Tauragėje startuoja milijoniniai projektai
Įkelta:
2022-08-02
Nuotrauka
aplinkeliis
Aprašymas

Aplinkkelio tiesimo I etapo darbus planuojama baigti iki kitų metų liepos. Petro Vaičaičio nuotrauka

 

,
Nuotrauka
gedimino g
Aprašymas

Gedimino gatvėje vis dar remontuojami lietaus vandens nuotekų tinklai. Raimondos Alysienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
aplinkkelis
Aprašymas

Aplinkkelio vizualizacija

 

,
Nuotrauka
dacijonai
Aprašymas

Į Dacijonus bus tiesiamas naujas takas. Tauragės savivaldybės nuotrauka

 

Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 

Darbų vertė – 5,5 mln. eurų

Rajono meras Dovydas Kaminskas antradienį pasidalijo žinia, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Kauno tiltai“ dėl Tauragės vidinio aplinkkelio įrengimo.

Kaip skelbia savivaldybė, Naujoji gatvė sujungs rytinę miesto pusę nuo Dariaus ir Girėno gatvės iki Vytauto gatvės. Pirmojo etapo darbų metu bus nutiesta 2,3 km dviejų eismo juostų gatvė, kurios plotis – 6,5 m. Naująja gatve, kaip ir mieste, bus galima važiuoti ne didesniu kaip 50 km/h greičiu. 

Šioje gatvėje bus įrengtas ir 2,5 m pločio dviračių takas bei modernus LED apšvietimas.

Nuotrauka
aplinkkelis

Gatvė suprojektuota toliau nuo daugiabučių namų ir arčiau Oko miško, užtikrinant saugų patekimą į miško takus. Kartu su naujai tiesiama gatve papildomai bus įrengti 2 nuvažiavimai. Vienas jų susijungs su įvažiavimu į Ateities taką, o antrasis – su J. Tumo-Vaižganto gatve, kurios pabaigoje bus įrengta autobusų apsisukimo stotelė. Šie sprendimai, kaip skelbia savivaldybė, ne tik tinkamai nukreips miestą pravažiuojančių automobilių srautus, bet ir užtikrins patogesnį ir saugesnį susisiekimą Žalgirių mikrorajono gyventojams.

Kaip pranešė Tauragės rajono meras D. Kaminskas, šio projekto darbų vertė siekia 5,583 mln. Eur. „Tai vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo,“ – skelbė meras.

Projektą inicijuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Vidaus reikalų ministerija, Finansų ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su Tauragės rajono savivaldybe. „Projektas 92,5 proc. finansuojamas iš ES struktūrinių fondų, tad šie pinigai negalėjo būti panaudoti kitoms gatvėms tvarkyti ir finansuoti“, – informuoja rajono meras D. Kaminskas.

Naujojo aplinkkelio įrengimo darbus planuojama atlikti iki kitų metų liepos.

Pagal savivaldybės tarybos liepos pradžioje patvirtintą miesto bendrojo plano II koncepciją planuojama, kad visas aplinkkelis prasidėtų ties Joniškės kaimu ir įsijungtų į magistralinį kelią A12. Nors iš pradžių buvo skelbiama, kad aplinkkelio ilgis turėtų būti 20 kilometrų, rajono politikai pritarė bendrojo plano II koncepcijai, tad jis bus trumpesnis ir tęsis 15 kilometrų.

Triukšmui slopinti – sienelė 

Žadama, kad gyventojų komfortui užtikrinti nuo Ateities tako 24, 26 ir Gedimino gatvės 43, 45 daugiabučių bus įrengtos triukšmą slopinančios sienelės, skirtos mažinti ne tik automobilių, bet ir šalia važiuojančių traukinių skleidžiamą triukšmą.

Skaičiuojama, kad per dieną Dariaus ir Girėno gatvę kerta apie 15 tūkst. automobilių. Po darbų pabaigos planuojama, kad naujasis aplinkkelis ne tik nukreips apie 3 tūkst. automobilių srautą nuo Dariaus ir Girėno g., tačiau ir 20 proc. sumažins automobilių judėjimą Gedimino, Vytauto, J. Tumo-Vaižganto ir kitomis centrinėmis miesto gatvėmis.

„Naujai plėtojama miesto infrastruktūra prisidės prie darnaus judumo tikslų įgyvendinimo sumažinant transporto srautus miesto centre. Įgyvendinus  funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos projektą taip pat mažės taršos ir triukšmo lygis“, – skelbia savivaldybė. 

II etapo darbų konkursas – vėliau  

Vadinamojo mažojo aplinkkelio II etapo darbų konkursas neįvyko, nes, kaip informavo mero patarėjas K. Bertašius, pasiūlyta per didelė kaina. Kada galėtų būti iš naujo skelbiamas šio etapo darbų konkursas, savivaldybės atstovas kol kas pasakyti negalėjo. 

Aplinkkelio antrojo etapo darbų metu bus tęsiami Tauragės miesto pietinio aplinkkelio statybos darbai – bus statomas viadukas ir toliau tiesiama Naujoji gatvė iki Vytauto gatvės bei Tremtinių kelio sankryžos. Statomos gatvės ilgis sieks apie 0,445 km, o viaduko ilgis – 52 m. Šio etapo darbai po sutarties su rangovu pasirašymo turės būti atlikti per 11 mėnesių. 

Pasirašyta sutartis dėl Gedimino g. asfaltavimo

Kita džiugi žinia tauragiškiams – pasirašyta sutartis dėl Gedimino gatvės asfaltavimo. 

Kaip feisbuko paskyroje skelbia meras D. Kaminskas, „2 km Gedimino g. bus su nauju asfaltu ir tai savivaldybei nekainuos nė euro. Savivaldybė tiesiog įsipareigojo perimti atnaujintą turtą savo nuosavybėn iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos“.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasirašė sutartį su UAB „Kauno tiltai“. Rangovas įsipareigojo atnaujinti gatvės dangą per 10 mėn. Sutarties vertė – 1,2 mln. Eur. 

Nuotrauka
gedimino g

Pasak mero D. Kaminsko, rangovas rimtas ir patikimas, todėl tikimasi, kad gatvės dangą pavyks atnaujinti dar iki šių metų pabaigos.

Konkursą laimėjusi UAB „Kauno tiltai“ įsipareigojo parengti paprastojo remonto aprašą ir atlikti viršutinio asfalto sluoksnio atnaujinimo darbus.

Po to, kai gatvė bus išasfaltuota, pagal savivaldybės tarybos sprendimą ji pereis savivaldybės žinion. 

Vis dar vyksta darbai 

Šiuo metu Gedimino gatvėje vis dar vyksta paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo tinklų kapitalinis remontas. Kaip „Tauragės žinias“ informavo UAB „Tauragės vandenys“ vadovas Tadas Pauparis, kovo 15 d. jo vadovaujama įmonė pasirašė rangos darbų sutartį su UAB ,,Dotana“ dėl Gedimino gatvės paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo tinklų kapitalinio remonto. Darbai pradėti balandžio 4 d. ir pagal sutartį turi būti baigti per 4 mėnesius. Remonto darbus įmonė atlieka su partneriu UAB „Energosistemos“. 

Paklaustas, ar sklandžiai vyksta darbai, T. Pauparis teigė, kad rangovas jau antra savaitė vėluoja baigti darbus, tačiau žada baigti iki liepos pabaigos. Už vėlavimą, pasak „Tauragės vandenų“ vadovo, bus skaičiuojami delspinigiai. 

Paprašytas papasakoti, kokie konkrečiai darbai atliekami vienoje pagrindinių miesto gatvių, T. Pauparis vardijo, kad kapitališkai suremontuoti rinktuvai iki magistralinių paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo tinklų ir papildomai įrengtos atšakos vietose, kur renkasi lietaus vanduo, atlikti esamų magistralinių šulinių remonto darbai.

Bendra darbų sutarties kaina su PVM yra 259 173 Eur. Darbai finansuojami iš projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Tauragės mieste“, Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšos siekia 82,49 proc., likusios lėšos – iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto. 

Ties taką į Dacijonus

Turi kuo džiaugtis ir Dacijonų gyventojai arba svajojantieji iki ten numinti dviračiu – liepos 22-ąją Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Tauragės agrotechnika“ pasirašė sutartį dėl pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Dacijonų kaimo Paplentės g. 2A iki Tauragės miesto Pramonės g. 5F įrengimo.

Kaip skelbia savivaldybė, numatyta įrengti maždaug 2 km ilgio 2,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių taką, kuriuo gyventojai galėtų saugiai ir patogiai keliauti iš Dacijonų į Tauragę ar atvirkščiai.

Naujasis dviračių ir pėsčiųjų takas bus apšviestas LED šviestuvais, numatyta išasfaltuoti nuovažas, įrengti apsauginę tvorelę pėstiesiems, keturis suolelius.

Nuotrauka
dacijonai

Šiuo metu šioje atkarpoje vietomis yra įrengtas asfalto dangos šaligatvis, tačiau daugelyje vietų jis ištrupėjęs ir nelygus. Pėstieji ir dviratininkai priversti naudotis gatvės važiuojamąja dalimi.

Tako įrengimo darbus numatyta atlikti per pusę metų. Darbų vertė – 737 837 Eur.

Šiuo metu rengiami techniniai darbų projektai dėl pėsčiųjų ir dviračių takų nuo Vasaros estrados iki Liepų gatvės Jovaruose bei nuo Šlaito iki Hipodromo gatvės.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 47 minutes
Šiandien šalies savivaldybėms įteikti svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinių krivūlių“ statulėlės. Teisingumo ministerijos nominacija skirta Tauragės rajono savivaldybės administracijos Tauragės miesto seniūnijai už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą.
Nuotrauka
tevas ir sunus
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Skyrybos – psichologiškai ir emociškai sudėtingas įvykis ne tik suaugusiems, bet ir jų atžaloms, kurioms tenka išgyventi pasikeitimus šeimoje, namuose ir kasdienėje rutinoje.  Po skyrybų vaikai lieka gyventi su vienu iš tėvų, dažniausiai – mama, todėl retesni susitikimai su tėčiu, sumažėjęs bendravimas ir kartu praleidžiamas laikas gali ženkliai susilpninti abipusį ryšį. Psichologė supažindina su gana nauja praktika, kuri po skyrybų gali padėti užtikrinti galimybę vaikui bendrauti su abiem tėvais vienodai, pataria, kaip atkurti ir išlaikyti tvirtą santykį tarp vaiko ir dažniausiai skyrium gyvenančio tėčio bei primena, ką gali padaryti tėvai, kad vaikas skyrybas išgyventų kuo lengviau.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 23 valandas
Pusė Norkaičių vakarais dabar skęsta tamsoje, o temsta vis anksčiau. Norkaitiškiai piktinasi, kad elektros pastotes kaime renovavusi ESO pusę kaimo paliko be elektros. Net seniūnas nieko neprisišaukia, kad sutvarkytų, projektą įgyvendinusi „Klaipėdos energetika“ teigia padariusi viską, kas jiems priklauso, ir dar daugiau. Situacija pradėjus domėtis žurnalistams ESO žada gatvių apšvietimą sutvarkyti iki galo, nors esą to daryti jai nepriklauso. Išsamiau apie situaciją Norkaičiuose – šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
plyta baznyciu g
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad nuo spalio 10 d. 8 val. iki spalio 11 d. 15 val. bus uždaryta dalis Bažnyčių gatvės (atkarpa nuo Vytauto iki Respublikos g.).
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nuo š. m. lapkričio 1 d. įsigalioja Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymas, pagal kurį atsiskaitymai ir mokėjimai už sandorius gali būti atliekami grynaisiais pinigais, jeigu jie neviršija 5 tūkst. eurų sumos (arba šią sumą atitinkančios sumos užsienio valiuta).
Nuotrauka
medziai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šią savaitę mieste pradėtas didelių medžių persodinimas – darbus atlieka konkursą laimėjusi įmonė. Planuota persodinti 30 pušų, augančių šalia tiesiamos Naujosios gatvės, ir beržus, augančius pačiame miesto centre, Atgimimo aikštėje. Ne vienas tauragiškis gūžčiojo pečiais nesuvokdamas, kodėl prie fontano augančius beržus nuspręsta persodinti.
Nuotrauka
ukraina lietuva veliavos
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-05
Užvakar savivaldybės taryba nusprendė atnaujinti mūsų miesto draugystę su Ukrainos miestu Lucku – pritarta Tauragės rajono savivaldybės ir Lucko miesto (Ukraina) bendradarbiavimui ir patvirtintas Tauragės rajono savivaldybės ir Lucko miesto bendradarbiavimo susitarimo projektas.
Nuotrauka
TRATC nuotrauka
TRATC nuotrauka
Įkelta:
2022-10-05
UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras vėl vykdo atliekų rūšiavimo kokybės patikrinimus. Visą spalio mėnesį bus tikrinami individualūs Tauragės miesto ir rajono gyventojų popieriaus, plastiko, metalo pakuočių surinkimo konteineriai.
Nuotrauka
mokytojai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-04
Rytoj – Tarptautinė mokytojų diena. Šia proga antradienio popietę Tauragės savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje buvo susirinkę daug rajono mokytojų. Daugeliui jų įteiktos padėkos, o trims iš jų skirtos piniginės premijos.
Nuotrauka
miskasodis
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-04
Lietaus nepabūgę tauragiškiai ir skaudviliškiai, mylintys gamtą ir kavos puodelį iškeitę į medelius, prisidėjo prie Tauragės rajono miškasodžio akcijos. Kone trijų hektarų pievoje Skaudvilėje, šalia tvenkinio, jie pasodino pusantro tūkstančio pušaičių. 
Nuotrauka
SENJORAI
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-04
​​​​​​​Naujausiais „Sodros“ duomenimis, vidutinė pensijoje dirbančių vyrų senatvės pensija siekia 597 eurus. Pensijoje dirbančios moterys gauna vidutiniškai 60 eurų didesnę pensiją nei jų nedirbančios bendraamžės.
Nuotrauka
huggy wuggy
Įkelta:
2022-10-03
Jei kurią dieną nebegrįšiu iš darbo, vadinasi mane suvalgė „zombiai“. O mokyklos koridoriuose kasmet jų daugėja. Pertraukų metu kartais šiurpas pagaugais nueina, nes pradinukų korpuse „zombiai“ ir „monstrai“ tiesiog kabinasi tau ant nugaros, o neretai vieni kitiems ir į veidus.
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-03
Apskaičiuojant būsto šildymo išlaidų kompensaciją gyventojams už būsto šildymą kompensuojama dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp vidutinių mėnesio pajamų ir 2 valstybės remiamų pajamų dydžių (2 VRP – 294 Eur) kiekvienam šeimos nariui arba 3 valstybės remiamų pajamų dydžių (3 VRP – 441 Eur) vienam gyvenančiam asmeniui.
Nuotrauka
vsb
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-03
Tauragės rajono savivaldybės Visuomenes sveikatos biure numatoma įdarbinti daugiau specialistų. Dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nustatytų reikalavimų savivaldybės taryba padidino didžiausią leistiną pareigybių skaičių nuo 16,5 iki 18,7 etato. Po tokių pokyčių darbuotojų darbo užmokesčiui finansuoti papildomai prireiks per 10 tūkst. eurų per metus, dalis sumos atkeliaus iš savivaldybės biudžeto. Dėl to priekaištaujama SAM valdininkams.
Nuotrauka
kuras
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-02
Šildymas brangsta, tačiau gyventojams tiesiama pagalbos ranka – kompensacijos už būsto šildymą nepasiturintiems Tauragės rajono savivaldybės gyventojams didinamos. Tauragės rajono taryba priėmė sprendimą, kuriuo nustatė vidutines kuro kainas naujam šildymo sezonui, kurios bus taikomos kompensacijų už būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą apskaičiavimui.
Nuotrauka
autobusas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Įvyko atviras Tauragės regiono viešojo transporto sistemos elektroninio bilieto techninės įrangos pirkimo konkursas. Jį laimėjusi įmonė pagal rugpjūčio 24-ąją pasirašytą sutartį įsipareigojo įrangą paleisti per 10 mėnesių. Šis pirkimas – vienas funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos pirmaeilių veiksmų įgyvendinimo priemonių ir vykdomas visose apskrities savivaldybėse – Tauragėje, Jurbarke, Šilalėje ir Pagėgiuose.   
Nuotrauka
sildymas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-30
Ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pradžios savivaldybei priklausančiose įstaigose. Tai reiškia, kad Tauragės rajono savivaldybės ligoninės, sveikatos priežiūros, slaugos, ikimokyklinio ugdymo ir bendrojo lavinimo įstaigos, globos namai, seniūnijų seniūnai gali savarankiškai spręsti apie šildymo pastatų pradžią.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-29
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
kaminas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-28
Rugsėjo pabaiga, bet rudeniški orai įgauna pagreitį – ne vieną priverčia pasvajoti apie šiltus namus. Svarbu prisiminti, kad namai turi būti ne tik šilti, jaukūs, bet svarbiausia ir saugūs. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. Dėl šios priežasties primenama, kad krosnių ir židinių dūmtraukius reikia nuolat prižiūrėti bei laiku valyti.
Nuotrauka
savivaldybe
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-27
Tauragės rajono savivaldybė pasirašė sutartį su ekspertu, teiksiančiu finansų konsultanto paslaugas. Bendra šios sutarties vertė siekia 17 424 Eur.
Nuotrauka
zemdirbiusvente
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Rugsėjo 23 dieną Tauragės rajono žemdirbiai susirinko į tradicinę žemdirbių šventę, vykusią Tauragės kultūros rūmuose. Renginio metu rajono ūkininkams įteiktos padėkos už darbštumą, atsidavimą savo kraštui ir svarų indėlį puoselėjant ūkį Tauragės rajone.
Nuotrauka
infrastruktura
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Tauragėje atnaujinta daugiau nei 600 kv. m visiškai nusidėvėjusių pėsčiųjų takų, esančių prie vaikų žaidimų aikštelės J. Tumo-Vaižganto gatvėje bei prie lopšelio-darželio „Kodėlčius“, įsikūrusio Moksleivių alėjoje. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, dėmesys skirtas ne tik susisiekimo infrastruktūrai gerinti, bet ir saugumui užtikrinti. Ši vaikų žaidimų aikštelė apjuosta tvora, o pačioje aikštelėje pastatyta nuo lietaus ar saulės apsauganti stoginė.