Dviejų mokyklų vadovų konkursuose – septyni pretendentai
Įkelta:
2022-11-28
Nuotrauka
kaminskis algimantas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Algimantas Kaminskis Jovarų mokyklai vadovauja nuo 1993-ųjų

 

 

Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 

Kaip informavo savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyr. specialistė Aušra Noreikienė, konkursas į Jovarų pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas vyks gruodžio 1-ąją, dokumentus dalyvauti konkurse pateikė 4 pretendentai, šiuo metu tikrinama, ar visi atitinka reikalavimus.
Konkursas į Žalgirių gimnazijos direktoriaus pareigas numatytas gruodžio 2-ąją, norą dalyvauti konkurse yra pareiškę trys pretendentai.
Nuo 2016 m. Žalgirių gimnazijai vadovavęs Jonas Jatautas kadencijos pabaigos nesulaukė. Kaip informavo savivaldybės atstovė A. Noreikienė, darbo santykiai su Žalgirių gimnazijos direktoriumi nutraukti direktoriaus iniciatyva. Tauragės rajono savivaldybės mero potvarkiu nuo spalio 1-osios laikinai direktoriaus pareigas, kol konkurso būdu bus išrinktas direktorius, patikėta eiti gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Linai Trijonienei. 

Atsisveikins su mokykla 

Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis mokyklai vadovauja nuo 1993 metų, beveik 30 metų. Paklaustas, kodėl nedalyvauja vadovo konkurse, atsakė trumpai:

– Jau užtenka, reikia užleisti vietą kitiems. Yra pradžia, yra ir pabaiga. Šiandien palikdamas mokyklą jaučiuosi normaliai, o kaip bus, kai išeisiu, nežinau. Depresijos tikrai nėra. Žmonės dirba, laukia kito vadovo. 

Paklaustas, kokiais rūpesčiais dabar gyvena mokykla, jis sako, kad iššūkių būta pakankamai – buvo kovidas, nuotolinis ugdymas, atvyko ukrainiečių mokinių. 

– Visam mokytojų kolektyvui teko susidurti su tam tikrais iššūkiais, o toliau tęsiasi kasdienis darbas – gerinti ugdymo kokybę, tobulėti, tobulinti ugdymo aplinką. Tai svarbiausi dalykai, – vardijo direktorius.

Palikdamas mokyklą ilgametis vadovas išsakė ir kelis norus – jis svajoja, kad būtų renovuotas mokyklos stadionas, kurio projektas jau parengtas. 

– Bet čia jau labiau savivaldybės rūpestis. Norėtųsi, kad būtų atlikta mokyklos vidaus renovacija. Džiaugiuosi, kad Laisvės gatvėje neliks purvyno prie mokyklos. O šiaip kiekviena diena atneša kartais ir ne po vieną ir džiugų, ir nelabai malonų iššūkį, – teigė direktorius.  

Paklaustas, ką veiks palikęs mokyklą, A. Kaminskis nusijuokė. 

– Gyvensiu. Skaitysiu knygas, turiu sodą, anūkų, mėgstu žvejybą. Veiklos tikrai bus. Gal pakvies kas pavaduoti, gi esu fizikos mokytojas. Žinos kolegos, kad fizikos mokytojas laisvas vaikšto po sodą, tai reikalui esant gal ir pakvies, – gerų emocijų kaip visada neslėpė direktorius. 

A. Kaminskio darbo sutartis baigiasi gruodžio 31-ąją. 

Konkurse dalyvauja pavaduotoja

Nuo 2016 m. Žalgirių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui dirbanti L. Trijonienė, dabar atliekanti ir direktoriaus funkcijas, teigė vadovo konkurse dalyvaujanti.

– Nežinau, kaip viskas pasisuks, bet dokumentus dalyvauti konkurse pateikiau. Jaučiuosi savo vietoje, sulaukiau gimnazijos mokytojų paraginimo dalyvauti konkurse, palaiko ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir kitų ugdymo įstaigų vadovai, – motyvus, kodėl nusprendė dalyvauti konkurse, vardijo L. Trijonienė, pridūrusi, kad gimnazijoje lankėsi vienas galimas pretendentas dalyvauti vadovo konkurse.   

Paprašyta paminėti gimnazijos bendruomenės rūpesčius, džiaugsmus ar bėdas, pirmiausia pašnekovė paminėjo gimnazijos vyriausius mokinius.

– Ketvirtokai dabar renkasi egzaminus. Tai labai aktualus rūpestis. Kelios antrokų klasės laimėjo pažangos premijas, tai buvo išvykę į ekskursiją į Vilnių, MO muziejų, parsivežė daug džiaugsmingų emocijų, – pasakojo ji.

Pasak L. Trijonienės, gimnazija tęsia bendradarbiavimą su Vilnius TECH universitetu inžinerijos srityje, jungiasi bendruomenė ir į naują nacionalinės svarbos pilotinės švietimo programos projektą „#Tauragė START-ateities energetiką kuriame drauge“, kurio tikslas – energetinio efektyvumo ugdymo programa ugdymo įstaigose. 

– Ir daug daug kasdienių dalykų, – apibendrindama šiandienos gimnazijos gyvenimą, teigė pašnekovė. 

 

Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Žygaičių seniūnijos ūkininkai pirmadienio popietę pradėjo streiką prieš pieno supirkėjus. Dauguma Lietuvos ūkininkų jau keletą dienų pieną išleidžia į kanalizaciją, išpila laukuose arba atiduoda jį gyventojams nemokamai.
Nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8,3 tūkstančiams šernų. Virusas, nuo 2014 metų įsitvirtinęs šalies šernų populiacijoje, ir toliau joje plinta, o vien šiais metais Lietuvoje jau nustatyti 47 užsikrėtę šernai. VMVT perspėja, kad AKM plitimas pirmiausia sietinas su vis didėjančia šernų populiacija bei neatsakinga žmonių elgsena. Afrikinis kiaulių maras nustatytas ir Tauragės savivaldybėje.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją. 
Nuotrauka
baznycia
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Antradienį prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios bokšto keltuvu kėlėsi meistrai – remontuotas nuo vasaros pabaigos strigęs laikrodis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Penktadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Atvykau paneigti mitų“, – kalbėjo jis didžiojoje savivaldybės salėje gausiai susirinkusiems tauragiškiams. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-02-02
Pirmadienį Tauragėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aplankė visų lygių gydymo įstaigas. Vizitą pradėjęs nuo susitikimo su rajono meru, ministras apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, pakalbino ne vieną pacientą, su gydymo įstaigų vadovais aptarė eilių pas gydytojus, biurokratinių suvaržymų mažinimo, medikų pritraukimo klausimus. Daugiausia priekaištų ministrui išsakė Greitosios medicinos pagalbos medikai. Išsamiau apie ministro vizitą ir jam išsakytas problemas – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
nuoteku valymo irenginys
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Nuotrauka
kraujo donoryste
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-02-01
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
veliava
Lauksargių seniūnijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-01
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava. 
Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
2023-01-31
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.