Tauragiškė stebisi: „Apie galimą sūnaus kontaktą su sergančiu COVID-19 bendraklasiu sužinojau tik po šešių dienų“
Įkelta:
2021-10-12
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi autoriaus nuotrauka

Moksleivio mama tauragiškė Rūta Karmazinaitė apie tai, kad jos sūnus galėjo turėti kontaktą su COVID-19 sergančiu bendraklasiu, iš pradžių sulaukė žinių ne iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), o iš savo atžalos. Moteris teigė, kad nuo to laiko, kai susirgęs jos vaiko klasiokas, atlikęs greitąjį testą, sužinojo sergąs COVID-19, iki tol, kai ji pati oficialiai buvo informuota apie galimą sergančiojo ir sūnaus kontaktą, praėjo bene 6 dienos. „Tai apie kokį pandemijos valdymą mes kalbame?“ – stebėjosi ji.

Lemtingos 6 dienos

Tauragiškė Rūta teigė, kad apie tai, jog sūnaus bendraklasis serga COVID-19, jai pasakė pats vaikas. 

– Jie vienas kitam pasipasakojo ir per klasiokus susižinojo, – sakė R. Karmazinaitė.

Apie greitojo testo teigiamą rezultatą sergantis sūnaus bendraklasis, pasirodo, sužinojo dar rugsėjo 16-ąją. 

– O žinutę, kad mano sūnus galėjo turėti kontaktą su sergančiu klasioku, aš gavau tik rugsėjo 22 dieną. Buvo nurodyta, kad vaikui reikia izoliuotis. Bendraklasis, rugsėjo 6-ąją atlikęs greitąjį testą, turėjo pakartotinai pasidaryti PGR testą, ir tos procedūros užtruko. Kai 22 dieną jam buvo pakartotinai patvirtintas COVID-19, informaciją gavome tą pačią dieną. Man, kaip mamai, kyla klausimas: praėjo 6 dienos, kai informacija apie ligą galėjo būti žinoma, o mes apie tai informuoti nebuvome. Savaitgalis, pavyzdžiui, mes kažkur važiavome, sūnus galėjo turėti kontaktą... – sakė tauragiškė. 

R. Karmazinaitės sūnus kartu su bendraklasiu mokyklą lankė iki rugsėjo 15-osios, o 16-ą dieną tauragiškės vaikas mokykloje nebuvo.

– Todėl pradėjau aiškintis, ar jam tikrai reikia izoliuotis. Ir tuomet vėl sekė ilga procedūra. Užsiregistravau internetiniame puslapyje. NVSC informavo, kad izoliuotis vaikui nebereikia, nes tą dieną, kai greituoju testu sūnaus klasiokui patvirtintas COVID-19, mano sūnaus mokykloje nebuvo. Nepaisant to, man, kaip mamai, tikrai pasirodė keista, kad praėjo 6 dienos nuo greitojo testo teigiamo rezultato, o aš nieko nežinau. Juk sūnus 15 dieną vis tik buvo mokykloje. Man toks pandemijos valdymas atrodo keistai. 6 dienas vaikai eina į būrelius, pas senelius, kitur. Tas virusas gali plisti, – kalbėjo tauragiškė. 

Kas turi izoliuotis?

NVSC Tauragės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Vaida Mitkuvienė komentavo, kad informacija apie privalomą izoliaciją yra siunčiama SMS žinute per 24 valandas nuo teigiamo tyrimo rezultato, kai nustatomi su susirgusiuoju bendravę asmenys.

„Jūsų pateiktoje situacijoje asmuo gavo SMS žinutę 6 dienomis vėliau, nes rugsėjo 21–22 dienomis turėjo būti gautas teigiamas tyrimo rezultatas bendraklasiui. Tikėtina, kad moksleivis paskutinį kartą ugdymo įstaigoje buvo rugsėjo 16 d. ir vėliau jos nelankė (dėl atsiradusių simptomų ar kitų priežasčių). Asmuo, pajutęs simptomus, turi likti namuose, izoliuotis ir registruotis testui. Priklausomai nuo mobiliųjų punktų užimtumo, asmeniui buvo paskirtas PGR testas ir, kol paaiškėjo rezultatas, praėjo 5–6 dienos. Gavęs teigiamą testo rezultatą asmuo turi informuoti atsakingą ugdymo įstaigos darbuotoją. Ugdymo įstaigos atsakingas asmuo, visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, dirbantis ugdymo įstaigoje, atlieka atvejo epidemiologinį tyrimą. Bendradarbiaudamas su ugdymo įstaigos atsakingu asmeniu, išsiaiškina didelės rizikos kontaktinius asmenis, pateikia jų duomenis į NVSC sistemą ir asmenys automatiškai informuojami apie turėtą kontaktą ugdymo įstaigoje ir izoliacijos laikotarpį. Užkrečiamasis laikotarpis – 72 val. iki simptomų atsiradimo pradžios ir 10 dienų po simptomų atsiradimo. Jei susirgęs asmuo simptomus pajuto 16 dieną, izoliuojami visi kontaktą turėję asmenys, kurie kartu mokėsi 72 val. laikotarpiu“, – atsakyme raštu teigė Vaida Mitkuvienė.

Dėkoja tėvams už sąmoningumą

Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė teigė, kad ugdymo įstaigoje yra vienas kitas COVID-19 atvejis, tačiau kol kas klasių izoliuoti nereikia. 

– Vaikai testuojasi arba yra pasiskiepiję, todėl apie izoliaciją nekalbama. Greičiausiai daugiau yra pasiskiepijusių moksleivių, – teigė ji.

Uždarose patalpose kaukes turi dėvėti penktokai ir vyresni mokiniai.  

– Prieštaravimų dėl kaukių nekyla. Gimnazistai į mokyklą nori eiti, nori mokytis kontaktiniu būdu, todėl saugosi, – tikino D. Pukelienė. 

Ji kalbėjo, kad, atsižvelgiant į augantį COVID-19 susirgimų skaičių Lietuvoje, bijoma, kad mokiniams gali tekti grįžti prie nuotolinio mokymosi. 

– Manau, kad turime padėkoti ir tėvams, kad su savo atžalomis kalbėjosi, vaikus paskiepijo, tokių yra apie 200, kiti įgavę imunitetą, dar kiti testuojasi. O tarp abiturientų neturime nė vieno COVID-19 atvejo. Yra klasių, kuriose 100 procentų yra pasiskiepij. Abiturientai galvoja, kad reikia mokytis, siekti aukštesnių rezultatų, – džiaugėsi ugdymo įstaigos vadovė. 

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika „Tauragės žinioms“ kalbėjo, kad jo vadovaujamoje mokykloje yra nustatyti keli COVID-19 atvejai.

– Vieni jų patvirtinti PGR tyrimų metu, kiti – greitųjų testų metodu. Pastarieji vaikai laukia, kol galės atlikti pakartotinį tyrimą. Jie izoliuoti. Tie vaikai, kurie persirgę, vakcinuoti arba sutinka testuotis greitaisiais testais ir nėra patvirtinama atvejų, lanko mokyklą, – kalbėjo R. Masteika. – Ir vaikų, kurie testuojasi, daugėja. Niekas nenori būti saviizoliacijoje. 

Paklaustas, ar nemano, kad blogėjant pandeminei situacijai Lietuvoje moksleiviams teks grįžti prie nuotolinio mokymosi, R. Masteika dėstė: 

– Kompetentingos institucijos turės priimti sprendimus. <...> Situaciją sekame, žinome, matome, kiek atvejų nustatyta, kiek vaikų saviizoliacijoje. Šią akimirką neturime indikacijų, kad vaikai turėtų išeiti mokytis nuotoliniu būdu. Priešmokyklinukai tikriausiai ir neišeis, nes jiems izoliacija netaikoma.

Daugiau protrūkių – mokyklose

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad praėjusios savaitės pabaigoje daugiausia aktyvių protrūkių buvo registruota ugdymo įstaigose. Labiausiai serga Kauno, Klaipėdos, Šiaulių apskrityse besimokantys jaunuoliai, mažiausiai – Tauragės, Utenos ir Alytaus apskrityse. Trečiadienio duomenimis, Tauragėje ugdymo įstaigose fiksuoti 5 protrūkiai. 

325 protrūkiai ugdymo įstaigose sudarė beveik 60 proc. visų šalyje registruotų aktyvių COVID-19 ligos protrūkių. Iš jų apie 88 proc., sudarė protrūkiai, registruoti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklose.

Klasėje, nustačius COVID-19 ligos atvejį, izoliuojamas mokinys, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija arba mokiniai, kuriems atlikus testą kaupinių metodu rezultatas yra teigiamas. Pastarieji izoliuojasi 10 dienų arba iki individualaus neigiamo PGR tyrimo atsakymo. Kiti klasės mokiniai gali rinktis – izoliuotis arba testuotis. Jei atliktų testų rezultatai neigiami, mokymasis tęsiamas kontaktiniu būdu.

V. Mitkuvienė skaičiavo, kad Tauragėje izoliavosi apie 60 moksleivių. 

 

 

Nuotrauka
testai
R. Rumšienės/LRT nuotr.
Įkelta:
prieš 16 valandų
Seimas padėjo tašką ir priėmė galutinį sprendimą dėl to, kas turėtų mokėti už nepasiskiepijusių darbuotojų testus. Už tai, kad nepasiskiepijusieji darbuotojai turėtų testuotis savo lėšomis pasisakė 65 parlamentarų, 2 buvo prieš, o 3 susilaikė, – praneša LRT.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Vasarą mieste atsiras vietelė piknikams Margarita RIMKUTĖ Greta pėsčiųjų ir dviratininkų tilto išlyginta žemė, čia bus įrengtas pikniko parkas. Pikniko parkas – tai vieno Danijoje gyvenančio kraštiečio pasiūlyta idėja rajono savivaldybės įgyvendinamam projektui „Idėja Tauragei“. Metų pradžioje pikniko parko įrengimo projektas sulaukė tauragiškių palaikymo ir paskelbtas nugalėtoju. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė miesto seniūnas Žilvinas Majus, teritorijoje prie upės neseniai buvo nustumdytas viršutinis žemės sluoksnis, pavasarį šis plotas bus apsėtas žole. – Netrukus pradėsime pirkimus mažiesiems architektūros elementams įsigyti, kitaip tariant, pirksime suolus, stalus, šiukšliadėžes. Parke planuojame įrengti tris poilsiavietes su šašlykinėmis. Gal dar kokią sūpynę pastatysime, – sakė seniūnas. Pikniko parkas užims 30–35 arų teritoriją, kad chuliganai jo nenuniokotų, bus įrengtas apšvietimas ir kameros. Orams atšilus, pavasarį, prasidės parko apželdinimo darbai, o poilsiavimo sezoną parke tikimasi pradėti vasarą. Parko apželdinimu užsiims tauragiškis Andrius Miliauskis. „Idėja Tauragei“ – tai rajono savivaldybės iniciatyva įtraukti tauragiškius prisidėti prie viešosios infrastruktūros gerinimo. Tauragiškiai teikė pasiūlymus, ką būtų galima įrengti mieste, dėl dėmesio vertų idėjų paskelbtas balsavimas. Pikniko parkas pateko į mažos vertės projektų Tauragės mieste kategoriją. Šio projekto įgyvendinimui rajono savivaldybė yra numačiusi iki 20 tūkst. eurų. Pikniko parkas gimė kraštiečio, Tauragėje gyvenamąją vietą deklaravusio ir vasarą gimtajame mieste leidžiančio Beno Budriko galvoje. Vyras gyvena Danijoje, šioje šalyje nusižiūrėjo idėją iškyloms skirtą vietą įrengti mieste, o tam tinkama vieta – hipodromo teritorija. „Norintieji paiškylauti paprastai važiuoja už miesto. O tiems, kurie negali išvažiuoti, tokios vietos mieste nėra. Tad pagalvojau, kad būtų visai smagu turėti tokią vietą. Žmonės renkasi prie pėsčiųjų tilto, sėdi ant turėklų, tad idėjos gryninimas prasidėjo nuo suolelių pastatymo“, – pristatydamas idėją, metų pradžioje sakė B. Budrikas. Tikimasi, kad ši erdvė taip bus pritaikyta ir renginiams organizuoti (vaikų šventėms, poezijos, muzikos vakarams ir kt.) Autorės nuotrauka
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Gripas – ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuri ne tik nesirenka žmonių pagal amžių, bet yra viena dažniausių ligų, sukeliančių epidemijas. Įgavęs pagreitį, oro lašeliniu būdu plintantis gripas kasmet susargdina tūkstančius gyventojų. Marijampolės „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Vilma Rucevičiūtė sako, kad gripo komplikacijų pasitaiko beveik kiekvieno sezono metu, nors to galima išvengti pasiskiepijus.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Seimas praėjusią savaitę patvirtino 100 eurų išmoką pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims. Nuo gruodžio 1-osios darbuotojai, kurie nenori skiepytis, už testus privalės susimokėti patys. Tokį sprendimą, praėjusią savaitę priimtą vyriausybės, dar turės patvirtinti Seimas. Kol kas netyla diskusijos ir apie tai, kad tam tikrų profesijų atstovai skiepytis turėtų privaloma tvarka, bet šis sprendimas kol kas atidėtas. Apie šiuo metu siūlomus ir tvirtinamus sprendimus „Tauragės žinios“ pasiteiravo Tauragės savivaldybės tarybos narių nuomonės. Galimybę išreikšti savo poziciją suteikėme visiems – kiekvienam tarybos nariui klausimai išsiųsti elektroniniais laiškais, dalis neatsakiusiųjų sulaukė skambučių telefonu. Pateikiame atsakiusių politikų poziciją. Beveik trečdalis tarybos narių nusprendė savo nuomonės visuomenei svarbiais klausimais neišsakyti. 
Nuotrauka
Tauragės šilumos tinklai
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragiškiai – vieni iš mažiausiai mokančių už šildymą Lietuvos gyventojų. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbė duomenis, kurie rodo, jog šių metų mėnesio centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Tauragėje už vieną kilovatvalandę siekia 4,49 euro centus ir yra trečioje vietoje tarp mažiausiai mokančių Lietuvos miestų.
Nuotrauka
paspirtukas
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Elektriniai paspirtukais miestų gatvėse – įprastas vaizdas. Tačiau tvarkingai važinėti daugelis paspirtukininkų vis dar neįpranta – neretai važiuojama per greitai, nesilaikant saugaus atstumo, „nardant“ per arti pėsčiųjų, susiduriama su kita transporto priemone, važiuojant per pėsčiųjų perėją. Nereti ir nelaimingi įvykiai. Tauragėje per laikotarpį nuo birželio iki rugsėjo protokolai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo surašyti penkiems paspirtukų vairuotojams.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-10-16
Jei manote, kad kibernetinio saugumo atakos užšifruojančios jūsų duomenis ir reikalaujančios išpirkų už juos (angl. ransomware) gresia tik didžiosioms pasaulio įmonėms ar institucijoms, tai jūs stipriai apsirinkate. Nuo šių atakų nukenčia tiek verslo atstovai, tiek viešasis sektorius, tiek ir eiliniai žmonės. Kibernetinio saugumo specialistai šias atakas įvardija kaip vienas grėsmingiausių ir sutartinai ragina reikalaujamų išpirkų nemokėti, nes užšifruotus duomenis, net ir sumokėjus išpirką, ne visada įmanoma atgauti.
Nuotrauka
Greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-15
Trečiadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje Tauragės ligoninės atstovas Danas Masiulionis informavo apie grėsmingą ir jau sunkiai valdomą situaciją dėl gydymo įstaigą užplūdusių pacientų. Abu kovidiniai skyriai pilni pacientų ir neatmetama, kad netrukus teks atidaryti dar vieną skyrių. Ką tai reiškia? Teks dar labiau apriboti teikiamas paslaugas ir visas pajėgas nukreipti koronavirusų sergančių ligonių gydymui. Kad besikreipiančiųjų srautas sumažėtų, siūlyta atidaryti daugiau karščiavimo klinikų. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-15
Bendra tendencija tiek Lietuvoje, tiek Europoje – išsivysčiusiose šalyse silpnaregių sparčiai daugėja. Prie įgimtų ir įgytų ligų prisideda skaitmeninis akių nuovargis, pandemijos paskatintas nuotolinis darbas. Pasaulinės baltosios lazdelės dienos paminėjimo renginiai bus skirti atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria silpnaregiai. 
Nuotrauka
Galimybių pasas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-15
Dėl įvestų galimybių pasų vyriausybei tenkančią kritiką neretai turi išklausyti ir sprendimų dėl pandemijos valdymo nepriimantys žmonės. Įeinančių į prekybos centrus pirkėjų dokumentus turintys tikrinti kontrolieriai išgirsta visko – nuo maldavimų iki keiksmų. Vienas jų „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad būna klientų, kurie nė nepaiso reikalavimų sustoti bei parodyti galimybių pasą ir eina į parduotuvę be leidimo. Tvarką, anot pašnekovo, ne visada užtikrina ir apsaugos darbuotojai.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-15
Savivaldybės administracijoje jau netrukus darbą pradės naujasis viešosios tvarkos specialistas. Praėjusią savaitę vyko Švietimo ir sporto skyriaus specialisto atranka, bet konkurso nė vienas pretendentas nelaimėjo. Nuo spalio 1-osios veiklą pradėjusiame naujajame Viešųjų pirkimų skyriuje vedėjos pareigas eina Milda Kliunkienė, o juridinio ir personalo skyriaus vedėja tapo Greta Jankauskaitė. 
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-14
Ketvirtadienio dieną numatomi debesuoti su pragiedruliais orai, kai kur gali negausiai palyti. Pūs nestiprus vakarų, pietvakarių vėjas. Dienos metu Vilniuje oras sušils iki 9, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 10 laipsnių. Klaipėdoje vyraus 11 laipsnių šiluma
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-14
2021-ieji yra paskutiniai metai, kai gyventojai turi galimybę pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata už nepilnamečių vaikų priežiūrą, būsto ar automobilio remonto darbus ir susigrąžinti dalį išlaidų už šias paslaugas. Lengvata pasinaudoti galima, kai minėtus darbus atliko ir paslaugas suteikė Lietuvoje registravęs veiklą gyventojas ar įmonė, o pirkėjas turi darbų/paslaugų suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančius dokumentus, – praneša VMI.
Nuotrauka
pinigai
D. Umbraso/LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-13
Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui minimalią mėnesio algą (MMA) nuo 2022 metų sausio didinti 88 eurais arba beveik 14 proc. – nuo 642 iki 730 eurų, – skelbia portalas LRT.
Nuotrauka
a
rekvizitai.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Keičiasi klientų, turinčių specialiųjų poreikių, aptarnavimo tvarka Lietuvos pašto skyriuose – negalią turintys klientai bus aptarnaujami be eilės, jiems bus suteikiama nemokama siuntos pakavimo paslauga, esant poreikiui – pagalba, bus siekiama atliepti ir kitus individualius aptarnavimo poreikius, – praneša Lietuvos paštas.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Spalio 13-ąją Europoje minima saugaus eismo diena. Šia proga prasideda akcija „Saugus greitis – saugūs kelininkai“, kuria AB „Kelių priežiūra“ siekia atkreipti dėmesį į vairavimo kultūrą ir keliuose slypinčius pavojus bei paskatinti keliuose elgtis atsargiau.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis Martynas šių metų pradžioje persirgo COVID-19 infekcija, todėl Vyriausybei įvedus galimybių pasą jis galėjo šį dokumentą gauti. Rugsėjo mėnesį vaikinas nusprendė pasiskiepyti „Janssen“ vakcina. Kitą dieną nešinas galimybių pasu jis norėjo įžengti į parduotuvę, tačiau nebuvo įleistas. 
Nuotrauka
Vytauto gatvė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Nuo penktadienio įsigaliojo nauja automobilių statymo Tauragės mieste tvarka. Vytauto ir Bažnyčių gatvėse pastatyti ženklai, ribojantys automobilių stovėjimo laiką. Artimiausiu metu tokie ženklai bus pastatyti ir Respublikos gatvėje, – praneša Tauragės rajono savivaldybės adminiatrcija.
Nuotrauka
Maxima
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-11
Nuo šiandien duris užvėrė Šlaito gatvėje esanti „Maxima“. Parduotuvė uždaroma trumpam atsinaujinimui – tik kelioms dienoms. Atnaujinimo darbai numatyti ir Gedimino gatvėje esančioje IKI. Šis prekybos centras neveiks mėnesį.
Nuotrauka
katė
Mindaugo Laurinaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Gyventojai, įsigydami šunį, katę ar šešką, turėtų įsitikinti, kad jis paženklintas mikroschema.  Tie, kurie laiko augintinį seniau, turėtų jį paženklinti ir tai padaryti privalu iki ateinančios gegužės. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas patvirtino pakeistas Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisykles, pagal kurias ženklinti ir registruoti augintinius tampa paprasčiau.