Jaunasis tauragiškis ateitį sieja su veikla socialiniuose tinkluose
Įkelta:
2021-05-09
Nuotrauka
k
Aprašymas

Simas – veiklus 17-os metų vaikinas, fotografuojantis ir filmuojantis gamtą, žmones. Jono Valaičio nuotrauka

 

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Simo Gaučo užfiksuoti kadrai 

 

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Simo Gaučo užfiksuoti kadrai 

 

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Simo Gaučo užfiksuoti kadrai 

 

17-metis tauragiškis Simas Gaučas, besimokantis Tauragės „Versmės“ gimnazijoje, jau atrado savo aistrą – fotografiją. Vienuoliktoje klasėje šiuo metu mokslus kremtantis jaunuolis ne tik įamžina žmonių portretus ar gamtos vaizdus, bet ir filmuoja vaizdo klipus. Vieną vaizdo įrašą žiūrovai jau gali išvysti ir „Versmės“ gimnazijos feisbuko puslapyje – jame nufilmuotas gimnazistų sukurtas spektaklis „100 nuotolinių kelionių Narnijoje“.

Interviu „Tauragės žinioms“ S. Gaučas sakė, kad meniškam ir kūrybingam žmogui, norinčiam sieti savo ateitį su fotografija, Tauragėje yra pakankamai galimybių siekti savo svajonių. Pavyzdžiui, mieste veikia fotografų būrelis, vienijantis šios meno srities entuziastus. 

„Reikia noro – ieškoti, domėtis aplinka, taip pat ir savimi. Labai daug ką galima atrasti socialiniuose tinkluose”, – sakė vaikinas.

– Kaip susidomėjote fotografija? 

– Tai nutiko tada, kai man buvo gal 10 arba 12 metų. Internete žiūrėdamas jutubėje vaizdo įrašus aptikau turinį, kuriame buvo nagrinėjama fotografijos tema. Žiūrėjau. Pamaniau – tai visai įdomu. Taigi panorau fotoaparato. Paprašiau tėvų ir  jie nupirko. Po pusės metų padėjau jį į šalį – dingo noras. Tačiau praėjusiais metais vėl pasiėmiau fotoaparatą į rankas, tiesa, šįkart jau kitą, ir iki šiol tiek fotografuoju, tiek filmuoju.

Nuotrauka
k

– Ar to mokėtės kur nors, ar esate labiau savamokslis? 

– Sakyčiau, savamokslis. Daugiausiai informacijos semiuosi socialiniuose tinkluose. Jeigu ką nors noriu suvokti ir išsiaiškinti, žiūriu vaizdo įrašus jutubėje. 

– Tėvai nupirkto pirmąjį fotoaparatą. O antrąjį įsigijote pats? 

– Pardavęs senąjį gavau pinigų, turėjau ir pats šiek tiek santaupų, taigi nusipirkau naują fotoaparatą. Galbūt tai, jog išleidau savo pinigus, ir pastūmėjo į fotografiją pažvelgti kur kas rimčiau.

– Kiek kainavo fotoaparatas? 

– Pats fotoaparatas kainavo 500 eurų. Tačiau pirkau su nuolaida. Šis pomėgis ar sritis nėra pigi. Beje, fotoaparato kaina nėra didžiausia. Daug daugiau kainuoja fotoobjektyvai – tai brangiausia dalis.

– Papasakokite apie videografiją. 

–Tai ne nuotraukų, o vaizdo įrašų kūryba. Mėgstu filmuoti, montuoti. Žinoma, tai ilgesnis procesas nei fotografija, o užsiėmimo trukmė priklauso nuo atliekamo projekto pobūdžio. Pavyzdžiui, jeigu filmuoju vieną valandą, tai montavimas trunka tris. Bet jeigu filmuojamas ilgesnis siužetas, žinoma, ir laiko sumontuoti tai reikia daugiau. Gali trukti net kelias dienas ar mėnesius. 

Kol kas esu sulaukęs kelių prašymų nufilmuoti reklamą, gimtadienius. Vasarą prasidės tikras darbymetis.

Nuotrauka
k

– Ką labiausiai patinka fiksuoti? 

– Dar neatradau išskirtinio objekto, kurį ypač patiktų fotografuoti, bet pajutau, jog mėgstu gamtą ir žmonių portretus: pagauti nuotaiką, emocijas.

Žinoma, fotografas turi būti pasiruošęs viskam, pavyzdžiui, gamtoje būna įvairios oro sąlygos, tad kartais reikia planuoti. Tačiau ir lietuje galima pagauti labai gerą kadrą. 

– Ar ateityje planuojate tęsti su fotografija susijusius mokslus? 

– Nesu apsisprendęs. Norėčiau, kad mano darbas ateityje būtų susijęs su socialiniais tinklais, tai galima susieti tiek su fotografija, tiek su videografija.

– Kaip į tokį pasirinkimą reaguoja tėvai? 

– Jie mane palaiko. Turiu užsiėmimą. Mėgstu, žinoma, ir sportuoti, mokausi gana gerai, bet šalia viso to yra ir veikla, kuri mane džiugina ir gali tapti pragyvenimo šaltiniu. 

Nuotrauka
k

– Kalbant apie mokslus, mokotės nuotoliniu būdu, norėtumėte grįžti į mokyklą? 

– Mokausi nuotoliniu būdu. Šiuo laikotarpiu man sekasi visai neblogai – pripratau prie tokių mokymosi sąlygų, kitaip pasiskirsčiusio krūvio. 

– „Versmės“ gimnazijos feisbuko paskyroje paskelbtas jūsų sumontuotas 35 minučių trukmės spektaklis. Kaip jis gimė? 

– Tai vienas pirmųjų mano viešai paskelbtų vaizdo įrašų. Mes sukūrėme šimtadieniui skirtą filmuką, kuriame užfiksuotas vienuoliktokų vaidinimas, skirtas abiturientams. Sumanymas toks, kad visas spektaklis remiasi Narnijos pasakos motyvais. Vieni mokiniai rašė scenarijų, kiti vaidino, aš visa tai filmavau, o vėliau montavau. Vaidinimas buvo skirtas būtent filmavimui, kadangi dėl karantino apribojimų negalėjo daug mokinių rinktis į mokyklą ir stebėti spektaklio. Filmavau visą savaitę, o sumontuoti šį pusvalandžio trukmės vaizdo įrašą trukau 2–3 dienas, skirdavau tam kasdien po kelias valandas. 

Pamatę šį darbą daugelis džiaugėsi, jis sulaukė nemažai gerų atsiliepimų. 

Nuoroda į Simo sukurtą vaizdo įrašą.

 

 

 

 

Nuotrauka
savanoryste
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-16
Antrajame  kurse mediciną studijuojanti tauragiškė Augustė Klišmontaitė dar pasibaigus pirmiesiems studijų metams įsitraukė į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir prisideda prie Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistų darbo. Pandemijos metu darbų sąrašui tapus gerokai ilgesniam savanorystė turi išliekamąja vertę ne tik pačiai merginai, bet ir sveikatos priežiūros specialistams. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio-13 ąją dieną minime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Į Tauragės kultūros rūmus po metų pertraukos grįžta jau ketvirtą kartą organizuojami jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA“, kurie šiais metais bus dar iškilmingesni. Vasario 4-ąją, 17.30 val., vyksiantį renginį organizuoja Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Jau vasario mėnesį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ žada pakviesti istorijos gerbėjus į Alvido Jancevičiaus knygos-straipsnių rinkinio „Užmirštasis Tauroggenas“ pristatymą, kurio metu visi norintieji ją gaus ir galės gyvai pabendrauti su autoriumi. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
​​​​​​​Šventiniu laikotarpiu kraštiečius vienijusi pakili nuotaika skatino džiaugsmingai atsikvėpti ir įvertinti ne tik gausias kalėdinio stalo vaišes, bet ir artimuosius, su kuriais jomis buvo dalijamasi. Tarp Tauragės krašto gyventojų atsirado ir tokių, kurie dar laukdami Kalėdų spėjo džiaugsmu pasidalinti ir su labiau jo stokojančiais. Visą mėnesį vykdytų gerumo akcijų metu tauragiškiai skurdžiau gyvenančioms šeimoms, vaikams ar senjorams dovanojo svarbiausius buities daiktus, maisto produktus, vykdė edukacines pamokas bei leido laiką kartu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Tauragiškių pamėgtas gospelo choras „Gloria“ šiemet mini veiklos dešimtmetį. Šia proga vietoj jau tradicija tapusio kalėdinių giesmių koncerto choras pristatys oratoriją „Mesijas“.  Jaukių švieselių blausoje skendinčioje Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje choras pasakos apie Kristaus gimimą ir mirtį. Kūrinio metu solo partijas atliks septyni solistai, vienas jų – niekada chore nematytas veidas. Apie jį choro vadovė papasakos per koncertą. Neabejotinai gerų emocijų paskleisiančiame koncerte netrūks jautrių akimirkų – dažno pasirodymo metu choro atliekami kūriniai ir bendra pasirodymo atmosfera ne vieną priverčia nubraukti ašarą. Apie tai ir apie šį sekmadienį, 18 val., skambėsiančią oratoriją kalbiname gospelo choro vadovę Rasą Levickaitę-Šerpytienę.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
Kas nesižavi rankdarbiais? Rankų darbo daiktai neretai kelia ne tik susižavėjimą, bet ir pavydą. Kartais unikaliems darbams sukurti nereikia daug ir brangių medžiagų, tačiau kūrybingumo ir kruopštumo – dar ir kiek. Aldonai Stirbienei šių savybių tikrai netrūksta – idėjos gimsta jos galvoje tarsi iš niekur, tik spėk įgyvendinti. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
„Kur švęsi Kalėdas? O Naujuosius?“ Turbūt dažniausiai girdimi klausimai prieš didžiąsias metų šventes. Ypač po liūdnų pernykščių švenčių, kai dėl pandemijos buvo paskelbtas karantinas. Vis dėlto į linksmus šventinius vakarus kviečia vos viena kita kavinė. Nors kai kurių kavinių darbuotojai per šventes ilsėsis, vis daugiau jų siūlo šventinių patiekalų išsinešti. Tokia paslauga sparčiai populiarėja. 
Nuotrauka
„Wide Wings“ nuotrauka
Įkelta:
2021-12-21
Didžiulis milžinas savo pirštuose laikantis Saulę – tokią idėją įsivaizdavo Raimondas Kavaliauskas ir Gediminas Tamulynas, kūrybos studijos „Wide Wings“ įkūrėjai, prieš imdamiesi kurti intriguojančią dovaną Tauragės miestui. Šeštadienį sėkmingai užbaigę montavimo darbus, idėjos autoriai tauragiškius kviečia užsukti į Jūros upės parką. Čia miesto gyventojų laukia atgijusi net 6 metrų aukščio meno instaliacija „Pasakų Milžinas“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-18
Itin greitas gyvenimo tempas verčia mus jaustis pavargusiais ir silpnais, dažnai dėl to kaltiname stresą. Tačiau nuovargis bei energijos trūkumas gali byloti ir apie vieną ligą – mažakraujystę. Tai būklė, pasireiškianti kraujyje sumažėjus raudonųjų kraujo kūnelių arba hemoglobino kiekiui, kuris lemia nepakankamą organizmo audinių aprūpinimą deguonimi. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis mažakraujyste serga apie 30 proc. planetos gyventojų.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
Prabėgo metai, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės rajono ir Pagėgių filialas persikėlė į kitas patalpas ir įsikūrė Vasario 16-osios g. 8A namo pirmajame aukšte. Apšilusi naujoje vietoje neregių ir silpnaregių bendruomenė nusprendė, kad būtina padėkoti už iš kitų gaunamą pagalbą ir savo šiluma bei meile pasidalinti su kitais bendruomenės nariais, šalia gyvenančiais kaimynais, jaunimu, kitais tauragiškiais. 
Nuotrauka
muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-12-16
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia savanorius. Norintys jais tapti jaunuoliai, kuriems nuo 14 iki 29 m., turėtų iki gruodžio 15 dienos užpildyti anketą. 
Nuotrauka
B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-09
Gruodžio 8 dieną, trečiadienį, Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savo 8-ąją knygą „Ar čia kas nors yra?“ pristatė buvusi leidėja, dabar jogos mokytoja ir rašytoja Eva Tombak.
Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-10-03
Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.