vaikai
2024-03-18
Vaiko teisių gynėjai pastebi, kad šiandien jaunimas vis atidesnis savo emocinei būsenai ir linkęs priimti  pagalbą, kai to prireikia. Visgi dažnu atveju jų apsisprendimui įtakos turi galimos paslaugos patrauklumas: kiek ji lengvai prieinama ir priimtina jaunam žmogui, o mažesniam vaikui svarbus faktorius – ar sudomino, yra įtrauki.
chat
2024-01-15
Vaikams augant ir tampant vis savarankiškesniems, tėvams gali būti sudėtinga pakankamai įsitraukti į vaikų dienos rutiną, vis tik į tam tikrus dalykus yra būtina atkreipti dėmesį ir nusistatyti šeimos taisykles.  Tad vaiko teisių gynėjai parengė trumpas rekomendacijas tėvams, į ką atkreipti dėmesį rūpinantis vaikų saugumu. 
vaikai
2022-02-06
Šeimos, auginančios vaikus susiduria su situacija, kai iš mielos mergaitės ar berniuko vieną dieną išgirsta: ,,Nesikišk, mama, nieko tu, tėti, nesupranti“. Prasideda paslaptys, telefono išjungimai ir pan. Šeimą ištinka šokas – kas atsitiko mano vaikui? Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologės Neringos Jankauskaitės, atėjo sunkus, bet labai prasmingas įvykis – paauglystė. Tai nuostabus atradimų ir savasties paieškų metas, ir tai vyks per ieškojimus.
a
2021-11-22
Lietuvoje startavo pagalbos programa vaikams ir jaunuoliams, kurių elgesys ryškiai skiriasi nuo įprastų amžiaus, kultūros ir etinių normų, yra socialiai nepriimtinas. Šiuo metu pagalba teikiama Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų gyventojams. Pagalba teikiama terapijos forma ir yra orientuota į visą šeimą, kitus jaunam žmogui artimus žmones 
a
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
šeima
2021-11-10
Vaikus lepinti malonu, ypač, kai už tai sugrįžta tyra mažylio ar santūri paauglio šypsena. Tačiau reikia žinoti, kad per daug ,,persaldintos“ meilės gali pridaryti sunkiai pataisomos žalos vaiko elgesio ir asmenybės formavimui.  Apie tai kalbamės su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologe Jūrate Marcinkevičiene. 
Asociatyvi tarnybos nuotrauka
2021-10-24
Vaikas turi teisę ir mokytis, ir pailsėti. Dar iki prasidedant mokslo metams dažnoje šeimoje nusprendžiama, kuo vaikai užsiims laisvalaikiu. Kaip pastebi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė, neretai iš karto po pamokų vaikai vežami į būrelius, kurie ne visada yra poilsis, arba apiberiami klausimais: ,,Kada paruoši pamokas, ar susiradai pratybas rytojui, daiktus būreliui?“ ir pan. O gal reikėtų pirmiausia pagalvoti, ar vaikas nepavargo ir kaip jam geriausia pailsėti?  
a
2021-10-06
Vaiko teisių gynėjai atsigręžia į augintinių naudą vaikams. Vaikai ypač dažnai užsigeidžia gyvūno namuose kaip naujo draugo ar užsiėmimo ir prašo tėvelių jį nupirkti. Psichologų teigimu, augintinis namuose visai šeimai suteikia daug laimės ir džiaugsmo, tinkamas rūpinimasis juo ugdo teigiamas vaiko savybes. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad turint augintinį galima susidurti su įvairiais rūpesčiais, todėl sprendimą į namus priimti gyvūną derėtų labai gerai apsvarstyti. Apie augintinių naudą vaikui ir kaip gyvūną išsirinkti, pasakoja Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Romalda Stasionienė. 
vaikas
2021-09-27
Žinia apie skyrybas visiems šeimos nariams yra iššūkis. Skyrybos susijusios su didesne fizinės ir emocinės sveikatos sutrikimų rizika bei išaugusia konfliktų ir nemalonių jausmų išgyvenimo tikimybe. Vaiko teisių apsaugos specialistai savo darbe neretai dirba su vaikais iš besiskiriančių šeimų ir dažniausiai jau sutrikdytų santykių. Kokios pagrindinės skyrybų metu suaugusiųjų daromos klaidos ir kaip jiems abiem išlaikyti sveiką santykį su vaiku, pasakoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Kristina Lekavičiūtė. 
a
2021-09-14
Suaktyvėjęs vaikų bendravimas su nepažįstamais virtualiais draugais bei prarandamas poreikis gyvai bendrauti su bendraamžiais – viena iš karantino metu išryškėjusių grėsmių.