Adakavo socialinių paslaugų namai turėtų pereiti savivaldybės žinion
Įkelta:
2021-09-20
Nuotrauka
adakavo socialinių paslaugų namai
Nuotraukos autorius:
Adakavo socialinių paslaugų namų feisbuko nuotrauka

Adakavo socialinių paslaugų namai turėtų pereiti savivaldybės žinion – tokia naujiena sukėlė nemažai svarstymų ir abejonių. Jų direktorė Kristina Anulienė mato nemažai tokio sprendimo niuansų – pasak jos, reikėtų išsamiai išsiaiškinti, ar verta tai daryti ir jei taip, tai kada.  

Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė, paklausta, ar šis klausimas buvo svarstomas anksčiau, sako, kad derybos vyksta jau maždaug dvejus metus. 

– Dar kai socialinės apsaugos ir darbo ministras buvo Linas Kukuraitis, derybos jau vyko, tačiau kadangi esam didelė įstaiga, su daugybe paslaugų, tai, kaip suprantu, savivaldybė į tai žiūri atsargiai, – teigė ji. 

Paprašyta išsakyti savo nuomonę, ar įstaigos perdavimas savivaldybės žinion bus naudingas, ji svarstė:

– Geriau bus ar blogiau, tikrai negaliu atsakyti. Galiu tik konstatuoti faktus, kodėl dabar priimti tokį sprendimą yra šiokios tokios rizikos. Mūsų įstaiga šiuo metu pertvarkoma, įgyvendinam didžiulį europinį projektą, kuriame yra prieš dvejus metus planuotos ir numatytos investicijos. Kaip žinia, šiuo metu viskas brangsta, rinka diktuoja savo sąlygas. Yra toks derybinis klausimas, pavyzdžiui, dėl finansų. Ar neatsitiks taip, kad kol perduoda, kalba gražiai, o kai savivaldybė perims, pataps steigėja, ant jos pečių kris visa ta rūpesčių našta? Tai vienas dalykas, o antras dalykas, reikia dar spręsti ir dėl iš valstybės biudžeto finansuojamų paslaugų. Tų paslaugų, kurios finansuojamos iš savivaldybės, įkainis kasmet keliamas, o kaip bsus su tomis, kurios finansuojamos valstybės? Net 81 mūsų gyventojo išlaikymas yra finansuojama valstybės lėšomis. Taigi tuos finansinius klausimus reikėtų labai gerai išanalizuoti.

K. Anulienė teigė nemananti, kad perdavimas būtų tikslingas iki reorganizacijos pabaigos. Pasak jos, kai žmonės bus išskirstyti po regionus, pastatai pastatyti, sutvarkyta jų aplinka, pagal normatyvus išskaidyti darbuotojai ir padalintas darbas, kai bus visa infrastruktūra, paslaugos išgrynintos, tada būtų galima ir perimti.  

Ji įsitikinusi, kad esant ministerijos pavaldume didesnė tikimybė gauti lėšų iš valstybinės investicijų programos, tuo tarpu priklausant savivaldybei viskuo rūpintis bus tik jos reikalas.

– Pastatų turime daug, juos reikia administruoti, tiek išorė, tiek vidus su kiekvienais metais nusidėvi, – teigė ji. – Pas mus yra 245 darbuotojai. Tai didžiulis aparatas, ir jį administruoti savivaldybei gali būti sudėtinga. Taigi visokių klausimų labai daug. 

K. Anulienė pasakojo kaip tik tądien (kalbėjomės antradienį – aut. past.) kalbėjusi su ministrės patarėja, nes dar yra ir daug vidinių klausimų, kurie neduoda ramybės. Antai visų ministerijai pavaldžių įstaigų personalas, buhalterinė apskaita yra centralizuojami, be to, į specialią programą įstaiga privalo suvesti visus likučius.

– Taigi už praėjusius metus turime iki šių metų pabaigos susikelti visus likučius, – aiškino K. Anulienė. – Jeigu mus perduos savivaldybei, tai mes padarysim juodą darbą, o po naujųjų metų dirbsim jį iš naujo jau su kitomis programomis pagal savivaldybės reikalavimus. Taigi esam pakibę tokioj beorėj erdvėj: ar mums kelti tuos likučius, ar laukti, kol būsim perduoti savivaldybei. Ministrės patarėjos klausiau, ką mums daryti. Ji sakė, kad turėtų būti savivaldybės tarybos komiteto posėdis, paskui tą klausimą turėtų svarstyti taryba. Tokią žinią iš ministerijos gavau. O kokia savivaldybės pozicija, nežinau. Suprantu, kad ministerija laukia savivaldybės sprendimo. Kaip ji nuspręs, taip ministerija ir padarys. Taip man sakė ministerijos skyriaus vedėjas Darius Pauliukonis.

Adakavo socialinių paslaugų namai teikia 9 rūšių paslaugas. Ilgalaikės socialinės globos paslaugas gauna 202 gyventojai, 20 iš jų – grupiniuose gyvenimo namuose. Dar 10 buvo Tauragės padalinyje, bet įgyvendinant europinį projektą jiems jau teikiama apsaugoto būsto paslauga. Iš viso pagal šį projektą apsaugoto būsto paslaugą turėtų gauti 15 žmonių. Juose žmonės gyvena savarankiškai, patys gaminasi maistą, patys užsidirba, įstaiga jiems apmoka tik nuomą, komunalinius patarnavimus ir darbo užmokestį. Dar yra 60 dienos globą gaunančių gyventojų, 40 – integralią pagalbą, 24 jaunuoliai gauna dienos globos paslaugą institucijoje – juos įstaiga kasdien atsiveža pati. Viską sudėjus išeitų, kad Adakavo socialinių paslaugų namai teikia paslaugas per 300 žmonių, o jei dar pridėtume medicininę reabilitaciją, tai išeitų ir visi 800. 

Tauragės savivaldybės tarybos sekretorė Sonata Jurgilienė „Tauragės žinias“ informavo,  kad klausimo dėl Adakavo socialinių paslaugų namų perėmimo savivaldybės žinion tarp numatytų svarstyti artimiausiame tarybos posėdyje nėra, tačiau tarybos nariams jis bus pristatytas.   

 

Nuotrauka
„Sidabrinės linijos“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 14 valandų
​​​​​​​Kol esame jauni, pačiame jėgų žydėjime, ir aplink mus „sukasi pasaulis“, atrodo, jog visuomet taip ir bus. Tačiau bėgant metams mūsų artimų draugų, giminaičių ir bičiulių ratas siaurėja. Jaunesnieji šeimos nariai sukuria savas šeimas, kai kurie giminaičiai ir bičiuliai, deja, iškeliauja į amžinybę, dar su kitais žmonėmis išsiskiria keliai išėjus į pensiją ar išvykus gyventi į kitą vietovę. Kiekvienam vyresnio amžiaus žmogui yra didelė tikimybė patirti bendravimo stygių.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Pastarajame posėdyje savivaldybės taryba patvirtino patikslintą rajono biudžetą. Jis  papildytas ES ir valstybės dotacijomis projektams finansuoti, išlaidoms kompensuoti, mokymo reikmėms finansuoti. Skaičiuojama, kad savivaldybės biudžetas bendrai auga 1,12 mln. eurų ir siekia 58 mln. 438 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
biblioteka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Bibliotekos visoje Lietuvoje išgyveno perversmą – vasarą atnaujintos informacijos sistemos. Tačiau bibliotekininkai ir skaitytojai iki šiol susiduria su trikdžiais, nepatogumais, duomenų trūkumu informacinėse sistemose. Vis dažniau bibliotekose susidaro ir skaitytojų eilės. Anot Tauragės savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės, skaudu girdėti kritiką, jog nesklandumai kyla dėl to, kad esą bibliotekininkės dirba „senoviškai“.
Nuotrauka
stream
Birutės Mozurkevičienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-04
„Šaltinio“ progimnazijoje vieną savaitę mokiniai rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet giliau ir plačiau paanalizuota, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką – 5–8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Informacijos jie gavo nemažai: susitiko su Tauragės miesto meru Dovydu Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Mokiniai lankėsi ir rajono STEAM centre, dalyvavo pamokose šia tema. „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Mozurkevičienė surinko aštuntos klasės mokinių žinutes apie tai, kaip jie galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo.
Nuotrauka
a
Birutės Slavinskienės nuotrauka 
Įkelta:
2021-12-03
Žemę užklojęs sniegas primena – artėja didžiosios metų šventės. Tauragė joms ruošiasi: miestas kasdien gražėja, o  Pilies aikštėje jau stovi svarbiausias šventės akcentas – gražuolė Kalėdų eglė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-12-02
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
2021-12-02
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.