Miesto centrą papuoš naujas objektas – pašto karieta
Įkelta:
2023-09-28
Nuotrauka
gelynai
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Šioje vietoje tarp savivaldybės ir pašto atsiras karieta

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsias erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė.

Keičia į daugiamečius augalus

Trečiadienį greta savivaldybės plušėjo seniūnijos darbuotojai, kurie visiškai pakeitė gėlyno vaizdą. Pasak seniūno Ž. Majaus, pasodinti medeliai, hortenzijos, smilgos.

– Kaip ir kiekvienais metais, mes pradedame viską planuoti dar rudenį, užsakinėjame gėlių ir nelaukiame pavasario, – kalbėjo seniūnas. – Šiemet diskutavome per vasarą  gėlyno idėją prie savivaldybės truputį pakeisti. Pradėjome sodinti daugiamečius augalus, pakeisime visą dizainą. Nebebus, kaip buvo iki šiol.

Seniau gėlės buvo keičiamos sezoniškai – pavasarį – pavasarinės gėlės, prieš miesto šventę jas keisdavo į vasarines žydinčias gėles. Pasak seniūno, keisis visa gėlyno koncepcija. 

– Pasitelkėme vietinius gėlių augintojus, surengėme keletą susirinkimų, padiskutavome ir jau sodiname augalus, kuriuos tinkama sodinti rudenį, o pavasarį vėl sugrįšime prie gėlynų ir pabaigsime juos gražinti, – planus vardijo seniūnas.

Taip pat Ž. Majus teigė, kad pagal naująją viziją planuojama padaryti kompoziciją – bus keli akmenys, kalnelis. 

Keisti gėlynus, pasak seniūno, buvo bendra seniūnijos ir savivaldybės idėja.  

– Apie visų miesto gėlynų atnaujinimą galvojame. Kiekvienais metais vis svarstėme, bet nesiryždavome ir atidėdavome pokyčius. Stengsimės įveisti daugiau daugiamečių augalų, kaip ir visoje Lietuvoje, dabar paplitusi tokia tendencija, – teigė seniūnijos vadovas. – Sakykime, užuominos jau ir šiemet buvo Pilies ir Atgimimo aikštėse. Dabar startavome nuo gėlyno prie savivaldybės ir eisim toliau. 

Kaip informavo Ž. Majus, gėlynų tvarkymui lėšų skyrė savivaldybė. Preliminariai prireiks poros tūkstančių eurų, tačiau galutinė suma dar bus tikslinama.

– Kol kas tik preliminariai sudėliotos kainos. Žiūrėsime pagal faktą, kiek ir kokių gėlių bei medelių reikės, – tikino seniūnas.

Prie pašto – naujiena

Tvarkoma ir gražinama aplinka ir tarp savivaldybės bei Lietuvos pašto pastatų. Ten ne tik kuriama gėlių kompozicija, bet ant akmenų grindinio bus pastatytas ir naujas objektas.

– Tarp savivaldybės ir Lietuvos pašto pastatų planuojama pastatyti karietą. Nuspręsta, kad ta teritorija pakankamai ilgai buvo apleista ir būtent dėl jos vyko susirinkimas su Lietuvos pašto atstovais, savivaldybė jiems pristatė savo viziją, – pasakojo Ž. Majus.

Pasak jo, seniūnija išsakė savo viziją, kad paruoš visus pagrindus, užsės žolę ir nuo savivaldybės pusės sukurs augalų kompoziciją. Pasodinti medeliai, hortenzijos, pušelės. 

– Kad karieta būtų atsidūrusi pakankamai apleistoje vietoje, tikrai būtų atrodę nekaip. Šios vietos kompozicija kainuos apie 1000 eurų, – preliminarią sumą įvardijo seniūnas.

Atidarymas spalį

Didelė metalinė karieta bus labai reikšminga Tauragei ir jos istorijai.

– Tai bus metalo dirbinys, didžiulis monumentas, joje bus galima pasėdėti, nusifotografuoti. Karieta bus autentiška, senovinė, su pašto ženklais primins 190 metų pašto sukaktį. Ten bus ir QR kodas, kuris nukreips į visą pašto istoriją – kada pastatytas, kas pastatė, kas lankėsi. Visa tokia informacija, kuri galbūt yra užmiršta, bet norime atgaivinti ją, – apie karietą ir skleidžiamą žinią pasakojo savivaldybės administracijos  Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. 

Pasak jos, šis projektas buvo paminėtas dar prieš keletą metų Kultūros sostinės projekto rengimo metu, todėl buvo įsipareigota jį įgyvendinti.

– Dalis finansavimo – 6 tūkst. eurų – skiriama iš Kultūros ministerijos, kita dalis – 9 tūkst. eurų –  iš savivaldybės biudžeto lėšų. Bendra suma – 15 tūkst. eurų, – teigė Š. Stasytienė.

Karieta, kurios autorius tauragiškis kalvis Kęstutis Plyskaitis, pasak Kultūros skyriaus vedėjos, jau pagaminta, o atidarymas planuojamas spalio 10 d.

– Simbolinė data, nes tai yra  Onorė de Balzako lankymosi Tauragėje diena, – teigė savivaldybės atstovė. – Kieno idėja, tiksliai nepasakysiu, bet ji kilo būtent projekto rengimo komisijoje, kurioje dirbo atstovai iš bibliotekos, muziejaus, kultūros centro ir savivaldybės. Buvo surinktos datos ir remiantis tomis datomis buvo nutarta įamžinti pašto istoriją. 

Pasak Kultūros skyriaus vedėjos, pasirinkta karieta, nes tai yra pašto simbolika:

– Jeigu žvelgiame į istoriją, tai būtent pašto karietomis buvo vežamas paštas, todėl ir pasirinkta būtent pašto karieta. Ji yra apipavidalinta pašto simboliu.

Pašto istorija

Kaip rašo Krašto paveldo gidas, Tauragės pašto pastatų kompleksas – vienas seniausių istorinių miesto pastatų. Per didįjį Tauragės gaisrą 1836 m. tuometiniame miesto centre sudegus pašto pastatui, naujas pašto stoties pastatų kompleksas 1840 m. buvo pradėtas statyti naujoje vietoje, prie 1836–1844 m. tiesiamo Šiaulių–Tauragės kelio ruožo (Tilžės–Rygos trakto). Pašto stotis buvo statyta keliais etapais. Iš dalies iki šių dienų (2018 m.) išlikusį pašto stoties kompleksą su užeigos namais (1858–1861 m.) suprojektavo architektas Slupskis.

Pasak šaltinio, stotyje buvo pašto tarnyba, arklių keitimo punktas su vežimine, viešbutis, užkandinė, „švarioji“ – atvykstančių ponų, ir „purvinoji“ – tarnų, važnyčiotojų bei paštininkų poilsio salės. Dalis pašto komplekso pastatų buvo sugriauti Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metais, dalis perstatyta. 1963 m. pašto pastatas buvo padidintas, tapo dviaukščiu. Vis dėlto fasaduose tebėra ryškūs XIX a. architektūros bruožai.

„Iš buvusių pašto stoties komplekso pastatų originaliausią išvaizdą išlaikė apie 1860 m. greta pašto stoties užvažiuojamojo kiemo pastatytas pašto užeigos namas. Tai nedidelis, vieno aukšto, paprasto stačiakampio plano namas, atspindintis tipinę carinės Rusijos pakelės pastatų architektūrą: supaprastinto klasikinio stiliaus, simetriškos kompozicijos, kukliai dekoruotais langų apvadais ir kampiniais rustais, – rašo Krašto paveldo gidas. Šiuo metu jame įsikūrusi privati veterinarijos klinika. 

2013 m. spalio 10 d. ant Tauragės pašto pastato sienos atidengta žymaus prancūzų rašytojo Onorė de Balzako (1799–1850) apsilankymą įamžinanti lenta. 1843-iųjų spalio 10 dieną O. Balzakas, karieta grįždamas iš Peterburgo į Paryžių, pusdieniui pasistiprinti ir pailsėti sustojo Tauragės pašto stotyje. Užeigos namuose jis parašė laišką savo mylimajai lenkų grafienei našlei Evelinai Hanskai (1801–1882).

Kaip teigia šaltinis, Tauragės paštas įėjo ir į Europos filatelijos istoriją. 2008 m. birželio 1 dieną Šveicarijoje, Lugano mieste, vykusiame aukcione buvo išparduodama filatelistui Paolo Bianci priklausiusi labai turtinga Rusijos imperijos pašto ženklų ir vokų kolekcija. Brangiausias aukcione buvo pirmuoju Rusijos pašto ženklu apmokėtas laiškas, iš Tauragės pašto išsiųstas 1857 m. gruodžio 31 dieną.

Nuotrauka
kraujo donoryste
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
4 minutes po
Gruodžio 11 dieną Tauragės kultūros rūmuose vyks neatlygintina kraujo donorystės akcija. Nacionalinis kraujo centras (NKC) labai laukia ir esamų, ir būsimų kraujo donorų. NKC atstovė Rūta Ramanauskienė džiaugiasi, kad Tauragėje gyvena labai daug gerų žmonių, kurie, dovanodami dalelę savęs – savo kraujo – prisideda prie gyvybių gelbėjimo.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus. Todėl šiuo metu ypač svarbu suprasti, kaip veikia nusikaltėliai ir kokiomis istorijomis jie gali bandyti įtikinti savo aukas.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 18 valandų
Kalbėti su Irina Sadauskiene nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas? Apie tai skaitykite šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
pastas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Neseniai paskelbta, kad laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus. Įdomu, ar šie pertvarkymai palies ir Tauragės paštą. Į šį klausimą atsakė Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas.
Nuotrauka
apylanka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Gruodžio 12–13 d. UAB „Tauragės agrotechnika“ planuoja vykdyti remonto darbus J. Tumo-Vaižganto gatvėje, kurių metu bus keičiamas šulinys.
Nuotrauka
Ziema
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Sudėtingesnės eismo sąlygos Kaišiadorių rajone, kur eismo sąlygas sunkina šarma ir rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs iki 50 m.
Nuotrauka
zygaiciu gimnazija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-05
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) antradienį atnaujina mokytojų streiką. Streikuojantys mokytojai planuoja stebėti Seimo posėdį, kurio metu ketinama tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą. Prie šalyje streikuojančių mokytojų jungiasi ir Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos mokytojai.
Nuotrauka
med punktai
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-04
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas.   
Nuotrauka
stovykla
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.
Nuotrauka
maisto atliekos
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-01
Nuo 2024-ųjų Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos daugeliu atvejų yra renkamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis. Seimo tyrimų skyriaus atlikta apklausa rodo, kad dauguma Lietuvos savivaldybių atskirą maisto ir virtuvės atliekų surinkimą didesniu ar mažesniu mastu ir planuoja pradėti 2024 m., vis dėlto ne visos savivaldybės pokyčiams yra tinkamai pasiruošusios. Kaip pasiruošusi Tauragė? Apie tai papasakojo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRAC) direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė.   
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-30
Sekmadienį prasidės bene prasmingiausias ir jaukiausias gražiausių metų švenčių laukimas – adventas. Daugelio žmonių namai puošis advento vainikais, bus degamos advento žvakelės. Neretai, susėdę prie žvakių šviesos, žmonės tampa atviresni, nuoširdžiai bendrauja su draugais, artimaisiais. Bendrystei kviečia ir Tauragės „Carito“ komanda – ketvirtadieniais pietums kviečia užsukti ne į kavinę, o į Gintaro gatvėje įsikūrusius parapijos namus, kuriuose nuo pat ryto pluša savanoriai ir „Carito“ bičiuliai. Išsamiau apie tai – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
pinig
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Savo vaikų neišlaikantys tėvai vidutiniškai skolingi „Sodrai“ iki 5 tūkstančių eurų, o didžiausia vieno žmogaus skola siekia 60 tūkstančių eurų. Yra žinomas atvejis, kai vaiko išlaikymo išmokų skolininkas nemoka alimentų 8 savo vaikams.
Nuotrauka
raktai, seima
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui pritarė Vyriausybė. Jam dar turės pritarti Seimas.
Nuotrauka
foto
„Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Antrą kartą organizuoto Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai rodo, kad visuomenės aplinkosaugos žinių lygis vis dar nėra pakankamas. Kaip ir pernai, šiemet dalyvių gautų pažymių vidurkis siekia 5 balus iš 10. Organizatorių duomenimis, egzaminą laikė 232 Tauragės rajono savivaldybės gyventojai. Pažymių, kuriuos gavo tauragiškiai, vidurkis yra mažesnis nei Lietuvos ir siekia 4 balus iš 10.
Nuotrauka
VVTAT nuotrauka
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė Gleivių žaislų (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.
Nuotrauka
rentgenas
Tauragės ligoninės iliustracija
Įkelta:
2023-11-29
Įgyvendinant Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo programos III etapą, iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti, Tauragės ligoninės operacinėje sumontuota nauja skaitmeninė rentgeno sistema su C lanku „Vision, RFD“. 
Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
2023-11-27
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  
Nuotrauka
referendumas
James Leask Frazer nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Kitąmet gegužės 12 d. kartu su prezidento rinkimais vyksiantis referendumas dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo kelia nemažai diskusijų. Jei dauguma balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių pritartų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybes įgyjantys lietuviai galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę. Tačiau dažnam kyla klausimas – kokias pilietines teises ir pareigas turėtų Lietuvos pilietybę išsaugantys asmenys? Dvejojama ir dėl to, kokį ryšį su gimtine išlaiko užsienyje gyvenantys lietuviai ir kaip jie gali būti naudingi Lietuvos vystymuisi. 
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga Tauragėje šiandien prasidėjo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtas renginys.