Medikai skambina pavojaus varpais: „Daugiau šitos situacijos nepatempsime“
Įkelta:
2021-10-15
Nuotrauka
Greitoji
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Trečiadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje Tauragės ligoninės atstovas Danas Masiulionis informavo apie grėsmingą ir jau sunkiai valdomą situaciją dėl gydymo įstaigą užplūdusių pacientų. Abu kovidiniai skyriai pilni pacientų ir neatmetama, kad netrukus teks atidaryti dar vieną skyrių. Ką tai reiškia? Teks dar labiau apriboti teikiamas paslaugas ir visas pajėgas nukreipti koronavirusu sergančių ligonių gydymui. Kad besikreipiančiųjų srautas sumažėtų, siūlyta atidaryti daugiau karščiavimo klinikų. 

Ligoninė perkrauta

Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai Dano Masiulionio, jei šiuo metu vienintelėje veikiančioje karščiavimo klinikoje, praėjusios savaitės duomenimis, per dieną vidutiniškai apsilanko po 8 pacientus, tai kiekvienas konsultantas ligoninėje per dieną priima po 15–20 pacientų, ir nesirenka, karščiuojantys ar ne. 

– Antra savaitė kiekvieną dieną patiriame vis augantį spaudimą, pacientų srautas didėja, balansuojame ties riba atidaryti trečią kovidinį skyrių. Neabejojame, kad lapkričio pradžioje reikės jį atidaryti. O ką tai reiškia? Jau dabar teikiame tik pusę planinių paslaugų, mažindami paslaugas Vidaus ligų, Slaugos ir kituose sektoriuose, išskyrus polikliniką, – kalbėjo D. Masiulionis.   

Kol kas vienintelė džiugi žinia, kad neserga personalas, nes yra pasiskiepiję ir, pasak D. Masiulionio, skiepai sėkmingai apsaugo nuo ligos.  

Praėjusią savaitę ligoninės direktoriaus pavaduotojas sulaukė skambučio iš GMP slaugos administratorės, kuri prašė išspręsti problemą, nes kol priimami ligoniai Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje, greitosios pagalbos automobiliai kieme stovi po 3–4 val.

– Visi Priėmimo skyriaus pajėgumai užimti. Guli pacientai, kurie galėtų gauti pagalbą kitame, pirminiame lygmenyje. Daugiau šitos situacijos nepatempsime, patys galite įsivaizduoti, ką reiškia greitajai stovėti kelias valandas ir laukti, – teigė D. Masiulionis. 

Į susidariusią situaciją prašyta reaguoti ir ESOC, ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro, privačių klinikų. 

Pasak D. Masiulionio, veikia teisės aktai, kurie aiškiai sako, kada ir kaip turi būti atliekami tyrimai. Ligoninės medikams žinoma informacija, kai šeimos gydytojai pataria pacientams kreiptis į ligoninę po darbo valandų. 

– Neturi žmonės kada sugalvoję eiti į ligoninę vakare, po darbo, tirtis, atlikti PGR tyrimų. Pacientų šeimos gydytojai neturi siųsti be siuntimo į ligoninę, tokią informaciją medikai susirenka. 

Skaudu, darbuotojų krūviai labai dideli. Neadekvačiai paskirstyti pacientų srautai, – informavo ligoninės atstovas. 

 

Visi Priėmimo skyriaus pajėgumai užimti. Guli pacientai, kurie galėtų gauti pagalbą kitame, pirminiame lygmenyje. Daugiau šitos situacijos nepatempsime, patys galite įsivaizduoti, ką reiškia greitajai stovėti kelias valandas ir laukti

 

Pasak D. Masiulionio, Tauragėje turėtų veikti 3–5 karščiavimo klinikos, kad būtų sumažintas pacientų srautas ligoninėje, turėtų įsitraukti privatus medicinos paslaugų sektorius. 

– Reikėtų priimti ligonius, o ne konsultuoti telefonu, – teigė D. Masiulionis, kalbėdamas apie poliklinikų veiklą.  

Trečiadienio duomenimis, abu ligoninės kovidiniai skyriai buvo pilni – gydyti 46 pacientai, 5 – Reanimacijos skyriuje. 

Jei bus atidarytas trečiasis kovidinis skyrius, tai, pasak D. Masiulionio, Vidaus ligų skyrius bus iškeltas į Chirurgijos, Nervų ligų skyrius – į Traumatologijos skyrių, bus nutraukta Slaugos skyriaus veikla, o personalas dirbs su kovidu sergančiais ligoniais.

Mobiliajame punkte per praėjusią savaitę atliktas 1021 tyrimas. Praėjusią savaitę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prašymu suformuota mobili brigada, tyrimus ėmusi protrūkių vietoje, atlikti 82 greitieji antigenų testai.  

Per mažai patalpų

Tauragėje veikiančių  Medicinos namų klinikos personalo projektų vadovė Vilma Krivickienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad atskiros karščiavimo klinikos ar kabineto savo įstaigoje įsteigti dėl patalpų trūkumo negali.  

– Karščiuojančius  pacientus priimame laisvame kabinete, kai gydytojas tuo metu nedirba. Dvi dienas Karščiavimo klinikoje dirba mūsų darbuotojai, tai mūsų prisidėjimas prie bendro reikalo, – teigė V. Krivickienė. 

Medicinos namų atstovė patvirtino, kad ligonių srautas, ypač nuo rugsėjo pabaigos, ryškiai padidėjęs. Klinikos filialų gydytojai iš kitų regionų talkina Tauragės filialo medikams bent jau konsultuotami pacientus nuotoliniu būdu, išrašydami receptus.  

– Tauragė yra labai karštas taškas. Gydytojai vertina situaciją individualiai ir pagal simptonus sprendžia, ar reikia siųsti į Karščiavimo kliniką. O vaikai apskritai priimami visi, – teigė V. Krivickienė.

Medicinos namų klinikoje Tauragėje  dirba 4 gydytojai, prisirašę apie 5,5 tūkst. gyventojų.   

Sergamumas auga 

Statistikos departamento duomenimis, Tauragėje sergamumo rodiklis siekia 1098,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumas tarp apskrities savivaldybių išlieka Tauragės savivaldybėje.

Rajono ugdymo įstaigose šiuo metu saviizoliacijoje yra 122 mokiniai, tarp jų ir darželinukai, izoliuojasi 17 pedagogų ir 4 techninio personalo darbuotojai.  

Šiuo metu Tauragėje serga 343 asmenys. Nuo pandemijos pradžios mirė 104 tauragiškiai.  

Iš viso jau paskiepyti 21 853 tauragiškiai, tai sudaro 58,5 proc. visų gyventojų, šalyje šis rodiklis siekia 63,4 proc. 

 

Nuotrauka
autobusai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau 5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
prieš 12 valandų
Visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Rajono meras Dovydas Kaminskas vieš Turkijoje – sostinėje Ankaroje vyksta ES finansuojamas projektas. Meras konferencijoje pristatys Tauragės patirtį ir pasiekimus darnaus ir tvaraus vystymosi srityse.
Nuotrauka
pereja
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 10–13 dienomis stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. 
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2022-01-16
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė antradienį lankėsi Tauragėje, kur susitikusi su Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių merais aptarė darnaus judumo iššūkius, pristatė ministerijos rengiamą dviračių takų plėtros planą ir susipažino su situacija šiame regione. Tauragės regionas – vienas iš gerų pavyzdžių, kur nuolat atnaujinamas ir nuosekliai plečiamas dviračių takų tinklas, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba praneša šiais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukusi jau 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. Šeštadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Stoties gatvėje kilusį gaisrą, po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O antradienį dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Išsamiau apie juos skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Pagerbiant Laisvės gynėjus ketvirtadienį popiet Tauragėje pirmą kartą prie Jūros įrengtu stiebu kilo vėliava su  Vyčio ženklu. Sausio 13-osios minėjimo renginyje dalyvavo itin daug moksleivių. Iškart po pakėlimo ceremonijos Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai sustojo petys petin už didvyrius. Vakarop vyko kiti šiai datai paminėti skirti renginiai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Tauragėje bus minima prieš trisdešimt vienerius metus pasiekta pilietinė pergalė ir pagerbtos tragiškų Sausio 13-osios įvykių aukos. Tądien visus rajono gyventojus savivaldybė kviečia prisiminti mūsų šalies didvyrius ir prisijungti prie Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir „Lions“ klubo akcijos „Sustok už didvyrius“, dalyvauti kitose šiai dienai paminėti skirtose pilietinėse iniciatyvose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Kaip Vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VTAT) sekasi padėti žmonėms ir dėl ko jie dažniausiai kreipiasi? Praėjusiais metais tauragiškiai daugiausiai skundėsi dėl įsigytos nekokybiškos avalynės, elektrotechnikos gaminių – dulkių siurblių-robotų, televizorių, kavos aparatų, mobiliųjų telefonų, baldų. Gauta nemažai prašymų ir dėl internete įsigytų, bet nepristatytų prekių. Paslaugų srityje daugiausiai prašymų gauta dėl kelionių, neįvykusių koncertų, remonto paslaugų. VTAT atstovė papasakojo, ką reikėtų žinoti, kokius dokumentus saugoti, jei kartais prireiktų kreiptis į VTAT, ir apie naujoves ar įstatymų pakeitimus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Praėjusių metų statistika rodo, kad B kategorijos praktikos egzaminą Tauragėje laikė 1200 kraštiečių, iš jų 37 būsimi vairuotojai egzaminą laikė automobiliu, turinčiu automatinę pavarų dėžę. Skaičius nėra itin didelis, tačiau ir galimybės ribotos. Kraštiečiai, norintys užsiregistruoti egzaminui automobiliu su automatine pavarų dėže, iki šiol galėjo rinktis tik vieną per visą mėnesį siūlomą datą.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Įsigaliojus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, ėmė sparčiai daugėti ženklinamų ir Gyvūnų augintinių registre registruojamų šunų, kačių ir šeškų. Per septynis praėjusių metų mėnesius buvo suženklinta ir užregistruota dvigubai daugiau augintinių, nei prieš metus tuo pačiu metu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Šį rytą sudėtingesnės eismo sąlygos Skuodo, Kretingos, Šilutės, Tauragės ir Trakų rajonuose. Čia magistraliniai, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai vietomis yra slidūs dėl susiformavusio plikledžio arba šarmos.  
Nuotrauka
egles
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Ne tik sausio mėnesį žymintis kalendoriaus puslapis, bet ir byrantys Kalėdų eglučių spygliai įspėja, jog atėjo metas šventines dekoracijas nupuošti. Visgi tik dirbtinės eglutės kitų švenčių lauks palėpėse – gyvąsias Tauragės rajono gyventojai kviečiami palikti šalia bendro naudojimo konteinerių aikštelių.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-07
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų batalione kasmet renkamas Metų karys. Šįkart šį garbingą vardą pelnė Audrius Lužaitis.