Maža sukaktis, bet darbai – reikšmingi
Įkelta:
2023-07-24
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
„Lions“ klubo nuotrauka
,
Nuotrauka
lions
Nuotraukos autorius:
„Lions“ klubo nuotrauka
Aprašymas

Lijana Zinkevičienė ir Valdas Gečas

Penktus veiklos metus skaičiuojantis Tauragės „Lions“ klubas turi naują prezidentą. Vienerių metų kadencijai juo tapo Valdas Gečas. Klubo nariai, kaip ir kasmet susirinkę pilies menėse, padėkojo metus klubui vadovavusiai Lijanai Zinkevičienei, aptarė per praėjusią kadenciją nuveiktus darbus, numatė naujos kadencijos veiklas ir inauguravo naująjį prezidentą.

– Prezidentu tapau pirmą kartą, o žmona – prezidentiene, – juokėsi Valdas Gečas. – O jei rimtai, tai esu klube nuo pirmųjų jo įkūrimo dienų prieš penkerius metus ir galiu drąsiai teigti, kad dirba ne prezidentas, o visas klubas. Yra bendras tikslas – tarnauti. Juk toks ir yra „Lions“ klubų šūkis. Yra begalė darbų, yra ir naujų minčių, idėjų. Tačiau daugelis mūsų projektų – tęstiniai: diabeto edukacijos moksleiviams, iniciatyva „Sustok už didvyrius!“, tarptautinis „Lions“ vaikų Taikos plakato konkursas, kuriame aktyviai dalyvauja Tauragės mokiniai. Beje, tauragiškiai kone aktyviausiai Lietuvoje dalyvauja šiame konkurse. Pristatome daugiausiai piešinių – vaikai noriai dalyvauja, mokytojos puikiai supranta tematiką. Planuojame tęsti praėjusios kadencijos „užkurtą“ nemenką projektą – Šeimos gerovės centre įrengti sensorinį kambarį, kuris būtų prieinamas Tauragės žmonėms. Noriu palinkėti klubui ir sau ramiai siekti užsibrėžtų tikslų, kad metai būtų ramesni, be išorinių trikdžių: visokių pandemijų, karų ir, be abejo, linkiu susitelkimo bendriems tikslams. Kviečiu norinčius tapti klubo nariais prisijungti prie mūsų veiklos. Kuo daugiau mūsų, tuo daugiau gerų darbų atliksime.

Nuotrauka
lions
„Lions“ klubo nuotrauka

Pakalbinta kadenciją baigusi Lijana Zinkevičienė sakė, kad jai kadencijos laikotarpis buvo didžiulė pamoka:

– Daug naujos patirties savanoriaujant, mokantis tarnystės iš tų, kurie „Lions“ veikloje dalyvauja seniai, bendraujant su žmonėmis. Kai buvau šalia tų žmonių, apėmė neįtikėtinas pasididžiavimo jausmas, kad priklausau šiai tarptautinei bendruomenei, ir suvokimas, kad savanorystė – tai ne tik tam tikros veiklos ir darbai, bet ir tam tikri vidiniai resursai – emociniai bei fiziniai. Buvome užsibrėžę tikslą susidraugauti su kitais Lietuvos klubais, nes esame naujokai šioje veikloje. Galiu pasigirti, kad dabar mus sieja draugystė su visais Žemaitijos „Lions“ klubais, vykome į svečius vieni pas kitus, dalijomės patirtimi, dalyvavome bendroje talkoje Nidoje, suartėjome, įgijome draugų, tad labiau pasitikime savimi ir esame stipresni.

Kokie buvo praėjusios kadencijos metai „Lions“ klubui?

– Metai buvo geri, nes įvykdėme viską, ką buvome suplanavę, – sakė L. Zinkevičienė. – Didžiausias mūsų sumanymas – įkurti sensorinį kambarį Šeimos gerovės centre – taip pat beveik įvykdytas. Rinkome informaciją, domėjomės, kaip tai padaryti, mokėmės, rašėme projektą šio kambario finansavimui. Tai buvo mums naujiena, reikėjo tą kelią nueiti patiems. Galime pasidžiaugti, kad dalinis finansavimas šių metų birželio pradžioje gautas, jau pasirašyta sutartis. 

Šalia to didžiausio projekto, klubas vykdė visus tęstinius projektus. Pasak L. Zinkevičienės, praėjusiais metais vykdyta dar viena klubo strateginė kryptis – padėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

– Rizikavome, nes projektą vykdėme kalėdiniu laikotarpiu, kai žmonėms norisi džiaugsmo, švenčių, fejerverkų, o mūsų projektas – ne pats linksmiausias, – prisiminė Lijana. – Projektą sudarė dvi dalys – edukacija sergantiems onkologinėmis ligomis ir spektaklis. Pirmojoje dalyje vyko seminaras su Virginijumi Šauliu, turinčiu onkologinės patirties, parašiusiu knygą „Vėžys 24/7“ ir scenarijų meno terapijos spektakliui „NenuGALĖTIeji“, kuriame sujungti tikros išgyventos istorijos ir pasakojimai. Už spektaklio bilietus sumokėti pinigai paaukoti trims tauragiškiams vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis. Pasitikėjome tauragiškių geranoriškumu ir nenusivylėme. Įsitikinome, kad tauragiškius jungia bendruomeniškumas ir atjauta.

Lijana Zinkevičienė sakė, kad džiaugiasi galėdama perduoti prezidento pareigas solidžiam ir tvirtai žodžio besilaikančiam prezidentui V. Gečui:

– Žinau, kad darbai nesustos, veikla bus tęsiama. Naujajam prezidentui noriu palinkėti drąsos ir savanoriškoje veikloje bei darant gerus darbus didžiuotis, kad yra „Lions“ bendruomenės nariu.

 

Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
prieš 3 valandas
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
2024-04-15
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.