Miesto centrą papuoš naujas objektas – pašto karieta
Įkelta:
2023-09-28
Nuotrauka
gelynai
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Šioje vietoje tarp savivaldybės ir pašto atsiras karieta

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsias erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė.

Keičia į daugiamečius augalus

Trečiadienį greta savivaldybės plušėjo seniūnijos darbuotojai, kurie visiškai pakeitė gėlyno vaizdą. Pasak seniūno Ž. Majaus, pasodinti medeliai, hortenzijos, smilgos.

– Kaip ir kiekvienais metais, mes pradedame viską planuoti dar rudenį, užsakinėjame gėlių ir nelaukiame pavasario, – kalbėjo seniūnas. – Šiemet diskutavome per vasarą  gėlyno idėją prie savivaldybės truputį pakeisti. Pradėjome sodinti daugiamečius augalus, pakeisime visą dizainą. Nebebus, kaip buvo iki šiol.

Seniau gėlės buvo keičiamos sezoniškai – pavasarį – pavasarinės gėlės, prieš miesto šventę jas keisdavo į vasarines žydinčias gėles. Pasak seniūno, keisis visa gėlyno koncepcija. 

– Pasitelkėme vietinius gėlių augintojus, surengėme keletą susirinkimų, padiskutavome ir jau sodiname augalus, kuriuos tinkama sodinti rudenį, o pavasarį vėl sugrįšime prie gėlynų ir pabaigsime juos gražinti, – planus vardijo seniūnas.

Taip pat Ž. Majus teigė, kad pagal naująją viziją planuojama padaryti kompoziciją – bus keli akmenys, kalnelis. 

Keisti gėlynus, pasak seniūno, buvo bendra seniūnijos ir savivaldybės idėja.  

– Apie visų miesto gėlynų atnaujinimą galvojame. Kiekvienais metais vis svarstėme, bet nesiryždavome ir atidėdavome pokyčius. Stengsimės įveisti daugiau daugiamečių augalų, kaip ir visoje Lietuvoje, dabar paplitusi tokia tendencija, – teigė seniūnijos vadovas. – Sakykime, užuominos jau ir šiemet buvo Pilies ir Atgimimo aikštėse. Dabar startavome nuo gėlyno prie savivaldybės ir eisim toliau. 

Kaip informavo Ž. Majus, gėlynų tvarkymui lėšų skyrė savivaldybė. Preliminariai prireiks poros tūkstančių eurų, tačiau galutinė suma dar bus tikslinama.

– Kol kas tik preliminariai sudėliotos kainos. Žiūrėsime pagal faktą, kiek ir kokių gėlių bei medelių reikės, – tikino seniūnas.

Prie pašto – naujiena

Tvarkoma ir gražinama aplinka ir tarp savivaldybės bei Lietuvos pašto pastatų. Ten ne tik kuriama gėlių kompozicija, bet ant akmenų grindinio bus pastatytas ir naujas objektas.

– Tarp savivaldybės ir Lietuvos pašto pastatų planuojama pastatyti karietą. Nuspręsta, kad ta teritorija pakankamai ilgai buvo apleista ir būtent dėl jos vyko susirinkimas su Lietuvos pašto atstovais, savivaldybė jiems pristatė savo viziją, – pasakojo Ž. Majus.

Pasak jo, seniūnija išsakė savo viziją, kad paruoš visus pagrindus, užsės žolę ir nuo savivaldybės pusės sukurs augalų kompoziciją. Pasodinti medeliai, hortenzijos, pušelės. 

– Kad karieta būtų atsidūrusi pakankamai apleistoje vietoje, tikrai būtų atrodę nekaip. Šios vietos kompozicija kainuos apie 1000 eurų, – preliminarią sumą įvardijo seniūnas.

Atidarymas spalį

Didelė metalinė karieta bus labai reikšminga Tauragei ir jos istorijai.

– Tai bus metalo dirbinys, didžiulis monumentas, joje bus galima pasėdėti, nusifotografuoti. Karieta bus autentiška, senovinė, su pašto ženklais primins 190 metų pašto sukaktį. Ten bus ir QR kodas, kuris nukreips į visą pašto istoriją – kada pastatytas, kas pastatė, kas lankėsi. Visa tokia informacija, kuri galbūt yra užmiršta, bet norime atgaivinti ją, – apie karietą ir skleidžiamą žinią pasakojo savivaldybės administracijos  Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. 

Pasak jos, šis projektas buvo paminėtas dar prieš keletą metų Kultūros sostinės projekto rengimo metu, todėl buvo įsipareigota jį įgyvendinti.

– Dalis finansavimo – 6 tūkst. eurų – skiriama iš Kultūros ministerijos, kita dalis – 9 tūkst. eurų –  iš savivaldybės biudžeto lėšų. Bendra suma – 15 tūkst. eurų, – teigė Š. Stasytienė.

Karieta, kurios autorius tauragiškis kalvis Kęstutis Plyskaitis, pasak Kultūros skyriaus vedėjos, jau pagaminta, o atidarymas planuojamas spalio 10 d.

– Simbolinė data, nes tai yra  Onorė de Balzako lankymosi Tauragėje diena, – teigė savivaldybės atstovė. – Kieno idėja, tiksliai nepasakysiu, bet ji kilo būtent projekto rengimo komisijoje, kurioje dirbo atstovai iš bibliotekos, muziejaus, kultūros centro ir savivaldybės. Buvo surinktos datos ir remiantis tomis datomis buvo nutarta įamžinti pašto istoriją. 

Pasak Kultūros skyriaus vedėjos, pasirinkta karieta, nes tai yra pašto simbolika:

– Jeigu žvelgiame į istoriją, tai būtent pašto karietomis buvo vežamas paštas, todėl ir pasirinkta būtent pašto karieta. Ji yra apipavidalinta pašto simboliu.

Pašto istorija

Kaip rašo Krašto paveldo gidas, Tauragės pašto pastatų kompleksas – vienas seniausių istorinių miesto pastatų. Per didįjį Tauragės gaisrą 1836 m. tuometiniame miesto centre sudegus pašto pastatui, naujas pašto stoties pastatų kompleksas 1840 m. buvo pradėtas statyti naujoje vietoje, prie 1836–1844 m. tiesiamo Šiaulių–Tauragės kelio ruožo (Tilžės–Rygos trakto). Pašto stotis buvo statyta keliais etapais. Iš dalies iki šių dienų (2018 m.) išlikusį pašto stoties kompleksą su užeigos namais (1858–1861 m.) suprojektavo architektas Slupskis.

Pasak šaltinio, stotyje buvo pašto tarnyba, arklių keitimo punktas su vežimine, viešbutis, užkandinė, „švarioji“ – atvykstančių ponų, ir „purvinoji“ – tarnų, važnyčiotojų bei paštininkų poilsio salės. Dalis pašto komplekso pastatų buvo sugriauti Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metais, dalis perstatyta. 1963 m. pašto pastatas buvo padidintas, tapo dviaukščiu. Vis dėlto fasaduose tebėra ryškūs XIX a. architektūros bruožai.

„Iš buvusių pašto stoties komplekso pastatų originaliausią išvaizdą išlaikė apie 1860 m. greta pašto stoties užvažiuojamojo kiemo pastatytas pašto užeigos namas. Tai nedidelis, vieno aukšto, paprasto stačiakampio plano namas, atspindintis tipinę carinės Rusijos pakelės pastatų architektūrą: supaprastinto klasikinio stiliaus, simetriškos kompozicijos, kukliai dekoruotais langų apvadais ir kampiniais rustais, – rašo Krašto paveldo gidas. Šiuo metu jame įsikūrusi privati veterinarijos klinika. 

2013 m. spalio 10 d. ant Tauragės pašto pastato sienos atidengta žymaus prancūzų rašytojo Onorė de Balzako (1799–1850) apsilankymą įamžinanti lenta. 1843-iųjų spalio 10 dieną O. Balzakas, karieta grįždamas iš Peterburgo į Paryžių, pusdieniui pasistiprinti ir pailsėti sustojo Tauragės pašto stotyje. Užeigos namuose jis parašė laišką savo mylimajai lenkų grafienei našlei Evelinai Hanskai (1801–1882).

Kaip teigia šaltinis, Tauragės paštas įėjo ir į Europos filatelijos istoriją. 2008 m. birželio 1 dieną Šveicarijoje, Lugano mieste, vykusiame aukcione buvo išparduodama filatelistui Paolo Bianci priklausiusi labai turtinga Rusijos imperijos pašto ženklų ir vokų kolekcija. Brangiausias aukcione buvo pirmuoju Rusijos pašto ženklu apmokėtas laiškas, iš Tauragės pašto išsiųstas 1857 m. gruodžio 31 dieną.

Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
prieš 18 valandų
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
2024-04-15
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.