Tauragės iždas išaugo. Kur keliaus papildomi pinigai?
Įkelta:
2021-12-06
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Pastarajame posėdyje savivaldybės taryba patvirtino patikslintą rajono biudžetą. Jis  papildytas ES ir valstybės dotacijomis projektams finansuoti, išlaidoms kompensuoti, mokymo reikmėms finansuoti. Skaičiuojama, kad savivaldybės biudžetas bendrai auga 1,12 mln. eurų ir siekia 58 mln. 438 tūkst. eurų. 

Švietimui ir bendruomenėms

Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjas I. Kymantas teigė, kad papildomas finansavimas gaunamas ir iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos – 149 800 eurų mokymo reikmėms finansuoti ir 63 700 eurų bus skirta mokinių, patyrusių mokymosi sunkumų dėl nuotolinio mokymo, konsultacijoms. 

Iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos papildomai skirta 27 673 eurai bendruomeninės veiklos stiprinimui. 

Anot I. Kymanto, taip siekiama skatinti gyvenamųjų vietovių bendruomenių savarankiškumą. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė, bendruomenės, norėdamos gauti finansavimą, turi teikti paraiškas, tuomet yra sprendžiama, ar jas tenkinti. 

Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rita Matemaitienė teigė, kad 27 673 eurai iš viso paskirstyti 12-ai bendruomenių, nuo 1213 iki 3 tūkst. eurų. 

Viena jų – kaimo bendruomenė „Sartupietis“, kuriai buvo atseikėta 3 tūkst. eurų. Jos valdybos narė Sigita Musvydienė teigė, kad už šias lėšas bendruomenės nariai lapkričio 16-ąją Žalgirio arenoje stebėjo krepšinio varžybas tarp Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahce“. 

Anot S. Musvydienės, šis projektas yra orientuotas į sportinę veiklą. 

– Taip pat nupirkome sūpynių vaikams, tik dar nepastatėme. Darbai sustojo, nes įšalo žemė. Ketiname rengti sporto renginį – stalo teniso varžybas. Žinoma, jeigu tam kojos nepakiš gresiantys ribojimai dėl COVID-19 pandemijos, – kalbėjo ji. 

Bendruomenės pirmininkas Saulius Musvydas džiaugėsi, kad vykdant projektą pavyko išleisti 50 egzempliorių kalendorių. Jis dovanojamas bendruomenės nariams.

Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“ nusprendė pagilinti gyventojų istorines žinias. Už 2 tūkst. eurų vykdomo projekto „Praeities pažinimas – ateities pagrindas“ metu bendruomenės nariai ateinantį savaitgalį ketina nuvykti į į Joniškėlio ir Pakruojo dvarus.  

– Esame numatę jaunimui edukacinių renginių. Kalbiname atvykti žmones, kurie pamokytų jaunimą praeities žaidimų, pasakojimų, – teigė bendruomenės pirmininkė Rita Grinienė. 

Už šiuos pinigus, anot jos, ketinama išleisti ir kraštiečio Petro Tinginio eilėraščių knygelę. Ši jau paruošta leidybai ir netrukus turėtų pasiekti skaitytojus.

Padengs išlaidas

Iš Sveikatos apsaugos ministerijos gaunami 325 893 eurai. Jie skiriami Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC) bei Tauragės ligoninei, kad būtų kompensuotos išlaidos, susijusios su pandemija. 

Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjas I. Kymantas patikslino, kad šiomis lėšomis bus padengtos išlaidos, patirtos birželio–rugpjūčio mėnesiais skiepijant gyventojus nuo COVID-19 ligos. Be to, iš šios sumos bus kompensuotos ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų patirtos išlaidos liepos–rugsėjo mėnesių darbo užmokestį.  

Pasak I. Kymanto, dalis lėšų atiteks ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, teikiančioms pirmines ambulatorines šeimos medicinos asmens sveikatos priežiūros paslaugas, už rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais paskiepytus asmenis pirmąja vakcinos nuo koronaviruso infekcijos doze. 

Bendras Tauragės r. biudžeto paskirstymas pagal programas:

Savivaldybės valdymo programa 6 648 674

Saugesnio miesto programa 877 536

Tauragės rajono plėtros projektų valdymo programa 3 933 479

Kaimo, turizmo ir verslo plėtros programa 580 123

Urbanistinės plėtros ir viešosios infrastruktūros gerinimo programa 5 278 706

Būsto plėtros ir turto valdymo programa 1 723 744

Sveikatos apsaugos ir aplinkos apsaugos programa 3 821 249

Sporto ir kultūros ugdymo programa 4 687 796

Ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos užtikrinimo programa 21 533 994

Socialinės paramos įgyvendinimo programa 9 353 155

 

Nuotrauka
aplinkosaugininkai tikrins
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tam, kad kvėpuotume kuo švaresniu oru, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai rugsėjo 1–17 d. tikrins transporto priemonių taršumą – teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose. Taip pat specialistai pataria, ką daryti gyventojams, jei jie kelyje sutinka taršų automobilį.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
COVID-19 pandemijos valdymo ribojimų neliko nuo gegužės 1-osios. Žmonės nebeprivalo į uždaras patalpas žengti dėvėdami kaukes, visos saugumo priemonės liko rekomendacinio pobūdžio. Tačiau kai kurios įstaigos vis dar paslaugas teikia tik užsiregistravusiems klientams. Plačiau apie tai – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
metlovaite
Įkelta:
prieš 1 dieną
Rugpjūčio 18-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracijos Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės pareigas pradėjo eiti Raimonda Metlovaitė, kuri atliks asmenų aptarnavimą ir jų prašymų nagrinėjimą taikant vieno langelio principą.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
prieš 1 dieną
UAB „Perlas Energija“ stabdo veiklą: elektrą klientams tieks iki rugpjūčio 31 d., naują tiekėją klientai turi pasirinkti iki rugpjūčio 28 d.  Bendrovė veiks tol, kol išparduos turtą, išmokės kompensacijas klientams, atsiskaitys su kreditoriais ir partneriais. Bendrovės akcininkai negaus jokio „Perlas Energija“ turto ir uždarbio įmonę uždarius.
Nuotrauka
baseinas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasaros sezonui birželio 17-ąją uždarytas Tauragės baseinas antradienį vėl atvėrė duris lankytojams. Nors lankytojų antplūdžio dar nėra, jo tikimasi rugsėjį, o ir plaukimo pamokų grupelės jau baigiamos užpildyti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-17
Šiandien, 18.00 val., visose šalies „Norfose“ valandai bus stipriai sumažintas apšvietimas, prekybos salėse bus išjungtas patalpų vėsinimas ir vėdinimas. Kaip skelbia „Norfos mažmena“, taip siekiama atkreipti valdžios dėmesį į verslą žlugdančias elektros kainas.
Nuotrauka
batalionas
Įkelta:
2022-08-16
Kęstučio batalionas minėjo 30-ąsias įkūrimo metines, šventės metu Kęstučio batalionui buvo įteikta nauja kovinė vėliava bei atidengtas memorialinis akmuo, skirtas įamžinti Kęstučio bataliono 30-ies metų gyvavimą.
Nuotrauka
arfa
Įkelta:
2022-08-16
Kultūros rūmų rūsyje daug metų veikusi kavinė „Arfa“ lankytojų jau nebelaukia – ji uždaroma. Prieš kurį laiką šią kavinę įsigijusi restorano „Da Feng“ savininkė Alma Marozienė sako, kad atėjo laikas suvienyti jėgas – „Arfos“ darbuotojai prisijungs prie „Da Feng“ kolektyvo. O Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis tikisi, kad patalpos tuščios neliks – bus skelbiamas konkursas ir ieškoma naujų nuomininkų.
Nuotrauka
malkos
Įkelta:
2022-08-15
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.