Galimybių pasai nuo pirmadienio: verslui – baimė ir nerimas 
Įkelta:
2021-09-11
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Aprašymas

Į didžiąsias prekybos tinklų parduotuves – tik su galimybių pasais


 

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Aprašymas

Lankantis mažose parduotuvėse privalu laikytis galiojančių reikalavimų

 

Nuo rugsėjo 13-osios, ateinančio pirmadienio, į didžiąsias parduotuves ar pasigražinti be galimybių paso nebus galima. Nors iki naujosios tvarkos įsigaliojimo liko kelios dienos, verslo atstovai vis dar nežino, kaip reikės aptarnauti klientus – savaitės pabaigoje  aiškių ir tikslių nurodymų vis dar nebuvo. Laukia darbingas savaitgalis, – sako verslo atstovai. O naujosios tvarkos laukiama su nerimu ir baime. 

Į didžiąsias parduotuves – tik su galimybių pasais 

Iš keturių Tauragės mieste esančių „Maximos“ parduotuvių Vyriausybės numatyti ribojimai bus taikomi tik vienai „Maxima XX“ parduotuvei, įsikūrusiai Prezidento g., nes jos prekybos plotas yra didesnis nei 1500 kv. m. 

„Ruošdamiesi svarstėme įvairius sprendimus, kaip įgyvendinti šį naują Vyriausybės numatytą ribojimą, siekdami, kad mūsų darbuotojai ir klientai patirtų kuo mažiau nepatogumų. Nuo rugsėjo 13 dienos prie parduotuvės, esančios Prezidento g. 72, durų stovės mūsų darbuotojai, kurie skenuos galimybių pasų QR kodus bei tikrins kitus dokumentus, kurie yra prilyginami galimybių pasui. Stengsimės, kad galimybių pasų patikra vyktų kuo sparčiau, ir labai tikimės savo klientų supratingumo ir geranoriškumo, jei teks lukterėti eilėje“, – komentavo Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė. 

Paklausta, ar įmonė patirs papildomų išlaidų dėl prievolės tikrinti pirkėjų galimybių pasus, ar padidėjusios sąnaudos neatsilieps prekių kainoms, „Maximos“ atstovė teigė, kad skaičiuojama, jog pirkėjų srautų valdymo ir apsaugos stiprinimas parduotuvių tinkle kas mėnesį papildomai pareikalaus apie 300 tūkst. eurų. 

„Kaip ir iki šiol, visus reikalavimus dėl COVID-19 prevencijos priemonių taikymo įgyvendiname savo veiklos sąnaudomis“, – teigė E. Dapkienė.

„Maxima X“ parduotuvėms Dariaus ir Girėno g. 63, Dariaus ir Girėno g. 34A ir Šlaito g. 1  Vyriausybės numatyti ribojimai įtakos neturės. Galimybių pasai nebus privalomi ir Skaudvilės „Maxima X“ parduotuvėje. 

„Šiose parduotuvėse, kaip ir iki šiol, prašysime savo klientų apsiperkant saugoti mūsų darbuotojus ir kitus pirkėjus, t.y. laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, neiti apsipirkti jaučiant peršalimo simptomus ir pan.,“ – informavo prekybos centro atstovė. 

Pasak prekybos centro „Norfa“ atstovo spaudai Dariaus Ryliškio, visose XXL ir HYPER formato parduotuvėse bus prašoma galimybių paso. Tauragėje tik parduotuvėje Bernotiškės g. pirkėjai bus įleidžiami su galimybių pasais. Juos, pasak tinklo atstovo, bent jau pirmosiomis savaitėmis planuojama tikrinti prie prekybos salės vartelių.

Į parduotuvęs „Lidl“ pirkėjai bus įleidžiami ir be galimybių paso. 

Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Daug baimės ir nerimo

Ketvirtadienio rytą kalbinta „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė sakė, kad kol kas  konkrečių nurodymų, kuriuos dažniausiai perduoda Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, įmonė negavo. 

– Įgyvendinsime tai, kas logikos ribose, nes šią minutę pavyzdiniuose nurodymuose daugelis dalykų su logika kertasi, – teigė sušių baro vadovė. 

–  Stebime vyriausybės  informaciją, bet kol kas nieko nežinome. Tik aišku, kad nuo pirmadienio   klientus priimame tik su galimybių pasais. Bet kaip visa tai reikės įgyvendinti, kaip aptarnauti klientus, kurie maistą išsineša, kaip atskirti srautus, nurodymų neturime, – apgailestavo J. Visockienė. – Tuos pačius klausimus kelia ir didesnių verslų – restoranų, viešbučių atstovai. Kolektyvas ir aš pati esame nežinioje. 

Kai bus aiškūs konkretūs nurodymai, pasak verslo atstovės, bus stengiamasi juos įgyvendinti.

– Įgyvendinsime tai, kas logikos ribose, nes šią minutę pavyzdiniuose nurodymuose daugelis dalykų su logika kertasi, – teigė sušių baro vadovė. 

Jeigu bus patvirtintas reikalavimas įrengti atskirą patalpą atsiimantiems maistą klientams be galimybių pasų, pasak kavinės vadovės, tai bus fiziškai neįgyvendinama. 

– O jei ir įgyvendinama, reikalauja papildomų finansų, gal ir atskiros kasos, atskiro žmogaus. Žiūrėsim, į ką atsižvelgs ministerija, nes Restoranų asociacija vyriausybei teikia visus pastebėjimus, kaip tai įgyvendinti realybėje. Ant popieriaus surašyti lengva, – kalbėjo J. Visockienė. 

Plėtos išvežimo paslaugą

Verslo atstovus gąsdina ne tik nežinia dėl reikalavimų įgyvendinimo – neramu ir dėl klientų sumažėjimo. 

Kol kas kavinėje jokių pakeitimų neatlikta, laukiama konkrečių nurodymų, o tada, kaip sako J. Visockienė, bus kimbama į reikalavimų įgyvendinimą. 

–  Kol kas išbandėme tik galimybių pasų kodų nuskanavimą. Manome, kad teks išplėtoti maisto išvežimo paslaugą – daugiau sušiukų pristatysime į namus, darbovietes. Mes keliausime pas klientus, o jų esame labai pasiilgę, – apie galimus pokyčius versle užsiminė J. Visockienė.

Per vasarą vėl prisiminęs bendravimo su klientais džiaugsmus, kavinės kolektyvas, pasak vadovės, labiausiai tikisi klientų geranoriškumo, kad nebūtų susipriešinimo tarp turinčių ir neturinčių galimybių pasus. 

– Visi darbuotojai pasiskiepiję, labai laukiam ir mylime savo klientus, bet privalome laikytis reikalavimų, nes gresia baudos, – teigė J. Visockienė. 

UAB „Šaukštelis“ priklausančiose greta veikiančioje 100 kv. m parduotuvėje klientus bus galima aptarnauti be galimybių pasų, bet prisėsti viduje jau būtų galima tik su galimybių pasu. Kai paaiškės keliami reikalavimai, tikėtina, pasak J. Visockienės, kad staliukų parduotuvėje bus atsisakyta. 

Prireiks galimybių pasų 

Nuo rugsėjo 13 d. grožio paslaugų teikėjai privalo aptarnauti tik galimybių pasą ar kitą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo yra skiepytas, persirgęs ar atlikęs testą, turinčius lankytojus, nors paslaugų teikėjas, ūkinės veiklos vykdytojas ar jų darbuotojai galimybių paso turėti neprivalo. Jiems galioja reikalavimas testuotis arba būti pasitikrinus prieš veiklos pradžią. 

Apgyvendinimo vietų (pvz., viešbučių) klientų dokumentai, patvirtinantys atitiktį, turės būti tikrinami prieš apgyvendinant gyventojus. Asmenys apgyvendinami ne ilgesniam laikotarpiui nei galioja jų galimybių pasas, atliktas testas ar kitas dokumentas. Jeigu būtinas ilgesnis apgyvendinimas, nei nurodytų dokumentų galiojimas, pateikus naują (pratęstą) galimybių pasą ar naujo testo rezultatus, apgyvendinimo sutartis pratęsiama.

Nuo pirmadienio testuotis privalės visi gamybos srityje dirbantys asmenys, išskyrus darbuotojus, kurie persirgo COVID-19 liga, kuriems prieš mažiau nei 210 dienų COVID-19 liga buvo patvirtinta PGR ar greituoju antigeno testu, kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos, kurie buvo paskiepyti. 

Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Periodiškai tirtis dėl COVID-19 privalo asmens sveikatos priežiūros įstaigų, valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas asmens sveikatos priežiūros įstaigose teikiantys darbuotojai, socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamų socialinių paslaugų teikėjai, teikiantys švietimo paslaugas, vaistinių darbuotojai, krovinių tarptautinio vežimo veiklos, renginių, laisvalaikio, kultūros, meno paslaugų teikimo veiklos atstovai, teikiantieji viešojo maitinimo paslaugas, dirbantieji mažmeninės prekybos, viešojo administravimo ir kitose srityse. 

Vietose, kur aptarnaujama su galimybių pasais, kaukių dėvėjimas tik rekomenduojamas.

Be pasų

Nuo rugsėjo 13 d. be galimybių paso bus galima prekyba parduotuvėse, turgavietėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m, nuotolinė prekyba, kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose. Galimas smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min. Be galimybių paso teikiamos laidojimo paslaugos. Galimas muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas, bibliotekų (knygų pasiėmimo ir grąžinimo tikslais) ir knygų atsiėmimo punktų paslaugos. Be galimybių paso teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos (pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus, įskaitant testavimą), socialinės, psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugos, asmens sveikatos priežiūros įstaigose esančių ar globos įstaigose gyvenančių terminalinės būklės asmenų, nepilnamečių iki 14 metų bei nėščiųjų lankymas. Be galimybių pasų bus teikiamos veterinarijos, keleivių vežimo vietiniu (miesto ir priemiesčio) transportu, keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugos. Paso neprireiks ir prireikus teisinių paslaugų, veikloms, susijusioms su vaiko teisių apsauga, pagalba smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems, nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis asmenims. 

Be galimybių pasų bus galimos atvirose erdvėse teikiamos paslaugos, vykdoma prekyba ir ūkinė veikla, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų.

Aptarnaujant be galimybių pasų privalu dėvėti kaukes, laikytis atstumų, asmens higienos. Tikslesnių nurodymų įvairioms veikloms galima rasti vyriausybės sprendimuose. 

Nesilaikant naujos tvarkos galimos ir baudos – asmenims nuo 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

 

 

Nuotrauka
turgelis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant atnaujinimo darbų pradžios terminui „Dunokų“ turgelio prekiautojai jau gyvena kraustymosi nuotaikomis. Šiandien ardomas vienas prekyvietės kioskų, likusių kioskų savininkai savo statinius ardys po savaitės. Prekyba šiame tauragiškių pamėgtame turgelyje vyks iki rugsėjo 30-os dienos.
Nuotrauka
a
Renginio iliustracija
Įkelta:
2021-09-14
Kaip ir kasmet visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Jai skirti renginiai prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Aktyviausiems žadami prizai.
Nuotrauka
a
Petro Vaičaičio nuotraukos
Įkelta:
2021-09-14
Kartų parke prie Zumpės tvenkinio vėl burzgia technika – prasidėjo teritorijos sutvarkymo trečiojo etapo darbai, kurių pabaiga – kitų metų rugpjūtį. 
Nuotrauka
korona
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujajai tvarkai, daugumos parduotuvių durys lankytojams atsiveria tik parodžius galimybių pasus. Tauragėje be galimybių paso nepateksi į Prezidento gatvėje esantį prekybos centrą „Maxima“ ir Bernotiškės gatvėje – „Norfą“. Taip pat galimybių pasą reikia rodyti ir ne būtiniausių prekių parduotuvėse. Nuotaikų būta įvairių.
Nuotrauka
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Ūkininkai neslepia – antrąja lietuvių duona vadinamos bulvės šiemet brangesnės. Dėl sausros ir kaitros šiemet jie sako bulvių prikasiantys mažiau nei pernai, jos žada būti ir smulkesnės, nors pastarųjų savaičių lietūs jas dar kiek paaugino. Vis dėlto kai kurie Tauragės rajono ūkininkai bulvių derliumi visai patenkinti. Tiesa, bulvių plotai vis mažėja.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Christian Erfurt („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, vakar tauragiškiai leidosi į žygį Oko miške. Žengiant 5 kilometrų ilgio maršrutu prisiminta, kaip svarbu laiku pastebėti itin emociškai prastai besijaučiančius žmones, jų siunčiamus pagalbos prašymo ženklus. Pasak šią iniciatyvą organizavusios Tauragės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovės Daivos Genienės, spalio mėnesį vyks mokymai, kaip elgtis susidūrus su apie savižudybę svarstančiais žmonėmis. 
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Vytauto g. 141 vietoje buvusios sporto salės numatyta įrengti dvi kino teatro sales, o šalia jų – restoraną. Tai bus aukščiausius garso ir vaizdo kokybės standartus atitinkantis, šiuolaikiškas ir modernus kino teatras. Jau parengtas techninis kino salių projektas.
Nuotrauka
Pagramantis
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-09
Antroji savaitės pusė idealiai tiks laiko praleidimui lauke – vyraus sausi, saulėti ir labai šilti orai. Pirma savaitgalio pusė dar daug kur bus vasariškai šilta ir be kritulių, tačiau sekmadienį jau sulauksime permainų.
Nuotrauka
savivaldybė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-08
Artėjant šildymo sezonui nuo š. m. spalio 5 d. bus galima kreiptis ir pateikti prašymus dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Kadangi padidės asmenų, besikreipiančių dėl būsto šildymo išlaidų, geriamo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų, srautai bei siekiant saugesnio ir patogesnio gyventojų aptarnavimo, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad nuo 2021 m. rugsėjo 16 d. pradedama išankstinė Tauragės miesto gyventojų registracija prašymams dėl kompensacijų už šildymą pateikti.
Nuotrauka
skiepai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-08
Nuo šiandien sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, – skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. 
Nuotrauka
Krantinė
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Antradienį pradėti Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto įgyvendinimo darbai. Teritorija nuo pėsčiųjų ir dviratininkų tilto aptverta – pjaunami menkaverčiai krūmai ir medžiai.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-09-07
Visai neseniai pakeista Tauragės miesto krepšinio aikštelės danga, netrukus atsiras ir ženklinimas. Šio objekto atnaujinimas – tiks vienas iš keleto. Naujos aikštelių dangos bus atnaujintos ir prie ugdymo įstaigų esančiose krepšinio aikštelėse.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-07
Interneto puslapyje atvira.tauragė.lt skelbiama net 15 darbo skelbimų: ieškoma mokyklų direktorių, psichologų, muziejaus darbuotojų ir net kiemsargių. 
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-09-06
Praėjusią savaitę įvyko lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priestato projekto pristatymas visuomenei. Tiesa, visuomenė pristatyme nedalyvavo. Prie nuotolinio susirinkimo prisijungė savivaldybės administracijos atstovai, projekto rengėjai. Belieka laukti, kada prasidės statybos, o po jų į modernias grupes sugužės mažieji tauragiškiai. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-06
Tauragės rajono savivaldybės administracija ieško viešosios tvarkos specialisto (-ės). Pagrindiniai reikalavimai: aukštasis universitetinis išsilavinimas studijavusiems teisę arba viešąjį administravimą.a
Nuotrauka
a
TAVA nuotraukos
Įkelta:
2021-09-06
Rugpjūčio 26–30 d. d. Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) pirmininkas  Marius Jucikas kartu su Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariais Vilmantu Lioranču, Sigitu Mičiuliu, Kęstučiu Balašaičiu, Tauragės šilumos tinklų ir vandentiekio įmonių atstovais lankėsi Ukrainoje.