Gatvių priežiūrai ir remontui – 2,5 mln. eurų
Įkelta:
2022-04-06
Nuotrauka
gatvės
Aprašymas

Autoriaus nuotrauka

,
Nuotrauka
gatves
,
Nuotrauka
gatves
,
Nuotrauka
gatves
,
Nuotrauka
gatves
,
Nuotrauka
gatves
,
Nuotrauka
gatves
,
Nuotrauka
gatves
,
Nuotrauka
gatves
,
Nuotrauka
gatves

Neasfaltuotos miesto ir kaimų gatvės – tema, kuri visada sulaukia daugybės diskusijų, priekaištų, gyventojų pasipiktinimo dėl dulkių, duobių. Bet gatvėms asfaltuoti, kaip sako valdžios atstovai, pinigų yra tiek, kiek yra, o asfaltavimo darbai vyksta pagal gatvių eiliškumą. Jo prioritetinį sąrašą, tiksliau, du – miesto ir kaimiškųjų vietovių – trečiadienį rajono politikai ir patvirtino. Labiausiai diskutuota dėl Mažonų seniūnijos Tvenkinio gatvės, kurioje nėra gyventojų, bet įsikūrę verslo atstovai. Politikai kėlė klausimą, ar verta skirti lėšas šiai gatvei, kai tuo metu kai kuriuose kaimuose gyventojai kone ryja dulkes. 

Sąraše – 36 gatvės 

Praėjusį trečiadienį tarybos posėdyje patvirtinti prioritetiniai asfaltuotinų gatvių sąrašai. Po ilgų diskusijų jam pritarė 19 tarybos narių, nepritariančiųjų nebuvo. Nuo balsavimo nusišalino tarybos narės Giedrė Stulginskienė, Virginija Eičienė, nes jos gyvena gatvėse, šalia kurių planuojamas remontas. Nuo klausimų, susijusių su gatvėmis Mažonų seniūnijoje, nusišalino rajono meras Dovydas Kaminskas, kadangi šalia jo tėvų sklypo eina viena į sąrašą įtrauktų gatvių.

Nuotrauka
gatves

Tauragės mieste remonto ir asfaltavimo laukia net 36 į prioritetinį sąrašą patekusių gatvių, 31 gatvė į naująjį sąrašą perkelta iš dar 2018 m. patvirtinto sąrašo. Jau paskelbtas remonto darbų konkursas ir šiemet planuojama išasfaltuoti pirmąsias sąrašo gatves – Kovo 11-osios ir Liepų. Liepų gatvės kapitalinis remontas turėtų iš viso atsieiti 285 tūkst. eurų, Kovo 11-osios gatvės – 250 tūkst. eurų. 

Pirmumo eilėje įrašytas 20 gatvių tikimasi išasfaltuoti su privataus investuotojo prisidėjimu, pasak F. Sagatausko, yra parengtos konkurso sąlygos ir ruošiamasi pirkimui. Tauragės rajono savivaldybės administracija už atliktus darbus privačiam partneriui atsiskaitytų per nustatytą laiką. 

– Kaip pasiseks nupirkti, atsižvelgiant į šio meto nestabilią situaciją, garantuoti tikrai negaliu, bet procedūros vyksta, – tarybos posėdyje sakė F. Sragauskas.  

Kaip tarybos nariams kalbėjo Statybos skyriaus vedėjas, sąrašo pirmosiose vietose įrašytoms daliai miesto gatvių – Pušyno, Daržų, Žaliosios, Ganyklų ir Puntuko – šiemet planuojama rengti techninius projektus. 

Nuotrauka
gatves

Ketinama suremontuoti ir pėsčiųjų bei dviračių takus Šilalės ir Gedimino gatvėse. Meras D. Kaminskas pažymėjo, kad savivaldybė bent 10 proc. lėšų turi skirti „Darnaus judumo“ programai, dėl to į sąrašą ir pateko pėsčiųjų bei dviračių takai.

Papasakojo, kaip buvo sudarytas sąrašas

Nemažai dėmesio skiriama kaimiškosioms vietovėms. Pagal skelbiamą kaimo gatvių eiliškumo  sąrašą, Tauragės kaimiškojoje seniūnijoje ketinama suremontuoti 13 gatvių, Skaudvilės seniūnijoje į eiliškumo sąrašą pateko 12 gatvių, Mažonų seniūnijoje – 9, Žygaičių seniūnijoje – 6, Gaurės seniūnijoje – 4, Batakių seniūnijoje – 6, Lauksargių seniūnijoje – 3.

Nuotrauka
gatves

Tauragės rajono meras papasakojo, kaip buvo sudarytas kaimiškųjų gyvenviečių gatvių sąrašas, pagal kurį planuojami asfaltavimo darbai.

– Nuo 2019 metų mes seniūnų prašėme atsiųsti gatvių sąrašą, sudarytą kartu su seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais, – Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete kalbėjo D. Kaminskas. – Tos gatvės buvo įtrauktos į darbinę grupę, joms buvo suteikiami balai ir dėliojamos į eiliškumą pagal šiemet patvirtintus balus – taip nurodė įstatymas. Su tarybos nariais – ir Vidas Bičkus vyko, ir Vaclovas Karbauskis, ir Kęstutis Balašaitis – visas tas gatves pravažiavome, kai kur pamatėme tam tikrų nelogiškumų, pasakėme, kad kai kurioms gatvėms nereikia suteikti balų, išbraukti iš galimų asfaltuotinų gatvių sąrašo, bet kai kurias ir papildomai įrašėme, kad nebūtų tarpų tarp dviejų asfaltuotų gatvių ir netaptume pajuokos objektu. Visos seniūnijos, išskyrus Tauragės kaimiškąją, pateikė gatvių sąrašą. Truputį sudėtingesnė situacija buvo su Tauragės kaimiškąja seniūnija, kurioje daug tankiai apgyvendintų gatvių, ypač Taurų kaime. Ten buvo iš naujo kviečiami seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai. Seniūnė pateikė sąrašą gatvių, kurioms buvo suteikti balai, ir taip gimė eiliškumas, kuris yra pateiktas.

Anot jo, kai kurios remontuotinos gatvės į sąrašus pateko gyventojų, kai kurios – verslininkų prašymu. 

Dėl Tvenkinio gatvės – atskira diskusija

Praėjusią savaitę Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje atkreiptas dėmesys, kad Mažonų kaime planuojamoje tvarkyti ir pirmumo sąraše trečioje vietoje įrašytoje Tvenkinio gatvėje esą nėra gyventojų, nors reitinguojant remonto prioritetus už tai buvo skiriami balai. Opozicijos atstovai atkreipė dėmesį, kad esą Tvenkinio gatvėje įsikūrusios tik verslo įmonės ir prašymas ją tvarkyti gautas būtent iš verslininkų.

Nuotrauka
gatves

Tačiau Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus specialistas Gediminas Kurlinkus patikslino, kad Tvenkinio gatvėje yra 2 gyvenamieji namai, pažymėti 1-uoju ir 2-uoju numeriais. Anot jo, tai buvo patikrinta ir 2019 m. apsilankius minėtoje gatvėje. Be to, šie namai esą matyti ir „Google“ skelbiamuose žemėlapiuose.

Vis dėlto kai kurie komiteto nariai pažymėjo, kad ties gyvenamaisiais namais gatvės remontas atliktas, o prašoma tvarkyti tik tą kelio dalį, ties kuria įsikūrę verslininkai. Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete užvirė ginčas, ar reikėtų šią gatvę remontuoti. Buvo prabilta net apie tai, kad galbūt reikėtų išbraukti Tvenkinio gatvę iš remontuotinų kelių eiliškumo sąrašo.

Nuotrauka
gatves

Tačiau šią savaitę dar prieš tarybos posėdį bendrame komitetų posėdyje kalbėta, kad Tvenkinio gatvė vis dėlto turėtų būti tvarkoma, kadangi verslininkų prašymui ją išasfaltuoti pritaria ir vietos bendruomenė. Tvenkinio gatvėje veikiančios bendrovės „Brolenta“ direktorius Vytautas Remeikis kalbėjo, kad įmonėje yra sukurta 114 darbo vietų ir darbuotojams rūpi, kad gatvė būtų sutvarkyta. Anot jo, čia pat yra teritorija, kur ketinama įrengti uždarus teniso kortus, ateityje bus vystomas ir socialinis verslas, tad veikla svarbi visam regionui ir šalia esanti gatvė dėl to turėtų būti remontuojama.

V. Remeikis teigė, kad pati bendrovė į savo veiklą, gerinančią bendruomenės gyvenimą, planuoja investuoti šimtus tūkstančių eurų. Išgirdę šiuos argumentus tarybos nariai atsiėmė savo siūlymą išbraukti Tvenkinio gatvę iš tvarkytinų gatvių sąrašo.

Nuotrauka
gatves

Tačiau trečiadienį surengtame tarybos posėdyje Viktoras Kovšovas pareiškė, kad tvarką, pagal kurią planuojama asfaltuoti gatvę, kurioje esą nėra gyventojų, reikėtų tobulinti ir galiausiai pateikė pasiūlymą išbraukti Tvenkinio gatvę iš sąrašo. Taryba tokį siūlymą atmetė: už V. Kovšovo pasiūlymą balsavo vos 2 tarybos nariai, prieš – 3, likusieji susilaikė. 

– Kelių priežiūros programos lėšos skiriamos ne vien gyventojams. Šiomis lėšomis galima tvarkyti ir mokyklų aikštes, ligoninių automobilių stovėjimo aikšteles. Pagal Kelių priežiūros programos finansavimo įstatymą nurodyta daug sričių, objektų, kur galima panaudoti Kelių priežiūros programos lėšas. <...> Taip pat galima naudoti ir tų gatvių remontui, kur nėra gyventojų, bet yra pakankamai didelis judėjimas. Mažonuose Tvenkinio gatve naudojasi daugiau kaip 100 darbuotojų, – į V. Kovšovo repliką sureagavo F. Sragauskas. 

Vieną gatvę išbraukė, kitas įtraukė

Žygaičių seniūnė Lina Baziliauskienė Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete praėjusią savaitę atkreipė dėmesį, kad Šikšnių kaime numatant asfaltuoti Romainių ir Zy-33 (gatvė taip įvardijama, kadangi neturi pavadinimo – red. past.) gatves pamirštami kiti kaimai.

– Šikšnių kaime bus asfaltuoti abu įvažiavimai į gyvenvietę. Galbūt tai būtų neteisinga kitų kaimų atžvilgiu. Kituose kaimuose, gyvenvietėse nėra nė vienos asfaltuotos gatvės, – dėmesį atkreipė L. Baziliauskienė ir pasiūlė vietoje Zy-33 gatvės įtraukti Aukštąją gatvę, besidriekiančią Būdviečių kaime.

Anot jos, Būdviečių kaime nėra nė vienos asfaltuotos gatvės.

– Manau, kad taip būtų kur kas teisingiau, – sakė ji.

D. Kaminskas pasiūlė asfaltuoti tik dalį Aukštosios gatvės ties sritimi, kurioje yra daugiau gyvenamųjų namų, mat toliau sodybų kur kas mažiau. Mero teigimu, reikėtų asfaltuoti ir Mokyklos gatvę, vedančią į bendruomenės aikštelę. Abi Būdviečių kaimo gatvės įtrauktos į prioritetinį sąrašą.  

Nuotrauka
gatves

Kaip trečiadienį po tarybos posėdžio tiesioginės transliacijos metu sakė rajono meras D. Kaminskas, norint išasfaltuoti visas į sąrašą įtrauktas gatves prireiks 4–6 metų. Meras paminėjo, kad Tauragės mieste neasfaltuotų gatvių yra apie 50 proc., kaimiškosiose vietovėse – apie 70–75 proc. Pasak jo, kaimuose galima išasfaltuoti daugiau gatvių, nes dažnai gatvėse netiesiami nuotekų  tinklai, šaligatviai. O mieste šie dalykai būtini, tad ir lėšų reikia daugiau. 

Paskirstė lėšas

Miesto ir kaimo gatvių remonto darbus ketinama finansuoti Kelių priežiūros ir plėtros (KPP) programos bei Europos Sąjungos lėšomis. Kaip praėjusią savaitę surengtame Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete informavo savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas F. Sragauskas, iš KPP programos Tauragės rajono savivaldybei šiais metais skirta apie 2,5 mln. eurų. 1 mln. eurų skiriami darbams mieste, o dar 1 mln. eurų – remontui kaimiškosiose vietovėse. Kita lėšų dalis tenka projektavimui ir techninėms procedūroms. Taigi iš 2,5 mln. eurų maždaug 1,5 mln. eurų yra numatyta skirti būtent asfaltavimui ir remontui, o priežiūrai – beveik 1 mln. eurų 

Nuotrauka
gatves

Pagal Tauragės rajono savivaldybės skelbiamus dokumentus, Lauksargių seniūnijoje gatvių  žvyravimui ketinama skirti 21 tūkst. eurų. Batakių seniūnijos kaimų asfaltuotų gatvių priežiūrai planuojama atseikėti 3 tūkst. eurų, kelių žvyravimui – 10,9 tūkst. eurų, greideriavimui – 7 tūkst. eurų. Gaurės seniūnijos gatvių su asfalto danga priežiūrai teks 4 tūkst. eurų, žvyravimui – 26 tūkst. eurų, greideriavimui – 8 tūkst. eurų. Žygaičių seniūnijos asfaltuotų gatvių priežiūrai bus skiriama 4 tūkst. eurų, žvyravimui – 27,7 tūkst. eurų, greideriavimui – 5 tūkst. eurų. Mažonų seniūnijos gatvių su žvyro danga žvyravimui numatyta 50,1 tūkst. eurų. Skaudvilės seniūnijos keliams ir gatvėms su asfalto danga priežiūrai planuojama išleisti 10 tūkst. eurų, žvyravimui – 42,2 tūkst. eurų.

Nuotrauka
gatves

Daugiausia lėšų numatyta Tauragės gatvių priežiūrai. Asfaltuotų gatvių priežiūrai mieste planuojama išleisti 25 tūkst. eurų, žvyravimui – 50 tūkst. eurų, greideriavimui – 60 tūkst. eurų. O Tauragės kaimiškosios seniūnijos asfaltuotų gatvių priežiūrai skirta 10 tūkst. eurų, žvyravimui – 45,1 tūkst. eurų, greideriavimui – 22 tūkst. eurų.

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 11 valandų
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
kaminas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Rugsėjo pabaiga, bet rudeniški orai įgauna pagreitį – ne vieną priverčia pasvajoti apie šiltus namus. Svarbu prisiminti, kad namai turi būti ne tik šilti, jaukūs, bet svarbiausia ir saugūs. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. Dėl šios priežasties primenama, kad krosnių ir židinių dūmtraukius reikia nuolat prižiūrėti bei laiku valyti.
Nuotrauka
savivaldybe
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-27
Tauragės rajono savivaldybė pasirašė sutartį su ekspertu, teiksiančiu finansų konsultanto paslaugas. Bendra šios sutarties vertė siekia 17 424 Eur.
Nuotrauka
zemdirbiusvente
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Rugsėjo 23 dieną Tauragės rajono žemdirbiai susirinko į tradicinę žemdirbių šventę, vykusią Tauragės kultūros rūmuose. Renginio metu rajono ūkininkams įteiktos padėkos už darbštumą, atsidavimą savo kraštui ir svarų indėlį puoselėjant ūkį Tauragės rajone.
Nuotrauka
infrastruktura
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Tauragėje atnaujinta daugiau nei 600 kv. m visiškai nusidėvėjusių pėsčiųjų takų, esančių prie vaikų žaidimų aikštelės J. Tumo-Vaižganto gatvėje bei prie lopšelio-darželio „Kodėlčius“, įsikūrusio Moksleivių alėjoje. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, dėmesys skirtas ne tik susisiekimo infrastruktūrai gerinti, bet ir saugumui užtikrinti. Ši vaikų žaidimų aikštelė apjuosta tvora, o pačioje aikštelėje pastatyta nuo lietaus ar saulės apsauganti stoginė.
Nuotrauka
stadionas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Kai kurių Tauragės mokyklų stadionų būklė – apverktina, tačiau kada prasidės remontas, jų vadovai nežino. Savivaldybės atstovai sako, kad stadionų atnaujinimo darbai vyksta kasmet, dalis jų planuojami. Tiesa, ne visose ugdymo įstaigose stadionai iš viso įrengti. Mokyklos sukasi iš padėties kaip išmanydamos.  
Nuotrauka
elektra
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-25
Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Dėl Rusijos energetinio karo su Europa augančios elektros kainos neramina gyventojus, kurie rimtai svarsto, kaip reikės taupyti rudenį ir žiemą. Energijos vartojimo statistika ir įpročiai rodo, kad erdvės taupymui esama.
Nuotrauka
uzimtumo tarnyba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-25
Užimtumo tarnyba skelbia, kad įspėtų apie darbuotojų atleidimą dukart daugiau nei pernai. Įtempta geopolitinė situacija pasaulyje bei energijos išteklių krizė koreguoja Lietuvos įmonių veiklą. Šiemet Užimtumo tarnyba gavo 52 pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus  – 16 pranešimų daugiau nei pernai tokiu pat laikotarpiu. Iš Tauragės rajono įmonių pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus kol kas negauta, pranešama apie fiksuojamą darbuotojų paklausos suaktyvėjimą.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-22
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ir Lietuvoje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos – kosminės. Alionos ir jos šeimos istorija – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
darzelis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-22
Šiuo metu Tauragės rajono mokyklų ikimokyklinio ugdymo grupėse laisvų vietų yra daugiau nei pageidaujančiųjų į jas patekti.
Nuotrauka
banga viesbutis
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Net ekspertai nesutaria, ar į Lietuvą jau ateina ekonominė krizė ir sunkmetis, nors infliacija jau akivaizdžiai muša rekordus. Šalies ekonomistai jau įspėja ruoštis sunkesniems laikams, ekonomikos lėtėjimui ir recesijai. Vis dėlto sakoma, kad krizės – tai ne tik laikas, kurį reikia tiesiog ramiai išlaukti, bet ir atsiveriančios galimybės bei pasirengimas naujiems startams. Apie tai byloja artėjančios permainos Tauragės viešbučių paslaugų rinkoje: vieno viešbučio savininkai svarsto savo verslą parduoti, kiti gi – plėsti.
Nuotrauka
piesia
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Mokyklinio amžiaus vaikams ypač svarbu atrasti ir išreikšti save, laiką leisti su bendraminčiais. Bene tinkamiausias saviraiškos būdas – popamokinė veikla. Ji padeda vaikui įgyti papildomų gebėjimų, socialinių įgūdžių, įgauti pasitikėjimo savimi, pailsėti nuo mokslų ir atsipalaiduoti, įsitvirtinti bendraamžių grupėje.  
Nuotrauka
ligonine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-20
Rugsėjo 4-ąją pasibaigus buvusio Tauragės ligoninės vadovo Liutauro Indriuškos kadencijai laikinuoju vadovu paskirtas direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis.  Tauragės rajono savivaldybė jau paskelbė konkursą gydymo įstaigos vadovo pareigoms eiti. 
Nuotrauka
rinkimu kodeksas
Įkelta:
2022-09-20
Rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinis įstatymas. Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), Rinkimų kodeksas keičia galiojusius Seimo rinkimų, Prezidento rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Savivaldybių tarybų rinkimų, Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės bei Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymus. 
Nuotrauka
vanduo
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Itin smarkiai augančios energijos kainos geriamojo vandens tiekimą brangins kartais, teigia Lietuvos vandens tiekėjų asociacija (LVTA). Smarkiai didėjančios sąnaudos ir augantys įmonių nuostoliai kelia nerimą, ypač savivaldybių valdomoms įmonėms, nes dėl veiklos specifikos bankrutuoti jos negali, tačiau regionus prislėgs nuostoliai. „Tauragės vandenų“ vadovas patvirtino – įmonės tiekiamas vanduo irgi brangs, tik dar neaišku, kiek.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-09-18
Atsakymo į šį klausimą, ko gero, norėtų sulaukti ne vienas tauragiškis, gyvenantis ir daugiabutyje, ir privačių namų kvartaluose. O jei didžiulis šuo lanksto šalia tvoros ir nuolat skalambija arba ankstyvą rytą pažadina kur kas anksčiau nei norėtųsi atsikelti? Pašnekovai sako, kad su kaimynais reikia tartis gražiuoju, o galiojantys teisės aktai ir įpareigoja gyvūnų laikytojus užtikrinti, kad jų augintiniai netrikdytų aplinkinių teisių į poilsį bei ramią gyvenamąją aplinką.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-09-16
Elektros kainoms išaugus iki neregėtų aukštumų su didelėmis išlaidomis susiduriantys verslai ieško išeičių. Vieni dar labiau veržiasi diržus, kiti gi nusiteikę optimistiškai ir laukia išganingų vyriausybės sprendimų. O didelės baldų įmonės vadovas žodžių į vatą nevynioja – jei elektros kainos ir toliau taip kils, dirbti tiesiog nebeapsimokės.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-15
Kai kurių Tauragės mokyklų stadionų būklė – apverktina, tačiau kada prasidės remontas, jų vadovai nežino. Savivaldybės atstovai sako, kad stadionų atnaujinimo darbai vyksta kasmet, dalis jų planuojami. Tiesa, ne visose ugdymo įstaigose stadionai iš viso įrengti. Mokyklos sukasi iš padėties kaip išmanydamos. Išsamiau apie mokyklų stadionų būklę skaitykite šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
foto
Įkelta:
2022-09-15
Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, dažniau vartojame informacinio karo ir propagandos sąvokas. Ekspertai Viktoras Denisenko ir Mantas Martišius sutinka, kad vis geriau atskiriame melagienas, tačiau vienbalsiai teigia – privalome išlikti itin budrūs bei kritiški. Informaciniame kare naudojamos priemonės bei įrankiai nuolat keičiasi, o dalis visuomenės grupių išlieka pažeidžiamos. Kaip primena teisėja Kristina Kakurinė, informacijos sklaida ir nuomonių publikavimas privalo neperžengti saviraiškos laisvės ribų, o kai kuriais atvejais gali užtraukti ir baudžiamąją atsakomybę.
Nuotrauka
bankomatai
Įkelta:
2022-09-15
Toliausiai nuo miestų ir vietų, kuriose yra galimybė išsigryninti pinigus, esančiose gyvenvietėse vasarą turėjo būti pastatyti papildomi 100 bankomatų. Dauguma bankomatų jau įrengti, tačiau dar ne visi. Vienas arčiausiai Tauragės numatytų, tačiau dar neįrengtų bankomatų – Rukuose, Pagėgių savivaldybėje.