Savo kelio beieškant: gyvenimas Laurą tarsi už rankos atvedė į siuvimo studiją
Įkelta:
2021-06-18
Nuotrauka
laura
Nuotraukos autorius:
Autorės ir Pùpla feisbuko paskyros nuotraukos

Pasakodama apie savo kelią iki nuosavos siuvimo studijos Laura Vorochė ir pati stebisi: dar visai neseniai nė nežinojusi, kuo nori būti, ir apie siuvimą, o juo labiau – savo verslą nė sapne nesapnavusi, dabar ji klientes pasitinka puikiai įrengtoje studijoje, vos spėja vykdyti užsakymus, o galvoje knibžda begalė idėjų ir planų.

Kalėdų dovana – siuvimo mašina

Baigdama vidurinę mokyklą Laura Vorochė nežinojo, ką veikti toliau. Taigi niekur nestojo – visus metus dirbo drabužių parduotuvėje. Darbas jai patiko, nes mada domėjosi visada. 

Vis dėlto mintis, kad reikia siekti aukštojo mokslo, niekur nedingo. Laura svajojo apie interjero dizaino studijas, tačiau nusprendusi, kad tai ne jos kišenei – neakivaizdinių studijų nėra, pragyvenimas sostinėje brangus, o ir mokslai nepigūs, neakivaizdžiai įstojo į Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją – mokytis želdynų dizaino. Nors prisipažįsta jau per pirmąją paskaitą  supratusi, kad ši sritis – ne jai, studijas pareigingai baigė. 

– Kai atvažiuodavau į sesijas, kursiokės girdavo mano stilių, drabužius ir ragindavo pradėti siūti. O man atrodydavo, kad tai pagyvenusių moteriškių reikalas – sėdi su akinukais, su metru ir siuvi, – juokiasi L. Vorochė. 

Vėliau išėjusi iš darbo ji susikūrė feisbuke paskyrą ir pradėjo prekiauti drabužiais savarankiškai. Pagal savo mergautinę pavardę susigalvojo ir vardą  – „Pùpla“. Pasitaikydavo, kad užsakytus drabužius prireikdavo pataisyti. Kartą garsiai pasvarstė, kad būtų gerai turėti siuvimo mašiną – nereiktų kaskart nešti siuvėjai. Jos vyrui tie žodžiai įstrigo, ir Laura gavo siuvimo mašiną Kalėdoms! Juokiasi net apsiverkusi tada – siūti gi visiškai nemoka, be to, tada svajojo apie kažkokius ypatingus kedus. 

Nuotrauka
laura

Laura Vorochė: „O šiaip – imkite visas galimybes iš to, ką jums gali pasiūlyti gyvenimas, nes nežinosite, kuriame posūkyje jūsų laukia laimė ir sėkmė, jūsų savitas kelias. Gal net neįsivaizduojate savęs vienoje ar kitoje vietoje, bet gyvenimas ne be reikalo atveda ten, kur turite būti. Ir patikėkite, koks smagus yra tas darbas, kuris yra tavo. Koks smagus nuovargis ir kokia graži ta kelionė, su visomis sėkmėmis ir nesėkmėmis, pakilimais ir nuopuoliais, ašaromis ir džiaugsmu! Nes visa tai yra jūs ir jūsų!“

Meilės siuvimui „įpūtė“ mokytoja

– Bet paskui, galvoju, turiu daiktą, reikia bent pabandyti. Susiradau kas pamokytų, keliskart per savaitę ėjau mokytis pradžiamokslio, kaip naudotis ta mašina, kaip siūti pagrindines siūles ir pan. Ir pradėjo patikti! Gal dėl to, kad drabužiais domėjausi visada, ir kai pamačiau, kad galiu kažką sukurti ir pasiūti pati, – buvo nuostabu, – emocingai pasakoja Laura. – Tų bazinių žinių buvo maža, tad kitas logiškas žingsnis buvo siuvėjos amato mokytis Profesinio rengimo centre. Ten pusmetį mokiausi su darbo biržos siuntimu. Tai buvo pats geriausias dalykas, o Regina Paulikienė  – auksinė mokytoja! 

Pasak Lauros, vyraujantis profesinio rengimo centrų įvaizdis – klaidingas.

– Jei anksčiau man kas būtų pasakęs, kad mokysiuosi profesinio rengimo centre, būčiau tik nusijuokusi. Sunku patikėti, kad ten gali būtų tokių atsidavusių savo darbui mokytojų, kurie taip nuoširdžiai stengtųsi perteikti žinias. Ši mokytoja man „įpūtė“ dar daugiau meilės siuvimui, – pasakoja L. Vorochė. 

Kursus baigusi pernai rugsėjį, o lapkritį, metusi drabužių pardavimo versliuką, Laura atsidėjo vien siuvimui. Iš pradžių – namuose, o maždaug nuo kovo mėnesio – jau išsinuomotose siuvyklos patalpose. Siuvykla įsikūrė Respublikos gatvėje, gražiame name šalia bibliotekos. 

Nuotrauka
laura

Nenori būti vadinama dizainere

– Viena siuvimo mašina, antra – žiūriu, namuose jau nelabai telpa... – pasakoja Laura. – O tos patalpos tarsi iš dangaus nukrito. Sako, reikia svajoti, ir svajonės pildosi. Tarsi kažkas girdėtų tas tavo svajones ir jas pildytų. Kažkada su vyru vaikštinėjom po miestą, ėjom šita gatve, man atrodo, būtent ties tuo namu ir buvom, kai pasakiau: „Kaip norėčiau čia turėti studiją!“. Gal po kokio mėnesio vyras atsiuntė skelbimą apie šiame name išnuomojamas patalpas.  

Studija erdvi ir jauki, joje tvyro gera aura, čia gera būti – Laura prisipažįsta kasdien čia praleidžianti kone po 12 valandų, tačiau nepavargstanti. Ir žinoma, daug svajojanti...  Jos svajonės didelės – plėstis, turėti savo komandą, daugiau žmonių, siūti visai kitokius drabužius. Ir daugiau laiko, kad galėtų juos kurti, tačiau jo tikrai niekas neduos... 

„Nuo ryto iki vakaro... Stoviu čia ir be sustojimo kerpu, kerpu ir kerpu... Nuglostau ir atiduodu į kitas nuostabias savo komandos rankas, o tada dar pora operacijų, ir viskas keliauja į naujus namus, pas naujas šeimininkes, – rašo Laura „Pùpla“ feisbuko paskyroje. – Patikėkite, viską išleidžiame su tokia didele meile ir šiluma. O kitaip ir negali būti, kai dirbi svajonių darbą savo svajonių siuvykloje ir matai, kaip tikslai kasdien palipa laipteliu aukštyn. Ar aš jaučiuosi kūrėja? Naktį atsibudusi tikrai nebėgu paišyti eskizų, o ir nemoku to daryti. Viskas gimsta iš gyvenimo, iš to, ką pati noriu nešioti, kas mano suvokimu yra gražu ir stilinga. Aš esu siuvėja, kurios darbais susižavi kitos moterys“.

Vis dėlto ji pyksta vadinama dizainere:

– Aš nebaigusi jokių dizaino mokslų, baigiau tik profesinę mokyklą, taigi esu tiesiog siuvėja.

Ji įsitikinusi, kad siuvimas jai padėjo ir sunkiais gyvenimo momentais – tapo tarsi terapija ar meditacija. 

Laura tikina siuvanti ne dėl to, kad reikia užsidirbti pinigų: darbas, o ypač jo rezultatas jai teikia laimę. 

– Nors dirbant kartais būna visko, ir verkti norisi, ir sienomis lipti, tačiau kai pamatai laimingą klientės veidą, viskas atsiperka, – teigia siuvėja. – Turbūt su pasiūtais drabužiais ir joms perteikiu savo energiją, nes dažniausiai įsigijusios bent vieną drabužį jos grįžta.

Nuotrauka
laura

Teko taikytis prie situacijos

Labiausiai šiuo metu siuvimo studija „Pùpla“ dirba su internetine prekyba: internete yra sudėtos gaminių nuotraukos, galima užsisakyti bet kurį modelį ir jis bus pasiūtas pagal kliento išmatavimus. Pagaminimo trukmė – iki 7 darbo dienų. 

Kokie tai drabužiai? Laura juokiasi:

– Norėčiau siūti kokius nors išskirtinesnius drabužius, marškinukus, tačiau dabar, deja, aktualiau kas kita. Esu sakiusi, kad niekada nesiūsiu trikotažo ir treningų, tačiau karantino laikotarpiu, kai visi sėdėjo namuose, tai tapo itin aktualu, nes visiems prireikė ne ypatingai stilingų ar puošnių, o būtent patogių drabužių. Taigi teko perlipti per save ir daryti ne tai, apie ką svajojau. Bet man ir tie treningai patinka, aš ir pati juos nešioju.           

„Pùpla“ siuvami treningai  – irgi išskirtiniai, „su cinkeliu“: tobulų proporcijų, dažniausiai – oversaise, iš labai švelnių kokybiškų medžiagų. Ir labai elegantiškų spalvų: pieniškai baltos, šviesiai ir tamsiai pilkos, balintos kavos, kapučino, vadinamosios pelenų rožės...

Kitas modelis – šortų ir džemperio kostiumėliai. Maža detalė – ilgesni šortai, ir kostiumėlis tampa solidesnis ir prabangesnis.

– Neišrandu dviračio, nesugalvoju dar nematytų ir negirdėtų drabužių, nes to neįmanoma padaryti –  viskas jau sugalvota. Tiesiog einu per pasaulį ir ieškau gėrio savo akims, nagrinėju detales, priderinu jas sau, ir vualia! Nieko stebuklingo, jokių paslapčių. Tai yra drabužiai, kuriuos myliu, nešioju ir su jais jaučiuosi galinga, – teigia Laura.

Laura pasakoja paprastai pirmiausia sugalvojanti modelį, o paskui ieškanti jam tinkančio audinio. 

Nuotrauka
laura

Ypatingas dėmesys – medžiagos kokybei

Pasak jos, ypač daug dėmesio tenka skirti medžiagų kokybei, o kadangi gamintojų daug, atsirinkti išties kokybiškus nelengva. Dažniausiai ji pirmiausia išbando medžiagą pati: nusiperka nedidelį kiekį, pasisiuva drabužį sau ir kokią savaitę nešioja, paskui skalbia. Sako, kas antrą tenka mesti į šiukšlinę. Tik per ilgesnį laiką atsisijoja, kurios medžiagos išties kokybiškos. 

Net ir pasiūtus modelius Laura pirmiausia panešioja pati, įsitikina, kad jie patogūs. 

Svarbu ir tai, kad juos galima derinti tarpusavyje. 

– Spintos lūžta nuo drabužių, parduotuvės irgi pilnos pigių, nekokybiškų prekių. Man gi norisi pasiūti geriau, kokybiškiau, ilgaamžiškiau, – sako Laura ir teigia, kad besaikio vartojimo kultūra jai svetima. 

Nuotrauka
pupla
Nuotrauka
savanoryste
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-16
Antrajame  kurse mediciną studijuojanti tauragiškė Augustė Klišmontaitė dar pasibaigus pirmiesiems studijų metams įsitraukė į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir prisideda prie Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistų darbo. Pandemijos metu darbų sąrašui tapus gerokai ilgesniam savanorystė turi išliekamąja vertę ne tik pačiai merginai, bet ir sveikatos priežiūros specialistams. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio-13 ąją dieną minime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Į Tauragės kultūros rūmus po metų pertraukos grįžta jau ketvirtą kartą organizuojami jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA“, kurie šiais metais bus dar iškilmingesni. Vasario 4-ąją, 17.30 val., vyksiantį renginį organizuoja Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Jau vasario mėnesį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ žada pakviesti istorijos gerbėjus į Alvido Jancevičiaus knygos-straipsnių rinkinio „Užmirštasis Tauroggenas“ pristatymą, kurio metu visi norintieji ją gaus ir galės gyvai pabendrauti su autoriumi. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
​​​​​​​Šventiniu laikotarpiu kraštiečius vienijusi pakili nuotaika skatino džiaugsmingai atsikvėpti ir įvertinti ne tik gausias kalėdinio stalo vaišes, bet ir artimuosius, su kuriais jomis buvo dalijamasi. Tarp Tauragės krašto gyventojų atsirado ir tokių, kurie dar laukdami Kalėdų spėjo džiaugsmu pasidalinti ir su labiau jo stokojančiais. Visą mėnesį vykdytų gerumo akcijų metu tauragiškiai skurdžiau gyvenančioms šeimoms, vaikams ar senjorams dovanojo svarbiausius buities daiktus, maisto produktus, vykdė edukacines pamokas bei leido laiką kartu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Tauragiškių pamėgtas gospelo choras „Gloria“ šiemet mini veiklos dešimtmetį. Šia proga vietoj jau tradicija tapusio kalėdinių giesmių koncerto choras pristatys oratoriją „Mesijas“.  Jaukių švieselių blausoje skendinčioje Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje choras pasakos apie Kristaus gimimą ir mirtį. Kūrinio metu solo partijas atliks septyni solistai, vienas jų – niekada chore nematytas veidas. Apie jį choro vadovė papasakos per koncertą. Neabejotinai gerų emocijų paskleisiančiame koncerte netrūks jautrių akimirkų – dažno pasirodymo metu choro atliekami kūriniai ir bendra pasirodymo atmosfera ne vieną priverčia nubraukti ašarą. Apie tai ir apie šį sekmadienį, 18 val., skambėsiančią oratoriją kalbiname gospelo choro vadovę Rasą Levickaitę-Šerpytienę.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
Kas nesižavi rankdarbiais? Rankų darbo daiktai neretai kelia ne tik susižavėjimą, bet ir pavydą. Kartais unikaliems darbams sukurti nereikia daug ir brangių medžiagų, tačiau kūrybingumo ir kruopštumo – dar ir kiek. Aldonai Stirbienei šių savybių tikrai netrūksta – idėjos gimsta jos galvoje tarsi iš niekur, tik spėk įgyvendinti. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
„Kur švęsi Kalėdas? O Naujuosius?“ Turbūt dažniausiai girdimi klausimai prieš didžiąsias metų šventes. Ypač po liūdnų pernykščių švenčių, kai dėl pandemijos buvo paskelbtas karantinas. Vis dėlto į linksmus šventinius vakarus kviečia vos viena kita kavinė. Nors kai kurių kavinių darbuotojai per šventes ilsėsis, vis daugiau jų siūlo šventinių patiekalų išsinešti. Tokia paslauga sparčiai populiarėja. 
Nuotrauka
„Wide Wings“ nuotrauka
Įkelta:
2021-12-21
Didžiulis milžinas savo pirštuose laikantis Saulę – tokią idėją įsivaizdavo Raimondas Kavaliauskas ir Gediminas Tamulynas, kūrybos studijos „Wide Wings“ įkūrėjai, prieš imdamiesi kurti intriguojančią dovaną Tauragės miestui. Šeštadienį sėkmingai užbaigę montavimo darbus, idėjos autoriai tauragiškius kviečia užsukti į Jūros upės parką. Čia miesto gyventojų laukia atgijusi net 6 metrų aukščio meno instaliacija „Pasakų Milžinas“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-18
Itin greitas gyvenimo tempas verčia mus jaustis pavargusiais ir silpnais, dažnai dėl to kaltiname stresą. Tačiau nuovargis bei energijos trūkumas gali byloti ir apie vieną ligą – mažakraujystę. Tai būklė, pasireiškianti kraujyje sumažėjus raudonųjų kraujo kūnelių arba hemoglobino kiekiui, kuris lemia nepakankamą organizmo audinių aprūpinimą deguonimi. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis mažakraujyste serga apie 30 proc. planetos gyventojų.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
Prabėgo metai, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės rajono ir Pagėgių filialas persikėlė į kitas patalpas ir įsikūrė Vasario 16-osios g. 8A namo pirmajame aukšte. Apšilusi naujoje vietoje neregių ir silpnaregių bendruomenė nusprendė, kad būtina padėkoti už iš kitų gaunamą pagalbą ir savo šiluma bei meile pasidalinti su kitais bendruomenės nariais, šalia gyvenančiais kaimynais, jaunimu, kitais tauragiškiais. 
Nuotrauka
muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-12-16
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia savanorius. Norintys jais tapti jaunuoliai, kuriems nuo 14 iki 29 m., turėtų iki gruodžio 15 dienos užpildyti anketą. 
Nuotrauka
B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-09
Gruodžio 8 dieną, trečiadienį, Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savo 8-ąją knygą „Ar čia kas nors yra?“ pristatė buvusi leidėja, dabar jogos mokytoja ir rašytoja Eva Tombak.
Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-10-03
Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.