Naujieji „Rūsio“ savininkai: „Vis pasišnekam: kaip čia yra, kad apie ką pasvajojame, tą ir gauname“
Įkelta:
2021-11-14
Nuotrauka
rusys
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Deimantė ir Vidas Metrikiai džiaugiasi, kad per metus pavyko pasisamdyti jiems talkinančius keturis darbuotojus

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Nuo to laiko, kai naktinis klubas-kavinė „Rūsys“ perėjo į naujojo savininko Vido Metrikio rankas, jau praėjo  daugiau nei metai. Verslui itin sunkiu pandemijos metu jis su žmona Deimante ėmėsi, atrodo, neįmanomo: įsukti verslą pandemijos metu. Ir jiems pavyko. Tačiau pora pluša išsijuosusi, anot jų, Lietuvoje tie laikai, kai gali būti „firmos direktoriumi“, jau praeity. Reikia mokytis iš italų – versle būtina dirbti visai šeimai, sunkiai ir daug. Juolab kad auga naujoji karta: Metrikiai augina dvi atžalas.

Su Metrikiais susitikome „Rūsyje“. Nors darbas prasideda nuo 11 val., pora virtuvėje sukiojasi nuo devintos. Dar nepradėjus pokalbio Vidui teko telefonu priimti užsakymą pietums, o Deimantė kurį laiką liko organizuoti darbus virtuvėje ir prisijungė tik pokalbio pabaigoje. Tėčiui ir žurnalistei kompaniją palaikė dukra Milija.

– Vidai, jau daugiau nei metai klubas „Rūsys“ priklauso tau. Įsigijai jį pandemijos metu, vasarą, po keleto mėnesių prasidėjo apribojimai. Nesigailėjai dėl savo sprendimo imtis verslo tokiu sunkiu metu?

– Verslą nusipirkome tuo momentu, kai kavinėms net nebuvo galima dirbti. Pandemija. Žinoma, niekas nevyksta be reikalo, gal pandemija paskatino buvusį vadovą šį verslą parduoti, o mums atsirado puiki proga jį įsigyti. Nusipirkome įmonę, kuri reikalauja investicijų, įsipareigojome mokėti mokesčius ir dar nieko neuždirbome. Tačiau tikėjome šia vieta, kad galime kažką čia gero nuveikti, ir todėl ryžomės. Vasarą klube padirbėjome, surengėme kokius septynetą vakarėlių, o spalio pabaigoje teko užsidaryti. 

– Nekilo abejonių, ar esi teisingame kelyje?

– Ne, bet buvo vienas savaitgalis, kai naktiniame klube linksminosi vos šeši asmenys. Regis, tą dieną Palankoje vyko kažkokia šventė. Tačiau tai mūsų nestebino. Mes „Rūsyje“ dirbome ir anksčiau, tad žinojome, ko galime tikėtis.

(Deimantė naktiniame klube dirbo nuo pat jo įkūrimo, Vidas kaip virtuvės šefas jame įsidarbino, kai buvo imtasi ir viešojo maitinimo).

– Papasakok, kaip pavyko išgyventi tuo sunkiuoju laikotarpiu, kai dirbote „į minusą“?

– Neturime paskolų. Nuo spalio iki pavasario dirbome į minusą. Iš valstybės gaunamų kompensacijų užteko sumokėti daliai mokesčių. Patalpų savininkas, Romualdas Ozgirdas, esu jam dėkingas už supratingumą, neėmė nuomos. 

– Kokios jūsų pagrindinės pajamos: iš naktinio klubo veiklos ar pietų?

– Iš maisto ir šventinių vakarėlių organizavimo. Tauragiškiai pas mus švenčia gimtadienius, krikštynas. Tai net tapo populiariau nei klubiniai vakarėliai.

– Ar sunku sudominti žmones?

– Žinome, ko reikia tauragiškiams, kartais, kai rengiame muzikinį vakarą, patalpos būna pilnutėlės. Kai yra tiesiog klubinis vakarėlis, tauragiškių susirenka mažiau. 

– Tave pažįstu nuo pirmojo siaubo kambario Dauglaukyje organizavimo. Vėliau vieną savo siaubo kambarių organizavai ir šiame „Rūsyje“. Ar įgyta patirtis, žinomumas praverčia?

– Taip, įgijau daug pažinčių: man žinomi, pavyzdžiui, specialiųjų efektų  tiekėjų kontaktai, žinau, kur reikia kreiptis norint gauti vieną ar kitą leidimą, jei reikia kokio kultūros atstovo pagalbos, galiu drąsiai kreiptis. Visuomeninė veikla davė naudos. Žmonės, su kuriais susipažinau, tapo ir mano klientais: ne vienam tenka rengti vakarėlį, pas mus jie užsisako pietus. Bendradarbiavimas tęsiasi.

– Ar tu laimingas?

– Taip! Čia ir yra įdomiausia: visuomet dvejojau, kurioje srityje norėčiau dirbti labiau: ar užsiimti kultūros vadyba, ar maisto gamyba. Ir dabar susikūriau tokią darbo vietą, kurioje gaminu maistą ir organizuoju vakarėlius! Sako, svajonės pildosi. Tai tiesa. Su žmona pasišnekam: kaip čia yra, kad ką mes sugalvojam, pasvajojam, tą ir gaunam. Nesakau, kad viskas buvo pasiekiama lengvai, kartais atrodo, jog kažkas dar pasunkina viską, bet galų gale juk vis tiek mes gauname tai, ko norime.

– Pamenu, viename pirmųjų kaip klubo savininko interviu užsiminei, jog saugumas yra svarbiausia ir kad teks įdėti pastangų ieškant apsaugos darbuotojų (kurių rasti Tauragėje yra sunku). Kaip sekėsi?

– Apsaugos darbuotojus radome, vienas jų – tauragiškis. Kiti iš Šiaulių, Klaipėdos. Sudėtinga tik tai, kad profesionalūs apsaugos darbuotojai paprastai būna ir profesionalūs sportininkai, tarkim, bokso ar kitų kovos menų, ir reikia derintis prie jų užimtumo. Tačiau turime keletą kontaktų, susisieki, vis tiek atsiranda, kurie yra laisvesni. Be to, galime pasidžiaugti, kad incidentų klube kyla retai, vos vienas kitas pasistumdymas tarp tų, kurie neapskaičiavo alkoholio. Kita vertus, pasikeitė karta, tie kurie nejausdavo saiko linksmybėse jau suaugo, o naujoji karta yra ramesnė.

– Dirbi vieninteliame miesto naktiniame klube. Ar turi konkurentų?

– Nelabai. Na, muzikiniai vakarai vyksta Griežpelkiuose, bet jų konkurentais nepavadinčiau. Jie, jei neklystu, dirba iki 1 val. nakties. Tai jų klientai, grįždami namo, užsuka pasilinksminti ir pas mus. O mes dirbam iki 4 val. ryto. Pas mus linksminasi ne vien jaunimas.

– Kokie ateities planai?

– Norėtume šią vietą padaryti tokią „pub“ stiliaus, kad žmonės galėtų čia užsukti po darbo, pavalgyti, prie baro atsigerti alaus. Patogiai pasėdėti, atsipalaiduoti ir užmiršti rūpesčius. Vasaros terasoje mums tai pavyko, tačiau norėtume kažko panašaus ir viduje.

(prie pokalbio prisijungė Deimantė)

Ji papasakojo, kad pora „Rūsyje“ pluša iki vakaro, vienas jų pasibaigus darbo valandoms paima vaikus iš darželio, kitas lieka dirbti virtuvėje, o savaitgaliais pasikeisdami klube praleidžia po parą ir daugiau.

– Pramogų ir maisto sferoje reikia įdėti labai daug darbo. Tai ne toks verslas, kuriame gali sukaupti turtus, čia sunkiu savo darbu gali užsidirbti padoriam gyvenimui. Mes negalime sau leisti samdyti už mus dirbsiančių pavaldinių. Apskritai tie laikai, kai tu esi tiesiog kavinės administratorius ar direktorius, baigėsi. Gi dabar, pavyzdžiui, atsidaro kavinukė Lietuvoje ir joje dirba visa šeima: mama, sesuo, talkina brolis. Ir tik taip jie išlaiko ir verslą, uždirba sau atlyginimus ir, kadangi nuolat sukasi toje aplinkoje, išlaiko kokybę. Pažiūrėkite į itališkas šeimas: sėkmingas verslas tas, kurį puoselėja šeima, – svarsto Deimantė.

 

Kalbėjosi Margarita Rimkutė

 

Nuotrauka
cigaretė
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Narkotikai tarp Tauragės moksleivių, laimė, vis dar nėra plačiai paplitę – mokiniai pirmenybę teikia kitiems žalingiems įpročiams – alkoholiui ir rūkymui. Štai mokyklinio amžiaus vaikų, kurie per paskutinius 12 mėnesių bent kartą rūkė tabako gaminius, Tauragės rajone yra 10 proc., elektronines cigaretes – 26,3 proc., o alkoholį bent kartą per metus vartojo 26,6 proc.  Tokią statistiką pateikia Tauragės visuomenės sveikatos biuro atliktas mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusių metų pabaigoje prabilta apie naujus mokesčius – esą metų pradžioje ketinama pasiūlyti sprendinį dėl pokyčių, kurie galėtų būti susiję su nekilnojamojo turto mokesčiu. Dabar pokyčiai jau įvardinti. Siūlomas pokytis toks: mokestis būtų nedidelis, tačiau jį mokėtų visi. Teigiama, kad šis mokestis galėtų prisidėti prie savivaldybių savarankiškumo didinimo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gražiai žiemišką ir snieguotą sausio 21-ąją Tauragės meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ zoninis etapas. Konkurse pasirodė Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Kelmės, Raseinių ir Pagėgių krašto jaunieji dainininkai, išrinkti rajoniniuose etapuose.
Nuotrauka
lt
Įkelta:
prieš 1 dieną
Eismo įvykiai kelia stresą ir žmonės dažnai nežino, ką pirmiausia reikia daryti patekus į nelaimingą nutikimą kelyje. Ypač dabar, kai eismo ir kelių būklė itin sudėtinga dėl sniego, kiekvienam vairuotojui naudinga prisiminti, ką daryti patekus į eismo įvykį. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, 2021 metais autoavarijų fiksuota daugiau nei 63 tūkst., o išmokėta suma viršija 61 milijoną eurų.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-01-21
Šiuo metu Tauragės gatvėmis keleivius vežioja 5 elektrobusai, iš kurių 2 buvo pristatyti prieš savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė antradienį pasirašė sutartį dėl dar 3 tokių ekologiškų transporto priemonių pirkimo.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2022-01-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nustačius Mano VMI sutrikimą sistema šiuo metu yra laikinai nepasiekiama, o incidentas sprendžiamas. 
Nuotrauka
sniegas
Įkelta:
2022-01-21
Dėl besitęsiančio snygio, vietomis pustymo ir pūgos, sudėtingos eismo sąlygos šiuo metu yra visoje Lietuvoje. 
Nuotrauka
anonasas
Įkelta:
2022-01-20
Elektros kainų šuolis palietė visus – su šia problema susiduria ne tik Lietuvos įžymybės, bet ir Tauragės gyventojai. Kai kurie iš jų jaučiasi patekę į aklavietę: pasirinkę šildymą elektra jie įsipareigojo nebenaudoti taršaus kuro, nors pakilus elektros kainoms norėtų vėl šildytis krosnimis. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
baseinas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Ruošiantis atsipalaiduoti Tauragės baseine gali prireikti pasiimti ne tik vandens pramogoms skirtą aprangą – Bendruomenių namų antrajame aukšte baseinui priklausiančiose patalpose planuojama įrengti treniruoklių erdvę. Įvairioms raumenų grupėms treniruoti skirta sportinė įranga baseino patalpas turėtų atsirasti jau balandžio mėnesį.
Nuotrauka
idėja
Įkelta:
2022-01-19
Tauragės savivaldybės administracija informuoja, kad metas pagalvoti apie projektus, kurie pagerintų jūsų gyvenamąją aplinką ar viešąją infrastruktūrą – Tauragės rajono savivaldybė kviečia pasinaudoti dalyvaujamojo biudžeto teikiamomis galimybėmis ir nuspręsti kaip turėtų būti išleistos viešos lėšos. Projektų idėjas bus galima teikti jau nuo sausio 31 iki vasario 28 dienos.
Nuotrauka
ugnis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. 4 minutės – tiek užtruko, kol į Stoties gatvėje sausio 7-ąją, po 14 val., kilusį gaisrą atvyko ugniagesiai gelbėtojai. Nukentėjo žmonės, gyvenę užsidegusiame dviejų aukštų mediniame pastate. Rodės, ugnis plinta tiesiog žaibiškai – nors buvo užgesintos vos po kelių minučių, liepsnos aplaižė ir gaisro židiniu tapusį butą, ir laiptinę, ir pastato fasadą. Kodėl įvyko nelaimė, tyrėjai iškart pasakyti negalėjo. Po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O sausio 11-ąją dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per antrąjį naujųjų metų savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net į 79 gaisrus. Specialistai primena – savo ir turto saugumu privalu pasirūpinti patiems.
Nuotrauka
autobusai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau 5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-01-18
Visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Rajono meras Dovydas Kaminskas vieš Turkijoje – sostinėje Ankaroje vyksta ES finansuojamas projektas. Meras konferencijoje pristatys Tauragės patirtį ir pasiekimus darnaus ir tvaraus vystymosi srityse.
Nuotrauka
pereja
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 10–13 dienomis stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. 
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2022-01-16
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė antradienį lankėsi Tauragėje, kur susitikusi su Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių merais aptarė darnaus judumo iššūkius, pristatė ministerijos rengiamą dviračių takų plėtros planą ir susipažino su situacija šiame regione. Tauragės regionas – vienas iš gerų pavyzdžių, kur nuolat atnaujinamas ir nuosekliai plečiamas dviračių takų tinklas, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba praneša šiais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukusi jau 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. Šeštadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Stoties gatvėje kilusį gaisrą, po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O antradienį dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Išsamiau apie juos skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Pagerbiant Laisvės gynėjus ketvirtadienį popiet Tauragėje pirmą kartą prie Jūros įrengtu stiebu kilo vėliava su  Vyčio ženklu. Sausio 13-osios minėjimo renginyje dalyvavo itin daug moksleivių. Iškart po pakėlimo ceremonijos Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai sustojo petys petin už didvyrius. Vakarop vyko kiti šiai datai paminėti skirti renginiai.