Įkurtuvės planuojamos dar šiemet
Įkelta:
2021-09-24
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Šiame name kuriasi bendruomeniniai vaikų globos namai

Trečiadienį rajono politikai Tauragės šeimos gerovės centrui perdavė nupirktą namą, kuriame kursis bendruomeniniai vaikų globos namai. Įkurtuvės planuojamos šiemet. Tarybos posėdyje priimta ir daugiau sprendimų, susijusių su turto perėmimu ir perdavimu. 

 Perdavė namą

Tauragės šeimos gerovės centrui patikėjimo teise perduotas savivaldybei priklausantis namas, 5,5 a žemės sklypas, ūkinis pastatas ir kiti inžineriniai statiniai Miško g. 19. Čia įsikurs bendruomeniniai vaikų globos namai. Šis pirkinys savivaldybei atsiėjo 140 tūkst. eurų. 

Pasak savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės, remontui ir namo pritaikymui gyventi vaikams lėšų prireiks minimaliai – įrengti vieną pertvarą kambaryje. 

Šeimos gerovės centrui perduotame name yra 4 kambariai, bendras plotas – 146,25 kv. m.

– Šiuo metu vyksta kosmetiniai remonto darbai, bus perkami baldai, įstaiga turi gauti licenciją iš Socialinės priežiūros paslaugų departamento, ir tada kraustysimės. Tikimės, kad tai bus dar šiais metais, – „Tauragės žinioms“ sakė Šeimos gerovės centro direktorė Lina Baziliauskienė. 

Įgyvendinant  institucinės vaikų globos pertvarkos priemones Tauragėje įsikurs ir daugiau bendruomeninių namų. Kaip tarybos posėdyje minėjo rajono meras Dovydas Kaminskas, antrasis namas vaikams statomas. 

Turtas 

Tarybos sprendimu iš Turto banko Tauragės rajono savivaldybės nuosavybėn perimta administracinio pastato Stoties g. 12 (šiame pastate anksčiau buvo įsikūrusi Finansinių nusikaltimo tyrimų tarnyba, antrasis aukštas. Čia kursis Tauragės visuomenės sveikatos biuras, kuris išplėtęs veiklas, deleguotas vyriausybės, nebesutelpa patalpose Prezidento g. Patalpos bus skirtos biuro administracinėms paslaugoms vykdyti. 

Kitu sprendimu Mažonų ir Batakių seniūnijoms  patikėjimo teise perduotos Tauragės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantis nekilnojamasis turtas. Mažonų seniūnijai perduotas namas ir kitas turtas, kurio balansinė vertė 8449,61 euro, Balskų k., Užtvankos g. 7, o Batakių seniūnijai – gyvenamasis namas su kitais statiniais (balansinė vertė – 9140,30 euro) Pužiškės k. 3 ir Pužiškės k 2. Šis turtas, buvę Valstybinės miškų urėdijos pastatai, savivaldybei vyriausybės nutarimu perduotas iš Turto banko.

Pasak G. Pukelytės, šiuose pastatuose planuojama įrengti socialinius būstus. 

– Kiek žinau, pastatai yra prastos būklės, juos reikia remontuoti prieš suteikiant socialinio būsto laukiantiems asmenims. Bus skiriamos lėšos remontui, – teigė G. Pukelytė.  

Pasak rajono mero D. Kaminsko, kol kas nieko daryti neplanuojama, perduoda Turto bankas, tad ir perimama.

– Balskuose įmanoma kažką sugalvoti, o Pužiškėje, tikėtina, teks parduoti, – teigė meras. 

Kad Pužiškės k. pastatai neremontuotini, teigė ir tarybos narys Robertas Piečia. 

Kaimo bendruomenei „Kunigiškietis“ panaudos pagrindais 10 metų laikotarpiui perduotos patalpos, o tiksliau – pratęsta jų naudojimo sutartis. Patalpos yra Kultūros namų pastate Kunigiškių k., Tuopų g. 8, bendras perduodamų plotas – 248,76 kv. m. Jose bendruomenė vykdo įvairias veiklas. 

Teiks paraišką 

Tarybos posėdyje trečiadienį pritarta Tauragės rajono savivaldybės administracijos projekto „Šilumos siurblių įrengimas Tauragės rajono savivaldybės administracijos Mažonų seniūnijos pastate“ įgyvendinimui. Savivaldybei 2022–2023 metų biudžeto lėšomis prie projekto bendrojo finansavimo teks prisidėti ne mažiau kaip 20 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų ir padengti netinkamas finansuoti, tačiau projektui įgyvendinti būtinas išlaidas, kurių nepadengia projektui skiriamas finansavimas. O jam gauti savivaldybės administracija įpareigota pateikti paraišką Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai. 

– Aplinkos projektų valdymo agentūra yra paskelbusi kvietimą teikti paraiškas šilumos siurbliams įsirengti. Kvietimo esmė – finansavimą būtų galima gauti įstaigoms, kurios atitinka ne mažesnę kaip C energetinę klasę ir keičia iškastinio kuro katilus. Galima gauti ne daugiau 80 proc. reikalingo finansavimo įsirengti šilumos siurblius. Apklausę įstaigas išsiaiškinome, kad būtent Mažonų kultūros namai atitinka visas sąlygas ir būtų galima teikti paraišką tame pastate įrengti siurblius, – prieš tarybos posėdį sprendimo esmę aiškino Andrius Laucius, Plėtros,investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistas.

Tarybos narys V. Kovšovas domėjosi, ar tik šis vienas pastatas gali pretenduoti į paramą įrengiant šilumos siurblį. 

Pasak specialisto, surinkus informaciją paaiškėjo, kad yra dar keletas pastatų, kurie kūrenami iškastiniu kuru, bet jie neatitinka kitos Aplinkos projektų valdymo agentūros kvietimo sąlygos, kad pastatai turi būti ne mažesnės kaip C energetinės klasės. Po energetinį naudingumą nustatinėjusio eksperto tyrimo paaiškėjo, kad Norkaičių bendruomenės namai šios sąlygos neatitika.   

 

 

 

 

 

Nuotrauka
cigaretė
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Narkotikai tarp Tauragės moksleivių, laimė, vis dar nėra plačiai paplitę – mokiniai pirmenybę teikia kitiems žalingiems įpročiams – alkoholiui ir rūkymui. Štai mokyklinio amžiaus vaikų, kurie per paskutinius 12 mėnesių bent kartą rūkė tabako gaminius, Tauragės rajone yra 10 proc., elektronines cigaretes – 26,3 proc., o alkoholį bent kartą per metus vartojo 26,6 proc.  Tokią statistiką pateikia Tauragės visuomenės sveikatos biuro atliktas mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusių metų pabaigoje prabilta apie naujus mokesčius – esą metų pradžioje ketinama pasiūlyti sprendinį dėl pokyčių, kurie galėtų būti susiję su nekilnojamojo turto mokesčiu. Dabar pokyčiai jau įvardinti. Siūlomas pokytis toks: mokestis būtų nedidelis, tačiau jį mokėtų visi. Teigiama, kad šis mokestis galėtų prisidėti prie savivaldybių savarankiškumo didinimo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gražiai žiemišką ir snieguotą sausio 21-ąją Tauragės meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ zoninis etapas. Konkurse pasirodė Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Kelmės, Raseinių ir Pagėgių krašto jaunieji dainininkai, išrinkti rajoniniuose etapuose.
Nuotrauka
lt
Įkelta:
prieš 1 dieną
Eismo įvykiai kelia stresą ir žmonės dažnai nežino, ką pirmiausia reikia daryti patekus į nelaimingą nutikimą kelyje. Ypač dabar, kai eismo ir kelių būklė itin sudėtinga dėl sniego, kiekvienam vairuotojui naudinga prisiminti, ką daryti patekus į eismo įvykį. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, 2021 metais autoavarijų fiksuota daugiau nei 63 tūkst., o išmokėta suma viršija 61 milijoną eurų.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-01-21
Šiuo metu Tauragės gatvėmis keleivius vežioja 5 elektrobusai, iš kurių 2 buvo pristatyti prieš savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė antradienį pasirašė sutartį dėl dar 3 tokių ekologiškų transporto priemonių pirkimo.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2022-01-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nustačius Mano VMI sutrikimą sistema šiuo metu yra laikinai nepasiekiama, o incidentas sprendžiamas. 
Nuotrauka
sniegas
Įkelta:
2022-01-21
Dėl besitęsiančio snygio, vietomis pustymo ir pūgos, sudėtingos eismo sąlygos šiuo metu yra visoje Lietuvoje. 
Nuotrauka
anonasas
Įkelta:
2022-01-20
Elektros kainų šuolis palietė visus – su šia problema susiduria ne tik Lietuvos įžymybės, bet ir Tauragės gyventojai. Kai kurie iš jų jaučiasi patekę į aklavietę: pasirinkę šildymą elektra jie įsipareigojo nebenaudoti taršaus kuro, nors pakilus elektros kainoms norėtų vėl šildytis krosnimis. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
baseinas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Ruošiantis atsipalaiduoti Tauragės baseine gali prireikti pasiimti ne tik vandens pramogoms skirtą aprangą – Bendruomenių namų antrajame aukšte baseinui priklausiančiose patalpose planuojama įrengti treniruoklių erdvę. Įvairioms raumenų grupėms treniruoti skirta sportinė įranga baseino patalpas turėtų atsirasti jau balandžio mėnesį.
Nuotrauka
idėja
Įkelta:
2022-01-19
Tauragės savivaldybės administracija informuoja, kad metas pagalvoti apie projektus, kurie pagerintų jūsų gyvenamąją aplinką ar viešąją infrastruktūrą – Tauragės rajono savivaldybė kviečia pasinaudoti dalyvaujamojo biudžeto teikiamomis galimybėmis ir nuspręsti kaip turėtų būti išleistos viešos lėšos. Projektų idėjas bus galima teikti jau nuo sausio 31 iki vasario 28 dienos.
Nuotrauka
ugnis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. 4 minutės – tiek užtruko, kol į Stoties gatvėje sausio 7-ąją, po 14 val., kilusį gaisrą atvyko ugniagesiai gelbėtojai. Nukentėjo žmonės, gyvenę užsidegusiame dviejų aukštų mediniame pastate. Rodės, ugnis plinta tiesiog žaibiškai – nors buvo užgesintos vos po kelių minučių, liepsnos aplaižė ir gaisro židiniu tapusį butą, ir laiptinę, ir pastato fasadą. Kodėl įvyko nelaimė, tyrėjai iškart pasakyti negalėjo. Po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O sausio 11-ąją dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per antrąjį naujųjų metų savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net į 79 gaisrus. Specialistai primena – savo ir turto saugumu privalu pasirūpinti patiems.
Nuotrauka
autobusai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau 5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-01-18
Visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Rajono meras Dovydas Kaminskas vieš Turkijoje – sostinėje Ankaroje vyksta ES finansuojamas projektas. Meras konferencijoje pristatys Tauragės patirtį ir pasiekimus darnaus ir tvaraus vystymosi srityse.
Nuotrauka
pereja
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 10–13 dienomis stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. 
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2022-01-16
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė antradienį lankėsi Tauragėje, kur susitikusi su Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių merais aptarė darnaus judumo iššūkius, pristatė ministerijos rengiamą dviračių takų plėtros planą ir susipažino su situacija šiame regione. Tauragės regionas – vienas iš gerų pavyzdžių, kur nuolat atnaujinamas ir nuosekliai plečiamas dviračių takų tinklas, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba praneša šiais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukusi jau 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. Šeštadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Stoties gatvėje kilusį gaisrą, po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O antradienį dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Išsamiau apie juos skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Pagerbiant Laisvės gynėjus ketvirtadienį popiet Tauragėje pirmą kartą prie Jūros įrengtu stiebu kilo vėliava su  Vyčio ženklu. Sausio 13-osios minėjimo renginyje dalyvavo itin daug moksleivių. Iškart po pakėlimo ceremonijos Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai sustojo petys petin už didvyrius. Vakarop vyko kiti šiai datai paminėti skirti renginiai.