektą. O sumą šiems remonto darbams atlikti teks rasti nemažą – maždaug 150 tūkst. eurų.
Nuotrauka
a
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Pirmadienio orai bus palankūs pasivaikščiojimams rudenėjančioje gamtoje, tačiau vėliau dangus vis labiau niauksis, protarpiais palis, stiprės vėjas. Visgi, savaitei baigiantis orų permainos gali pradžiuginti. 
Nuotrauka
baseinas
"Tauragės žinių" archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Tauragės sporto centro prašymus, patikslinti baseino teikiamų paslaugų įkainiai. Tiesa, iki šiol galioję įkainiai nesikeičia, patvirtinti kai kurie pakeitimai. Vienas jų – baseine lankytis pigiau galės šeimos, nes įtrauktas šeimos bilietas. 
Nuotrauka
Šilumos tinklai
Tauragės šilumos tinklų feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį į tarybos posėdį susirinkę politikai patvirtino naujajam šildymo sezonui vidutines kuro kainas, kurios bus taikomos apskaičiuojant kompensaciją už būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą nepasiturintiems gyventojams. Konstatuota, kad kompensacijų poreikis auga, o kuro kainos kyla. 
Nuotrauka
Ligoninė
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Tauragės ligoninės Psichiatrijos skyriaus pacientai sunerimę, kad skyrius uždaromas, o žmonės, kuriems gydymas labai reikalingas, paliekami likimo valiai. Jie nesupranta, kodėl priimtas toks sprendimas, ir ketina protestuoti. Pasak ligoninės direktoriaus, skyrius uždaromas todėl, kad darbuotojai reikalingi kovidiniam skyriui.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos infograma
Įkelta:
2021-09-24
Trečiadienį savivaldybės tarybos politikai patvirtino du naujus miesto autobusų maršrutus. Besinaudojantieji nemokamu viešuoju transportu, tikimasi, jau kitų metų pradžioje galės pasiekti Norkaičius, o atokesnių miesto vietovių gyventojai – miesto centrą. Autobusai kursuos ir pro baseiną. 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Trečiadienį rajono politikai Tauragės šeimos gerovės centrui perdavė nupirktą namą, kuriame kursis bendruomeniniai vaikų globos namai. Įkurtuvės planuojamos šiemet. Tarybos posėdyje priimta ir daugiau sprendimų, susijusių su turto perėmimu ir perdavimu. 
Nuotrauka
a
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Prie Vilkyškių pieninės (VILVI), didžiausios pastarųjų metų investicijos Tauragėje, – išrūgų miltelių gamybos cecho ir modernaus sandėlio – jau plevėsuoja vėliavos, o savivaldybės tarybos nariams ir administracijai pristatyta įmonės veikla ir ateities planai.  
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Šią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracija su UAB „Irvytis“ pasirašė sutartį dėl Atokvėpio aikštelės įrengimo Tauragės miesto Žalgirių mikrorajone, prie daugiabučio gyvenamojo namo, esančio adresu Ateities takas 4. Ši aikštelė skirta senjorams.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Renovuoti namus panorę daugiabučių gyventojai susiduria su dilema – nors apšiltinti namai sunaudotų daug mažiau šilumos energijos ir dėl to pigiau atsieitų šildymas, ramybės neduoda tai, kiek kainuos pati renovacija, nes stebimas statybinių medžiagų kainų šuolis. Be to, aiškėja, kad butus renovuotuose pastatuose gali būti sunku parduoti. Taip nutiko Dobilo g. 9 ir 11 daugiabučių namų butų savininkams.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės  nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Savivaldybė kviečia siūlyti kandidatus Tauragės rajono savivaldybės garbės ženklui „Už nuopelnus Tauragės rajonui“ gauti. Garbės ženklas už nuopelnus skiriamas Lietuvos Respublikos, bet kurios užsienio valstybės asmeniui arba institucijai. Tokius apdovanojimus jau yra gavę 16 mūsų kraštui nusipelniusių asmenų. 
Nuotrauka
a
„Žvaigždutės“ nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šiandien minima Tarptautinė diena be automobilio. Tiek šalyje, tiek visame pasaulyje, šiandien vairuotojai raginami susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, rinktis ekologišką transportą. Tauragėje nuo ryto uždaryta Bažnyčių gatvė, vyksta įvairios ugdomosios veiklos.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-22
Dariaus ir Girėno gatvėje kyla naujos degalinės konstrukcija. Kitąmet čia duris atvers nauja automatinė degalinė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šiandien į nuotolinį posėdį renkasi rajono savivaldybės taryba. Darbotvarkėje numatyta apsvarstyti 30 klausimų. 
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-22
Šernų lankymasis mieste pastaruoju metu, ko gero, populiariausia gyventojų pokalbių tema. Žmonės pasidalinę į dvi stovyklas, tuos, kurie bijo šernų ir baksnoja į medžiotojų būrelį, kodėl šie jų nešaudo, ir į tuos, kuriems tokie pokyčiai gamtoje kelia juoką. Tiesa, dėl netikėto šernų susidomėjimo Žalgirių mikrorajonu gyventojai iš dalies kalti patys – neturėdami kur dėti įvairių vaisių ir daržovių pertekliaus pila  jį pamiškėse ir net mikrorajone. O šernai puotauja, ir ne tik puotauja, bet ir nakvoja netoli tokių savavališkų šiukšlynų. Gali būti, jog nebeilgai – teritoriją prižiūrintis medžiotojų klubas spalio mėnesį žada kilti į medžioklę ir iš Žalgirių mikrorajono šernus varyti link Juodpetrių bei juos medžioti. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Nuo šiandien pradedamas šildymo sezonas Tauragės rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose. Galutinį sprendimą, ar įjungti šildymą patalpose, pagal poreikį priims įstaigų vadovai, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
sodra
sodra.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-21
„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas fiktyvus susirašinėjimas su neva „Sodros“ darbuotojais. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad demencija yra vienas iš didžiausių ateities iššūkių viso pasaulio šalių visuomenėms. Rugsėjo 21 d. minint Pasaulio Alzheimerio ligos dieną, asociacija „Demencija Lietuvoje“ su partneriais – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Lietuvos sporto universitetu, Nacionalinė dailės galerija ir kt. kviečia įsitraukti į renginių programą „Kalbėkime apie demenciją“, kuri vyksta visą rugsėjo mėnesį.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Savaitės pradžia daug kur bus niūri ir žvarbi, vietomis lis, o naktimis pasirodys šalnos. Antroje savaitės pusėje bus permainų – šiluma didės, tačiau lietus nesitrauks, bus vėjuota.