Orai: grįš sniegas, o kitą savaitę gali atšalti iki –10°C 
Įkelta:
2021-11-24
Nuotrauka
k
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šios savaitės pradžioje žiema pirmą kartą priminė apie save iškritusiu sniegu. Panašu, kad mišresnių kritulių banga Lietuvą pasieks ir šį savaitgalį, o kitą savaitę sulauksime ir rimtesnio šalčio. 

Šiandien dangų niaukstys debesys, vietomis negausiai lynos. Pūs apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje oras šils iki 4, Kaune ir Šiauliuose iki 6, Panevėžyje iki 5 laipsnių. Klaipėdoje termometrų stulpeliai kils iki 8 laipsnių.

Ketvirtadienį didesnių permainų dar nenumatoma. Orai išliks daugiausia apniukę, vietomis truputį palis, kai kur iškris viena kita šlapia snaigė. Pūs juntamesnis pietų, pietvakarių vėjas. Pajūryje gūsiai stiprės iki 15 metrų per sekundę.

Naktį išsilaikys teigiama temperatūra, kuri sieks 2–5, pajūryje 6–8 laipsnius šilumos.

Dienos metu Vilniuje oras šils iki 5, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 6 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 8 laipsnius šilumos. Visgi, vakarėjant temperatūra sparčiai kris. 

Nuo penktadienio orai Lietuvoje palaipsniui atšals

Penktadienio naktį ir pirmoje dienos pusėje daugiausia vakarinėse ir kai kur šiaurinėse šalies vietovėse lynos, įsimaišys šlapių snaigių. Vėjas bus gūsingas, prie jūros gūsiai stiprės iki 16–18 metrų per sekundę. Naktį temperatūra svyruos tarp 0–4 laipsnių šilumos, prie jūros bus keletu laipsnių šilčiau. Vietomis galimas plikledis. 

Dienos metu šiluma jau bus kuklesnė, dangų niaukstys debesys, pragiedruliai galimi tik kai kur. Vyraus neramus pietų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje teliks 2 laipsniai šilumos. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 4, Klaipėdoje apie 6 laipsnius šilumos. Vakare į Lietuvą skverbsis šaltesni orai, keliuose teks būti atidesniems dėl plikledžio.

Savaitgalį atšals labiau, atkeliaus mišrių kritulių banga

Šeštadienį nesinorės nosies kišti laukan, nes orai nebus patys maloniausi. Suksis žvarbus šiaurinių krypčių vėjas. Per šalį slinks mišrius kritulius nešantys debesys. Pajūryje palis, kris šlapdriba, kitur vyraus šlapdriba, vietomis sniegas.

Naktį temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Dieną termometrų stulpeliai kilti neskubės ir pasieks vos vieną kitą laipsnį šilumos, vietomis bus apie nulį, o prie jūros apie 3 laipsnius šilumos.

Sekmadienį atšals dar labiau, neigiama temperatūra numatoma ne tik naktį, bet ir dieną.

Nakties valandomis vietomis dar gali pasnigti, bus slidu, atšals iki 0–5 laipsnių. 

Dienos metu daug kur bus apie nulį arba silpnai neigiama temperatūra. Vakarėjant vėl ims šalti stipriau. 

Kitą savaitę galime sulaukti stipresnio šalčio

Pagal dabartinius duomenis, pirmadienį vyraus žvarbus šiaurės, šiaurės rytų vėjas, temperatūra išliks panaši kaip sekmadienį, galime sulaukti sniego. 

Antradienį šaltis sustiprės, nakties metu vietomis temperatūra gali kristi ir iki 10 laipsnių šalčio, o dieną tai pat daug kur ji bus neigiama, tik prie jūros pakils virš nulio laipsnių padalos, čia galimi mišresni krituliai. 

Remiantis dabartinėmis prognozėmis, per kitas paras suksis pietvakarių vėjas, galimas atšilimas ir mišrių kritulių plūstelėjimas, tačiau, tikėtina, kad tai netruks ilgai, nes jau apie penktadienį galime sulaukti dar vieno šaltesnių orų įsiveržimo, kuomet naktį temperatūra gali kristi ir žemiau –10 laipsnių.

Taigi, orai artimiausiu metu bus tikrai permainingi, o temperatūra banguojanti, kuomet šaltesnį epizodą keis šiltesnis, o su jais kartu keisis ir kritulių būvis. Artėjanti žiema apie save primins vis dažniau. 

Gismeteo.lt  

Nuotrauka
autobusai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau 5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
prieš 13 valandų
Visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Rajono meras Dovydas Kaminskas vieš Turkijoje – sostinėje Ankaroje vyksta ES finansuojamas projektas. Meras konferencijoje pristatys Tauragės patirtį ir pasiekimus darnaus ir tvaraus vystymosi srityse.
Nuotrauka
pereja
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 10–13 dienomis stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. 
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2022-01-16
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė antradienį lankėsi Tauragėje, kur susitikusi su Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių merais aptarė darnaus judumo iššūkius, pristatė ministerijos rengiamą dviračių takų plėtros planą ir susipažino su situacija šiame regione. Tauragės regionas – vienas iš gerų pavyzdžių, kur nuolat atnaujinamas ir nuosekliai plečiamas dviračių takų tinklas, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba praneša šiais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukusi jau 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. Šeštadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Stoties gatvėje kilusį gaisrą, po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O antradienį dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Išsamiau apie juos skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Pagerbiant Laisvės gynėjus ketvirtadienį popiet Tauragėje pirmą kartą prie Jūros įrengtu stiebu kilo vėliava su  Vyčio ženklu. Sausio 13-osios minėjimo renginyje dalyvavo itin daug moksleivių. Iškart po pakėlimo ceremonijos Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai sustojo petys petin už didvyrius. Vakarop vyko kiti šiai datai paminėti skirti renginiai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Tauragėje bus minima prieš trisdešimt vienerius metus pasiekta pilietinė pergalė ir pagerbtos tragiškų Sausio 13-osios įvykių aukos. Tądien visus rajono gyventojus savivaldybė kviečia prisiminti mūsų šalies didvyrius ir prisijungti prie Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir „Lions“ klubo akcijos „Sustok už didvyrius“, dalyvauti kitose šiai dienai paminėti skirtose pilietinėse iniciatyvose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Kaip Vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VTAT) sekasi padėti žmonėms ir dėl ko jie dažniausiai kreipiasi? Praėjusiais metais tauragiškiai daugiausiai skundėsi dėl įsigytos nekokybiškos avalynės, elektrotechnikos gaminių – dulkių siurblių-robotų, televizorių, kavos aparatų, mobiliųjų telefonų, baldų. Gauta nemažai prašymų ir dėl internete įsigytų, bet nepristatytų prekių. Paslaugų srityje daugiausiai prašymų gauta dėl kelionių, neįvykusių koncertų, remonto paslaugų. VTAT atstovė papasakojo, ką reikėtų žinoti, kokius dokumentus saugoti, jei kartais prireiktų kreiptis į VTAT, ir apie naujoves ar įstatymų pakeitimus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Praėjusių metų statistika rodo, kad B kategorijos praktikos egzaminą Tauragėje laikė 1200 kraštiečių, iš jų 37 būsimi vairuotojai egzaminą laikė automobiliu, turinčiu automatinę pavarų dėžę. Skaičius nėra itin didelis, tačiau ir galimybės ribotos. Kraštiečiai, norintys užsiregistruoti egzaminui automobiliu su automatine pavarų dėže, iki šiol galėjo rinktis tik vieną per visą mėnesį siūlomą datą.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Įsigaliojus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, ėmė sparčiai daugėti ženklinamų ir Gyvūnų augintinių registre registruojamų šunų, kačių ir šeškų. Per septynis praėjusių metų mėnesius buvo suženklinta ir užregistruota dvigubai daugiau augintinių, nei prieš metus tuo pačiu metu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Šį rytą sudėtingesnės eismo sąlygos Skuodo, Kretingos, Šilutės, Tauragės ir Trakų rajonuose. Čia magistraliniai, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai vietomis yra slidūs dėl susiformavusio plikledžio arba šarmos.  
Nuotrauka
egles
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Ne tik sausio mėnesį žymintis kalendoriaus puslapis, bet ir byrantys Kalėdų eglučių spygliai įspėja, jog atėjo metas šventines dekoracijas nupuošti. Visgi tik dirbtinės eglutės kitų švenčių lauks palėpėse – gyvąsias Tauragės rajono gyventojai kviečiami palikti šalia bendro naudojimo konteinerių aikštelių.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-07
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų batalione kasmet renkamas Metų karys. Šįkart šį garbingą vardą pelnė Audrius Lužaitis.