Kai tiki tuo, ką darai – vis sunkumai įveikiami
Įkelta:
2021-07-16
Nuotrauka
a
Aprašymas

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos feisbuko nuotrauka

„Kai tiki darbu, kurį darai, visi sunkumai yra įveikiami,“ – sako Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Rustamas Žumajevas, per 27 tarnybos metus pelnęs ne vieną apdovanojimą. O prieš keletą dienų jam buvo įteiktas ir Europos Komisijos atminimo medalis, skirtas projekto „EU Modex“ 10 metų sukakčiai paminėti. R. Žumajevas įvertintas už pasiaukojimą ir atsidavimą  nuolat dalyvaujant užsienyje rengiamose „EU Modex" pratybose. Paskutinės tokios pratybos vyko dar prieš pandemiją Austrijoje.

„EU Modex“ įsteigtą apdovanojimą  pamainos vadui buvo planuota įteikti oficialaus renginio metu, bet dėl pandemijos apdovanojimas Tauragės PGT pasiekė paštu. Jį R. Žumajevui įteikė Tauragės PGT viršininkas Raimondas Matutis.

Seniau Tauragės PGT ugniagesiu gelbėtoju, skyrininku, o dabar – pamainos vadu dirbantis R. Žumajevas nuo pat Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandos (LERT) įkūrimo vyko beveik į visas tarptautines pratybas, neretai būdavo skiriamas koordinuoti komandos darbus. 2010 m. jis su Estijos, Latvijos ir Lietuvos bendro civilinės saugos modulio ,,BaltFloodCombat“ komanda likvidavo potvynį Moldovoje.

„EU Modex“ pratybų metu gelbėtojai mokosi dirbti įvairiose pasaulio vietose, – sakė R. Žumajevas. –  Mums būdavo pranešama apie išgalvotoje valstybėje įvykusią nelaimę. Į pratybų vietą atkeliavusios ugniagesių komandos privalėdavo atlikti sienos kirtimo procedūras, įsirengti štabo vietą, pastatyti palapines ir atlikti gelbėjimo darbus. Dalyvavimas šiose pratybose labai užgrūdino. Jose tekdavo save išbandyti, dirbant įtemptu grafiku, esant sudėtingoms situacijomis, gaunant daugybę užduočių ir priimant sprendimus.“

R. Žumajevas teigė, jog pratybose komandos nariai turėjo galimybę geriau pažinti vienas kitą, nes kartu jiems teko labai daug nuveikti: „Mus suvienijo bendras darbas. O geriausia motyvacija – idealizmas. Jeigu žmogui jis nesvetimas, tai ir ugniagesys jis bus geresnis.“

Pasak pamainos vado, jis džiaugiasi tokia patirtimi, nes tai buvo galimybė tobulėti kaip ugniagesiui, įgyti specifinių žinių, pavyzdžiui, tokių kaip nukentėjusių rūšiavimas, gelbėjimas iš griuvėsių, žemės drebėjimo padarinių likvidavimas. „Po tokios praktikos užtikrinčiau jaučiuosi ir darbe, pavyzdžiui, kai gelbėjame avarijose sužalotus žmones. Man visada buvo įdomu naujovės, visada norėdavosi platesnių horizontų“, – sakė jis.

R. Žumajevo teigimu, ugniagesio gelbėtojo darbas jam labai įdomus: „Kiekvienas iškvietimas į įvykį – tarsi mažas karas, kai kyla adrenalinas ir laukia nežinomybė. Pranešime nurodytos aplinkybės atrodo sudėtingos, bet kai nuvyksti į vietą, pradedi gelbėti, nusiramini, užsimezga ryšys su nukentėjusiuoju, bendrauji su juo, vėliau bandai sužinoti informaciją iš ligoninės, ar jam geriau. Su ugniagesiais pasišnekame, kad baisiausia būtų padaryti tokią klaidą, kad žmogus neišgyventų. Kai atvažiavę randame žuvusį – ką darysi, likimo pakeisti nebegalime, bet kai pavyksta išgelbėti – širdis džiaugiasi. Tai ir yra ugniagesio darbo esmė – kai sunkiausi momentai virsta džiaugsmu išgelbėjus gyvybę.“

Pamainos vado nuomone, labai svarbu sugebėjimas dirbti komandoje, papildant vienas kitą. „Ugniagesių darbas – tai kaip mechanizmas. Kai visi mazgai veikia tinkamai – yra ir rezultatas. Arba kaip bet kurioje komandinėje sporto šakoje – žaidėjai papildo vienas kitą,“, – teigė jis.   

Sugrįžęs mintimis prie „EU Modex“ pratybų, Rustamas priduria, jog jų metu tekdavo dažnai nebūti namuose, todėl jis dėkingas savo žmonai, kuri jam dėl to nepriekaištaudavo: „Jausdavau tvirtą užnugarį, tad namus galėdavau palikti ramiai.“    

Labai šiltai apie R. Žumajevą atsiliepė ir LERT nariai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Pajėgų valdymo valdybos Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Henrikas Baldauskas ir Veiklos organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Jan Pavliukoic, taip pat apdovanoti  Europos Komisijos atminimo medaliais.

„R. Žumajevas – turintis nemažai patirties žmogus, savo srities žinovas, neretai pratybose atlikdavęs komandos vado pareigas. Jis visada stebino savo žiniomis ir gebėjimais, būdavo atsidavęs idėjai, lojalus, tikras pavyzdys kitiems,  skatinantis kitus prisidėti prie tarptautinės veiklos. Tai šiltas, paprastas, komunikabilus žmogus, kuris visada randa bendrą kalbą su kitų šalių gelbėtojais, sugeba priimti tinkamus sprendimus, žmogus, kuriuo galima pasitikėti, o iš jo visada galima tikėtis paramos ir pagalbos“, – sakė J. Pavliukoic.      

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inform.

Nuotrauka
savanoryste
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-16
Antrajame  kurse mediciną studijuojanti tauragiškė Augustė Klišmontaitė dar pasibaigus pirmiesiems studijų metams įsitraukė į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir prisideda prie Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistų darbo. Pandemijos metu darbų sąrašui tapus gerokai ilgesniam savanorystė turi išliekamąja vertę ne tik pačiai merginai, bet ir sveikatos priežiūros specialistams. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio-13 ąją dieną minime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Į Tauragės kultūros rūmus po metų pertraukos grįžta jau ketvirtą kartą organizuojami jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA“, kurie šiais metais bus dar iškilmingesni. Vasario 4-ąją, 17.30 val., vyksiantį renginį organizuoja Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Jau vasario mėnesį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ žada pakviesti istorijos gerbėjus į Alvido Jancevičiaus knygos-straipsnių rinkinio „Užmirštasis Tauroggenas“ pristatymą, kurio metu visi norintieji ją gaus ir galės gyvai pabendrauti su autoriumi. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
​​​​​​​Šventiniu laikotarpiu kraštiečius vienijusi pakili nuotaika skatino džiaugsmingai atsikvėpti ir įvertinti ne tik gausias kalėdinio stalo vaišes, bet ir artimuosius, su kuriais jomis buvo dalijamasi. Tarp Tauragės krašto gyventojų atsirado ir tokių, kurie dar laukdami Kalėdų spėjo džiaugsmu pasidalinti ir su labiau jo stokojančiais. Visą mėnesį vykdytų gerumo akcijų metu tauragiškiai skurdžiau gyvenančioms šeimoms, vaikams ar senjorams dovanojo svarbiausius buities daiktus, maisto produktus, vykdė edukacines pamokas bei leido laiką kartu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Tauragiškių pamėgtas gospelo choras „Gloria“ šiemet mini veiklos dešimtmetį. Šia proga vietoj jau tradicija tapusio kalėdinių giesmių koncerto choras pristatys oratoriją „Mesijas“.  Jaukių švieselių blausoje skendinčioje Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje choras pasakos apie Kristaus gimimą ir mirtį. Kūrinio metu solo partijas atliks septyni solistai, vienas jų – niekada chore nematytas veidas. Apie jį choro vadovė papasakos per koncertą. Neabejotinai gerų emocijų paskleisiančiame koncerte netrūks jautrių akimirkų – dažno pasirodymo metu choro atliekami kūriniai ir bendra pasirodymo atmosfera ne vieną priverčia nubraukti ašarą. Apie tai ir apie šį sekmadienį, 18 val., skambėsiančią oratoriją kalbiname gospelo choro vadovę Rasą Levickaitę-Šerpytienę.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
Kas nesižavi rankdarbiais? Rankų darbo daiktai neretai kelia ne tik susižavėjimą, bet ir pavydą. Kartais unikaliems darbams sukurti nereikia daug ir brangių medžiagų, tačiau kūrybingumo ir kruopštumo – dar ir kiek. Aldonai Stirbienei šių savybių tikrai netrūksta – idėjos gimsta jos galvoje tarsi iš niekur, tik spėk įgyvendinti. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
„Kur švęsi Kalėdas? O Naujuosius?“ Turbūt dažniausiai girdimi klausimai prieš didžiąsias metų šventes. Ypač po liūdnų pernykščių švenčių, kai dėl pandemijos buvo paskelbtas karantinas. Vis dėlto į linksmus šventinius vakarus kviečia vos viena kita kavinė. Nors kai kurių kavinių darbuotojai per šventes ilsėsis, vis daugiau jų siūlo šventinių patiekalų išsinešti. Tokia paslauga sparčiai populiarėja. 
Nuotrauka
„Wide Wings“ nuotrauka
Įkelta:
2021-12-21
Didžiulis milžinas savo pirštuose laikantis Saulę – tokią idėją įsivaizdavo Raimondas Kavaliauskas ir Gediminas Tamulynas, kūrybos studijos „Wide Wings“ įkūrėjai, prieš imdamiesi kurti intriguojančią dovaną Tauragės miestui. Šeštadienį sėkmingai užbaigę montavimo darbus, idėjos autoriai tauragiškius kviečia užsukti į Jūros upės parką. Čia miesto gyventojų laukia atgijusi net 6 metrų aukščio meno instaliacija „Pasakų Milžinas“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-18
Itin greitas gyvenimo tempas verčia mus jaustis pavargusiais ir silpnais, dažnai dėl to kaltiname stresą. Tačiau nuovargis bei energijos trūkumas gali byloti ir apie vieną ligą – mažakraujystę. Tai būklė, pasireiškianti kraujyje sumažėjus raudonųjų kraujo kūnelių arba hemoglobino kiekiui, kuris lemia nepakankamą organizmo audinių aprūpinimą deguonimi. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis mažakraujyste serga apie 30 proc. planetos gyventojų.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
Prabėgo metai, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės rajono ir Pagėgių filialas persikėlė į kitas patalpas ir įsikūrė Vasario 16-osios g. 8A namo pirmajame aukšte. Apšilusi naujoje vietoje neregių ir silpnaregių bendruomenė nusprendė, kad būtina padėkoti už iš kitų gaunamą pagalbą ir savo šiluma bei meile pasidalinti su kitais bendruomenės nariais, šalia gyvenančiais kaimynais, jaunimu, kitais tauragiškiais. 
Nuotrauka
muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-12-16
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia savanorius. Norintys jais tapti jaunuoliai, kuriems nuo 14 iki 29 m., turėtų iki gruodžio 15 dienos užpildyti anketą. 
Nuotrauka
B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-09
Gruodžio 8 dieną, trečiadienį, Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savo 8-ąją knygą „Ar čia kas nors yra?“ pristatė buvusi leidėja, dabar jogos mokytoja ir rašytoja Eva Tombak.
Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-10-03
Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.