Raudonasis Kryžius kviečia savanorius – ruošiamasi galimam ukrainiečių apgyvendinimui Lauksargiuose
Įkelta:
2022-12-02
Nuotrauka
lauksargiai
Aprašymas

Lauksargių pradinės mokyklos pastate ruošiamasi įkurdinti pabėgėlius iš Ukrainos 

Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
lauksargiai

Lietuvos Raudonasis Kryžius ieško savanorių, kurie galėtų padėti Lauksargiuose įsikursiantiems nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Nors kol kas tokių asmenų dar nesulaukta, bet pasiruošti iš anksto būtina. 

„Norime pakviesti visus Tauragėje ir rajone gyvenančius geros valios žmones, galinčius skirti savo laisvą laiką ir padėti tiems, kuriems šiuo metu reikalinga mūsų pagalba – nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Įsikurs jie Lauksargiuose, todėl Jūsų pagalba bus reikalinga ten: pasitikti, užregistruoti, pagelbėti įsikurti, pabendrauti“, – skelbiama pranešime.

Organizacija kviečia susitikti gruodžio 6 d. 17.30 val. Lauksargių kultūros namuose (Beržų g. 1.), kur bus aptartos visos galimybės padėti. 

– Lauksargiuose yra numatyta apgyvendinimo vieta didesniam žmonių skaičiui, jeigu į Lietuvą atkeliautų antroji pabėgėlių banga. Mes po truputį pradedame tam ruoštis, kad tai nebūtų staigmena, kai reikės tuos žmones priimti, – „Tauragės žinioms“ teigė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriaus vadovė Jolanta Jonikienė.

Pasak pašnekovės, dabar į susitikimą kviečiamos tiek Lauksargių, tiek Tauragės bendruomenės, turintieji laisvo laiko, noro ateiti ir sužinoti tiek apie Raudonojo Kryžiaus veiklą, tiek apie tai, ką planuojama daryti Lauksargiuose. 

Nuotrauka
lauksargiai

Pasak J. Jonikienės, norima turėti išankstinį sąrašą žmonių, į kuriuos galėtų kreiptis, jeigu prireiktų pagalbos.

– Norime iš anksto žinoti ir pasižymėti savanorius, kurie, pavyzdžiui, gali dirbti kompiuteriu ir registruoti, kurie gali skirti dalį dienos, gal kartą per savaitę dalinti maisto paketus, higienos priemones, – teigė pašnekovė.

Nors dar nėra didelio  nuo karo bėgančių žmonių srauto, tačiau Lietuvos Raudonasis Kryžius nori tam pasiruošti ir susidėlioti, kokias pajėgas galės sutelkti, o gal iš viso neturės į ką atsiremti.

– Vienintelis reikalavimas žmonėms bus praeiti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus mokymus, kad suprastų, į kokią organizaciją ateina prieš tapdami savanoriais, kad suprastų mūsų vertybes, tikslus, galimybes. Svarbu, kad žmonės skirtų savo laiką, būtų nusiteikę ne kategoriškai – mokymai ir yra apie tai, kad suprastų, kas yra Lietuvos Raudonasis Kryžius, kad turime savo principus, kad neskirstome žmonių nei pagal rasę, nei pagal tautybę ar amžių. Padedame visiems žmonėms, kuriems reikia pagalbos.  Svarbu būti aktyviems ir nusiteikti mokytis bei ateiti į pagalbą tada, kada jos prireiks, – vardijo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriaus vadovė.

Moteris pridūrė, jog būtų puiku, jei savanoriai turėtų bent minimalias rusų kalbos žinias, tačiau tai nėra būtina visiems. Savanoriaujant atsiras visokiausių darbų, kur kalba nėra labai reikalinga – pavyzdžiui, padėti sandėly iškrauti daiktus, paskirstyti juos. Žinoma, tiems, kurie registruos žmones, užsienio kalbos bus labai reikalingos.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Žygaičių seniūnijos ūkininkai pirmadienio popietę pradėjo streiką prieš pieno supirkėjus. Dauguma Lietuvos ūkininkų jau keletą dienų pieną išleidžia į kanalizaciją, išpila laukuose arba atiduoda jį gyventojams nemokamai.
Nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8,3 tūkstančiams šernų. Virusas, nuo 2014 metų įsitvirtinęs šalies šernų populiacijoje, ir toliau joje plinta, o vien šiais metais Lietuvoje jau nustatyti 47 užsikrėtę šernai. VMVT perspėja, kad AKM plitimas pirmiausia sietinas su vis didėjančia šernų populiacija bei neatsakinga žmonių elgsena. Afrikinis kiaulių maras nustatytas ir Tauragės savivaldybėje.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją. 
Nuotrauka
baznycia
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Antradienį prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios bokšto keltuvu kėlėsi meistrai – remontuotas nuo vasaros pabaigos strigęs laikrodis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Penktadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Atvykau paneigti mitų“, – kalbėjo jis didžiojoje savivaldybės salėje gausiai susirinkusiems tauragiškiams. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-02-02
Pirmadienį Tauragėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aplankė visų lygių gydymo įstaigas. Vizitą pradėjęs nuo susitikimo su rajono meru, ministras apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, pakalbino ne vieną pacientą, su gydymo įstaigų vadovais aptarė eilių pas gydytojus, biurokratinių suvaržymų mažinimo, medikų pritraukimo klausimus. Daugiausia priekaištų ministrui išsakė Greitosios medicinos pagalbos medikai. Išsamiau apie ministro vizitą ir jam išsakytas problemas – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
nuoteku valymo irenginys
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Nuotrauka
kraujo donoryste
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-02-01
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
veliava
Lauksargių seniūnijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-01
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava. 
Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
2023-01-31
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.