Dėl Visuomenės sveikatos biuro darbuotojų atlyginimų – priekaištai ministerijai
Įkelta:
2022-10-03
Nuotrauka
vsb
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės Visuomenes sveikatos biure numatoma įdarbinti daugiau specialistų. Dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nustatytų reikalavimų savivaldybės taryba padidino didžiausią leistiną pareigybių skaičių nuo 16,5 iki 18,7 etato. Po tokių pokyčių darbuotojų darbo užmokesčiui finansuoti papildomai prireiks per 10 tūkst. eurų per metus, dalis sumos atkeliaus iš savivaldybės biudžeto. Dėl to priekaištaujama SAM valdininkams.

Kaip Sveikatos ir socialinių reikalų komitete kalbėjo Tauragės savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė, Visuomenes sveikatos biure reikiamų darbuotojų skaičius perskaičiuotas pagal Sveikatos apsaugos ministro pateiktą raštą. Pasikeitus etatiniam krūviui šiuo metu 1 specialistui priskaičiuojama 650 mokinių, o kaime – 315. Anksčiau vienam specialistui teko 750 mokinių, kaime – 470. 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, vykdančių sveikatos priežiūrą mokyklose, etatų skaičius padidės 0,7 etato (nuo 9,5 iki 10,2 etato). 

Prieš kurį laiką tarp Higienos instituto, Visuomenės sveikatos biuro, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Tauragės savivaldybės buvo pasirašyta sutartis dėl programos „Neįtikėtini metai“ įgyvendinimo.  Pastarosios įgyvendinimui taip pat reikia numatyti 0,5 etato, šis krūvis bus paskirstytas psichologams. Reikalingas ir 1 administratorius, dirbantis visu etatu.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Genienė sakė, kad anksčiau administratoriaus pareigybės įstaigoje nė nebuvo, tačiau biurui kasmet pavedama vis daugiau funkcijų. 

– Atsiranda gerokai daugiau dokumentacijos, personalo įsakymų, kadangi mūsų specialistų darbo pobūdis toks, kad yra ir viršvalandinis darbas, ir darbas savaitgaliais. Įstaigoje nėra jokio pagalbinio personalo. Neturiu nei pavaduotojo, nei ūkio dalies specialisto. Visą darbą atlieka visuomenės sveikatos specialistai, bet jų pareigybėse tokių funkcijų nėra, – kalbėjo D. Genienė.

R. Stasytienė teigė, kad atlyginimai šiems darbuotojams bus mokami iš savivaldybės biudžeto lėšų. Vieneriems metams papildomai tai pareikalaus 10 709,28 Eur. 

Tokia suma sukėlė tarybos narės Ritos Grigalienės pasipiktinimą.

– Ministerija prašo perskaičiuoti etatus, kam ko trūksta, o savivaldybei po to yra numetama – jūs finansuokite iš savivaldybės biudžeto lėšų. Jeigu ministerija diktuoja sąlygas, kad, tarkim, yra trūkumas, tai aš suprantu, kad ministerija turi skirti ir papildomų lėšų. Kodėl lėšos yra iš mūsų biudžeto? – klausė ji.

Visuomenes sveikatos biuro direktorė D. Genienė tikino, kad 0,7 etato mokyklose dirbančiam sveikatos specialistui atlyginimas bus finansuojamas iš valstybės dotacijos, kitaip tariant, iš ministerijos biudžeto. 

Anot jos, projekte „Neįtikėtini metai“ ketinama įdarbinti 2 psichologus po 0,25 etato, tačiau pats biuras savo jėgomis mokėti atlyginimo nebegalės. Ji pabrėžė, kad projektas „Neįtikėtini metai“ – tai ne Visuomenes sveikatos biuro, o Higienos instituto iniciatyva, kurios įgyvendinimą biurui tiesiog pavesta atlikti.

– Teoriškai pagal sutartį yra rašoma, kad Sveikatos apsaugos ministerija turėtų pakeisti teisės aktus, kad būtų galima mokėti iš dotacijos, tačiau šiuo metu ta dotacija ir taip yra nepakankama ir tokios galimybės nėra. Šiemet įdarbinus tuos psichologus būtų galima mokėti iš specialistų nedarbingumo metu sutaupyto darbo užmokesčio. O kitiems metams gavome dotacijos planą, pagal jį yra net sumažintas darbo užmokesčio fondas. Kitais metais tai bus mums nepakeliama našta, – teigė D. Genienė.

Anot jos, kreipiantis į ministeriją dėl darbo užmokesčio pastarosios valdininkai visuomet atsako, kad Visuomenes sveikatos biuras priklauso savivaldybei ir todėl pastaroji turi prisidėti prie visuomenes sveikatos priežiūros užtikrinimo. 

 

Nuotrauka
chat
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Nuo šiol susisiekti su vaiko teisių gynėjais bus dar paprasčiau – konsultuotis aktualiais visuomenei klausimais galima ir tiesioginiuose pokalbiuose internete (angl. chat). Tokia galimybė atsirado vaiko teisių gynėjams atsinaujinus interneto svetainę, naujasis jos adresas – vaikoteises.lrv.lt, skelbia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.
Nuotrauka
kompiuteris
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) per šių metų 9 mėnesius gavo 2,5 karto daugiau pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Didžiąją dalį šių pranešimų – beveik 94 proc. – sudarė iš finansų, elektroninių pinigų įstaigų ir kitų mokėjimo įstaigų gauti pranešimai.
Nuotrauka
sniegas kelias
Eligijaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas nuo gatvių sniego valytuvų nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. 
Nuotrauka
gmp
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojų saugumą. Šalį sukrėtė žinia, kad vienas GMP darbuotojų Vilniuje, gelbėdamas jaunuolį, nusitrenkė elektra ir po kelių dienų mirė ligoninėje. Nuskambėjo ir kitas incidentas: vienoje sostinės degalinių atgaivintas pacientas sumušė GMP vairuotoją. Tauragėje panašių situacijų kol kas išvengti pavyksta, tačiau, siekdami apsisaugoti nuo agresijos, medikai neretai kreipiasi pagalbos į policiją. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-04
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius bei apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes kritinėdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Taip nutiko ir Tauragės ligoninėje. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-03
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-12-01
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.