Kodėl „Lietuvos geležinkeliai“ pastatė tvorą?
Įkelta:
2021-12-08
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Kelią trumpinančių gyventojų tvora nesulaiko, dalis jos – jau ant žemės. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
autorės nuotrauka
Aprašymas

Anksčiau buvusio šaligatvio likutis. Autorės nuotrauka

Šį klausimą į redakciją užsukę skaitytojai užduoda kelis kartus per mėnesį. Vieni piktinasi, kad norėdami pasiekti Vytauto gatvę yra priversti daryti lanką pro viaduką, kiti pyksta, kad kovojama su jų pastangomis pralįsti pro tarpelį tarp „valdiškos“ ir privačios tvoros. Perdavę  gyventojų klausimą „Lietuvos geležinkeliams“ sulaukėme ne tik išsamaus jų paaiškinimo, kodėl būtina tvora, bet ir naujienos, jog minėtoje atkarpoje ketinama įrengti ir kameras.

Buvo sužalotas žmogus

Paskutinysis į redakciją užsukęs skaitytojas teigė geležinkelio bėgius ties Vytauto gatve kirsdavęs keletą dešimtmečių, esą visi taip darė ir niekam tai neužkliūdavo.

Šių eilučių autorei apsilankius minėtoje vietoje buvo matyti net link bėgių vedančio buvusio šaligatvio fragmentas.

Nuotrauka
autorės nuotrauka

Tvora, draudžianti pėstiesiams, dviratininkams kirsti geležinkelio bėgius tarp Vytauto ir Gaurės gatvių, buvo pastatyta vasarą. Aiškinta, jog atidarius prekybos centrą „Mere“ padaugėjo einančių per geležinkelio bėgius, o tai daryti draudžiama.

Pėstieji buvo įsigudrinę tvorą kirsti prasisprausdami pro privataus sklypo ir geležinkeliečių pastatytos tvoros tarpą.

Pasiteiravome Lietuvos geležinkelių, kodėl buvo būtina statyti tvorą.

 „Nepaisant to, kad Viduklė–Tauragė tarpstotyje ties Gaurės gatve (Tauragė) įrengti pėsčiųjų eismą draudžiantys ženklai, tačiau šioje atkarpoje vis kildavo pavojus gyventojų saugumui. Vien per paskutinius penkerius metus minėtame tarpstotyje 1 asmuo buvo sunkiai sužeistas, įvyko 4 staigieji stabdymai, gauti 3 pranešimai apie pastebėtus pašalinius asmenis ant bėgių. Taip pat 2020 metais „LTG Infra“ gavo LTSA nurodymą imtis priemonių riboti pėsčiųjų eismą per geležinkelį ties Gaurės gatve“, – redakcijai skirtame laiške rašė „Lietuvos geležinkelių“ atstovas spaudai Gediminas Petrauskas.

Draudimų nepaiso

Pasak G. Petrausko, siekdami kompleksiškai spręsti situaciją „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos rizikų valdymo specialistai atliko neteisėtų ir nesaugių pėsčiųjų kirtimo vietų geležinkelio tinkle analizę ir parengė stočių ir tarpstočių aptvėrimų programą. Viena tokių vietų, kuriai skirtas prioritetas – Gaurės gatvė Tauragėje. Apie tokio sprendimo – papildomo fizinio barjero tvoros įrengimą „LTG Infra“ žemės sklype įgyvendinimą informuota Tauragės rajono savivaldybė.

„LTG Infra“ 60 metrų ilgio tvorą pastatė valstybės žemėje, kuri įmonei perduota valdyti patikėjimo teise. Nepaisydami pastatyto fizinio barjero, gyventojai ir toliau bando neteisėtai kirsti geležinkelį. Dėl tokių gyventojų veiksmų žalą dėl išverstos dalies tvoros patiria tiek „LTG Infra“, tiek gyventojai.

„LTG Infra“ bendrauja su žalą patiriančiais namų savininkais ir ieško papildomų būdų, kaip spręsti susidariusią situaciją siekiant išvengti abipusių nuostolių. Artimiausiu metu LTG saugos specialistai planuoja saugumo prevencijai įrengti vaizdo stebėjimo kameras, apie stebėjimą įspėjančius ženklus. Tokiu būdu siekiama nustatyti pažeidimus, bendradarbiauti su teisėtvarkos pareigūnais ar imtis kitų prevencinių priemonių užkardyti neteisėtus pažeidimus. Taip pat ateityje vykdant tarpstočių aptvėrimo programą bus svarstomos techninės priemonės individualiam atvejui pritaikyti. Vis tik tikimės gyventojų sąmoningumo, kad nebus kertamas geležinkelis neleistinose vietose dėl jų pačių saugumo“, – teigė „Lietuvos geležinkelių“ atstovas.

Kirsti draudžia taisyklės

Pasak jo, vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis (173 Eismo dalyviui draudžiama: 173.1. judėti per geležinkelį tam neskirtose vietose;)  tarpstotyje Viduklė–Tauragė ties Gaurės gatve nėra įrengtų priemonių saugiai kirsti geležinkelį, todėl ir buvo pastatyta tvora. 

„Miestui sudarant sąlygas veikti prekybos centrui vertėtų apsvarstyti, kaip saugiai gyventojams patekti į jį. Esant suinteresuotos šalies poreikiui viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas, vadovaudamasis Susisiekimo ministerijos Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklėmis, sprendžia dėl galimybės įrengti pervažą/perėją/2-jų lygių perėją (pėsčiųjų viaduko ar tunelio) suinteresuotos šalies lėšomis“, – teigė G. Petrauskas. 

Su „Mere“ parduotuvės atstovais redakcijai susisiekti nepavyko.

 

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 8 valandas
Kalbėti su Irina Sadauskiene nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas? Apie tai skaitykite šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
pastas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Neseniai paskelbta, kad laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus. Įdomu, ar šie pertvarkymai palies ir Tauragės paštą. Į šį klausimą atsakė Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas.
Nuotrauka
apylanka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio 12–13 d. UAB „Tauragės agrotechnika“ planuoja vykdyti remonto darbus J. Tumo-Vaižganto gatvėje, kurių metu bus keičiamas šulinys.
Nuotrauka
Ziema
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sudėtingesnės eismo sąlygos Kaišiadorių rajone, kur eismo sąlygas sunkina šarma ir rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs iki 50 m.
Nuotrauka
zygaiciu gimnazija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-05
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) antradienį atnaujina mokytojų streiką. Streikuojantys mokytojai planuoja stebėti Seimo posėdį, kurio metu ketinama tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą. Prie šalyje streikuojančių mokytojų jungiasi ir Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos mokytojai.
Nuotrauka
med punktai
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-04
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas.   
Nuotrauka
stovykla
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.
Nuotrauka
maisto atliekos
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-01
Nuo 2024-ųjų Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos daugeliu atvejų yra renkamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis. Seimo tyrimų skyriaus atlikta apklausa rodo, kad dauguma Lietuvos savivaldybių atskirą maisto ir virtuvės atliekų surinkimą didesniu ar mažesniu mastu ir planuoja pradėti 2024 m., vis dėlto ne visos savivaldybės pokyčiams yra tinkamai pasiruošusios. Kaip pasiruošusi Tauragė? Apie tai papasakojo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRAC) direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė.   
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-30
Sekmadienį prasidės bene prasmingiausias ir jaukiausias gražiausių metų švenčių laukimas – adventas. Daugelio žmonių namai puošis advento vainikais, bus degamos advento žvakelės. Neretai, susėdę prie žvakių šviesos, žmonės tampa atviresni, nuoširdžiai bendrauja su draugais, artimaisiais. Bendrystei kviečia ir Tauragės „Carito“ komanda – ketvirtadieniais pietums kviečia užsukti ne į kavinę, o į Gintaro gatvėje įsikūrusius parapijos namus, kuriuose nuo pat ryto pluša savanoriai ir „Carito“ bičiuliai. Išsamiau apie tai – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
pinig
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Savo vaikų neišlaikantys tėvai vidutiniškai skolingi „Sodrai“ iki 5 tūkstančių eurų, o didžiausia vieno žmogaus skola siekia 60 tūkstančių eurų. Yra žinomas atvejis, kai vaiko išlaikymo išmokų skolininkas nemoka alimentų 8 savo vaikams.
Nuotrauka
raktai, seima
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui pritarė Vyriausybė. Jam dar turės pritarti Seimas.
Nuotrauka
foto
„Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Antrą kartą organizuoto Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai rodo, kad visuomenės aplinkosaugos žinių lygis vis dar nėra pakankamas. Kaip ir pernai, šiemet dalyvių gautų pažymių vidurkis siekia 5 balus iš 10. Organizatorių duomenimis, egzaminą laikė 232 Tauragės rajono savivaldybės gyventojai. Pažymių, kuriuos gavo tauragiškiai, vidurkis yra mažesnis nei Lietuvos ir siekia 4 balus iš 10.
Nuotrauka
VVTAT nuotrauka
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė Gleivių žaislų (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.
Nuotrauka
rentgenas
Tauragės ligoninės iliustracija
Įkelta:
2023-11-29
Įgyvendinant Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo programos III etapą, iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti, Tauragės ligoninės operacinėje sumontuota nauja skaitmeninė rentgeno sistema su C lanku „Vision, RFD“. 
Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
2023-11-27
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  
Nuotrauka
referendumas
James Leask Frazer nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Kitąmet gegužės 12 d. kartu su prezidento rinkimais vyksiantis referendumas dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo kelia nemažai diskusijų. Jei dauguma balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių pritartų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybes įgyjantys lietuviai galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę. Tačiau dažnam kyla klausimas – kokias pilietines teises ir pareigas turėtų Lietuvos pilietybę išsaugantys asmenys? Dvejojama ir dėl to, kokį ryšį su gimtine išlaiko užsienyje gyvenantys lietuviai ir kaip jie gali būti naudingi Lietuvos vystymuisi. 
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga Tauragėje šiandien prasidėjo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtas renginys.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-23
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.   
Nuotrauka
vaiku dienos centras
Gaurės mokyklos feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-23
Spalio pabaigoje posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimui dalį Gaurės mokyklos, priklausančios Jovarų pagrindinei mokyklai, patalpų panaudos pagrindais perduoti bendruomenei. Mokyklai nereikalingose patalpose kuriasi vaikų dienos centras. Dar vienas vaikų dienos centras kuriamas Kunigiškių kaime. Šiais metais rajone jau veikia 14 vaikų užimtumu po pamokų besirūpinančių centrų.  
Nuotrauka
infografikas
Įkelta:
2023-11-23
Pastaruoju metu keičiantis medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkai, pacientams nelengva susigaudyti kur, kada ir į ką reikia kreiptis, norint gauti reabilitacijos paslaugas. Ligonių kasos atkreipia dėmesį į pasikeitusius terminus ir kitus svarbius pokyčius.
Nuotrauka
Baudos
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-23
Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis griežtinama įmonių ir gyventojų atsakomybė už aplinkos teršimą. Šie pakeitimai, įsigaliosiantys nuo kitų metų sausio 1-osios, kaip teigia Aplinkos ministerija, leis užkardyti galimas neteisėtas veikas, susijusias su neteisėtu atliekų išmetimu aplinkoje, o sankcijos bus atgrasančios ir efektyvios. Pasak Seimo nario Romualdo Vaitkaus, sugriežtinta atsakomybė turėtų sudrausminti piktybiškai gamtą teršiančius asmenis.