Greitoji medicinos pagalba: netrukus startuosianti reforma kelia daug klausimų
Įkelta:
2023-06-08
Nuotrauka
greitoji
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka 
Aprašymas

Pernai pirktą PSPC automobilį leista nuomoti 

 

,
Nuotrauka
greitoji
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka 
Aprašymas

Pusantrų metų nuo liepos 1-osios naujoji GMP veiks tose pačiose patalpose 

   

 

Nuo liepos 1-osios veiklą pradeda naujoji Greitosios medicinos pagalbos (GMP) įstaiga, apjungsianti visas šalies GMP stotis. Į bendrą sistemą jungiasi ir Tauragės GMP, vis dar priklausanti Tauragės rajono pirminės sveikatos pagalbos centrui (PSPC). Apie šią pertvarką kalbėjo ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, metų pradžioje lankęsis Tauragėje. Šios reformos įgyvendinimui reikalingus sprendimus praėjusį antradienį svarstė ir Tauragės savivaldybės taryba – naujajai įstaigai perduotos patalpos, kuriose veikia GMP stotis, ir visa įranga bei kitas turtas. 

Turto – už 93 tūkst. eurų

Savivaldybės taryba, kaip viešosios įstaigos PSPC dalininkė, turėjo pritarti sprendimui, kad nuosavybės teise PSPC priklausantis turtas būtų perduotas naujajai įstaigai. Visas turtas, kurio vertė 93 100 eur, perduotas panaudos pagrindais.  

Perdavimo ir priėmimo aktą ir panaudos sutartį įpareigotas pasirašyti savivaldybės meras. Tarp perduodamo turto – automobiliai, elektrokardiografai, defibriliatoriai ir kita įranga, kompiuteriai, spausdintuvai, baldai ir kitas turtas.

Kitu sprendimu rajono politikai sutiko, kad PSPC naujajai įstaigai nuomotų  nuosavybės teise valdomą ilgalaikį materialųjį turtą – greitosios medicinos pagalbos automobilį „VW Transporter“.  Pasak savivaldybės gydytojos Rūtos Stasytienės, trys GMP automobiliai buvo gauti iš Sveikatos apsaugos ministerijos, juos PSPC pati perdavė naujajai įstaigai. Kitus 2 automobilius PSPC įsigijo savo lėšomis, tačiau jie buhalterinėje apskaitoje įrašyti kaip nusidėvėję, todėl jie perduodami GMP tarnybai nuo liepos 1-osios panaudos pagrindais.
Automobilis, kurį Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendė leisti nuomoti, yra įsigytas iš PSPC lėšų pernai. Tai naujas automobilis, įstaiga galėtų jį panaudoti savo poreikiams (mobilios ambulatorijos ar kitai įstaigos veiklai). Perduoti tokį turtą būtų nuostolinga.
„Visi perduodami automobiliai yra pilnai funkcionuojantys (kaip ir kitas perduodamas turtas), pagal reikalavimus prižiūrimi, todėl GMP tarnyba nenutrūkstamai tęs darbą. Jei bus poreikis papildomam GMP automobiliui, bus sudarytos sąlygos naujajai įstaigai jį nuomotis“, – paaiškino savivaldybės gydytoja. 

Liks tose pačiose patalpose 

Rajono politikų sprendimu GMP tarnybai panaudos pagrindais perduotos ir Tauragės savivaldybei nuosavybės teise priklausančiame pastate V. Kudirkos g. 2 esančios patalpos, kuriose ir veikia GMP. 

Bendras perduodamų patalpų plotas – 119,66 kv. m, jų balansinė vertė – 7,7 tūkst. Eur. 

Prašymą dėl patalpų panaudos pateikė VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotis, kadangi nuo liepos 1 d. ji reorganizuojama į GMP tarnybą. 

Leis naudotis laikinai 

Tauragės GMP slaugos administratorė Jolanta Birbalienė savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitete iškėlė kelis opius klausimus. 

– Važiuojame greitai, automobiliai kartais lūžta, būna aplamdomi, kartais gatvėje pastatyti nėra galimybės. Tad neramu, kaip bus su garažo patalpomis? – klausė J. Birbalienė, jie naujajai tarnybai neperduodami ir priklauso PSPC.  

Kitas momentas, apie kurį kalbėjo GMP atstovė, tai darbe naudojamas deguonis, kurio įstaigos patalpose laikyti negalima, iki šiol jis laikytas garaže. Tad keltas klausimas, ar bus leista ten jį laikyti. 

Dėl garažo patalpų, kurias patikėjimo teise valdo PSPC, pakomentuoti paprašyta įstaigos vadovo Donato Petrošiaus.

– Tam ir yra tarnyba ir vadovai, jie žinojo apie reorganizaciją jau seniai ir turėjo pasiruošti – ar laikinas patalpas įsirengti, tarkim, palapines automobiliams, kokios buvo naudojamos per kovido laikotarpį. Deguonies balionus kažkurį laiką leisime laikyti garaže. Bet šiaip tarnyba jau turėjo pasiruošti. Su tokiomis investicijoms – naujoji tarnyba iš Europos Sąjungos gaus 80 mln. eurų – tai, manau, kažkaip tą klausimą išsispręs,  – teigė D. Petrošius.

Tarybos narys Andrius Burmistrovas Sveikatos ir socialinių reikalų komitete iškėlė klausimą, ar nebuvo svarstyta GMP patalpas, kurios yra ligoninės pastate, įveiklinti ligoninės tikslams.

– Ar nebuvo ieškoma GMP kitų patalpų? – klausė A. Burmistrovas. 

Pasak savivaldybės gydytojos Rūtos Stasytienės, su Kauno GMP ir Tauragės ligoninės atstovais kalbėta, kad kol vyksta reforma, laiko naujoms patalpoms įrengti nėra, tad nuspręsta esamas perduoti panaudos pagrindais. O per nustatytą laikotarpį naujoji įstaiga turės pasirūpinti naujomis patalpomis.   

Komiteto pirmininkė Laineda Ašmontienė klausė, ar patalpų ieškota anksčiau, jau paskelbus ir prasidėjus GMP reformai.  

Savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė teigė, tad šia tema diskutuota pusę metų prieš reformos pradžią. 

– Diskutuota ir su ligoninės vadovybe, jų poreikius mes žinome, kad patalpas įstaiga gali įveiklinti. Kalbėta ir su Sveikatos apsaugos ministerija, buvo prašyta suinteresuotų pusių leisti pasilikti dabartinėse patalpose ir perduoti turimą turtą naujajai įstaigai. Paslaugos teikiamos tauragiškiams, tad buvo prašyta duoti metus ar pusantrų kitoms patalpoms susirasti, – teigė direktorė. 

Pasak G. Rakauskienės, buvo kreiptasi į Turto banką, apžiūrėtos kelios patalpos. 

– Tačiau reikia turėti galvoje, kad patalpas reikia remontuoti, o GMP pradės veikti tik nuo liepos 1-osios, įstaiga dar neturi savo biudžeto. Tai bus pereinamasis laikotarpis, kad GMP galvotų apie perspektyvas, – teigė G. Rakauskienė.  

Terminas sutrumpintas

Pagal pirminį sprendimo projektą patalpomis naujajai GMP įstaigai buvo siūloma leisti naudotis dvejus metus. Tačiau diskutuojant pasiūlyta laiką sutrumpinti iki 1,5 metų. 

Ne vienas politikas kalbėjo ir apie tai, kad nori susitikti su naujosios įstaigos vadovu, kad būtų paaiškinta, kiek Tauragėje bus brigadų, ar tikrai Skaudvilėje bus įsteigta dar viena brigada, nes reformai prasidedant iš ministerijos esą nuskambėjo labai viltingi planai – buvo žadama, kad Tauragėje veiks 3 GMP brigados, Skaudvilėje – dar viena medikų brigada. Kol kas politikams aišku, kad reforma startuos pagal dabartinį modelį – 2,6 brigados Tauragėje. Vieną brigadą PSPC išlaikė iš savo lėšų. 

Savivaldybės gydytoja R. Stasytienė teigė, kad Sveikatos ministerija apie galimybę Tauragėje steigti dar vieną brigadą kalba, tik tai bus sprendžiama jau pradėjus veikti naujajai tarnybai, po liepos 1-osios. Esą jau naujoji tarnyba spręs, kur, kad būtų „padengta“ visa teritorija, būtų galima steigti dar vieną brigadą, galbūt ne Skaudvilėje. 

Administracijos direktorė teigė perduosianti politikų nuogąstavimus GMP ir pakviesianti įsibėgėjus jos veiklai susitikti, kad būtų atsakyta į politikų klausimus. 

Nuotrauka
Takas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Rugsėjo 26 dieną Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Tauragės agrotechnika“ pasirašė sutartį pėsčiųjų ir dviračių tako nuo prieplaukos Tarailių gyvenvietėje iki pėsčiųjų tilto, Tauragės mieste, įrengimo.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-10-02
Šių metų liepos 1 d. įsteigus vieningą nacionalinę Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybą, jau matyti pirmieji teigiami pokyčiai. Nuo liepos per penkis šių metų mėnesius įkuriamos 3 pastotės, iš kurių sezoninė Juodkrantės pastotė įkurta rugpjūtį, Ariogaloje oficialiai atidaroma šiandien, rugsėjo 29 d.,  o Birštone – pradės darbą iki šių metų pabaigos. Naujai įkurtose pastotėse budėsiančios greitosios medicinos pagalbos brigados bus arčiau šių vietovių GMP iškvietimo vietos, todėl gyventojams greitosios medicinos pagalbą suteiks greičiau. 
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-10-01
Pirmojo 2023 m. ketvirčio duomenimis, Lietuvos pozicija Ekonomikos vargo indekse pablogėjo, skelbia Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). Kaip nurodoma pranešime, 2022 m. užbaigusi septintoje vietoje, 2023 m. Lietuva pradėjo trečia vieta tarp didžiausią vargą patiriančių Europos Sąjungos (ES) ekonomikų.
Nuotrauka
lions
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-29
Antradienį Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio gatvėje, atidarytas Tauragės LIONS klubo iniciatyva įrengtas multisensorinis kambarys, skirtas visai krašto bendruomenei. Tokie kambariai labai naudingi psichologinių, mišrių raidos bei koncentracijos ir panašių sutrikimų turintiems asmenims. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-28
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš pora savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai rytoj pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė jau skaičiuojanti 34-uosius darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę. Apie tai skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
VVTAT
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-09-28
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylas dėl į rinką teiktų pavojingų produktų – UAB „Aigus“ vaikiškos lovelės, BĮ UAB „SOFRALITA“ ir UAB „SPORTLAND LT“ vaikiškų drabužių bei UAB „Belosa“ kosmetikos gaminio.
Nuotrauka
gelynai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-28
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsias erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-27
Tauragės rajono savivaldybės taryba š. m. rugsėjo 26 d. posėdyje pritarė Dalinio finansavimo skyrimo fiziniams asmenims, įsirengusiems atsinaujinančius išteklius naudojančius įrenginius individualiuose namuose, neprijungtų prie centralizuoto šildymo tvarkos aprašui, kuriame numatyta prisidėti prie Lietuvos energetikos agentūros kompensacinės išmokos fiziniams asmenims pakeitusiems iškastinį kurą ir (ar) biomasę naudojančius neefektyvius katilus. Informacija dalijasi Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vadoveliai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-27
Šis rugsėjis – nemenkas iššūkis mokyklų bendruomenėms: ugdymo procesas pradedamas su atnaujintomis ugdymo programomis, tačiau vadovėlių dar nėra. Iš situacijos mokyklos sukasi kaip išmano. Iššūkių daug ne tik pedagogams, bet ir mokiniams, jų tėveliams. Praėjusią savaitę į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi sunerimusi mama. Pasak jos, Tauragės Žalgirių gimnazijoje mokytoja vaikams sakė patiems nusipirkti geografijos vadovėlius, atlasus. Mokyklos vadovė teigė, jog tai buvo tik pasiūlymas mokiniams, mėgstantiems pasižymėti informaciją ar komentarus. 
Nuotrauka
eidintai
„Google Maps“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
Džiugi žinia pasiekė Batakių seniūnijos Eidintų kaimo gyventojus – tikėtina iki metų pabaigos bus išasfaltuota Santakų gatvė. 
Nuotrauka
saje
Skaudvilės atviros jaunimo erdvės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-25
Palydėję vasarą moksleiviai naujais darbais ryžtingai pradėjo naujus mokslo metus. Naujam sezonui ruošiasi ir Tauragės bei Skaudvilės atviros jaunimo erdvės (AJE), besirūpinančios jaunimo emocine gerove bei užimtumu.
Nuotrauka
valgykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-24
Kiek anksčiau skelbėme, kad Tauragėje steigiama socialinė valgykla. Tiesa, rugsėjo 18-ąją planuotas atidarymas dėl techninių kliūčių neįvyko. „Maisto banko“ atstovų teigimu, pasiruošimo darbai vyksta ir atidarymas planuojamas spalio pradžioje.  
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Lietuvos kariuomenė praneša apie pirmadienį bei antradienį planuojamas karines pratybas Tauragėje ir aplinkiniuose miestuose.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. Šie siūlymai pristatyti susitikime su profesinėmis sąjungomis.
Nuotrauka
darzelis
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Nuo rugsėjo 11 d. Tauragės rajono tėveliai gali savo vaikus „supažindinti“ su darželiu – į Tauragės „Aušros“ progimnazijos Mažonų skyriaus grupę vaikai priimami vaikai nuo vienerių iki pusantrų metų amžiaus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, tai nėra nauja idėja.
Nuotrauka
elta
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-21
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.