Politikai patvirtino tvarką, kaip bus skirstomos lėšos kelių priežiūrai
Įkelta:
2022-03-07
Nuotrauka
kelias
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Savivaldybės taryba patvirtino Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų paskirstymo ir naudojimo Tauragės rajono savivaldybės susisiekimo infrastruktūros objektams finansuoti tvarkos aprašą, tuo pačiu pripažindama, kad analogiškas 2019 m. netenka galios. Toks aprašas numato lėšų skirstymo tvarką tiek rengiant prioritetinių objektų sąrašus, tiek skirstant lėšas tarp seniūnijų, numato, kam lėšos gali būti naudojamos, suteikia teisę savivaldybės administracijos direktoriui pasirašyti objektų sąrašus finansavimo sutarčių su Automobilių kelių direkcija (AKD).

Kaip prieš tarybos posėdį Ekonomikos komiteto posėdžio metu tarybos nariams aiškino Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas, aprašas parengtas atsižvelgiant į finansavimo įstatymo pakeitimus bei vyriausybės nutarimą dėl finansavimo įgyvendinimo pakeitimų. 

– Esmė ta, kad pagal pasikeitusią teisėkūros bazę būtina sprendime numatyti objektų įvertinimo kriterijus, pagal kuriuos bus skiriami balai bei kaip skirstomos lėšos seniūnijoms, ir kita tvarka, – teigė vedėjas. 

Komitetų posėdžiuose pristatydamas šio sprendimo projektą, F. Sragauskas paminėjo esminius naujosios tvarkos aspektus: pusė numatomo finansavimo turi būti skiriama septynioms kaimiškosioms rajono seniūnijoms ir pusė – Tauragės miestui, bei paaiškino apraše atsiradusią naują sąvoką „darnaus judumo priemonės“, kurioms kartu su saugaus eismo priemonėmis vietinės reikšmės keliuose turi būti panaudota ne mažiau nei 10 proc. lėšų. Pasak vedėjo, tvarkoje dominuoja du terminai – objektų sąrašas, kuris pridedamas prie sutarties su KAD, ir prioritetinis objektų sąrašas yra perspektyvinis, jis sudaromas trims metams, pirmieji jame įrašyti objektai įtraukiami ir į objektų sąrašą.

Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšos naudojamos pagal KPPP lėšų paskirstymo komisijos parengtus ir Tauragės rajono savivaldybės tarybos patvirtintus objektų sąrašus. Komisija sudaroma savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, į ją įeina savivaldybės administracijos direktorius, tarybos nariai, savivaldybės administracijos specialistai, seniūnijų seniūnai. Komisija, sudarydama trejų metų prioritetinį objektų sąrašą, objektus įvertina kriterijus, nustatydama  kiekvienam objektui tam tikrą balų skaičių, remdamasi tvarkoje nustatytais vertinimo kriterijais.

Pasak F. Sragausko, šiuo sprendimu naikinama 2019 m. tvarka. Pasak Viktoro Kovšovo, pagal ankstesnę tvarką 40 proc. lėšų būdavo skiriama kaimui ir 60 – miestui. Jis klausė, kokie argumentai lėmė, kad nuspręsta tai keisti ir skirti po lygiai – 50 procentų kaimui ir 50 miestui. 

– Mieste gyvena daugiau žmonių nei kaime, be to, miesto projektai dažniausiai gerokai brangesni nei kaimo. Ar yra kokių nors objektyvių kriterijų keisti šį santykį? – teiravosi jis.

F. Sragauskas pataisė tarybos narį – esą ankstesnėje tvarkoje kaip tik buvo 50 ir 50 procentų, taip ir palikta. Tada V. Kovšovas klausė kitaip – ar reikėtų tai koreguoti. Pasak Statybos skyriaus vedėjo, tai turėtų būti tarybos kompetencija.

Vaclovas Karbauskis domėjosi, ar bus du gatvių ir kelių remonto eiliškumo sąrašai – miesto ir kaimo, ar vienas bendras. Pasak F. Sragausko, tai bus sprendžiama tada, kai tie sąrašai bus teikiami tarybai, tačiau logiškiausia būtų rengti miesto ir kaimo gatvių ir kelių eiliškumo sąrašus atskirai.

Tvarkos aprašas patvirtintas vienbalsiai.

 

Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas. 
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2022-07-31
Išpuoselėtas Skaudvilės tvenkinio paplūdimys šiuo metu ištuštėjęs – nuo liepos 1-osios pradėti tvenkinio vandens lygio pažeminimo darbai, kad būtų galima įrengti žuvų pralaidą.  Nors besimaudančiųjų  beveik nėra, paplūdimyje laiką leisti galima – skaudviliškiai  naudojasi treniruokliais, žaidžia krepšinį, futbolą. O kad jau vandens lygis nusekęs, bendruomenė kviečiama į talką. 
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-07-29
Tauragėje suprojektuotos sporto arenos statytojų paieškos įklimpo. Savivaldybė šiais metais paskelbė, o vėliau nutraukė viešąjį pirkimą rangovų paieškai. Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir praėjusiais metais.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-07-28
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Išsamiau apie visus juos – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
kino sale
Įkelta:
2022-07-27
Tauragės rajono savivaldybė ieško rangovų, kurie atliktų Vytauto gatvės 141-uoju numeriu pažymėto pastato vieno korpuso rekonstravimo darbus – įrengtų kino salę, atliktų kitus darbus. Šis viešasis pirkimas liepos 11-ąją paskelbtas jau ketvirtą kartą. Įmonės savo pasiūlymus gali teikti iki pirmadienio.