Skolos savivaldybei klausimas pastrigo varžytynėse
Įkelta:
2021-11-30
Nuotrauka
Stadionas
Nuotraukos autorius:
Petro Vaičaičio nuotrauka

Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.

Varžytinės neįvyko

Tauragės rajono savivaldybė niekaip negali baigti istorijos su VšĮ „Tauragės futbolas“, kurios vienintelis be savivaldybės likęs dalininkas yra Arūnas Pukelis, kaip fizinis asmuo. Kaip jau skelbta anksčiau, ši viešoji įstaiga, valdanti FK „Tauras“ ir FA „Tauras“ bei senąjį futbolo stadioną V. Kudirkos gatvėje, yra skolinga savivaldybei, buvo įsipareigojusi skolą išsimokėti ir keletą metų skolos nemokėjo dėl finansinių sunkumų. Savivaldybės taryba šiemet buvo priėmusi griežtą sprendimą – jeigu įstaiga skolos, kuri siekė per 80 tūkst. Eur, nesumokės per numatytą laiką (beveik mėnesį), bus kreiptasi į teismą dėl skolos išieškojimo įstatymuose numatyta tvarka.

Kaip aiškėja dabar, teismas skolos išieškojimą perdavė antstoliams. Atliktas turto vertinimas parodė, kad stadionas bei visa infrastruktūra verta kiek daugiau nei pusę milijono, t. y. 544 500 Eur. Turtas pasiūlytas varžytinėse, kainą sumažinus 20 proc. Tačiau pirkėjų neatsirado. Savivaldybės tarybai trečiadienio posėdyje buvo teikiami du sprendimo projektai, iš kurių politikai turėjo pasirinkti vieną: neperimti turto, o tai reiškia, kad bus skelbiamos antrosios varžytynės, kainą sumažinus dar 20 proc., arba perimti turtą savo žinion, tačiau tektų sumokėti antstoliams atitinkamą sumą. Tokiu atveju savivaldybė ne tik neatgautų skolos, bet dar sumokėtų žymiai didesnę nei skola sumą, kurios biudžete nėra.

– Antstolis siūlo paimti turtą tomis sąlygomis, kokiomis vyko pirmosiose varžytynėse – už 435 600 Eur. Atsirastų pareiga savivaldybei sumokėti parduodamo turto kainą, tai sudarytų 352 tūkst. Eur. (išminusavus įstaigos skolą savivaldybei – aut. past).  Prie sprendimo projekto vizuota Finansų skyriaus pastaba, kad tokių lėšų savivaldybės biudžete nėra, – bendrame tarybos komitetų posėdyje politikams aiškino sprendimo projektą pristačiusi Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lilija Mockienė.

Ateitis neaiški 

Tarybos opozicijos atstovai suabejojo turto vertintojų nustatyta kaina – jų nuomone, turto vertintojų paskaičiuota suma yra žymiai per didelė ir prašė atsakyti, ką daryti toliau – ar laukti kitų varžytynių, ir kiek suma dar gali būti mažinama, kol pasieks savivaldybės skolos lygį. 

Pasak tarybos nario Viktoro Kovšovo, statiniai turėtų pereiti savivaldybės žinion. Kaip teigė tarybos narys Vaclovas Karbauskis, iš varžytynių, jeigu jos būtų sėkmingos, net ir sumažinus kainą dar labiau, pavyks atgauti reikiamą skolą, bet stadionas pereis naujam savininkui. Kas bus tada, liks nežinioje. Esą viešumoje sklando abejonės, kad galbūt pirkėjas sutvarkys stadioną ir jame galės žaisti jaunimas (iki tol stadione treniravosi futbolo akademijos jaunimas ir FK „Tauras“ komanda). Tačiau gali būti ir kitokių sprendimų, kaip vietoje stadiono įrengti kažką kitą, pvz., kotedžus. Nors šią mintį kiek anksčiau meras buvo kategoriškai paneigęs. 

Kaip „Tauragės žinioms“ komentavo meras Dovydas Kaminskas, stadionas pastatytas ant visuomeninės paskirties valstybinės žemės, išnuomotos 99 metams, todėl kažko kito nei stadionas toje vietoje negalėtų būti. Savivaldybės tikslas, pasak mero, kad stadionas būtų prieinamas visiems.

– Kažko kito nei stadionas ten neįsivaizduoju. Pirkėjas perka stadioną ir inžinerinius pastatus. Jeigu juos įsigijęs asmuo nuspręstų nugriauti, prarastų žemės nuomą, kas būtų nelogiška. Mūsų tikslas, kad stadionas būtų atviras visiems. Dabar ten Sporto centro vaikai nepriimami, gali treniruotis tik futbolo akademijos auklėtiniai. Tačiau reikia pereiti dar daug procedūrų, nekalbant apie teisines problemas, kai kiekvienu atveju mums kaišiojami pagaliai į ratus, – aiškino meras.

Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka

Nepritarė perėmimui

Taryba trečiadienio posėdyje po diskusijų vienbalsiai nepritarė perimti turtą. Kaip paaiškėjo prieš balsavimą, teisme vis dar svarstomi ginčai dėl hipotekos ir delspinigių. Meras patikslino, kad VšĮ „Tauragės futbolas“ teismui apskundė hipotekos teisėtumo klausimą. Taip pat ginčijami delspinigiai. Bylos vis dar nagrinėjamos teisme.

– Ieškovas ginčija, mes neneigiam, mes įrodom, kad hipoteka yra teisėta, jie sako, kad neteisėta, – į tarybos narių klausimus atsakinėjo meras.

Jis taip pat dar kartą pabrėžė, kad yra kalbama apie nekilnojamojo turto perėmimą, valstybinės žemės klausimas nėra sprendžiamas ir dar kartą paneigė visuomenėje sklandančias kalbas, kad vietoje stadiono galėtų iškilti gyvenamieji namai ar kas nors kita.

– Nematau galimybės už tokią sumą perimti turto. Noriu kolegoms politikams dar kartą pasakyti, kad nėra kalbama apie žemę, ant kurios stovi stadionas. Žemė yra valstybinė ir jos niekas neparduos. Ten visuomeninės paskirties žemė, kotedžų nebus, kaip girdžiu kalbas. Bendrasis planas ir įstatymai to neleidžia. Siūlyčiau nepritarti turto perėmimui, – prieš balsavimą pasisakė posėdžiui pirmininkavęs meras.

Ėmė paskolas

Anksčiau rašėme, kad pati skola susidarė prieš beveik dešimt metų, kai viešoji įstaiga ėmėsi renovuoti futbolo stadioną. Teko imti paskolą iš tuo metu dar veikusio „Snoro“ banko, garantą suteikė Tauragės rajono savivaldybė. Viešoji įstaiga vėliau bandė paskolą refinansuoti kitame banke, savivaldybei vėl suteikiant garantijas. Pagal sudarytą sutartį viešoji įstaiga privalėjo padengti skolą iki nurodyto termino, kas mėnesį sumokant nustatytą sumą, priešingu atveju buvo skaičiuojami delspinigiai. Porą pastarųjų metų skola nebuvo mokama.

Pastarieji metai įstaigai buvo sudėtingi, tačiau finansinė padėtis stabilizuojama. Sausio mėnesį vykusiame  posėdyje taryba atleido įstaigą nuo NT mokesčio už praėjusius metus (3 267 Eur). Bet jau tada politikai iškėlė klausimą dėl skolos ir siūlė administraciją imtis ryžtingų veiksmų dėl skolos išieškojimo.

Kaip buvo rašoma tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte, sutartis sudaryta 2016 m. rugsėjo 15 d. Viešoji įstaiga įsipareigojo sugrąžinti savivaldybei 88 230,32 Eur skolą pagal grafiką. Aiškinamajame rašte pažymima, kad viešoji įstaiga sutarties įsipareigojimų nevykdo. 2016 m. sumokėta 1 020 Eur, 2017 m. –  4 080 Eur. Pradelsti įsipareigojimai 2021 vasario 1 d. sudarė 21 930 Eur, visas skolos likutis 2021 vasario 1 d. sudarė 83 130,32 Eur. 

Toliau rašte pažymima, kad pagal sutarties 5.1 punktą savivaldybė turi teisę vienašališkai, nesikreipdama į teismą, sutartį nutraukti ir per 30 dienų iš skolininko pareikalauti nedelsiant grąžinti visą skolą bei sumokėti palūkanas bei netesybas, jei per įspėjimo terminą, ne trumpesnį nei 14 dienų, nėra pašalinamas pažeidimas. Sutartis galėjo būti nutraukta, jei daugiau nei 10 dienų skolininkas nevykdo savo piniginės prievolės.

Per 30 dienų skola nebuvo grąžinta, tad buvo kreiptasi į teismą. Praėjo beveik 10 mėnesių, bet skolos klausimas vis dar kabo ore. 

 

Nuotrauka
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 32 minutes
​​​​​​​Trečiadienį rajono taryba pritarė leisti Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC) apmokėti šeimos gydytojo rezidento studijų išlaidas. Metams studijos įstaigai atsieis beveik 8 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
​​​​​​​Po ilgos pertraukos savivaldybės tarybos nariai trečiadienį į posėdį rinkosi didžiojoje savivaldybės salėje. Po himno sugiedojimo prieš pereinant prie darbotvarkės svarstymo pranešta, kad prie tarybos Liberalų frakcijos prisijungė Vidas Bičkus. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-26
Trečiadienį tarybos posėdyje rajono politikai galutinai pritarė, kad Sveikatos apsaugos ministerijai ir savivaldybei būtų suteikta po lygiai – po 50 proc. – balsų priimant su ligoninės valdymu susijusius sprendimus. Šis klausimas tarp tarybos narių įžiebė diskusijas: norėta, kad balsų abi ligoninės dalininkės turėtų ne po lygiai, lemiamą žodį galėtų tarti savivaldybės atstovai. Be to, nežinia, ar Vyriausybė nepriims sprendimų, dėl kurių kokie nors ligoninės skyriai, pavyzdžiui, Akušerijos-ginekologijos, nebus uždaryti. Išsamiau apie šį sprendimą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
seniunija
Įkelta:
2022-05-26
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė Tauragės miesto seniūnijos seniūno pavaduotojo konkursą. Dokumentus dalyvauti konkurse pretendentai  gali pateikti iki birželio 6-osios. Šias pareigas palikęs Žilvinas Majus nuo 2020 m. balandžio 1-osios eina miesto seniūno pareigas.
Nuotrauka
paspirtukai
Įkelta:
2022-05-26
Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, kelionių „Bolt“ paspirtukais skaičius per pastaruosius metus augo įspūdingai. Ne išimtis ir Tauragė – lyginant su 2021 m. kovo mėnesiu, kelionių skaičius čia per metus išaugo išaugo 34 proc., teigia „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.
Nuotrauka
keliu remontas
Įkelta:
2022-05-25
Tauragės rajono savivaldybės administracija – investicinio projekto „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“ vykdytojas. Su privataus investuotojo prisidėjimu planuojama išasfaltuoti 20 Tauragės miesto gatvių.
Nuotrauka
pilies aikste
Įkelta:
2022-05-25
Kaip skelbiama Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, VšĮ „Žaliasis regionas“ jungiantis keturias Tauragės regiono savivaldybes organizuoja turizmo populiarinimo renginį – „Neatrasta Tauragė“.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-05-24
Gegužę startavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva „Kas man priklauso?“, keliaujanti po šalies savivaldybes ir konsultuosianti šalies gyventojus apie socialinę paramą skirtingais gyvenimo atvejais atvyksta ir į Tauragę.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-23
Siekdama sušvelninti kainų kilimo pasekmes šalies gyventojams, Vyriausybė pritarė siūlymui nuo birželio mėnesio didinti bazinius socialinių išmokų dydžius. Tai padės apsaugoti vidutines ir mažesnes pajamas gaunančių žmonių perkamąją galią, kad jų gyvenimo kokybė neprastėtų, turės teigiamą poveikį žmonių su negalia, vienišų tėvų, senjorų skurdo mažinimui. 
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-22
Seimas pritarė neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų iki 540 eurų. Dėl to uždirbančių mažiausiai pajamos į rankas per mėnesį didės 16 eurų. Valstybės biudžetui per metus tai atsieis 103 mln. eurų. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-21
Seimas apsisprendė – nuo liepos mėnesio biudžeto lėšomis kompensuoti smarkiai išaugusias elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams ir verslui. Numatoma, kad paramą gautų visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas. 
Nuotrauka
meilesaleja
Įkelta:
2022-05-20
Viena gražiausių Tauragės vietų – Jūros krantinė, vadinama Meilės alėja, prieš keletą metų nuslinkus šlaitui, vis dar nesutvarkyta – šlaitas ir toliau griūva, viršutiniu taku nepasivaikščiosi – jis deformuotas ir dėl to uždarytas pėstiesiems. Savivaldybės specialistai praėjusią savaitę tarėsi, kaip spręsti šią problemą. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-20
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė  Kultūros skyriaus vedėjo konkursą. Pretendentai dokumentus dalyvauti konkurse gali pateikti iki gegužės 30-osios. Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Noreikienė pareigas paliko balandžio 1-ąją.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-19
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams. Plačiau apie kuriamą organizaciją ir kaip prie jos prisijungti – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
2022-05-18
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
2022-05-18
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
2022-05-18
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
2022-05-17
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
2022-05-17
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.