Politikų turtai: milijonierė ir kukliai gyvenantis rajono meras
Įkelta:
2022-07-10
Nuotrauka
taryba
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Valstybinė mokesčių inspekcija paviešino politikų ir valstybės tarnautojų metines šeimos turto deklaracijas. Tarp rajono politikų turime milijonierių, pernai tokiais turtais nė vienas politikas pasigirti negalėjo. Turtingiausiųjų penketuke – ūkininkai ir verslininkai. Didžiosios dalies savivaldybės tarybos narių ir jų šeimų turtas gerokai viršija 100 tūkst. Trijų politikų turto deklaracijose sumos kuklios.  

Turtingiausiųjų penketukas

Pernai tarp rajono savivaldybės tarybos narių milijoniniais turtais pasigirti negalėjo niekas, o šiemet turtingiausios tarybos narės valstietės Jolantos Skrodenienės šeimos turtas perkopė milijoną – 1 088 106 eurai. Turi šeima ir 24 tūkst. eurų skolą. 2020 m. politikės, Tauragės ligoninės Skaudvilės padalinio vadovės šeimos turtas siekė 768 tūkst. eurų. Politinės šeima deklaravo turinti žemės sklypų už beveik 58 tūkst. eurų, 56 tūkst. eurų piniginių lėšų, per 300 tūkst. eurų vertės nekilnojamojo turto registre registruojamų patalpų, inžinerinių statinių, kelių transporto priemonių vertė perkopė 65 tūkst. eurų. 

Antrasis pagal turtingumą taryboje ūkininkas Kęstutis Balašaitis – deklaruojamas jo šeimos turtas siekia 621 649 eurus. Tiesa, deklaruojama ir beveik 270 tūkst. eurų skola. Lyginant su 2020 m., politiko šeimos turtas sumažėjo beveik 153 tūkst. eurų. Šeima deklaravo žemės sklypų už 433 tūkst. eurų, registruotinų daiktų, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių – už 69 tūkst. eurų, santaupų šeima deklaruoja turinti beveik 21,5 tūkst. eurų, transporto priemonės įvertintos 16 tūkst. eurų.  

Trečiasis pagal turtingumą taryboje – socialdemokratas Pranas Petrošius su sutuoktine deklaravo pusės milijono eurų turtą, 28 tūkst. eurų skolą. Lyginant su 2020 m., jis išaugo beveik 73 tūkst. eurų.  Politiko šeima deklaruoja turinti butų, gyvenamąjį namą, nebaigtos statybos statinį, beveik 46 tūkst. vertės žemės sklypų, 83 tūkst. eurų santaupų, paskolintų ir nesusigrąžintų lėšų suma siekia 98 220 eurų. 

Ketvirtasis pagal deklaruotą šeimos turtą – liberalas Darius Stankus, jo deklaruotas turtas ir piniginės lėšos siekia 362 444 eurus. Pernai politiko šeima deklaravo beveik 85 tūkst. eurų didesnį turtą. Politiko šeima deklaravo 194 500 eurų vertės namą, žemės sklypų už 36 tūkst. eurų, 123 tūkst. eurų piniginių lėšų.  

Lyginant su 2020 m. beveik 70 tūkst. eurų sumenko penktojo pagal turtingumą tarybos nario konservatoriaus Tomo Alijošiaus turtas – politiko šeima deklaravo turinti 360 158 eurų turto. 

Politiko šeimos deklaracijoje – per 114 tūkst. eurų vertės gyvenamasis namas, per 40 tūkst. eurų piniginių lėšų, per 15 tūkst. eurų vertės žemės sklypai, butų vertė siekia per 170 tūkst. eurų. 

Kukliausiai gyvenantieji

Mažiausiai turto deklaravo rajono meras liberalas Dovydas Kaminskas – 20 257 eurus. Pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma – 10 tūkst. eurų. Mero įsigytas  žemės sklypas įvertintas 12 200 eurų, deklaruota piniginių lėšų suma – 8057 eurai. 

Šiek tiek daugiau turto turi liberalo Lino Janušonio šeima – 36 600 eurų, skola siekia per 10 tūkst. eurų. 

Beveik tokią pačią sumą deklaruoja ir liberalės Rimos Bandzinaitės-Latožienės šeima – 36 670 eurų. Politikė deklaravo turinti per 23 tūkst. eurų skolą. 

Po 99 tūkst. eurų turto deklaravo liberalė Eglė Ramanauskaitė  ir judėjimo „Nepartinė Tauragė“ narys Vidas Bičkus, 100 tūkst. eurų turi ir „nepartinis“ Eugenijus Margis. 

Iki 200 tūkst. eurų

Mero pavaduotoja Virginija Eičienė deklaravo per 171 tūkst. eurų turto. Lyginant su 2020 m. turtas padidėjo beveik 18 tūkst. eurų. Santaupų vicemerė sukaupė per 43 tūkst. eurų, skolų turi per 13 tūkst. eurų. 

Liberalo Sigito Mičiulio šeimos turtas siekia 137 861 eurą, skolų politikas neturi. Socialdemokratės Efremos Bitinienės šeimos turtas, kaip ir 2020 m., siekia 144 tūkst. eurų – turtą sudaro gyvenamasis namas, automobiliai, žemės sklypai, santaupos. Viktoras Kovšovas turi turto už 165 781 eurą. 

Socialdemokratės Ritos Grigalienės šeima deklaravo 127 235 eurų turtą, panašiai tiek pat ir bendrapartietis Matas Petraitis – 132 tūkst. eurų.

„Nepartinio“ Sigito Kancevyčiaus šeimos turtas siekia 136 529 eurus, 2020 m. politikas deklaravo 92 tūkst. eurų turtą. Turtą sudaro butas, piniginės lėšos, žemės sklypai. 

Konservatorius Raimondas Matemaitis deklaruoja turto turįs už 140 429 eurus, jo bendrapartietė Gintarė Stulginskienė  – 180 646 eurus.  

Per 200 tūkst. eurų

Socialdemokratas Darius Petrošius turi 247 983 eurų turo – gyvenamasis namas, žemės sklypai, piniginės lėšos. Socialdemokratas Vaclovas Karbauskis su šeima deklaravo 227 965 eurų turtą – gyvenamąjį namą, žemės sklypus, pinigines lėšas ir kita. 

„Nepartinis“ Robertas Piečia su šeima valdo 275 514 eurų turtą, kurį sudaro gyvenamasis namas, žemė, butas, transporto priemonės, piniginės lėšos. 

218 254 eurų turto deklaravo socialdemokratas Stasys Lapė.

Liberalas Vilmantas Liorančas su šeima sukaupė 226 162 eurų turto, lyginant su 2020 m., jo vertė išaugo 28 tūkst. eurų. 

Seimo nario liberalo Romualdo Vaitkaus deklaruojamas turtas siekia 53 tūkst. eurų – tai transporto priemonės, santaupos, žemė. 

Seimo narė valstietė Aušrinė Norkienė su šeima valdo 214 681 euro turtą, jis, lyginant su 2020 m., padidėjo 24 tūkst. eurų. 

Nuotrauka
elektra
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Dėl Rusijos energetinio karo su Europa augančios elektros kainos neramina gyventojus, kurie rimtai svarsto, kaip reikės taupyti rudenį ir žiemą. Energijos vartojimo statistika ir įpročiai rodo, kad erdvės taupymui esama.
Nuotrauka
uzimtumo tarnyba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Užimtumo tarnyba skelbia, kad įspėtų apie darbuotojų atleidimą dukart daugiau nei pernai. Įtempta geopolitinė situacija pasaulyje bei energijos išteklių krizė koreguoja Lietuvos įmonių veiklą. Šiemet Užimtumo tarnyba gavo 52 pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus  – 16 pranešimų daugiau nei pernai tokiu pat laikotarpiu. Iš Tauragės rajono įmonių pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus kol kas negauta, pranešama apie fiksuojamą darbuotojų paklausos suaktyvėjimą.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-22
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ir Lietuvoje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos – kosminės. Alionos ir jos šeimos istorija – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
darzelis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-22
Šiuo metu Tauragės rajono mokyklų ikimokyklinio ugdymo grupėse laisvų vietų yra daugiau nei pageidaujančiųjų į jas patekti.
Nuotrauka
banga viesbutis
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Net ekspertai nesutaria, ar į Lietuvą jau ateina ekonominė krizė ir sunkmetis, nors infliacija jau akivaizdžiai muša rekordus. Šalies ekonomistai jau įspėja ruoštis sunkesniems laikams, ekonomikos lėtėjimui ir recesijai. Vis dėlto sakoma, kad krizės – tai ne tik laikas, kurį reikia tiesiog ramiai išlaukti, bet ir atsiveriančios galimybės bei pasirengimas naujiems startams. Apie tai byloja artėjančios permainos Tauragės viešbučių paslaugų rinkoje: vieno viešbučio savininkai svarsto savo verslą parduoti, kiti gi – plėsti.
Nuotrauka
piesia
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Mokyklinio amžiaus vaikams ypač svarbu atrasti ir išreikšti save, laiką leisti su bendraminčiais. Bene tinkamiausias saviraiškos būdas – popamokinė veikla. Ji padeda vaikui įgyti papildomų gebėjimų, socialinių įgūdžių, įgauti pasitikėjimo savimi, pailsėti nuo mokslų ir atsipalaiduoti, įsitvirtinti bendraamžių grupėje.  
Nuotrauka
ligonine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-20
Rugsėjo 4-ąją pasibaigus buvusio Tauragės ligoninės vadovo Liutauro Indriuškos kadencijai laikinuoju vadovu paskirtas direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis.  Tauragės rajono savivaldybė jau paskelbė konkursą gydymo įstaigos vadovo pareigoms eiti. 
Nuotrauka
rinkimu kodeksas
Įkelta:
2022-09-20
Rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinis įstatymas. Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), Rinkimų kodeksas keičia galiojusius Seimo rinkimų, Prezidento rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Savivaldybių tarybų rinkimų, Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės bei Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymus. 
Nuotrauka
vanduo
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Itin smarkiai augančios energijos kainos geriamojo vandens tiekimą brangins kartais, teigia Lietuvos vandens tiekėjų asociacija (LVTA). Smarkiai didėjančios sąnaudos ir augantys įmonių nuostoliai kelia nerimą, ypač savivaldybių valdomoms įmonėms, nes dėl veiklos specifikos bankrutuoti jos negali, tačiau regionus prislėgs nuostoliai. „Tauragės vandenų“ vadovas patvirtino – įmonės tiekiamas vanduo irgi brangs, tik dar neaišku, kiek.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-09-18
Atsakymo į šį klausimą, ko gero, norėtų sulaukti ne vienas tauragiškis, gyvenantis ir daugiabutyje, ir privačių namų kvartaluose. O jei didžiulis šuo lanksto šalia tvoros ir nuolat skalambija arba ankstyvą rytą pažadina kur kas anksčiau nei norėtųsi atsikelti? Pašnekovai sako, kad su kaimynais reikia tartis gražiuoju, o galiojantys teisės aktai ir įpareigoja gyvūnų laikytojus užtikrinti, kad jų augintiniai netrikdytų aplinkinių teisių į poilsį bei ramią gyvenamąją aplinką.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-09-16
Elektros kainoms išaugus iki neregėtų aukštumų su didelėmis išlaidomis susiduriantys verslai ieško išeičių. Vieni dar labiau veržiasi diržus, kiti gi nusiteikę optimistiškai ir laukia išganingų vyriausybės sprendimų. O didelės baldų įmonės vadovas žodžių į vatą nevynioja – jei elektros kainos ir toliau taip kils, dirbti tiesiog nebeapsimokės.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-15
Kai kurių Tauragės mokyklų stadionų būklė – apverktina, tačiau kada prasidės remontas, jų vadovai nežino. Savivaldybės atstovai sako, kad stadionų atnaujinimo darbai vyksta kasmet, dalis jų planuojami. Tiesa, ne visose ugdymo įstaigose stadionai iš viso įrengti. Mokyklos sukasi iš padėties kaip išmanydamos. Išsamiau apie mokyklų stadionų būklę skaitykite šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
foto
Įkelta:
2022-09-15
Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, dažniau vartojame informacinio karo ir propagandos sąvokas. Ekspertai Viktoras Denisenko ir Mantas Martišius sutinka, kad vis geriau atskiriame melagienas, tačiau vienbalsiai teigia – privalome išlikti itin budrūs bei kritiški. Informaciniame kare naudojamos priemonės bei įrankiai nuolat keičiasi, o dalis visuomenės grupių išlieka pažeidžiamos. Kaip primena teisėja Kristina Kakurinė, informacijos sklaida ir nuomonių publikavimas privalo neperžengti saviraiškos laisvės ribų, o kai kuriais atvejais gali užtraukti ir baudžiamąją atsakomybę.
Nuotrauka
bankomatai
Įkelta:
2022-09-15
Toliausiai nuo miestų ir vietų, kuriose yra galimybė išsigryninti pinigus, esančiose gyvenvietėse vasarą turėjo būti pastatyti papildomi 100 bankomatų. Dauguma bankomatų jau įrengti, tačiau dar ne visi. Vienas arčiausiai Tauragės numatytų, tačiau dar neįrengtų bankomatų – Rukuose, Pagėgių savivaldybėje. 
Nuotrauka
elektra
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-14
Vis didėjant elektros energijos kainoms daugelis Lietuvos ir kitų šalių gyventojų gauna vis didesnes sąskaitas už elektros energiją. Pastarosiomis dienomis vidutinė elektros kaina biržoje siekė 72–83 centus už kilovatvalandę. To niekada nėra buvę, o ir tokios kainos gali tik didėti. Tauragiškius, kaip ir visos šalies gyventojus, ši tema dabar ypač jaudina – jie baiminasi, kad netrukus už elektrą teks pakloti kone pusę atlyginimo, o pensininkai sako, kad jų pensijos gali ir neužtekti. Ar yra kokia nors išeitis, jei taip, kur jos ieškoti?
Nuotrauka
SADM
SADM nuotrauka
Įkelta:
2022-09-13
Dėl karo veiksmų Ukrainoje išaugus migrantų skaičiui Lietuvoje, įkaito šalies būsto nuomos rinka. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad mažesnes pajamas gaunantys šalies gyventojai gali gauti paramą būstui išsinuomoti, t. y. pasinaudoti būsto nuomos mokesčio dalies kompensacija. Dėl jos reikėtų kreiptis į savivaldybę, kurioje žmogus yra išsinuomojęs būstą ir deklaravęs savo gyvenamąją vietą arba yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2022-09-13
Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendė nurašyti 3 911,38 Eur skolos privatiems ir juridiniams asmenims už nesumokėtą valstybinės žemės nuomos mokestį. 
Nuotrauka
juros pakrante
Įkelta:
2022-09-12
Rugsėjo 17-ąją minint tarptautinę pakrančių valymo dieną Tauragėje, kaip ir visoje ES vyks #EUBeachCleanup akcija, kurios metu dalyviai valys vandens telkinių – jūrų, vandenynų, upių ir ežerų pakrantes.
Nuotrauka
zmogzudyste
Įkelta:
2022-09-12
Tragedija Tauragėje skatina kalbėti apie problemas, su kuriomis susiduria  tiek neįgalieji, tiek ir jų artimieji. Didžiulis emocinis krūvis, palaikymo ir supratimo stoka, ne visuomet prieinama valstybės žadama pagalba – tai dalis iššūkių, su kuriais dorotis yra palikti tėvai, auginantys neįgalius vaikus, sako vaikų ir paauglių psichologijos centro „Laimingas vaikas“ įkūrėja Milda Karklytė-Palevičienė.