Pagaliau! Palaimintas apleistos aikštelės remonto projektas  
Įkelta:
2021-09-27
Nuotrauka
Bažnyčių aikštelė
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka

Apleista, duobėta teritorija pačiame miesto centre, prie vienos gražiausių Bažnyčių gatvės, seniai buvo virtusi piktžaizde. Pagaliau žengtas pirmasis žingsnis, kad visiems akis badanti problema būtų išspręsta. Tiesa, nesušlampant kojų ir nelaužant automobilių ja naudotis bus galima dar negreit – kol kas savivaldybės tarybos prašyta tik leisti užsakyti techninį projektą. O sumą šiems remonto darbams atlikti teks rasti nemažą – maždaug 150 tūkst. eurų.

Seniai badė akis

Apleista teritorija tarp Bažnyčių g. 20, 20 A, 20 B, 20 C, 20 D, 20 E ir 22 jau seniai prašėsi dėmesio: ši aikštelė ne tik labai neestetiškai atrodo, bet ir kelia pavojų. Ten daugybė gilių duobių, kuriose galima ne tik išsisukti koją, bet ir sulaužyti automobilį. Aikštele naudojasi daug žmonių: pro ją iš Bažnyčių gatvės einama į turgelį Prezidento gatvėje, toje gatvėje įsikūrusias įstaigas, tauragiškiai ir miesto svečiai, atvykę į miesto centrą, ten pasistato automobilius. Taigi trečiadienį į tarybos posėdį susirinkę rajono politikai svarstė, ar pritarti aikštelės sutvarkymui ir pavesti administracijai vykdyti Tauragės sutvarkymo projektavimo ir darbų užsakovo funkcijas. 

Pasak sprendimo projekto, teritorijos žemės sklypas yra valstybės nuosavybė, tačiau jame bus statomas savivaldybei nuosavybės teise priklausantis statinys – automobilių stovėjimo aikštelė. Kadangi pagal Savivaldos įstatymo 48 straipsnio 2 dalį „savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto savininko funkcijas, susijusias su savivaldybei nuosavybės teise priklausančiu turtu, remdamasi įstatymais įgyvendina savivaldybės taryba“, todėl ir naujo statinio statybai reikalingas tarybos pritarimas. Gavus tarybos pritarimą bus kreipiamasi į Nacionalinę žemės tarnybą dėl sutikimo statyti statinį valstybinėje žemėje išdavimo ir atliekami kiti statinio projektavimo darbai.

Prieš tarybos posėdį Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas politikams aiškino, kad pritarus tarybai apleista teritorija bus sutvarkyta  –  įrengti lietaus nuotekų tinklai, automobilių stovėjimo vietos ir pan. Ši teritorija yra pačiame miesto centre – strategiškai svarbioje miesto vietoje, įsiterpusi turgelio ir kitų verslo subjektų. Turėti tvarkingą aikštelę šioje vietoje svarbu ne tik dėl vietos gyventojų, bet ir svečių iš kitų miestų ar valstybių.

Šiuo metu ten yra apleista ir netvarkinga automobilių stovėjimo aikštelė, pilna duobių, kuriose po lietaus kaupiasi vanduo. 

– Prašome, kad būtų leista rengti šios aikštelės techninį projektą ir ją sutvarkyti. Numatoma, kad reikėtų įrengti lietaus nuotekų tinklus, pagerintą dangą, galimai – apšvietimą, nes ten yra įėjimas iš Bažnyčių gatvės į turgelį, Prezidento gatvę. Taip būtų pagerintas miesto įvaizdis, nes šita aikštelė yra šalia vienos gražesnių Tauragės gatvių. Preliminarus šios aikštelės plotas 1200 kv. m, tai kainuotų iki 120–150 tūkst. eurų. Paskaičiuota preliminariai, pagal analogiškų aikštelių remontą. Tikrieji skaičiai paaiškės parengus techninį projektą. Tada bus aišku, kiek kokių iškilimų yra, kur ką nuvesti ir iš kur atvesti, kiek procedūrų metu kas pasikeis, – sakė F. Sragauskas. 

Politikams kilo klausimų

Nors kone visi pasisakiusieji sutiko, kad problema yra ir spręsti ją reikia, svarstant šį klausimą ir Ekonomikos, ir bendrajame komitetų posėdyje politikams kilo daug klausimų. Antai tarybos narys Vaclovas Karbauskis klausė, ar neatsirado norinčių prisidėti prie šio projekto, juk toje teritorijoje yra ir verslo įmonių. F. Sragauskas atsakė, kad bus galima verslininkams siūlyti prisidėti, kai bus parengtas techninis projektas. 

O Viktoras Kovšovas teigė, kad ten yra ir privačių garažų, dalis jų – apverktinos ar netgi avarinės būklės, ir klausė, ar buvo preliminariai derinta su jų savininkais, kad tas mini kvartaliukas būtų sutvarkytas iš esmės.

– Kiek žinau, Geodezijos skyrius kreipėsi, tų garažų savininkams rašė įspėjimus. Dar gegužės 25 d. garažų savininkams išsiųsti raštai dėl susitvarkymo. Jei nesusitvarkys, jiems bus taikomos administracinės nuobaudos, – paaiškino F. Sragauskas. – Problema ta, kad dalis garažų savininkų yra deklaravę išvykimą į užsienį, jų gyvenamoji vieta šiuo metu nežinoma.     

Jis informavo, kad šioje vietoje yra ir 5 savivaldybei priklausantys garažai: trys priklauso Kultūros centrui, vienas – „Santakos“ muziejui ir vienas – Šeimos gerovės centrui.

Pasak V. Kovšovo, garažų sutvarkymo klausimą būtina spręsti, nes sutvarkius aikštelę jie gadins visą vaizdą.

Nutolins kitų žmonių lūkesčius?

Paklaustas, kiek automobilių stovėjimo vietų bus aikštelėje, F. Sragauskas teigė, kad maždaug  20–30. Konkretus skaičius paaiškės tik techninio projekto rengimo metu.

V. Karbauskis replikavo, kad tuomet vienos vietos kaina išeina labai didelė.

– Man kyla abejonių, ar tikrai reikės 150 tūkst. eurų.  Dabar įrenginėjama kita aikštelė, ten viena automobilio stovėjimo vieta atsieis 3 tūkstančius eurų , o čia – 7–8 tūkst. eurų suma. Reiktų su mažesne suma apsieiti... – svarstė jis.

O Pranas Petrošius klausė, iš kokių pinigų tai bus daroma, ir teigė, esą tai nutolins kitų žmonių, kurių gatvės surašytos į remontuotinų objektų eilę, viltis ir lūkesčius. Esą reiktų turėti viziją ir įtraukti į bendrus projektus, o ne remontuoti išskirtinai.

Į tai F. Sragauskas atsakė, tad šis objektas neįtrauktas į jokią programą – jam bus skiriamas papildomas finansavimas iš savivaldybės biudžeto arba paskolos lėšų, kitiems projektams neatsilieps. 

Sigitas Mičiulis kolegoms sakė:

– Kai bus projektas, bus aiški suma, tada taryba ir spręs, ar įtraukti į bendrą sąrašą ir kurioj vietoj, ar ieškoti verslo įmonių, kurios galėtų prisidėti, ir tada darbai būtų atliekami be eilės. Tas kiemas baisus, problema sena, žmonės kėlė klausimus jau prieš šešetą metų, o vieta iš tiesų yra centre, prestižinė. 

P. Petrošius nenurimo: 

– Vis dėlto visiškai kitaip numatoma, jau finansavimas numatomas, apeinant kitų žmonių interesus daroma. Jei kažkas laukia eilės, eiliškumą turi turėti visas miestas.

Pasak F. Sragausko, finansavimas dar nėra numatytas, dėl jo tikrai dar kartą bus einama į tarybą. Šįkart sprendimas toks, kad savivaldybės administracijai pavedamos užsakovo funkcijos projektavimui. 

Dokumentų rengimas užtruks

Tarybos narys Roberta Piečia sakė, kad ši aikštelė bado akis jau daugelį metų, reiktų ieškoti finansavimo  ir galų gale sutvarkyti, ir kuo greičiau, tuo geriau.  

Į diskusiją įsijungė ir meras Dovydas Kaminskas. Pasak jo, reikia startuoti bent jau su dokumentacijos parengimu, nes ten daug įvairių niuansų ir dėl žemės sklypų, ir dėl garažų, taigi dokumentų rengimas tikrai užtruks. 

– Biurokratija užtrunka metus ar net dvejus, tai tiesiog noriu, kad būtume pasiruošę. O tada jau spręsime, ar dėti į eiliškumą ir į kurią vietą, o gal tai bus kompleksinis sutvarkymas, – sakė jis.   

V. Kovšovas teigė, esą teks pritarti tam projektui, nors abejonių lieka: 

– Yra Bažnyčių gatvėje ir daugiau aikštelių. Neramu, kad nėra sisteminio požiūrio. Tai tvarkykim visas. Kodėl vienos tvarkomos, o kitos ne? Aišku, kas įsikūrę gretimuose pastatuose, kas gaus didžiausią naudą. Einant iš muziejaus į Šubartinę – trumpesnis kelias. Einant su svečiais tenka daryti lankstą, kad neparodytume šios piktžaizdės. Tad, nors ir abejodamas, šiam projektui pritarsiu.

Beje, tarybos posėdžio metų F. Sragauskas teigė, kad parengti techninio aikštelės sutvarkymo projekto šiemet nebus spėta – procedūros užtrunka.

Svarstant šį klausimą Sigitas Kancevyčius paklausė apie kitą, irgi labai apleistą vietą – pašto kiemą. Meras atsakė, kad ten privatus sklypas, yra trys savininkai, taigi savivaldybė jo sutvarkyti tikrai negalės. Jis teigė su savininkais ne kartą kalbėjęs ir pats, ir ankstesnis meras, deja, situacija nesikeičia. 

 

Nuotrauka
cigaretė
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Narkotikai tarp Tauragės moksleivių, laimė, vis dar nėra plačiai paplitę – mokiniai pirmenybę teikia kitiems žalingiems įpročiams – alkoholiui ir rūkymui. Štai mokyklinio amžiaus vaikų, kurie per paskutinius 12 mėnesių bent kartą rūkė tabako gaminius, Tauragės rajone yra 10 proc., elektronines cigaretes – 26,3 proc., o alkoholį bent kartą per metus vartojo 26,6 proc.  Tokią statistiką pateikia Tauragės visuomenės sveikatos biuro atliktas mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusių metų pabaigoje prabilta apie naujus mokesčius – esą metų pradžioje ketinama pasiūlyti sprendinį dėl pokyčių, kurie galėtų būti susiję su nekilnojamojo turto mokesčiu. Dabar pokyčiai jau įvardinti. Siūlomas pokytis toks: mokestis būtų nedidelis, tačiau jį mokėtų visi. Teigiama, kad šis mokestis galėtų prisidėti prie savivaldybių savarankiškumo didinimo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gražiai žiemišką ir snieguotą sausio 21-ąją Tauragės meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ zoninis etapas. Konkurse pasirodė Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Kelmės, Raseinių ir Pagėgių krašto jaunieji dainininkai, išrinkti rajoniniuose etapuose.
Nuotrauka
lt
Įkelta:
prieš 1 dieną
Eismo įvykiai kelia stresą ir žmonės dažnai nežino, ką pirmiausia reikia daryti patekus į nelaimingą nutikimą kelyje. Ypač dabar, kai eismo ir kelių būklė itin sudėtinga dėl sniego, kiekvienam vairuotojui naudinga prisiminti, ką daryti patekus į eismo įvykį. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, 2021 metais autoavarijų fiksuota daugiau nei 63 tūkst., o išmokėta suma viršija 61 milijoną eurų.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-01-21
Šiuo metu Tauragės gatvėmis keleivius vežioja 5 elektrobusai, iš kurių 2 buvo pristatyti prieš savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė antradienį pasirašė sutartį dėl dar 3 tokių ekologiškų transporto priemonių pirkimo.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2022-01-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nustačius Mano VMI sutrikimą sistema šiuo metu yra laikinai nepasiekiama, o incidentas sprendžiamas. 
Nuotrauka
sniegas
Įkelta:
2022-01-21
Dėl besitęsiančio snygio, vietomis pustymo ir pūgos, sudėtingos eismo sąlygos šiuo metu yra visoje Lietuvoje. 
Nuotrauka
anonasas
Įkelta:
2022-01-20
Elektros kainų šuolis palietė visus – su šia problema susiduria ne tik Lietuvos įžymybės, bet ir Tauragės gyventojai. Kai kurie iš jų jaučiasi patekę į aklavietę: pasirinkę šildymą elektra jie įsipareigojo nebenaudoti taršaus kuro, nors pakilus elektros kainoms norėtų vėl šildytis krosnimis. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
baseinas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Ruošiantis atsipalaiduoti Tauragės baseine gali prireikti pasiimti ne tik vandens pramogoms skirtą aprangą – Bendruomenių namų antrajame aukšte baseinui priklausiančiose patalpose planuojama įrengti treniruoklių erdvę. Įvairioms raumenų grupėms treniruoti skirta sportinė įranga baseino patalpas turėtų atsirasti jau balandžio mėnesį.
Nuotrauka
idėja
Įkelta:
2022-01-19
Tauragės savivaldybės administracija informuoja, kad metas pagalvoti apie projektus, kurie pagerintų jūsų gyvenamąją aplinką ar viešąją infrastruktūrą – Tauragės rajono savivaldybė kviečia pasinaudoti dalyvaujamojo biudžeto teikiamomis galimybėmis ir nuspręsti kaip turėtų būti išleistos viešos lėšos. Projektų idėjas bus galima teikti jau nuo sausio 31 iki vasario 28 dienos.
Nuotrauka
ugnis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. 4 minutės – tiek užtruko, kol į Stoties gatvėje sausio 7-ąją, po 14 val., kilusį gaisrą atvyko ugniagesiai gelbėtojai. Nukentėjo žmonės, gyvenę užsidegusiame dviejų aukštų mediniame pastate. Rodės, ugnis plinta tiesiog žaibiškai – nors buvo užgesintos vos po kelių minučių, liepsnos aplaižė ir gaisro židiniu tapusį butą, ir laiptinę, ir pastato fasadą. Kodėl įvyko nelaimė, tyrėjai iškart pasakyti negalėjo. Po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O sausio 11-ąją dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per antrąjį naujųjų metų savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net į 79 gaisrus. Specialistai primena – savo ir turto saugumu privalu pasirūpinti patiems.
Nuotrauka
autobusai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau 5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-01-18
Visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Rajono meras Dovydas Kaminskas vieš Turkijoje – sostinėje Ankaroje vyksta ES finansuojamas projektas. Meras konferencijoje pristatys Tauragės patirtį ir pasiekimus darnaus ir tvaraus vystymosi srityse.
Nuotrauka
pereja
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 10–13 dienomis stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. 
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2022-01-16
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė antradienį lankėsi Tauragėje, kur susitikusi su Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių merais aptarė darnaus judumo iššūkius, pristatė ministerijos rengiamą dviračių takų plėtros planą ir susipažino su situacija šiame regione. Tauragės regionas – vienas iš gerų pavyzdžių, kur nuolat atnaujinamas ir nuosekliai plečiamas dviračių takų tinklas, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba praneša šiais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukusi jau 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. Šeštadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Stoties gatvėje kilusį gaisrą, po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O antradienį dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Išsamiau apie juos skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Pagerbiant Laisvės gynėjus ketvirtadienį popiet Tauragėje pirmą kartą prie Jūros įrengtu stiebu kilo vėliava su  Vyčio ženklu. Sausio 13-osios minėjimo renginyje dalyvavo itin daug moksleivių. Iškart po pakėlimo ceremonijos Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai sustojo petys petin už didvyrius. Vakarop vyko kiti šiai datai paminėti skirti renginiai.