Nors mokytojui koplytstulpis „kainavo“ sveikatą, bet atnešė ir daug džiaugsmo
Įkelta:
2024-06-20
Nuotrauka
koplyt
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Vidas Galbogis ir koplytstulpį gaminę

,
Nuotrauka
koply
Aprašymas

Iškilmingas koplytstulpio atidengimas

,
Nuotrauka
koply
Aprašymas

Renginį stebėjo mokinių tėvai ir mokytojai

,
Nuotrauka
koply
Aprašymas

Sveikinimo žodį taria Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus

,
Nuotrauka
koply
Aprašymas

Koplytstulpis pašventintas

Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.

Padėjo vienas tėvų

Nekas neatsiranda iš nieko: grožį sukuria žmonės, o tam, kad tai įvyktų juos dar reikia suburti, išaiškinti įdėjos prasmingumą ir numatyti veiksmų eigą. Koplytstulpio iškilmingo atidengimo metu sakė V. Galbogis: „vienas – lauke ne karys“ ir prieš renginio dalyvius padėkojo savo mokiniams Arnui Budginui, Tomui Lingaičiui ir Lukui Valskiui. Taip pat ir vieno mokinių tėvui Nedui Budginui bei ūkinės dalies meistrui Linui.

– N.Budginas yra mano buvęs mokinys, taip pat ir jo žmona. Nedas yra baldininkas, namuose turi įrangą. Kadangi norėjome labai įmantriai išraižyti fasadinę koplytstulpio dalį, jis mums padėjo. Moderniomis kompiuterinėmis frezavimo staklėmis išraižė tai, ką numatėme specialiame brėžinyje. Ten tokios smulkios detalės: gėlytės, lapeliai, stiebai, – pasakojo mokytojas.

Nuotrauka
koply

Siūlė pašalinti sparnus

Koplytstulpio gamyba truko apie dvejus metus, kuriam laikui darbai buvo sustoję, keitėsi įstaigos vadovai. Ir, kaip sakė V. Galbogis, dabartinio mokyklos direktoriaus Arūno Betingio paskatinti, vaikinai šiemet užsibrėžė baigti projektą. Ir ne tik baigė, bet ir dalyvavo Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“.

– Ieškojome internete projekto, svarstėme, ką galėtume dirbiniui pridėti nuo savęs, kad jis būtų kuo labiau autentiškas, išskirtinis. Norėjome jame atvaizduoti ką nors tokio, ko tradiciniame koplytstulpyje nėra. Išraižėme tulpes, kurios tuo pačiu atrodė, kaip sparnai. Ir Tauragėje įveikus konkursinės parodos pirmąjį etapą, komisija patarė, kad „jei norite įveikti ir antrąjį etapą, turite nupjauti sparnus". Bet mes nutarėme to nedaryti. Antrojo, regioninio, etapo metu, darbus vertino komisija iš Vilniaus. Jie buvo sužavėti mūsų darbu ir gavę aukščiausiąjį įvertinimą gavome leidimą dalyvauti respublikiniame etape. Pamenu, tada prie mūsų priėjo komisija iš pirmo turo ir atsiprašė, sakė „gerai, kad nenupjovėte tų sparnų“, – mena mokytojas.

 

Nuotrauka
koply

„Susuko“ radikulitas

Respublikinis turas vyko Panevėžio rajone, Upytės kaime. Mokytojas mena labai tingėjęs taip toli važiuoti, tačiau jam talkino Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vadovė Jurgita Brazauskienė. Kuri išnuomavo transportą, pati jį vairavo ir padėjo mokytojui nešti koplytstulpį. Abiejų tautodailės mylėtojų misija baigėsi tuo, kad V. Galbogis susirgo radikulitu, o iš konkursinės parodos jiems teko grįžti jau ne tik su ir taip itin sunkiu ąžuoliniu koplytstulpiu, bet ir partempti juos konkurse nurungusią kitų dalyvių skrynią. Nes jos autoriai, jurbarkiškiai, patys parodoje nepasirodė.

– Parodoje buvome itin gerai įvertinti, tačiau pritrūko keleto balų. Mus įveikė jurbarkiškiai ir jų gaminta skrynia. Tačiau iš jų atstovų atvyko tik mokinys. Komisija mūsų paprašė tą skrynią parsigabenti į Tauragę, nes esą „jūs iš to pačio krašto“. Tai tempėme ne tik savo koplytstulpį, bet ir skrynią. Mes sakėme, kad galime parvežti, bet tik ne nešti: man rakino nugarą, Jurgita taip pat skundėsi skausmais, be to neturime, kur ją sandėliuoti. Na, bet taip nutiko, kad visi išsilakstė, kaip tos  bitės ir vis tiek ją tempėm, tiksliau Jurgita ją nešė. Laimei, tai nepaveikė jos sveikatos, o man teko atsigulti savaitei į patalą, – prisiminimais dalijosi technologijų mokytojas.

 

Nuotrauka
koply

Nostalgija Tarailiams

Skrynia dar kurį laiką gulėjo Tarailių progimnazijos patalpose tarsi priekaištas dėl neišplėštos pergalės. V. Galbogis juokiasi prisiminęs tokią absurdišką situaciją, tačiau dabar, žvelgiant į praeitį, jam smagu, kad va, progimnazijos kieme stovės jo ir jo mokinių gamintas ąžuolinis koplytstulpis. Mokytojo skaičiavimu, jei jis bus gerai prižiūrimas ir tepamas specialius tepalu, gal gyvuos ir kelis dešimtmečius.

– MSV (Tarailiams, – aut. past.) jaučiu nostalgiją. Čia prabėgo dalis mano vaikystės. Tėtis čia, MTS (Mašinų ir traktorių stotyje), pradėjo savo karjerą, jis buvo plačios kvalifikacijos staklininkas, tekintojas, frezuotojas, šlifuotojas. Gimiau aš. Tada čia buvo Tarailių kaimas. Vėliau persikraustėme kitur. Tėvas (Juozas Galbogis) yra vienas  Jūros krantinėje kadaise stovėjusių tautodailės skulptūrų autorių. Jis taip įprasmino savo veiklą. Va man kitą met sukaks 65-eri, pensijinis amžius, tad progimnazijos kieme įkurdintas koplytstulpis man neša didelį moralinį pasitenkinimą, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Tarailių progimnazijos technologijų mokytojas V. Galbogis.

Koplytstulpį renginio metu pašventino Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus. Tautodailės dirbinys kiekvieną rytą pasitiks į mokyklą skubančius mokinius ir primins jiems apie tai, ko galima pasiekti atkakliu darbu ir gerais santykiais bendruomenėje.

Nuotrauka
centro
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-16
Tauragės rajono savivaldybės administracija (kodas 188737457), kurios buveinė Tauragėje, Respublikos g. 2,  skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas statinys (kioskas) išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename statinyje (kioske) – prekyba (maisto produktais).  Aukcionuose išnuomojama:
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Skatindama ekologinių ūkių plėtrą ir siekdama, kad vaikai gautų daugiau kokybiško maisto, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) jau šiemet į remiamų produktų sąrašą įtrauks ir perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio produktus. Iki šiol vaikai ugdymo įstaigose galėjo skanauti tik ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų, kurių įsigijimą rėmė ŽŪM.
Nuotrauka
senjorai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Lietuvoje dirbančių vyresnio amžiaus žmonių daugiau nei kitose Europos šalyse. Eurostato duomenimis, 55-64 metų gyventojų užimtumas mūsų šalyje viršija Europos Sąjungos ir Euro zonos šalių vidurkį. Pagrindinis skirtumas – Lietuvoje daugiau dirba tokio amžiaus moterys, o ES – vyrai.
Nuotrauka
Mergaitė
Įkelta:
2024-07-12
Siekiant maksimaliai apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto, asmenys dirbantys ar planuojantys dirbti su vaikais, privalės turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti ar darbuotojas turi QR kodą, o institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus priėmė Seimas. Jie įsigalios nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Nuotrauka
erelis
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-12
Tauragiškis Antanas sulaukęs palikimo, žemės, Deferencijos kaime ėmė kurti planus apie ten esančios sodybos puoselėjimą ir galimybę ūkininkauti. Tačiau apsilankius Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dėl pievų deklaravimo laukė netikėta naujiena: jam priklausančiuose plotuose apsigyveno Lietuvoje retas paukštis, mažasis erelis rėksnys. Dėl saugomo gyvūno vyrui teko atsisakyti visų planų. Tas dar nebūtų taip apmaudu, tačiau jo žemėje ES lėšomis pradėti tvarkyti melioracijos grioviai. Erelio peryklomis pripažintose pievose važinėjasi technika, perkastuose grioviuose išnyko vandens telkinių gyvūnija. „Kas dabar tą erelį maitins?“ – susirūpino erelio namų savininkas.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-07-11
Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai. 
Nuotrauka
Aplinkelis
Įkelta:
2024-07-09
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-08
Liepos 1 d. įsigalios Užimtumo įstatymo pakeitimai, kurie palies bene visas klientų grupes. Supažindiname su svarbiausiais iš jų.
Nuotrauka
kredito unija
Įkelta:
2024-07-04
LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“ (INVEGA), pagal kurią priemonėje dalyvaujančios kredito unijos pradeda teikti lengvatines paskolas ūkininkams. Lengvatinės paskolos gali būti skirtos ūkio plėtrai ir modernizavimui, taip pat investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Nuotrauka
energija
Įkelta:
2024-07-03
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, kuri, palyginti su tradiciniais energijos gamybos būdais, suteikia daug naudos aplinkai, turi socialinę ir ekonominę reikšmę. Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią viešųjų paslaugų infrastruktūrą bei numato dideles apimtis, modernizuojant senus daugiabučius.
Nuotrauka
žal
Žalgirių gimnazijos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-03
DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikant šią programą,  skatinama ugdyti drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.
Nuotrauka
patriot
Įkelta:
2024-07-02
Liepos 7-19 dienomis Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos pratybos „Baltic Connection 24" („BALTCON24"), kurioms į Lietuvą dislokuojama Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot". Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalionas su vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis „NASAMS", Nyderlandų karališkųjų karinių oro pajėgų oro gynybos sistema „Patriot", NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Ispanijos ir Portugalijos naikintuvai, Lietuvos kariuomenės Oro operacijų centras ir KOP orlaiviai.
Nuotrauka
pinigai
asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai išskaičiuos mažesnę dalį – tai reiškia, kad daugiau pajamų liks pragyvenimui, o kartu žmonės bus skatinami dirbti legaliai ir palaipsniui išvis atsikratyti skolų naštos. Skolų turinčiam žmogui papildomai kreiptis į antstolius nereikės, sumažintos privalomos išskaitos bus taikomos automatiškai.
Nuotrauka
gais
Įkelta:
2024-07-01
Trečiadienį Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) visuomenei pristatė naują autocisterną, kurią naudos Kęsčių ugniagesių komanda. Automobilis pirktas dėvėtas, tiesa, tokį rasti nėra lengva. Ugniagesių viršininkas Aretas Ežerskis praleido ne vieną mėnesį vartydamas internetinius puslapius ir ieškodamas tinkamo automobilio.
Nuotrauka
socialinis
Įkelta:
2024-06-28
Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų.
Nuotrauka
Baciuška
Įkelta:
2024-06-27
Vakar medijose pasirodžiusi žinia, kad Šilalės ir Tauragės rajonuose bus kuriami du nauji kariuomenės poligonai, nustebino ne vieną. Naujiena, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, iš pradžių šokiravo, o paskui iššaukė komentarų krušą ir liūtį.
Nuotrauka
gaistrinė
Įkelta:
2024-06-27
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba šiandien pristatė naują vidutinės klasės autocisterną „MAN“, kuri pagerins mūsų ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas bei leis greičiau ir efektyviau reaguoti į nelaimes. Ši moderni technika yra itin svarbi tiek savivaldybei, tiek jos gyventojų saugumui.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-27
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektą.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė, birželio 20 d. buvo atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Zumpės tvenkinyje bei vBaltrušaičių tvenkinyje.
Nuotrauka
poliginai
Įkelta:
2024-06-26
Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose​​​​​​​Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.
Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-06-19
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.