Tauragės LIONS klubo iniciatyva įrengtas multisensorinis kambarys
Įkelta:
2023-09-29
Nuotrauka
lions
Nuotraukos autorius:
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Aprašymas

Antradienį Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio gatvėje, atidarytas multisensorinis kambarys

,
Nuotrauka
lions
Nuotraukos autorius:
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Aprašymas

Apie multisensorinio kambario darbo laiką bus pranešta vėliau

 

Antradienį Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio gatvėje, atidarytas Tauragės LIONS klubo iniciatyva įrengtas multisensorinis kambarys, skirtas visai krašto bendruomenei. Tokie kambariai labai naudingi psichologinių, mišrių raidos bei koncentracijos ir panašių sutrikimų turintiems asmenims. 

Multisensoriniai kambariai nėra naujiena Tauragėje, keletas tokių kambarių jau yra įrengti rajono mokyklose, tačiau jie labiau skirti įstaigų bendruomenių nariams. Tauragės šeimos gerovės centre įkurtas multisensorinis kambarys bus kitoks – jis duris atvers kiekvienam tauragiškiui, kuriam reikės pagalbos.

Tauragės LIONS klubas oficialiai inauguruotas 2019 m. birželio 1-ąją ir yra inicijavęs arba prisidėjęs prie įvairių geros valios iniciatyvų, suorganizavęs ne vieną paramos akciją. Šiais metais klubas  tarptautiniam fondui LCIF (viso pasaulio LIONS klubų suaukotų lėšų fondas) parengė projektą dėl daugiafunkcinio multisensorinio kambario įrengimo. 

Pagrindinis projekto tikslas – padėti Tauragės rajono šeimoms, auginančioms vaikus ir turinčioms suaugusius artimuosius, kuriems yra diagnozuoti psichologiniai-psichikos, mišrūs raidos, nuotaikos, neurotiniai, somatoforminiai, valgymo, miego, elgesio ir emociniai, koncentracijos ir aktyvumo sutrikimai, spręsti iškylančias problemas, prisidėti prie jų gydymo bei laisvalaikio praleidimo.

Pasak Tauragės LIONS klubo prezidento Valdo Gečo, idėja įrengti tokį kambarį gimė dar prieš keletą metų.

– Svarstant Tauragės bendruomenei naudingas idėjas tarp jų buvo ir multisensorinio kambario įrengimas. Tuo metu mums atrodė, kad toks kambarys yra sunkiai pasiekiamas, utopinis dalykas. Laikui bėgant Lietuvos LIONS klubų bendrystės pagalba, gerų ir iniciatyvių žmonių bendruomenės dėka ši idėja virto „kūnu“ ir šiandien  džiaugiamės jį atidarydami, – idėjos pradžią prisiminė Tauragės klubo prezidentas.

Nuotrauka
lions
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka

O prisiminęs šių metų tarptautinio LIONS klubo prezidentės, daktarės Pati Hill devizą „Keičiame pasaulį“, V. Gečas pridūrė:

– Mes galvojame, kad galime prisidėti prie pasaulio pakeitimo su šiuo sensoriniu kambariu, nes jo lankytojai patirs naujų pojūčių, teigiamų emocijų, pažins naujų vaizdų. 

Renginį klubo šūkiu „Gera diena – geriems darbams“ pradėjusi Tauragės LIONS klubo viceprezidentė Diana Vaitiekienė perdavė klubiečių mintis:

– Esame įsitikinę, kad šio kambario vieta parinkta tikrai labai tinkamai – Tauragės šeimos gerovės centras yra visiškai atvira erdvė vaikams, paaugliams, suaugusiesiems – visiems, patiriantiems įvairių sunkumų. 

Šventėje dalyvavęs rajono meras Dovydas Kaminskas džiaugėsi, kad Tauragės klubas parodo jautrumą tai visuomenės daliai, kuriai labiausiai jo reikia.

Padėkos skriejo ir iš Savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės.

– Svarbu, kad nevyriausybinės organizacijos iš tikro atliepia ir savivaldybės lūkesčius. Kaip žinote, sensoriniai kambariai yra įrenginėjami ir mokyklose. Mes labai džiaugiamės, kad jūs atėjote būtent su tokiu projektu, kuris atliepia ir Tauragės rajono savivaldybės tikslus, – kalbėjo ji.

Šventės atidaryme apsilankė ir LIONS apygardos I vicegubernatorė Imantė Dirgėlienė ir 2022–2023 metų kadencijos Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatoriaus pareigas ėjusi Jolanta Gulbinienė. Būtent vadovaujant Jolantai ir prasidėjo Tauragės LIONS klubo projekto teikimas ir konsultacijos. Projekto partnerių vardu sveikino Telšių moterų LIONS klubo buvusi prezidentė Jolita Norkienė. Kambarį palaimino ir įkvepiančiomis mintimis pasidalijo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Dikšaitis ir Tauragės Švč. Trejybės parapijos vikaras Rokas Maziliauskis.

2022–2023 metų kadencijos Lietuvos LIONS klubų asociacijos gubernatorė Jolanta Gulbinienė už iniciatyvas ir indėlį įgyvendinant multisensorinio kambario projektą padėkos raštus įteikė klubo prezidentui Valdui Gečui, buvusiai prezidentei Lijanai Zinkevičienei, klubo nariams Vidai Petraitytei ir Valdui Latožai.

Multisensorinio kambario valdymas perduotas į Tauragės šeimos gerovės centro rankas. Jo vadovė Danguolė Račkauskienė informavo, kad kambario durys bus atviros visiems, kam tikrai reikalinga pagalba: 

– Multisensoriniame kambaryje galės lankytis  mūsų klientai, gaunantys paslaugas, bet kviesime ir nevyriausybines organizacijas ir vaikų su negalia organizacijas, turinčius autizmo spektrą, pagyvenusius asmenis. 

Norintiems atvykti į kambarį bus reikalinga registracija, telefono numeris bus paskelbtas šiek tiek vėliau.

Kadangi kambaryje bus galima būti maždaug 30–45 minutes ir ne daugiau kaip 5–7 asmenims, bus sudarytas grafikas. Dirbti apmokyti trys darbuotojai – psichologė, slaugytoja ir užimtumo specialistė. 

– Atitinkamai paskirstysime valandas, kuriomis jos dirbs, ir kviesime žmones registruotis. Esu dėkinga savivaldybei ir LIONS klubui, kad buvo pasirinkta būtent mūsų įstaiga. Toks kambarys, padedantis žmogui susibalansuoti ir nusiraminti, yra labai reikalingas, – apibendrino centro vadovė.

Tauragės LIONS klubas ne tik parengė šį projektą, bet ir buvo atsakingas už šio kambario įrengimą, reikalingos įrangos pirkimą. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo Tauragės rajono savivaldybė. Projekto partneriai – Plungės, Marijampolės, Telšių moterų, Palangos moterų ir Mažeikių moterų LIONS klubai. Multisensorinio kambario įrangos vertė – 44 980 eurų.

Užs. Nr. 89

Nuotrauka
taurage logo
Nuotrauka
logo
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.