Tauragiškis sugalvojo būdą užsidirbti „iš oro“: kasa kriptovaliutą
Įkelta:
2021-07-18
Nuotrauka
bitko
Aprašymas

Kriptovaliutos – skaitmeniniai pinigai

Asociatyvi Unsplash nuotrauka

 

Vieną populiariausių pasaulio kriptovaliutų „eterį“ (Ethereum) išgaunantis Tomas įsitikinęs, kad tik elektroninėje erdvėje egzistuojantys pinigai yra pasaulio ateitis. Tauragėje gyvenantis vaikinas sako, kad dėl užtikrinamo privatumo (niekas negali atsekti pervedimų), kriptovaliutos tik populiarės, o mums įprastos valiutos, pavyzdžiui, JAV doleris ar euras, po kurio laiko gali būti naudojamos vis mažiau.

„Tauragės žinioms“ Tomas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – red. past.) papasakojo, kaip jis naudojasi kriptovaliutomis. Tačiau tam, kad tai suprastume, iš pradžių turime išsiaiškinti, kas tai yra.

Kas yra kriptovaliutos?

Kriptovaliutos nėra įprasti pinigai. Jų neina pačiupinėti – tai nėra monetos ar banknotai. Kitaip tariant, fiziškai ši valiuta neegzistuoja.

Kriptovaliuta vadinami skaitmeniniai, virtualioje erdvėje esantys valiutos tipai, suteikiantys galimybę anonimiškai atlikti pervedimus. Šios valiutos neprižiūri jokios finansinės institucijos. 

Vilniaus universiteto „Fintech“ studijų programos vadovas Saulius Masteika portalui lrt.lt yra sakęs, kad mums įprastas valiutas prižiūri centriniai bankai, o kriptovaliutas – programiniai kodai, kuriuos tvarko kriptovaliutų kūrėjai. 

Kriptovaliutas dažniausiai naudoja žmonės, nepasitikintys bankine sistema. Pavyzdžiui, Bitkoinai itin išpopuliarėjo po 2008 metų finansinės krizės, kai pasitikėjimas bankais visame pasaulyje itin smuko.

Kriptovaliutų galima įsigyti biržose arba jas „išsikasti“. Lengviausia tai padaryti – atsisiųsti tam skirtą kompiuterinę programą.

– Tai nėra įprastas pinigų užsidirbimo būdas. Nereikia daug dirbti. Tiesiog užtenka turėti pakankamai gerą kompiuterį. Kai kurie mano draugai juokauja, kad pinigų uždirbu „iš oro“. Vis daugiau sugundoma taip pasipelnyti. Kadangi valiutos kiekis ribotas, kuo daugiau žmonių tame dalyvauja, tuo mažesnis užmokestis, – pasakojo tauragiškis.

Verta paminėti, kad už kriptovaliutą tradiciniais pinigais moka kiti žmonės, kurie nori jos įsigyti.

Kaip yra „kasamos“ kriptovaliutos?

Tomas kalbėjo, kad vieną dieną jutubo vaizdo įrašų platformoje peržiūrėjo vaizdo įrašą apie tai, jog kai kurie kompiuteriai itin efektyviai „kasa“ kriptovaliutas. Jo kompiuteris kaip tik pasižymėjo reikalingomis savybėmis. 

– Kompiuteryje yra galinga vaizdo plokštė: didelis vaizdo plokštės procesoriaus greitis, siekiantis 1506 MHz (mln. instrukcijų per sekundę). Taip pat svarbus geras procesorius: jis turi turėti kuo daugiau branduolių, – sakė vaikinas.

Internete jis rado kriptovaliutų programą ir ją parsisiuntė. Taigi, prasidėjo vadinamasis „kasimas“. „Swedbank“ skelbia, kad daugelio kriptovaliutų vienetų kiekis yra ribotas (nustatomas kriptovaliutos kūrėjų), o pati valiuta išgaunama „kasimo“ būdu – specialios kompiuterinės programos atlieka matematinius skaičiavimus ir taip kompiuterio pagalba sukuriami nauji kriptovaliutos vienetai.

– Programoje spusteli mygtuką „pradėti“ ir kompiuteris pats atlieka savo darbą. Svarbu tik tai, jog jis būtų įjungtas. Mano kompiuteris veikia visą parą – kuo daugiau laiko „kasa“, tuo daugiau kriptovaliutos „iškasa“ – kompiuteris atlieka matematinius skaičiavimus ir sukuria naują kriptovaliutos vienetą jame. Mano valiuta saugoma virtualioje piniginėje, tai reiškia, kad net jeigu kompiuteris sugestų, aš jos neprarasčiau, – sakė Tomas.

Kiek visa tai kainuoja?

Taip elektroniniame įrenginyje, kuriame yra „kasama“ kriptovaliuta, atsiranda vis daugiau vienetų. Juos galima parduoti kriptovaliutų pirkėjams už tokias valiutas kaip eurai, doleriai ar kitas. 

– Per mėnesį iškasu apie 0,03 „eterio“. Jo vertė tam tikrais mėnesiais labai skirtinga, tad negaliu pasakyti, kad pajamos yra pastovios, – kalbėjo Tomas.

Anot pašnekovo, kriptovaliutų kaina yra itin nepastovi ir gali greitai augti arba kristi, nes jos vertė priklauso nuo paklausos ir pasiūlos. Pavyzdžiui, daug žmonių nori įsigyti šios valiutos, jos kaina kyla, o jeigu staiga daug žmonių ją ima pardavinėti – tuomet valiutos vertė krenta. 

– Kai parduodu kriptovaliutą, ją gali pirkti bet kas – kompanijos, žmonės. Čia kaip ir paprastą valiutą – gali nusipirkti visi. Atsiskaitymai už tą valiutą vyksta per atsisiųstą programą. Atlikus reikiamus veiksmus, galima išsikeisti kriptovaliutas į eurus ir juos persiųsti sau į banko sąskaitą, – sakė Tomas.

Vaikinas birželio mėnesį iškasė eterio, kurį galiausiai pardavė už 80 eurų. Tiesa, kompiuteris sunaudojo elektros už 8 eurus. Taigi, Tomas gavo 72 eurų pelno. 

– Tam, kad lengviau suprastumėte, kaip kainos svyruoja, pasakysiu, jog per pastaruosius porą mėnesių eterio, kurį iškasiau, kaina svyravo nuo 30 iki 200 eurų, – skaičius pateikė pašnekovas.

Pasaulyje egzistuoja tūkstančiai kriptovaliutų, populiariausios jų - Bitkoinai ir „eteris“. Jos yra ir pačios brangiausios.

Nuotrauka
pijus
Įkelta:
prieš 1 valanda
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.
Nuotrauka
dainų dainele
Įkelta:
2024-01-11
Švelniai žiemišką sausio 10-ąją Tauragės meno mokyklos pilies salėje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, tėvelių ir gerbėjų. Salė buvo pripildyta muzikos garsų, žodžių, jaudulio, susikaupimo, nekantrumo, laukimo, geriausių linkėjimų ir džiaugsmo. Vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2024“ rajoninis etapas. 1974 metais prasidėjęs Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 50 metų jubiliejų! Džiugu, kad tauragiškiai myli šį konkursą ir aktyviai jame dalyvauja.
Nuotrauka
sausio 13
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-09
Sausio 12 d., penktadienį, Tauragėje bus minima Laisvės gynėjų diena. 1991 m. tūkstančiai beginklių Lietuvos žmonių drąsiai priešinosi sovietų karinei agresijai. Ši diena simbolizuoja pergalę ir pasipriešinimą, ragina branginti ir niekada nepamiršti aukų už laisvę.
Nuotrauka
minejimas
Aušros Norvilienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Šių metų gruodžio viduryje žymiai mūsų krašto partizanei Onai Lešinskaitei-Švedienei būtų sukakę šimtas metų. Tremties ir rezistencijos muziejus bei Lietuvos šaulių sąjungos 702-osios Tauragės J. Kasperavičiaus kuopos šauliai gruodžio 18 dieną organizavo partizanės gimimo šimtmečio paminėjimą.
Nuotrauka
sakviecio dirbtuves
Dorotos Ivanauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Artėjančios Kalėdos ir pasiruošimas joms kelia malonių rūpesčių galvojant apie tai, kaip kuo šventiškiau pasipuošti namus, kuo pradžiuginti šeimos narius, kokią staigmeną padaryti draugams, artimiesiems. O štai bendruomeninį verslą sukūrusiai Šakviečio bendruomenei šis laikotarpis labai darbingas – džiugina ne tik įsivažiuojantis verslas, bet ir galimybė išpildyti klientų norus, įgyvendinti jų svajones. 
Nuotrauka
zasu turgus
Pagėgių savivaldybės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-12-15
Jau šį šeštadienį, nuo 11 val., Pagėgių savivaldybės kultūros centras kviečia į tradicinį kasmetinį „Kalėdinį žąsų turgų Mažojoje Lietuvoje“. Organizatoriai taip siekia atkartoti Smetonos laikų turgų, o dalyviams ir žiūrovams dovanoti teatralizuotą reginį.
Nuotrauka
sapelis
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-12-14
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta tauragiškio vaikų poeto Jono Jakštaičio knyga „Takelis į namus“. Tai jau dvyliktoji autoriaus knyga, tradiciškai papuošta Žygaičių gimnazijos moksleivių (mokytoja Birutė Bacevičienė) ir poeto vaikaičių kurtais piešiniais.