Dėl užsitęsusios renovacijos tauragiškė svarsto kreiptis į teismą
Įkelta:
2022-05-17
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Daugiabučio gyventoja teigia patyrusi žalą

Autoriaus nuotrauka

 

Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.

Sako, kad pažadų neištesėjo

„Tauragės žinios“ balandžio mėnesį jau rašė apie tai, kad stringa Tauragėje Dariaus ir Girėno gatvėje 32-uoju numeriu pažymėto daugiabučio renovacija. Darbai jau turėjo būti baigti praėjusiais metais, tačiau tęsiasi iki šiol. Be to, pastato rūsyje kyšojo atviri elektros laidai, jais buvo galima ir nusitrenkti. Tuo savo akimis galėjo įsitikinti ir šių eilučių autorius. „Tauragės šilumos tinklų“ direktorius Audrius Arcišauskas dar balandžio mėnesį teigė, kad ši problema bus išspręsta, darbai į priekį judės, o elektros instaliacija bus sutvarkyta nedelsiant. Tačiau šią savaitę antrąkart su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi daugiabučio gyventoja šįkart informavo, kad darbai esą sustojo visiškai, problemos liko neišspręstos – atviri elektros laidai nesutvarkyti, o ką jau bekalbėti apie į pabaigą turėjusius eiti darbus.

– Darbai visiškai sustojo. Nė vieno žmogaus nėra prie namo, – kalbėjo Antanina Barauskienė. – Niekas nebendrauja, niekas neskambina, nieko nėra, niekam niekas nerūpi. 

Pasak pašnekovės, anksčiau prie daugiabučio pamatų dar dirbo 2 žmonės, kurie juos atkasė, o dabar neliko ir tų darbininkų.

– Neišspręstos ir problemos dėl elektros. Mėginau prisiskambinti į „MNTO statybą“, direktorius neatsakė, skambinau 2 kartus į Šilumos tinklus, bet niekas neatsakė, – apgailestavo moteris.

A.Barauskienė teigė sulaukusi artimųjų raginimų kreiptis į teismą. 

– Atvyko marti. Pamačiusi, kas vyksta, pasakė, kad turėčiau kreiptis į teismą su ieškiniu. Juk man daroma žala – galiu nusitrenkti rūsyje, man yra baugu, dėl to išsinešiau maistą iš rūsio. Juk renovaciją turėjo baigti praėjusių metų lapkritį. Jie turėtų gyventojams mokėti už besitęsiančią renovaciją ir patirtus nuostolius, o ne mes jiems, – pasipiktinimo neslėpė daugiabučio gyventoja. 

Bendrovė skolinga, mažėja darbuotojų

Su „MNTO statyba“ vadovu Mindaugu Pranausku „Tauragės žinioms“ susisiekti nepavyko. Antradienį po pietų mėginant prisiskambinti mobiliuoju telefonu niekas neatsiliepė, vėliau adresatas buvo nebepasiekiamas. Neatsiliepiama ne tik bendrovės direktoriaus, bet įmonės tinklalapyje nurodytu telefonu. Į elektroniniu paštu nusiųstus klausimus atsakymo taip pat nesulaukėme. 

Tad nepavyko išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių bendrovė ir toliau susiduria su problemomis renovuodama daugiabutį. 

Portalo rekvizitai.lt duomenimis, bendrovė gegužės 9-ąją turėjo 27 tūkst. eurų skolos „Sodrai“. Skaičiuojama, kad mažėja ir pačių darbuotojų. Jeigu praėjusiais metais įmonėje dirbo per 60 žmonių, tai, šių metų gegužės 4-osios duomenimis, joje tedirba 33 apdrausti darbuotojai. 

„Išvadą galite daryti pats“

„Tauragės žinioms“ susisiekus su darbus administruojančių „Tauragės šilumos tinklų“ direktoriumi A. Arciškausku šis teigė, kad situacija nėra tokia, kaip ją apibūdina gyventoja, be to, esą renovaciją vykdyti trukdo ir žiniasklaidos dėmesys.

„Turėjome objekte atsakingų institucijų patikrinimus, kuriems taip pat reikia skirti laiko viską parengti, medžiagą, info ir t.t., taip gaišinami bendrovės žmogiškieji ištekliai, kurie kainuoja bei turime atidėti plano laikymosi darbų organizavime ir nukenčia kiti besikreipiantys“, – atsakydamas į klausimus raštu dėstė A. Arciškauskas. 

Direktorius aiškino, kad dėl stringančios renovacijos su rangovu jau buvo susisiekta. Paklaustas, kiek darbininkų šiuo metu pluša renovuojant daugiabutį, jis tikino nesekantis darbuotojų skaičiaus, nes svarbiausia, kad būtų atlikti darbai bei pašalinti defektai ar trūkumai. „Šiandien grįžau, darbai vyksta, nėra darbuotojų kaip skruzdėlių, bet darbai vykdomi“, – antradienį teigė jis. 

Pasak pašnekovo, dirba 2–4 darbuotojai. Paklaustas, ar nėra susiduriama su darbo jėgos trūkumu, A. Arciškauskas aiškino: „Nereikia nieko išvedžioti. Jūs taip pat skaitote kolegų straipsnius ir aktualijas, tai išvadą galite daryti pats“

Pasiteiravus, ar, kaip buvo planuota anksčiau, renovaciją bus spėta baigti iki birželio mėnesio, A. Arcišauskas teigė, kad „realiai vertinant nebesuspės, bet darbus atlikti reikia“. 

Vyksta tyrimas

Be to, pašnekovas tikino, kad situacija yra sekama. „Suprantu, kad norisi čia ir dabar, bet šiai dienai yra sudėtinga situacija, bet ne beviltiška, ir 2–4 darbuotojai dirba, nes kai kurių darbų neatlikus negalima vykdyti kitų“, – aiškino A. Arciškauskas.

Komentuodamas situaciją dėl elektros instaliacijos, jis tikino, kad rangovas klausimą sprendžia. „Subrangovai elektrikai bus pasamdyti elektros instaliacijos tvarkymui, mūsų pritarimas yra, klausimą sprendžia rangovas ir bus sutvarkyta“, – pažadėjo jis. 

A.Arcišauskas pastebėjo, kad šiuo metu yra atliekamas vidinis tyrimas, nes kilo klausimas, ar patys rangovo darbuotojai, ar pašaliniai asmenys sudarkė elektros instaliaciją. „Nes yra net apšildymo medžiaga pažeista neadekvačiai, kitos aplinkybės kelia daugiau papildomų klausimų“, – tikino jis. 

Jau rašėme, kad kaip skelbiama 2019 metais parengtame investiciniame plane, Dariaus ir Girėno g. 32 daugiabučio renovacija gyventojams preliminariai turėtų atsieiti 221,6 tūkst. Eur. Buvo skaičiuojama, kad tiek kainuos stogo, sienų, rūsio perdangų šiltinimas, langų ir balkonų durų keitimas, šildymo sistemos pertvarkymas, vandens sistemų atnaujinimas, laiptinių remontas, elektros instaliacijų atnaujinimas ir kt.

 

Nuotrauka
lietus
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vos per keletą valandų lėtai judanti bet intensyvi kritulių zona užsėmė Tauragę. Kaip teigiama Orai ir klimatas Lietuvoje feisbuko paskyroje, vos per keletą valandų iškrito 64 mm lietaus (mėnesio norma apie 87 mm.) Rezultatas gana aiškus – ežerai gatvėse ir juose paskendę arba beveik paskendę automobiliai.
Nuotrauka
veliava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiemet liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ visame pasaulyje tradiciškai nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyva balsų grandine. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jau beveik savaitę iš Lietuvos nesitraukia svilinantis karštis. Nors tokios vasaros daugelis laukia, tačiau žmonių, ypač vyresnių, sveikatai tai – tikras iššūkis. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įspėja apie kaitrą. Birželio pabaiga daugelyje šalies rajonų atnešė 30–34 laipsnių karštį. Pacientų daugiau ir Tauragės gydymo įstaigose. Išsamiau apie tai, kuo pavojingi karščiai, skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sijotuvas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Įgyvendinant Europos Sąjungos (85 proc.) ir Tauragės regionų savivaldybių (15 proc.) biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Tauragės regiono maisto/virtuvės, įskaitant ir žaliąsias, atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, viešo konkurso būdu nupirktas mobilus būgninis atliekų sijotuvas.
Nuotrauka
sukaktis
Įkelta:
2022-06-30
Birželio 24 d. paminėtos bendradarbiavimo sukaktys tarp Mažonų seniūnijos ir Lenkijos Respublikos Punsko valsčiaus (savivaldybės) bei Klaipėdos rajono savivaldybės Dovilų seniūnijos. 
Nuotrauka
marsrutai
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybėje surengtame susitikime pristatyti nauji Tauragės regiono viešojo transporto maršrutai. Numatoma, kad regioniniai maršrutai startuos jau nuo rugsėjo 1-osios.
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė antrąjį multifunkcinio sporto ir kultūros centro Bertoniškės g. statybos darbų konkursą. Kaip anksčiau informavo rajono meras, pirmasis konkursas balandį neįvyko, o sutartis su rangovu nepasirašyta, nes nebuvo pateikti visi reikalingi dokumentai dėl keliamų kvalifikacinių reikalavimų, reikalingų tokio objekto statybai. 
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2022-06-29
Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. Eur – dukart daugiau nei 2020-aisiais. Pagrindiniais sukčių taikiniais tapo trijų didžiausių šalies miestų gyventojai – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje užfiksuota 80 proc. visų sukčiavimo atvejų. Nors 96 proc. sukčiavimo atvejų buvo nukreipti į fizinius asmenis, beveik pusė visų išviliotų pinigų – iš įmonių sąskaitų, rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (PPPKC) statistika.
Nuotrauka
moksleiviai i vyriausybe
Įkelta:
2022-06-28
Rugpjūčio 22–26 d. vėl gyvai vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“. Tauragės rajono moksleiviai projekte dalyvavo 2010 ir 2017 metais, vis jie buvo atrinkti iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos.
Nuotrauka
regitra
Įkelta:
2022-06-28
Balandį Ukrainai laikinai panaikinus muito mokesčius į šalį įvežamoms transporto priemonėms, ženkliai išaugo ukrainiečių srautas „Regitros“ padaliniuose, kuris tebesitęsia iki šiol. Nuo liepos 1 d. muitų lengvata turėtų būti panaikinta, tad prognozuojama, kad šią savaitę bus pasiektas pikas. Atsižvelgiant į tai, gyventojai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis arba pasinaudoti išankstine registracija ir taip savo vizitą planuoti iš anksto.
Nuotrauka
aiksteles
Įkelta:
2022-06-27
Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su UAB „Sportėja“ pasirašė sutartį dėl sporto aikštelių, esančių Tauragės rajone ir Tauragės mieste, dangos įrengimo. Kaip rašoma savivaldybės puslapyje, darbus minėtas rangovas įsipareigojo atlikti iki rudens pradžios.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-06-26
Namuose, sodyboje, gamtoje, stovykloje – kur beatostogautų vaikai, jiems vasara – nerūpestingų dienų metas. Mes, suaugusieji, turėtume tai įvertinti ir priminti vaikams, kaip saugiai elgtis gamtoje ar namuose, prie vandens telkinių ir patys turėtume išlikti budrūs net tuomet, kai laiką leidžiame kartu su savo mažaisiais, sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.
Nuotrauka
zmogus
Įkelta:
2022-06-25
Neįgalūs žmonės turi ne tik sveikatos problemų, bet ir kitokių rūpesčių – tenka įveikti kliūtis, apie kurias kiti nė nesusimąsto. Ratukuose judantys žmonės Tauragėje vis dar neretai susiduria su stačiais ir neįveikiamais įvažiavimais prie įvairių įstaigų. Kartais nebūna nė jų. Problema kyla ir tuomet, kai dalis verslininkų bėdos matyti nenori ir tartum užsiriša akis. „Nieko nedarysim“, – atšauna kai kurių įmonių vadovai, kai neįgalieji šiems primena, kad neįmanoma patekti į patalpas ir šią problemą reikėtų išspręsti. Tiesa, tauragiškiai kalba, kad yra ir geranoriškų verslininkų. Tačiau negalią turinčias moteris vis dar stebina įsivaizdavimas, kad reikalui esant neįgalųjį, sėdintį vežimėlyje, pasitelkus porą stiprių vyrukų, galima lyg niekur nieko pakelti. „Ar norėtumėte, kad jus kas nors kilnotų?ׅ“ – klausia jos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-23
Į redakciją laišką ir nuotraukas atsiuntusi tauragiškė teigė negalinti suprasti, kodėl po žolės nupjovimo senosiose miesto kapinėse subirusi žolė ant kapaviečių taip ir palikta. Kapines prižiūrinčios parapijos kunigas sako, kad žolę apie kapavietes turi apsipjauti jas prižiūrintys žmonės, o jei žolė užbiro, parapija neįsipareigojusi jos sutvarkyti.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-06-22
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet ir rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. Plačiau apie tai skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
saules energija
Įkelta:
2022-06-20
Visuomenės grupėms susiduriant su galvosūkiu, kaip sutaupyti pinigų energijos išlaidoms, gyventojai ir verslai raginami pasinaudoti beveik 1 mlrd. eurų investicijoms į nuosavas elektrines bei energijos vartojimo efektyvinimą. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, iš jų daugiau nei pusė – 608 mln. eurų ES lėšų – gyventojus ir įmones pasieks per artimiausius 1,5 metų, t.y., iki 2023 m. pabaigos. Likusioji – iki 2030 m.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-06-20
aaiškėjo, kokių specialistų labiausiai trūksta Tauragės rajone. Tai – psichologai, slaugytojai ir buhalteriai. Šias specialybes pasirinkę studijuoti asmenys gali prašyti Tauragės rajono savivaldybės finansuoti jiems studijas arba skirti stipendiją, per metus siekiančią iki 2 tūkst. eurų.