Grupinio gyvenimo namų gyventojai pildo savo svajones 
Įkelta:
2021-07-26
Nuotrauka
a
Aprašymas

Adakavo SPN bendruomenės feisbuke nuotraukos

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Adakavo SPN bendruomenės feisbuke nuotraukos

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Adakavo SPN bendruomenės feisbuke nuotraukos

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Adakavo SPN bendruomenės feisbuke nuotraukos

Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui nuo Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų įkurtuvių grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose pokyčių pastebima tikrai nemažai. Su neįgaliaisiais kone kiekvieną dieną praleidžiančios socialinės darbuotojos džiaugiasi matydamos, kad deinstitutizacijos projekto idėja – integruoti neįgaliuosius į visuomenę – pasiteisina su kaupu.

Nauji įpročiai

Kiekvieną dieną su grupinio gyvenimo namuose gyvenančiais žmonėmis praleidžianti socialinė darbuotoja Birutė Gedvilienė su džiaugsmu pasakoja apie gyventojų kasdienę rutiną, kurioje žingsnis po žingsnio pasimato jų drąsa, savarankiškumas ir noras tobulėti.

–  Papusryčiavę gyventojai tvarkosi savo kambarius, bendrą aplinką. Džiugu, kad atsiranda ir komandinio darbo užuomazgų, vyksta darbų pasidalijimas – gyventojai nutaria, kas daugiau tvarkysis virtuvėje, valgomajame, o kas kitose patalpose. Gyvenant Adakavo socialinių paslaugų namuose su gyventojais reikdavo „kovoti“, kad šie susitvarkytų kambarius ir spintas, o persikėlus į naujuosius namus matomos didžiulės pastangos, – džiaugėsi moteris.

Nuotrauka
a

Puoselėti aplinką skatinama ir lauke – grupinio gyvenimo namų kieme gyventojai turi daržą ir šiltnamį, tad kartais tenka ir nuravėti piktžoles, palieti daržoves ar nupjauti žolę. Iki šiol įstaigoje gyvenusiems neįgaliesiems prie tokių darbų prisiliesti neteko, tačiau dabar, padedami socialinių darbuotojų, jie susipažįsta ir mokosi naudingų dalykų. 

Gyventojai įtraukiami ir į maisto gaminimą. Valgiaraštį kiekvienai savaitei sudarinėjanti socialinė darbuotoja prie bendro stalo išklauso gyventojų pageidavimus, o kartais juos pasitelkia ir vykdama apsipirkti. Grupinio gyvenimo namuose yra ir didelę negalią turinčių gyventojų, kurie niekad negalės atlikti tam tikrų darbų visiškai savarankiškai, tarkim, pasigaminti maisto. Visgi tarp čia gyvenančių yra ir jau išmokusių naudotis dujine virykle, indaplove, o keičiantis darbuotojams gyventojai net patys jiems parodo, kaip veikia buitinė technika. 

Socialinė darbuotoja sako, kad net ir patiems savarankiškiausiems reikalinga priežiūra tvarkantis su finansais – būtų labai sunku teisingai paskirstyti įstaigos skiriamus pinigus ir neišleisti jų per vieną dieną. Pati moteris su neįgaliaisiais dirba kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 17 val., tačiau jai baigus darbą gyventojai nelieka vieni – tuomet į pagalbą ateina padėjėjai.

Nuotrauka
a

Bendruomenėje „gimsta“ pasitikėjimas 

Iki šiol Adakavo socialinių paslaugų namuose gyvenę neįgalieji buvo didelės bendruomenės nariai, ten – ir daug kitų gyventojų. Išsikėlus į atskirus namus žmonių ratas sumažėjo – dabar grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose jų yra 10. Toks pokytis negalią turintiems žmonėms padėjo tapti drąsesniems, atviresniems, gyventojai įgavo daugiau pasitikėjimo kitais žmonėmis – nebeslepia savo daiktų. Kaip teigia B. Gedvilienė, vos išsikėlę į naujuosius namus gyventojai akylai saugodavo savo spinteles ar kambarius – įstaigoje pasitaikydavo vagysčių, todėl prireikė laiko, kad naujųjų namų gyventojai jaustųsi saugūs. Dabar jie pasitiki vienas kitu ir žino, kad asmeninių daiktų tikrai niekas nepaims, ir net buriasi prie vieno stalo paminėti gimtadienių.

Gražu tai, kad socializacija vyksta ne tik tarp gyvenančių grupinio gyvenimo namuose, bet ir su kaimynais – išėję pasivaikščioti ar praeidami pro šalį gyventojai nevengia su jais sveikintis. Tiesa, patys kaimynai iš pradžių su naujakuriais sveikintis vengdavo – manė, kad šiems įsikėlus kaimynystėje atsiras daug problemų. Praėjus kiek daugiau nei pusei metų sulaukiama pastebėjimų, jog buvę Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojai ramūs ir draugiški. Darbuotojų paraginami gyventojai stengiasi išlikti drausmingi, kad nereiktų grįžti į įstaigą ir jų vietos grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose neužimtų kiti.

Nuotrauka
a

Finansavimas didina galimybes

Kiekvieną mėnesį Adakavo socialinių paslaugų namų pervedami pinigai, skirti grupinio gyvenimo namų gyventojų kelionėms, ekskursijoms, medikamentams, drabužiams ar kitoms reikmėms, padeda kurti atskirą gyvenimą ir leisti sau daugiau. Gyvendami atskirai neįgalieji gauna net ir kokybiškesnį, įvairesnį maistą: socialinių paslaugų namuose reikėdavo finansiškai atsiskaityti ir su gyventojams maistą gaminančiais žmonėmis, o iš namų išsikėlę jie stengiasi jį gaminti patys. Tiesa, atsisveikinę su įstaiga didelių pageidavimų gyventojai neturėjo, viskas jiems buvo skanu, tačiau laikui bėgant išryškėjo ir labiau mėgstami valgiai, vienas jų – šaltibarščiai.

Kone didžiausią džiaugsmą ne tik grupinio gyvenimo namų gyventojams, bet ir su jais dirbančioms darbuotojoms kelia laisvalaikio pramogų įvairovė. Gyventojai vyksta į Tauragėje esantį įstaigos padalinį. Juos stengiamasi supažindinti ir su Tauragės miestu – Adakavo SPN bendruomenės feisbuko grupėje galima pamatyti džiugių emocijų iš išvykos į Taurų parką, pasivaikščiojimo Jūros pakrante, apsilankymo kavinėje „Star Pizza“. 

– Paklausti, kokią vietą negalią turintys žmonės nori aplankyti labiausiai, išgirdome atsakymą – „jūrą“. Ir tai suprantama, nes jos daugelis dar nebuvo matę. Tad ir išsiruošėme.  Emocijos liejosi per kraštus, – pasakojo socialinė darbuotoja.

 „Aplankėme delfinariumą, kuris paliko didelį įspūdį mūsų žmonėms, pasigrožėjome Jūrų muziejaus gyventojais ir akvariumu, o po to pabuvojome prie jūros, kuri be galo šilta. Iš jos buvo tikrai sunku išlipti, grįžome namo pavargę, bet laimingi,“ – Adakavo SPN bendruomenės feisbuko grupėje dalinosi socialinė darbuotoja B. Gedvilienė.

 

Nuotrauka
savanoryste
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-16
Antrajame  kurse mediciną studijuojanti tauragiškė Augustė Klišmontaitė dar pasibaigus pirmiesiems studijų metams įsitraukė į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir prisideda prie Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistų darbo. Pandemijos metu darbų sąrašui tapus gerokai ilgesniam savanorystė turi išliekamąja vertę ne tik pačiai merginai, bet ir sveikatos priežiūros specialistams. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio-13 ąją dieną minime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Į Tauragės kultūros rūmus po metų pertraukos grįžta jau ketvirtą kartą organizuojami jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA“, kurie šiais metais bus dar iškilmingesni. Vasario 4-ąją, 17.30 val., vyksiantį renginį organizuoja Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Jau vasario mėnesį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ žada pakviesti istorijos gerbėjus į Alvido Jancevičiaus knygos-straipsnių rinkinio „Užmirštasis Tauroggenas“ pristatymą, kurio metu visi norintieji ją gaus ir galės gyvai pabendrauti su autoriumi. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
​​​​​​​Šventiniu laikotarpiu kraštiečius vienijusi pakili nuotaika skatino džiaugsmingai atsikvėpti ir įvertinti ne tik gausias kalėdinio stalo vaišes, bet ir artimuosius, su kuriais jomis buvo dalijamasi. Tarp Tauragės krašto gyventojų atsirado ir tokių, kurie dar laukdami Kalėdų spėjo džiaugsmu pasidalinti ir su labiau jo stokojančiais. Visą mėnesį vykdytų gerumo akcijų metu tauragiškiai skurdžiau gyvenančioms šeimoms, vaikams ar senjorams dovanojo svarbiausius buities daiktus, maisto produktus, vykdė edukacines pamokas bei leido laiką kartu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Tauragiškių pamėgtas gospelo choras „Gloria“ šiemet mini veiklos dešimtmetį. Šia proga vietoj jau tradicija tapusio kalėdinių giesmių koncerto choras pristatys oratoriją „Mesijas“.  Jaukių švieselių blausoje skendinčioje Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje choras pasakos apie Kristaus gimimą ir mirtį. Kūrinio metu solo partijas atliks septyni solistai, vienas jų – niekada chore nematytas veidas. Apie jį choro vadovė papasakos per koncertą. Neabejotinai gerų emocijų paskleisiančiame koncerte netrūks jautrių akimirkų – dažno pasirodymo metu choro atliekami kūriniai ir bendra pasirodymo atmosfera ne vieną priverčia nubraukti ašarą. Apie tai ir apie šį sekmadienį, 18 val., skambėsiančią oratoriją kalbiname gospelo choro vadovę Rasą Levickaitę-Šerpytienę.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
Kas nesižavi rankdarbiais? Rankų darbo daiktai neretai kelia ne tik susižavėjimą, bet ir pavydą. Kartais unikaliems darbams sukurti nereikia daug ir brangių medžiagų, tačiau kūrybingumo ir kruopštumo – dar ir kiek. Aldonai Stirbienei šių savybių tikrai netrūksta – idėjos gimsta jos galvoje tarsi iš niekur, tik spėk įgyvendinti. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
„Kur švęsi Kalėdas? O Naujuosius?“ Turbūt dažniausiai girdimi klausimai prieš didžiąsias metų šventes. Ypač po liūdnų pernykščių švenčių, kai dėl pandemijos buvo paskelbtas karantinas. Vis dėlto į linksmus šventinius vakarus kviečia vos viena kita kavinė. Nors kai kurių kavinių darbuotojai per šventes ilsėsis, vis daugiau jų siūlo šventinių patiekalų išsinešti. Tokia paslauga sparčiai populiarėja. 
Nuotrauka
„Wide Wings“ nuotrauka
Įkelta:
2021-12-21
Didžiulis milžinas savo pirštuose laikantis Saulę – tokią idėją įsivaizdavo Raimondas Kavaliauskas ir Gediminas Tamulynas, kūrybos studijos „Wide Wings“ įkūrėjai, prieš imdamiesi kurti intriguojančią dovaną Tauragės miestui. Šeštadienį sėkmingai užbaigę montavimo darbus, idėjos autoriai tauragiškius kviečia užsukti į Jūros upės parką. Čia miesto gyventojų laukia atgijusi net 6 metrų aukščio meno instaliacija „Pasakų Milžinas“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-18
Itin greitas gyvenimo tempas verčia mus jaustis pavargusiais ir silpnais, dažnai dėl to kaltiname stresą. Tačiau nuovargis bei energijos trūkumas gali byloti ir apie vieną ligą – mažakraujystę. Tai būklė, pasireiškianti kraujyje sumažėjus raudonųjų kraujo kūnelių arba hemoglobino kiekiui, kuris lemia nepakankamą organizmo audinių aprūpinimą deguonimi. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis mažakraujyste serga apie 30 proc. planetos gyventojų.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
Prabėgo metai, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės rajono ir Pagėgių filialas persikėlė į kitas patalpas ir įsikūrė Vasario 16-osios g. 8A namo pirmajame aukšte. Apšilusi naujoje vietoje neregių ir silpnaregių bendruomenė nusprendė, kad būtina padėkoti už iš kitų gaunamą pagalbą ir savo šiluma bei meile pasidalinti su kitais bendruomenės nariais, šalia gyvenančiais kaimynais, jaunimu, kitais tauragiškiais. 
Nuotrauka
muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-12-16
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia savanorius. Norintys jais tapti jaunuoliai, kuriems nuo 14 iki 29 m., turėtų iki gruodžio 15 dienos užpildyti anketą. 
Nuotrauka
B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-09
Gruodžio 8 dieną, trečiadienį, Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savo 8-ąją knygą „Ar čia kas nors yra?“ pristatė buvusi leidėja, dabar jogos mokytoja ir rašytoja Eva Tombak.
Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-10-03
Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.