Muzikantė Anelė planuoja tapti psichologe – nori padėti kitiems
Įkelta:
2021-04-11
Nuotrauka
anele
Aprašymas

Anelė Matrosovaitė kuria apie žmones ir įvykius, kurie ją paveikia. Juozo Petkevičiaus nuotrauka

 

,
Nuotrauka
anele
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
anele
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka 

 

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 

– Devynerių įstojote į Tauragės muzikos mokyklą (šiuo metu Tauragės meno mokykla, - aut. past.). Kas paskatino tai padaryti? Jau tuo metu jautėte smarkią trauką muzikai? 

 – Labai daug mano šeimos narių yra muzikalūs. Močiutė, proseneliai, mama baigė muzikos mokyklą, tėtis groja gitara. Pamenu, kartą vyko vakarėlis, į kurį susirinko mano tėvai ir jų draugai. Jame dalyvavo ir muzikos mokytoja, kuri pagrojo tėčio gitara. Tai man padarė įspūdį. Po to ėmiau mėginti pati groti. 

Vyko priėmimas į muzikos mokyklą, iš vieno muzikos mokytojo sulaukiau pasiūlymo, kad turėčiau pamėginti įstoti. Pavyko. Taip muzika tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi.

– Tačiau kartą esate užsiminusi, kad įstojusi į muzikos mokyklą pajutote, jog muzika atstumia, prislėgė mokymosi sunkumai.

– Tikriausiai nesitikėjau, kad besimokydami grosime vien kūrinius klasikine gitara, galvojau, kad bus ir kitų dalykų – tikėjausi groti akustine, elektrine gitara. 

Nuotrauka
anele

Tad iš pradžių pamaniau, kad man tai ne itin patinka, gal čia ne mano sritis. Tačiau po kurio laiko, ėmusi  groti vis daugiau, atradau meilę ir klasikinės gitaros kūriniams. Kai pradėjau mokytis muzikos mokykloje, nebuvau pratusi prie tokio nuoseklaus mokymosi, rutinos. Per laiką pripratau. Šiuo metu dažniausiai ir groju klasikine gitara. 

– Taigi, jau 12-os metų suvokėte, kad muzika jus lydės tolimesnį gyvenimą, nes be jos nesijaučiate savimi.

– Jau anksčiau rašydavau dainas, bet jų nepritaikydavau gitarai. Būdama 12-os metų pirmąkart tai padariau – pritaikiau kūrinį gitarai. Man labai patiko tas jausmas. Tuo metu pirmą kartą pagrojau dainą prieš klasę. Jaučiau norą pasidalinti savo kūryba ir emocijomis. Supratau, kad aš negaliu paleisti nei muzikos rašymo, nei jos atlikimo – labai tuos dalykus pamėgau. 

– Kiek esate parašiusi muzikos kūrinių? 

– Esu parašiusi labai daug – per 100. Labai dažnai rašau dainas, tiesa, ne visuomet jas išleidžiu. Dainų, kurias paruošiau klausyti kitiems, galima rasti mano jutubo kanale, pavadinimu „Mhyl“.

– Tai jūsų pseudonimas, tiesa?

– Taip. Aš visą laiką žinojau, kad man reikalingas pseudonimas. Šis pavadinimas man labai patinka, nes jeigu jį tęstume su „iu“, tai išeitų žodis, kuris labai panašus į „myliu“

– Apie ką dažniausiai dainuojate, kokias melodijas grojate?

– Apie žmones ir įvykius, kurie  mane paveikia. Dažniausiai tie įvykiai arba žmonės sukelia stiprias emocijas: liūdina arba džiugina. 

– O kokie tai būna žmonės arba įvykiai?

– Žmonės, kurie yra išskirtiniai, apie juos negaliu nustoti galvoti, nes jie kažkuo pasižymi. Jaučiu norą parašyti jiems dainą, kad visa tai nenugrimztų į užmarštį. Kalbant apie įvykius, tai yra tokios situacijos, apie kurias noriu papasakoti pasauliui. Dainose galiu pasikalbėti su kitais ir savimi. 

– Ar turite autoritetų muzikos pasaulyje? O gal pati sau esate autoritetas?

– Tikrai nesakyčiau, kad pati sau esu autoritetas, bet tuo pat metu neturiu ir kitų autoritetų. Pradėjusi kurti turėjau. Tai buvo atlikėja, kuri kurdavo man labai patinkančias dainas. Supratau, kad jos yra labai paprastos, todėl ir aš galiu pamėginti kurti kažką panašaus. Tai buvo atradimas. Dabar kuriu tai, ką jaučiu, ir nesižvalgau į autoritetus.

– Ar karantinas, mokslai netrukdo kūrybai?

– Esu abiturientė, todėl reikia labai daug mokytis, ruoštis egzaminams, kūryba šiek tiek nukenčia, trūksta laiko kūrinius įrašyti, bet anksčiau to nebuvo. Po mokslų, sunkumų aš grįždavau namo ir atsipalaiduodavau kurdama. Beje, karantinas man labai padėjo – būtent jo metu atsirado daugiau laiko. Jį skiriu grojimui.

– Esate muzikos grupės „Neradau“ narė. 

– Taip, susikūrėme tam, kad galėtume pagroti rugsėjo 1-ąją. Grupė liko. Regis, buvau pakviesta į ją, mes pradėjome kurti muziką, aranžuotes kitais instrumentais. Tiesa, karantino metu negalime susitikti. Bet planuojame pasirodyti menų festivaliuose. 

– Ar esate apsisprendusi, ką studijuosite baigusi mokyklą?

– Taip, manau, kad stosiu į psichologiją, tačiau tikrai nenustosiu kurti muzikos studijuodama. Tiesa, jeigu nepavyks įstoti į psichologiją, toliau dirbsiu muzikos srityje. 

– O kodėl būtent psichologija?

– Manau, kad tai pats įdomiausias dalykas, kurį atradau. Norisi kartu padėti ir kitiems žmonėms, nes ir šiuo metu kurdama muziką noriu, kad jiems kiltų gražių emocijų. Noriu, kad žmonės žinotų, jog jie ne vieni.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Praėjusį savaitgalį, Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, išvakarėse, netekome vieno Sąjūdžio įkūrėjų Tauragėje – Broniaus Martinkaus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Prieš 20 metų iš Tauragės į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) išvykusi Sigita Šimkuvienė kilusi iš Aukštaitijos. Tačiau meilė ją atviliojo į mūsų kraštą. O smalsumas bei geresnio gyvenimo troškimas – už Atlanto vandenyno. Šiuo metu Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovaujanti pašnekovė prieš tai pirmininkavo Amerikos lietuvių bendruomenei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-28
Šiuo metu Švedijos sostinėje Stokholme gyvenanti Monika Lionaitė išmaišė kone pusę pasaulio. Mokydamasi vadybos mergina bendravo ne tik su diplomatais bei savo sričių profesionalais, tačiau ir ištyrinėjo įvairių pasaulio valstybių grožį. Ten ji sutikdavo ir tautiečių. „Teko net mokyti lietuvius Maskvoje, kaip gaminti lietuviškus cepelinus“, – pasakojo M. Lionaitė, „Globalios Tauragės“ ambasadorė. Pašnekovė įsitikinusi, kad kiekvienas per savo gyvenimą turėtų studijuoti bent kelis dalykus. Pasak merginos, tai suteikia kur kas platesnę pasaulėžiūrą. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
„Tauragės žinios“ neseniai rašė apie į Lietuvą iš Irkutsko grįžusią tremtinę, partizanų ryšininkę 94 metų Vandą Valiūtę. Šiuo metu  Pagramančio socialinės globos namuose gyvenančiai tremtinei dar daug ko trūksta, dar nebetvarkomi ir pilietybės atstatymo dokumentai. Vis dėlto vieną labai svarbų ir jai reikalingą daiktą V. Valiūtė jau turi – už neabejingų žmonių suaukotus pinigus jau nupirktas klausos aparatas. Jam įsigyti per mažiau nei mėnesį suaukota 14 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-12-08
Tauragė neteko kultūrininkės, etnografės, aktyvios visuomenės veikėjos Anastazijos Pečkaitienės. Ji mirė vakar, gruodžio 7 dieną, eidama 66-uosius metus. 
Nuotrauka
a
Tremties ir rezistencijos muziejaus archyvo nuotraukos
Įkelta:
2021-11-20
Visai neseniai Pagramančio savarankiško gyvenimo namuose apgyvendinta vos prieš mėnesį iš Irkutsko grįžusi 94-erių metų kraštietė Vanda Valiūtė. Moteris devyniolikos buvo ištremta į lagerį Kazachstane, o vėliau gyveno Centrinio Chazano gyvenvietėje (Irkutskas). Senatvę Rusijos Federacijoje moteris pasitiko medinėje trobelėje be elektros. Iki tol, kol susipažino su kraštotyrininkų pora Arvydu ir Nina, kur, senolės prašym, sutiko ją pargabenti namo.
Nuotrauka
a
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Mokytojas – ypatinga profesija. Jis savo mintimis, darbu, užsidegimu gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Tai – ne tik didelė dovana, bet ir atsakomybė bei nelengva užduotis. Linkėdami visiems mokytojams stiprybės – kad net ir sunkiausioje situacijoje rastumėte raktą į mokinio sąmoningumą, ir neišblėstančios kantrybės, džiaugsmo bei jausmo, jog jūsų mokinys kiekvieną pamoką yra žingsneliu arčiau tikslo, šįkart pakalbinome „Šaltinio“ progimnazijos informacinių technologijų ir matematikos mokytoją Naniją Bekerienę. Beje, netrukus ją pasieks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Padėkos raštas.
Nuotrauka
bronius
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-01
1965-ųjų gimimo Tauragės merginų rankinio komandos narės paskutinį kartą viena kitą matė 1984-aisiais. Po keleto sėkmingų metų ir užimtos antrosios vietos Tarybų Sąjungos rankinio čempionate merginos išsiskirstė, stodamos į aukštąsias mokyklas. Rugpjūtį, po keturiasdešimties metų, jos pasimatė vėl. Slapčia susibūrusi didžioji komandos dalis  savo 78-erių treneriui surengė staigmeną.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-24
Kaip atrodytų žmogaus jaunystė? Mergina – ilgaplaukė, valiūkiška, vaikinas – linksmas, besišypsantis? Praėjusią savaitę, kai dar dienos buvo saulėtos ir sausos, Pilies aikštėje šių eilučių autorei teko sutikti, galima sakyti, jaunystės ikoną. Linksmą, nerūpestingą jaunuolį, nesureikšminantį pandemijos keliamų nepatogumų, nejaučiantį įtampos. Adakaviškis keliauja po pasaulį, pomėgius suderina su darbu ir mėgaujasi gyvenimu. Visai neseniai vaikinas grįžo iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kur dirbo aukštalipiu.
Nuotrauka
margo
Įkelta:
2021-08-21
Šios vasaros Genovaitė Bagdonienė labai laukė –  su žaliuojančia gamta, su gražiausiais darželio ir pievų žolynais senolei ji padovanojo ir šimtmečio jubiliejų. Šiuo metu Batakiuose pas dukrą gyvenanti senolė stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi, o atrodo taip, tarsi gyvenimo laikrodis būtų sustojęs ties aštuoniasdešimtmečiu. Ji iki šiol puikiai prisimena kiekvieną svarbesnį savo gyvenimo ir giminės įvykį, gali įdomiai papasakoti, kaip žmonės gyveno prieškariu, karo metais ar pokariu. Pora valandų besiklausant senolės pasakojimų ir pajuokavimų prabėgo akimirksniu. Sunkumų ir rūpesčių nestokojusios vienos šeimos gyvenimo istorija buvo tarsi Lietuvos istorijos pamoka.
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-08-15
Nuo mažų dienų virtuvėje eksperimentuojantis dvidešimt vienerių tauragiškis Eimantas Venckus savo artimųjų ratą šiandien džiugina burnoje tirpstančiais kepiniais. Dieviško skonio pyragai verčia patikėti dažnai girdimu posakiu, kad vyrai – geriausi virtuvės šefai. Gali būti, kad kada nors įvertinti Eimanto kepamų pyragų skonį galės ir tauragiškiai – vaikinas, šiuo metu atliekantis  praktiką garsaus kulinaro Liutauro Čepracko restorane „Gastronomika“, neslepia, kad norėtų dirbti gimtajame mieste. 
Nuotrauka
Renata Karvelis
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2021-08-11
Poetės, muziejininkės-etnografės Renatos Karvelis komentaras skambėjo LRT RADIJO laidoje „Kultūros savaitė“ ir buvo spausdintas portale LRT.LT
Nuotrauka
abiturientai
Asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-07-30
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje – pakilios nuotaikos. Net 5 šiais metais mokyklą baigę abiturientai iš lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir matematikos valstybinių brandos egzaminų surinko šimtukus. „Tauragės žinioms“ vieni moksleiviai pasakojo jautęsi pasiruošę, todėl ne itin jaudinosi dėl egzaminų, o kiti teigė vos susitvarkę su stresu.
Nuotrauka
Latožienė
Įkelta:
2021-07-06
Į adakaviškės Jūratės Latožienės namus atkeliauja vaikai, kuriems nebėra saugu gyventi tėvų namuose. Budinčios globėjos durys atsiveria paaugliams, mažamečiams, patyrusiems nemenkų likimo išmėginimų. Moteris neslepia, kad būna atvejų, kai prireikia psichologinės konsultacijos ne tik nepilnamečiams, bet ir jai, nes nuolat ieškoma geriausių išeičių, patarimų, kaip elgtis sudėtingose situacijose. „Tapau kantresnė. Aš nuolat su savimi dirbu. Jeigu matau, kad labai stresuoju, jaučiuosi pavargusi, ieškau išeičių. Turiu imtis fizinės veiklos, jeigu galva pavargusi. Ieškau medžiagos, kursų. Aš labai daug sužinojau, išmokau nesmerkti, nekritikuoti, ypač kai kalbame apie dalykus, kurie liečia biologines vaikų šeimas“, – trečiadienį organizuotame Tauragės B. Baltrušaitytės bibliotekos susitikime kalbėjo pašnekovė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-02
Rašytoja ir komunikacijos projektų vadovė Indrė Sekevičienė sako vis dar nedrįstanti savęs vadinti rašytoja. Kita vertus, ne vieną knygą išleidusi moteris – be galo kūrybinga. Ji ne tik rašo, bet ir fotografuoja. Apie kūrybą virtualiai ji pasakojo ir tauragiškiams.
Nuotrauka
virgina
Įkelta:
2021-07-02
21-erius metus Pagramančio miestelio bibliotekoje dirbusios Virginos Bartušienės šiandien ten jau nesutiktumėte – neseniai ji išėjo užtarnauto poilsio. Tačiau mylima ir gerbiama savo skaitytojų, pažinojusi kiekvieną bibliotekos lankytoją, žinojusi jų literatūrinį skonį, buvusi ir knygnešė – knygas nešdavusi skaitytojams į namus, ne kartą už darbą įvertinta įvairiais apdovanojimais, išskirtinius kraštotyros darbus rašiusi moteris ir dabar nesėdi rankų sudėjusi – tai ne jos charakteriui. Juokaudama, kad pensininkai – labiausiai užimti žmonės, ji nenuilsdama darbuojasi savo erdviame ir išpuoselėtame sode ir darže, ruošia dar nebaigtus kraštotyros darbus, dalyvauja šventėse su savo meniškais darbais, o nesibaigiančiu srautu plūstančius svečius stebina savo kulinarine išmone. Paragauti jos pagamintų gardumynų teko ir šių eilučių autorei.  
Nuotrauka
Laura
Įkelta:
2021-05-28
Šiemet vykusiame kasmetiniame Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos (KIGSA) fotokonkurse „Metų kirpėjas 2021“ pasižymėjo kraštietė Laura Zaleckienė. Vyriško įvaizdžio kategorijoje maksimalų balų skaičių pelniusi tauragiškė buvo tituluota Metų kirpėja.
Nuotrauka
Biblioteka
Įkelta:
2021-05-18
Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje dirbančią Martyną Pikoraitienę (30 m.) dažnai galima išvysti bibliotekos feisbuko paskyroje virtualiai transliuojamuose susitikimuose su rašytojais ir kitais meno pasaulio atstovais. Bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja teigia, kad virtualūs pokalbiai pradėti rodyti dar praėjusiais metais prasidėjus karantinui. Iniciatyva sulaukė nemenko populiarumo. M. Pikoraitienė džiaugėsi, kad į bibliotekos organizuojamus renginius socialiniuose tinkluose įsitraukė ir jaunesni žmonės.