Autobusų parkas: žengiama žingsniu priekyje
Įkelta:
2023-06-06
Nuotrauka
Autobusas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Į posėdį susirinkę naujosios savivaldybės tarybos nariai išklausė kelių įmonių ataskaitas. UAB Autobusų parko ataskaitą pateikė laikinai Autobusų parko direktoriaus pareigas einantis direktoriaus pavaduotojas Rimantas Martinavičius. Pasak jo, įmonė praėjusius metus baigė su 14 tūkst. eurų pelnu. „Pernai susidūrėme su tikai nemažai iššūkių, tačiau matom labai daug pozityvo“, – teigė įmonės vadovas. Taryba ataskaitą praėjusį antradienį patvirtino.

Pristatydamas įmonę R. Martinavičius pasakojo, kad bendrovė eksploatuoja 31 autobusą, iš jų 21 skirtas miesto ir priemiesčio maršrutams, 10 – tolimojo susisiekimo. Bendrovė eksploatavo 5 elektrinius autobusus, pagal paslaugų sutartis – 9 mokyklinius autobusus. Visi autobusai naudojami užsakomiesiems reisams pagal atskirus poreikius. Autobusų amžiaus vidurkis – 8,18 metų. Didžiąją dalį (71 proc.) sudaro autobusai iki 5 metų. Bendrovė aptarnauja 8 miesto ir 39 priemiesčio maršrutus. Nuo 2021 iki 2022 m. padidėjo rida 62 proc. Rida išaugo iki 918 tūkst. km – prisidėjo naujas regioninių maršrutų paketas, kuris dar labiau paskatino regioninį susisiekimą, įsitraukė ir kiti rajonai. 

– Matom labai daug pozityvo – žmonės atranda naujus maršrutus, kurie per nepilnus metus tapo labai priimtini keleiviams, – pristatydamas ataskaitą teigė R. Martinavičius. – Keleivių skaičius irgi ryškiai didėjo, taigi visi sprendimai pasiteisino ir davė rezultatą. Pajamos, aišku, galėtų būti didesnės, tačiau tai „trumpi“ keleiviai – važiuojantys neilgais maršrutais. Taigi reikia kompensacijų – jos sudarė 646 tūkst. eurų. Dėl ridos jos šiek tiek išaugo, kitaip neįmanoma. Transportas nemokamas, taigi iš keleivių nieko nesusirenkam.

Pasak jo, labai gaila, kad traukiasi tolimasis susisiekimas, buvusi stiprioji įmonės pusė, kažkada įmonės autobusai nuvažiuodavo daugiau nei milijoną kilometrų. Šis segmentas „nusodintas“ dėl ministerijos pozicijos neaiškumo, dėl kompensacijų už nuostolius negavimo. 

– Vis dėlto 2022 m. tolimojo susisiekimo maršrutų rida šiek tiek didėjo ir ties tokia rida Autobusų parkas apsistos, – teigė R. Martinavičius, – Praėjusiais metais kalbėjom apie iššūkius tolimajam susisiekimui, buvo konkurso paskelbimo situacija, dabar jau Seimas patvirtino naują Kelių transporto kodeksą ir nuo liepos 1-osios startuojam su liberalia procedūra. Kas išeis – matysim. Turėsim pusantrų metų pereinamąjį laikotarpį. Neaiškumų dar išlieka, bet tikimės išlaikyti bent tuos tris tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutus, kurie duoda arti pusės milijono kilometrų ridos ir mažina savikainą bendrame kontekste, nes paėmus bendrą važiavimą mes pravažiuojam per pusantro milijono kilometrų. 

Pasak vadovo, pernai gerokai didėjo ir užsakomųjų reisų pajamos. Didesnės buvo ir autobusų veiklos pajamos, iš jų – tarpininkavimo paslaugos. Ypač džiugu, kad didėja siuntų vežimo pajamos, tai žmonėms labai patogi paslauga, labai operatyvi – per 1–3 valandas pasiekia bet kurį Lietuvos tašką. Bendrosios pajamos irgi augo, tačiau automatiškai didėjo ir savikaina:

– Tai neišvengiama, nes pernai susidūrėme su tikrai nemažai iššūkių. Džiaugiamės, kad situacija stabilizavosi. Buvo netgi laikotarpis, kai elektrinių autobusų važiavimo eksploatacinės sąnaudos buvo didesnės negu dyzelinių autobusų. Tai neramino, bet tai buvo gal 2–3 mėnesius. Dabar situacija jau visiškai kitokia, ji mus tenkina, ekonomine prasme rodikliai labai geri, jau nekalbant apie ekologiją. Su ekologija Tauragė labai stipriai žengia priekyje. 

Pernai įmonė parengė ir įgyvendino Aplinkos ministerijos saulės modulio elektrinės projektą atsinaujinančios energijos išteklių panaudojimui – įrengta 96 kW saulės elektrinė, kuri per metus pagamins iki 90 000 kWh elektros energijos, ta elektra bus galima krauti elektrinius autobusus. Pasirašytos sutartys dėl septynių naujų elektrinių autobusų įsigijimo iš Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšų. 

Nuo sausio 1-osios pradėti eksploatuoti du nauji maršrutai – tai Darnaus judumo plano vystymosi kryptis. Jie skirti patenkinti mikrorajono, Beržės, Bernotiškės g. ir Norkaičių kaimo gyventojų poreikius, taip skatinant naudojimąsi viešuoju transportu, ir ženkliai pagerino susisiekimą tarp miesto centro ir stadiono, baseino.

2022 m. buvo pasirašyta sutartis dėl dar 7 naujų elektrinių autobusų įsigijimo. Finansavimą transporto priemonėms įsigyti skyrė Europos Sąjungos fondai. Planuojama, kad iki šių metų pabaigos mieste važinės 13 elektra varomų autobusų, atsiras papildomų maršrutų: Pramonės rajonas, Butkeliai.

– Apie problemas galima kalbėti daug, jų turim kiekvieną dieną, pagrindinės – seni dirbtuvių pastatai neleidžia įrengti patogių ir šiuolaikiškų darbo vietų darbuotojams ir labiau išplėsti teikiamų remonto paslaugų, nepavyksta pritraukti lėšų plovyklos su valymo įrenginiais kapitaliniam remontui, nekonkurencingi atlyginimai neleidžia pritraukti jaunų aukštos kvalifikacijos specialistų, sena asfalto danga, kuriai būtinas atnaujinimas teritorijoje Pramonės g. 30, nepakankamas turimos technikos kiekis bei jos kokybė trukdo dalyvavimui tolimojo susisiekimo konkursuose. Tai reiškia, kad autobusai turėtų būti pritaikyti neįgaliesiems, turėtų būti ne senesni nei 14 m. (po pusantrų metų negalės būti senesni nei 10 m.). Tai nauji iššūkiai, kuriems bendrovė ruošiasi, planuoja, tikimės, kad pavyks juos įveikti, – sakė vadovas. 

Įvardijo R. Martinavičius ir išorės problemas: tai kylančios kuro kainos ir didėjantys mokesčiai (kelių mokesčiai, draudimo kainos ir pan.), neaiški situacija dėl tolimojo susisiekimo maršrutų sutarčių, itin aukšti reikalavimai technikai tolimojo susisiekimo maršrutų konkursams, infrastruktūros trūkumas autobusų maršrutų tinklo plėtrai. Kaip problemą jis įvardijo ir tai, kad profesinės mokyklos neruošia D kategorijos vairuotojų pagal valstybės finansuojamas programas. 

Tarybos ekonomikos komiteto nariai turėjo ataskaitą pristačiusiam R. Martinavičiui nemažai  klausimų. 

– Kada bus apmokestintas važiavimas autobusais – tarybos kompetencijos klausimas. Liepos pabaigoje–rugpjūtį startuos elektroninis bilietas, buvo kalbama, kad jis kainuos 12 eurų metams, atsiskaityti už važiavimą bus galima ir per vadinamąjį „appsą“, – sakė R. Martinavičius. –

Kortelių skaitytuvai numatyti „Žaliojo regiono“ strategijoje, rajonui tai nekainuos, tik visos keturios savivaldybių tarybos turės pasirašyti dokumentus vienu metu. Projektas turi būti baigtas iki spalio.   

Paklaustas, ar elektrinis autobusas važiuos ir į Skaudvilę, vadovas patvirtino:

 – Elektrinis autobusas į Skaudvilę važiuos, kaip ir į Šilutę.

Nuotrauka
draudeni
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tęsiasi Tauragės rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėjimas, pagal Tauragės rajono savivaldybės mero 2024 m. gegužės 9 d. potvarkiu Nr. 4-220 „Dėl numatomų vykdyti maudyklų vandens kokybės tyrimų 2024 metų kalendorinio grafiko Tauragės rajono savivaldybėje patvirtinimo“ patvirtintą kalendorinį grafiką.
Nuotrauka
centro
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-16
Tauragės rajono savivaldybės administracija (kodas 188737457), kurios buveinė Tauragėje, Respublikos g. 2,  skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas statinys (kioskas) išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename statinyje (kioske) – prekyba (maisto produktais).  Aukcionuose išnuomojama:
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Skatindama ekologinių ūkių plėtrą ir siekdama, kad vaikai gautų daugiau kokybiško maisto, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) jau šiemet į remiamų produktų sąrašą įtrauks ir perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio produktus. Iki šiol vaikai ugdymo įstaigose galėjo skanauti tik ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų, kurių įsigijimą rėmė ŽŪM.
Nuotrauka
senjorai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Lietuvoje dirbančių vyresnio amžiaus žmonių daugiau nei kitose Europos šalyse. Eurostato duomenimis, 55-64 metų gyventojų užimtumas mūsų šalyje viršija Europos Sąjungos ir Euro zonos šalių vidurkį. Pagrindinis skirtumas – Lietuvoje daugiau dirba tokio amžiaus moterys, o ES – vyrai.
Nuotrauka
Mergaitė
Įkelta:
2024-07-12
Siekiant maksimaliai apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto, asmenys dirbantys ar planuojantys dirbti su vaikais, privalės turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti ar darbuotojas turi QR kodą, o institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus priėmė Seimas. Jie įsigalios nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Nuotrauka
erelis
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-12
Tauragiškis Antanas sulaukęs palikimo, žemės, Deferencijos kaime ėmė kurti planus apie ten esančios sodybos puoselėjimą ir galimybę ūkininkauti. Tačiau apsilankius Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dėl pievų deklaravimo laukė netikėta naujiena: jam priklausančiuose plotuose apsigyveno Lietuvoje retas paukštis, mažasis erelis rėksnys. Dėl saugomo gyvūno vyrui teko atsisakyti visų planų. Tas dar nebūtų taip apmaudu, tačiau jo žemėje ES lėšomis pradėti tvarkyti melioracijos grioviai. Erelio peryklomis pripažintose pievose važinėjasi technika, perkastuose grioviuose išnyko vandens telkinių gyvūnija. „Kas dabar tą erelį maitins?“ – susirūpino erelio namų savininkas.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-07-11
Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai. 
Nuotrauka
Aplinkelis
Įkelta:
2024-07-09
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-08
Liepos 1 d. įsigalios Užimtumo įstatymo pakeitimai, kurie palies bene visas klientų grupes. Supažindiname su svarbiausiais iš jų.
Nuotrauka
kredito unija
Įkelta:
2024-07-04
LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“ (INVEGA), pagal kurią priemonėje dalyvaujančios kredito unijos pradeda teikti lengvatines paskolas ūkininkams. Lengvatinės paskolos gali būti skirtos ūkio plėtrai ir modernizavimui, taip pat investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Nuotrauka
energija
Įkelta:
2024-07-03
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, kuri, palyginti su tradiciniais energijos gamybos būdais, suteikia daug naudos aplinkai, turi socialinę ir ekonominę reikšmę. Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią viešųjų paslaugų infrastruktūrą bei numato dideles apimtis, modernizuojant senus daugiabučius.
Nuotrauka
žal
Žalgirių gimnazijos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-03
DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikant šią programą,  skatinama ugdyti drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.
Nuotrauka
patriot
Įkelta:
2024-07-02
Liepos 7-19 dienomis Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos pratybos „Baltic Connection 24" („BALTCON24"), kurioms į Lietuvą dislokuojama Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot". Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalionas su vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis „NASAMS", Nyderlandų karališkųjų karinių oro pajėgų oro gynybos sistema „Patriot", NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Ispanijos ir Portugalijos naikintuvai, Lietuvos kariuomenės Oro operacijų centras ir KOP orlaiviai.
Nuotrauka
pinigai
asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai išskaičiuos mažesnę dalį – tai reiškia, kad daugiau pajamų liks pragyvenimui, o kartu žmonės bus skatinami dirbti legaliai ir palaipsniui išvis atsikratyti skolų naštos. Skolų turinčiam žmogui papildomai kreiptis į antstolius nereikės, sumažintos privalomos išskaitos bus taikomos automatiškai.
Nuotrauka
gais
Įkelta:
2024-07-01
Trečiadienį Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) visuomenei pristatė naują autocisterną, kurią naudos Kęsčių ugniagesių komanda. Automobilis pirktas dėvėtas, tiesa, tokį rasti nėra lengva. Ugniagesių viršininkas Aretas Ežerskis praleido ne vieną mėnesį vartydamas internetinius puslapius ir ieškodamas tinkamo automobilio.
Nuotrauka
socialinis
Įkelta:
2024-06-28
Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų.
Nuotrauka
Baciuška
Įkelta:
2024-06-27
Vakar medijose pasirodžiusi žinia, kad Šilalės ir Tauragės rajonuose bus kuriami du nauji kariuomenės poligonai, nustebino ne vieną. Naujiena, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, iš pradžių šokiravo, o paskui iššaukė komentarų krušą ir liūtį.
Nuotrauka
gaistrinė
Įkelta:
2024-06-27
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba šiandien pristatė naują vidutinės klasės autocisterną „MAN“, kuri pagerins mūsų ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas bei leis greičiau ir efektyviau reaguoti į nelaimes. Ši moderni technika yra itin svarbi tiek savivaldybei, tiek jos gyventojų saugumui.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-27
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektą.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė, birželio 20 d. buvo atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Zumpės tvenkinyje bei vBaltrušaičių tvenkinyje.
Nuotrauka
poliginai
Įkelta:
2024-06-26
Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose​​​​​​​Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.
Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.