Nuo kelio valomas sniegas – ant šaligatvio
Įkelta:
2022-12-06
Nuotrauka
sniegas kelias
Nuotraukos autorius:
Eligijaus nuotrauka
Aprašymas

Jovarų gatvės šaligatvis po gatvės valymo 

 

 

Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. 

Sniegas – ant šaligatvio

Laisvės gatvėje gyvenantis Eligijus jau ne pirmus metus turi priekaištų kelininkams. Anot vyriškio, kasmet susiduriama vis su ta pačia problema –  šaligatviu einantys žmonės priversti klampoti per suverstas pusnis.

– Kelininkai, tikriausiai skubėdami kuo greičiau nuvalyti vieną pagrindinių miesto gatvių, skuba nustumti sniegą ir negaliu jiems priekaištauti, kad blogai ta gatvė valoma. Bet, deja, tas sniegas atsiduria ne kur kitur, o ant šaligatvio. Laisvės gatvėje šaligatvis kol kas tėra vienoje gatvės  pusėje. Būtent čia visas sniegas ir atkeliauja. Žinoma, vairuotojams didelių problemų nekyla – kelias švarus. Bet ką daryti pėstiesiems? Sakytum, gali, gyvendamas šioje gatvėje, bent prie savo namo pats kiek nukasti. Bet kokia prasmė, jeigu atvažiavęs kelininkų valytuvas ir vėl užvers kalnus sniego? – klausė Eligijus. 

Vyriškis pasidalijo ir lapkričio 21-osios rytą padaryta nuotrauka, kurioje matyti Laisvės gatvės šaligatvis, ant kurio – krūva sniego. Gatvė, aišku, – visiškai nuvalyta.

– Kantriai laukėme, kol šaligatviu pravažiuos sniego valymo traktoriukas, tačiau jis ilgai nesirodė, – sakė Eligijus. – Ne visada važiuoju automobiliu. Taupydamas pinigus kai kur vaikštau pėsčiomis. Ir, turiu pasakyti, labai vargstu. Bijau vietomis ir nugriūti. O ką jau kalbėti apie tai, kad kojos po braidymo pusnyse lieka šlapios.

Padėtis be išeities

Už miesto gatvių priežiūrą žiemos metu atsakinga Tauragės miesto seniūnija. Seniūnas Žilvinas Majus „Tauragės žinioms“ kalbėjo, kad ši problema, kai sniegas nuo gatvių suverčiamas ant šaligatvių, jam žinoma.

– Taip, tokia bėda yra. Deja, neina visko sustyguoti kaip laikrodžio. Ir nutinka tokia gyvenimiška, žmogiškai suprantama situacija – šaligatvis nuvalomas anksčiau, o gatvė – vėliau. Noriu atkreipti dėmesį, kad ir bortų aukštų nėra. Tad ir užverčia. Tai tokia problema, kad visi suprantame, jog to sniego nukasęs nepakelsi ir neišveši kažkur. Čia visur taip nutinka. Esu tokių priekaištų sulaukęs ir dėl Dariaus ir Girėno gatvės. Aš čia atsakingas už šaligatvių priežiūrą. Atrodo, kad žmonės nemažą dalį šios gatvės šaligatvio nuvalo patys: moterys atkasa, atvargsta. O tada pravažiuoja „Regiono kelių“ sniego valytuvas, – papasakojo seniūnas. 

Ž. Majus teigė, kad didesnių problemų kyla, jeigu šaligatviai siauri, mat suvertus sniegą ant platesnių šaligatvių bent dalis pėstiesiems skirto kelio lieka nuvalyta.

– Kartais būna padėtis be išeities, – apgailestavo seniūnas.

Pašnekovas pažadėjo, kad šią bėdą papildomai aptars su UAB „Dunokai“ atstovais.

Tiesa, nenuvalytais šaligatviais skundžiasi ne visi tauragiškiai. V. Kudirkos gatvėje gyvenanti tauragiškė pasidžiaugė, kad pasnigus šaligatvis traktoriuku nuvalomas kasryt. 

Slidžios žvyruotos gatvės 

Tauragiškiai kalba ir apie šią savaitę kilusią kitą problemą – pašalus žvyruotos miesto gatvės tapo itin slidžios. 

– Sniego gatvėse miesto centre dabar jau nebėra, bet ką daryti gyvenantiems prie žvyruotų gatvių? Šiuo metu gatvės nebarstytos, jos panašios į čiuožyklas, automobilių ratai praslysta, – sakė su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi nuosavų namų kvartale gyvenanti Daiva.  

Gatves mieste valančios bendrovės „Dunokai“ direktorius Edikas Aleksa „Tauragės žinioms“ paaiškino, kodėl žvyruotos miesto gatvės nėra barstomos druska. 

– Jeigu ant žvyro užbertume druskos, būtų visiška košė, – sakė jis.

Anot jo, pagal pasirašytą sutartį su savivaldybe bendrovė nėra įsipareigojusi barstyti žvyruotų miesto gatvių. 

E. Aleksa kalbėjo, kad išties galėjo taip nutikti, kad iškritus sniegui ir ant jo važiuojant automobiliams šis susispaudė ir ant kelio susiformavo slidi ledo danga.

– Jeigu gyventojams kyla didelių problemų, pirmiausia jie turėtų kreiptis į seniūniją ir apie tai informuoti, o ši savo ruožtu priimtų atitinkamus sprendimus, – sakė jis.

Darbai – pagal grafiką

Ž. Majus teigė, kad dėl miesto gatvių valymo yra sudaryta sutartis su bendrove „Dunokai“, su kuria seniūnija suderino ir darbų grafiką. Gatvių ir šaligatvių priežiūra, teigė Ž. Majus, yra sudėliota pagal tam tikrą tvarką – patvirtintą eiliškumą.

– Darbas vyksta nuolat, – sakė jis. – Sniego kol kas dar nebuvo labai daug, tad viskas vyko pakankamai sklandžiai. Sprendžiu taip dėl to, nes iš gyventojų skundų pastaruoju metu nesulaukiau. Tik, žinoma, man suprantama, kad ir tam gyventojui, kuris gyvena kiek atokiau, jo gatvė yra svarbiausia. Tad su „Dunokais“ deriname procesus, kartais koreguojam planus. Pavyzdžiui, netrukus vėl praneša šalčius, tad patvirtinome budėjimo grafikus. Manau, kad išvengsime didelių nepatogumų.

Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasario mėnesį Tauragėje vėl startuos dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-26
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.
Nuotrauka
turgus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Analizuojant socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančių parduotuvių ir prekeivių duomenis nustatyta atvejų, kai įsigydami prekes turgavietėje perpardavėjai nepaprašo pirkimą įrodančių dokumentų, dėl to po atliktų kontrolės veiksmų išauga jų mokesčių sumos. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). VMI dėmesio sulaukę prekiautojai, neturėję patirtas išlaidas pagrindžiančių prekių įsigijimo dokumentų ir nustačius kitų pažeidimų, papildomai sumokės beveik 600 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
duobes
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Šiltas sausis atvėrė didžiulį miesto skaudulį – duobėtos, o neretai ir sunkiai pravažiuojamos žvyruotos miesto gatvės piktina gyventojus, o miesto seniūnas sako, kad dar niekas nepasiūlė recepto, kaip nugreideriuoti tokias gatves, kai lyja ir šąla.  
Nuotrauka
nuotrauka
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė – 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.
Nuotrauka
Raimondas Vaitkevičius
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininku nuo sausio 17-osios laikinai paskirtas vyresnysis komisaras Raimondas Vaitkevičius, kuris eina Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo pareigas.
Nuotrauka
butu ukis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
UAB Tauragės butų ūkis, siekdamas palaikyti „Žaliosios Tauragės“ iniciatyvą, kviečia prisijungti prie gamtos saugojimo ir atsisakyti popierinių sąskaitų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-19
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. Išsamiau apie dramatiškas lenktynes – šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
darbai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Kokia situacija Tauragės užimtumo tarnyboje: kiek ir kokių laisvų darbo vietų šiuo metu yra, kokių profesijų specialistų trūksta labiausiai, kokie mokymai rengiami, kad tų specialistų būtų daugiau? Ir tuo pačiu – apie darbo ieškančius žmones: kiek dabar įregistruota, kokios tendencijos – jų daugėja ar mažėja.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2023-01-19
Pastaruoju metu padažnėjo rusiškai kalbančių sukčių atakos prieš šalies gyventojus ir karo pabėgėlius iš Ukrainos. Telefoniniai sukčiai stengiasi išvilioti asmeninius interneto banko, mokėjimo kortelių duomenis, reikalauja patvirtinti mokėjimus, kurių gyventojai patys neinicijavo. Į tai atkreipia dėmesį „Swedbank“ saugumo ekspertai.
Nuotrauka
senelis
vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Tėvų skyrybos neišvengiamai paliečia vaikus, keičia jų santykius su skyrium gyvenančiu vienu iš tėvų, seneliais, draugais, artimaisiais. Skyrybų proceso metu ir po jų, tėvams ne visuomet pavyksta emocijas ir nesutarimus palikti nuošaly, tad vaiko teisių gynėjams kartais tenka padėti suaugusiems ieškoti kompromisų bei ginti vaiko interesus, kai kyla ginčai dėl bendravimo su vaiku tarp jo tėvų ir giminaičių.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Vilniaus politikos analizės institutas paskelbė „Savivaldybių gerovės indeksą 2022“. Patogesnei analizei ir lygiaverčiam palyginimui visos 60 savivaldybių buvo sugrupuotos į penkias kategorijas (didieji miestai, kaimiškosios savivaldybės, urbanizuotos savivaldybės, žiedinės savivaldybės ir kurortai). Tarp kaimiškųjų savivaldybių Tauragė rikiuojasi viršutinėje sąrašo dalyje – 5 vietoje.
Nuotrauka
atestatai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Brandos egzaminus išlaikę Lietuvos mokyklų abiturientai nuo šių metų gaus skaitmeninius brandos atestatus. Tokią žinią praneša Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA). Abiturientai, jų tėvai ir mokytojai šią naujieną sutiko nevienareikšmiškai: vieni apgailestauja, kad ilgametes tradicijas turinti graži šventė nebetenka prasmės, kiti gi įsitikinę, kad viskas keičiasi, tradicijos atgyvena, o naujovės – neišvengiamos.
Nuotrauka
darzelis
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Sausio pradžioje kai kurių vaikų, gimusių 2018 m., tėvus pasiekė žinia, kad penkiamečiai keliauja į mokyklą – esą tų metų sausio–balandžio mėnesiais gimusiems tai privaloma. Kai kuriems tėveliams tai sukėlė šoką. Vėliau įsigilinus į galiojančius dokumentus vis dėlto paaiškėjo, kad penkiamečių ugdymas pagal priešmokyklinę programą – tėvų pasirinkimas. Darželių vadovai svarsto, kad tėvai neturėtų skubėti leisti į mokyklą tokių mažų vaikų, jie turį gerai įvertinti vaiko pasiruošimą. O jei vis dėlto tektų ugdyti ir priešmokyklinukus, darželių vadovai mano, kad problemų neturėtų kilti.