Miesto šventė baigėsi, bet emocijos nenurimo
Įkelta:
2015-06-15
Nuotrauka
Aprašymas
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

 Jonas Liorančas,

Ilgametis kultūrininkų bendruomenės narys

Tauragiškiai dar pilni neišdildomų šventinių įspūdžių ir neiškenčia jais pasidalinti su kitais: juk Tauragės miesto šventė „Tauro ragas“ padovanojo gausybę renginių. Ne vieną iš jų dar ir ateityje ilgai minėsime kaip reikšmingą kultūrinį įvykį Tauragės gyvenime. Lietuvos dainų ir šokių ansamblių vakaras „Krantai Nemunėlio“ su trisdešimčia kolektyvų – tai į Tauragę atvežta respublikinės dainų šventės viena dalis. Nuostabi Moksleivių kūrybos centro jaunatviškų renginių puokštė, skirta šio centro, kuriame jau tiek metų pirmųjų kūrybos žingsnių, vedančių į talento atradimą ir šviesesnio kultūringesnio gyvenimo prasmės pajautimą, mokosi mūsų vaikai ir anūkai, 25-mečio jubiliejui. Išskirtinis renginys, skirtas Etnografinių regionų metams, vyko ir Bažnyčių gatvėje. Etnografinius regionus pristatė folkloro ansambliai iš Joniškio, Druskininkų, Jurbarko ir Tauragės. „Santakos“ muziejuje akademikas, prof. dr. Eugenijus Jovaiša skaitė akademinio lygio paskaitą apie aisčius, pristatė savo monumentalaus darbo „Aisčiai“ antrąją dalį, padovanojo muziejui 4 paveikslus, susijusius su Tauragės krašte archeologinių tyrinėjimų metu rastais unikaliais archeologiniais radiniais. Tauragiškius džiugino poetai, knygos mylėtojai, tautodailininkai, fotografai, sportininkai.

Visa tai buvo skirta Tauragės žmonių, miesto svečių džiaugsmui, Tauragės kraštui, jo praeities bei dabarties pagerbimui ir pasitikėjimo ateitimi sustiprinimui. Akivaizdu, kiek pastangų, rūpesčio, širdies ir sveikatos būtina įdėti, kad atvyktų tiek kolektyvų iš visos Lietuvos tam, kad šventės dvasia dosniai apgaubtų miestą ir jo žmones. Suprantama, didelė atsakomybė teko šventės organizatoriams: koordinatorei Danutei Naujokienei, Kultūros centro direktoriui, Lietuvos kultūros ir meno tarybos nariui Virginijui Bartušiui (sugebėjusiam gauti virš 20000 eurų finansavimą ansamblių vakaro surengimui), Moksleivių kūrybos centro direktorei Jolantai Kazlauskienei, kitiems šventinių renginių organizatoriams. Už patirtą džiaugsmą susižavėję tauragiškiai reiškė savo aukščiausią pagarbą ir giliausią padėką ne tik atlikėjams, bet ir šventės organizatoriams bei rengėjams.

Labai gaila, tačiau tie, kurie negalėjo būti aktyviais šventės dalyviais, apie ją išgirdo visiškai kitą įvertinimą. Daug ką privertė nemaloniai nusipurtyti kitame rajoniniame laikraštyje publikuotas kritinis straipsnis, kuriame rašoma, kad miesto šventėje pageidaujami buvo ne visi. Po straipsnio su demaskuojančia nuotrauka apie šventėje dominavusį seną raugą ir „baisuoklį“ Kultūros centro direktorių Virginijų Bartušį, išgujusį naujai susikūrusį jaunimo kolektyvą, mes, būrys buvusių kultūros darbuotojų, saviveiklininkų ir renginių lankytojų, tylėti negalime.

Sveikintina, kad susikūrė jaunimo kolektyvas, suprantama, kad jam būtina pasirodyti publikai, pasireklamuoti ir pradėti savo kūrybinį kelią. Gaila, kad to kelio pirmieji žingsniai žengiami nežiūrint, kur statoma koja: nesigilinama į iš anksto paskelbtos programos renginių prasmę, nepasirūpinama išankstiniu oficialiu savo dalyvavimo įteisinimu, nenorima koncertuoti jaunimo renginyje, o būtinai braunamasi į Etnografinių regionų metams skirtą renginį ir dar tokioje vietoje, kur trukdoma scenoje koncertuojantiems kolektyvams.

Suprantamas jaunatviškas nerūpestingumas, lengvabūdiškumas, karštakošiškumas, tačiau praeis kiek laiko ir jaunuoliams, karingai skandavusiems – „“yes“ padarėm, “yes“ padarėm“ – tikriausiai bus gėda prisiminti šį savo nekorektišką poelgį. Iš tiesų stebina ne tiek jaunimo blaškymasis, kiek kažkieno noras tuo pasinaudoti, sukurti įtampos laukelį ir spaudoje sumenkinti kultūrinės veiklos organizatorius, jų darbus, gal net tarpusavyje sukiršinti. Ne vienam tauragiškiui kilo klausimas – kam reikalingas visuomenės klaidinimas, kultūros žmonių darbo nuvertinimas ir kur slepiasi šios akcijos režisierius? To klausia žmonės, savo gyvenimus sieję su kultūra, jos puoselėjimu.

Net dvi dešimtys tauragiškių paskatino mane sudėti jų mintis į šį straipsnį.

* * *

„Tauragės žinių“ redakcija gavo lapą su 21 buvusių kultūros darbuotojų, saviveiklininkų, renginių lankytojų parašais, kuriais žmonės patvirtina J. Liorančo straipsnyje išsakytas mintis.   

 Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Apie tuos įvykius negaliu kalbėti kaip objektyvus, šaltas tyrinėtojas. Tai, kas vyko tuo metu, – buvo mūsų gyvenimas. Ir nuo to, kaip viskas pasisuks, priklausė, kaip susiklostys mūsų tolesnis gyvenimo kelias. Normaliu laiku, normalioje šalyje paprasto žmogaus gyvenimas nelabai priklauso nuo visuomenės ir valstybės gyvenimo, tačiau tuo metu mes gyvenome nenormaliu laiku ir nenormalioje šalyje.
Nuotrauka
Įkelta:
2019-10-16

Pirmajam pašnekesiui pasikvietėme jau kiek daugiau nei metus Švč. Trejybės bažnyčioje šeimininkaujantį kleboną Marių Venskų. Pirmiausia dėl to, kad jis mūsų mieste dar neseniai. Dėl to įdomu, kokį įspūdį per metus suspėjo susidaryti apie tauragiškius ir Tauragę. O dar ir dėl to, jog ieškant nuoširdaus, atviro ir šilto pašnekovo pirmiausia mintis kilo apie jį. Jūsų dėmesiui – pokalbis prie kavos, kuria mus vaišina „Saldumynų namai“.

Nuotrauka
Įkelta:
2019-03-13

Rytas po rinkimų. Tauragiškiai pasirinko – nors ir nedidele persvara, daugiau savo balsų paskyrė ne dabartinių valdančiųjų kandidatui. Rinkėjas neįsigilino į  kvietimą pagalvoti „Į priekį ar atgal“ ir įjungė atbulinę pavarą.

Nuotrauka
Įkelta:
2018-09-24

Tauragės Vaikų ir jaunių sporto mokyklos bendruomenės parengė nuomonę dėl 2018 metų rugsėjo 7 dieną publikuoto straipsnio „Sėdėję ant valdiškos kėdės, dabar turės dirbti“.

Nuotrauka
Įkelta:
2018-07-16

Po liepos 3 dieną pasirodžiusios „Tauragės kurjerio“ publikacijos „Įspėjo apie pavojų: panašu į tiksinčią bombą“, Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba patvirtino, kad Tauragės šilumos tinklai (TŠT) biokurą sandėliuoja nepažeisdami Valdybos patvirtintos sandėliavimo schemos ir  priešgaisrinės saugos reikalavimų. Tauragės šilumos tinklų valdybos pirmininkas Kristijonas Paliutis teigia, kad leidinio publikacijos tikslas – viešas spaudimas bendrovei, kuriuo siekiama pakeisti Tauragės šilumos tinklų biokuro pirkimo politiką. Tauragės šilumos tinklų valdybos pirmininkas K. Paliutis užsimena ir apie galimus „Timbex“ ir Tauragės  miškų urėdijos atstovų interesus. Jo prašymu spausdiname visą raštu atsiųstą komentarą:

Nuotrauka
Įkelta:
2017-07-20

37-erių kraštietis Vitalijus Klumbys puikiai žino emigracijos skonį. Pabuvojęs ne vienoje užsienio valstybėje, šiandien Australiją jis vadina antraisiais namais. Pakalbintas apie gyvenimą svetur, darbą su profesionaliais žirgais ir egzotišką klimatą, vyras galop pripažįsta, jog namų ilgesio niekas neatstos.

Nuotrauka
Įkelta:
2017-02-20

2 valandos per dieną, maždaug tiek dažniausiai Vilniuje užtrunka kelionė į darbą, iš vieno miesto galo į kitą, žinoma, jeigu tau pasisekė ir šiandien nepakliuvai į eismo kamštį. Atrodytų ne tiek ir daug? Tačiau per savaitę tokių valandų susidarytų net 10, per mėnesį – 44 valandos, kalbant apie metus, valandų skaičius išaugtų net iki 528, o tai reiškia 22 dienas. Ką galima nuveikti per 528 valandas? Galima perskaityti dešimtis knygų ar peržiūrėti maždaug 264 filmus, arba paskirti savo laiką mėgstamam hobiui, ar gvildenamai verslo idėjai.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-06-07

Sudėtinga diskutuoti su oponentu, kai yra vartojamos tokios frazės: „sutriuškintas“, „propagandinio karo strategas“ ir daugybė panašių išsireiškimų. Didžiulis straipsnis, išpirktas už mokesčių mokėtojų pinigus, nelabai yra kam suprantamas. 

Nuotrauka
Įkelta:
2016-05-19

Būtent tokios mintys kyla skaitant Donato Simaičio, ilgamečio UAB Tauragės šilumos tinklai direktoriaus, o šiuo metu bendrovės valdybos nario, teiginius 2016 m. gegužės 3 d. „Tauragės kurjerio“ straipsnyje  „Tauragės šilumos tinklų planai: ką stengiamasi nuslėpti?“

Nuotrauka
Įkelta:
2016-03-21

Sportas visuomet buvo svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Vieni sportuoja tam, kad pagražintų kūno formas, numestų svorio, kiti – savo malonumui, o tretiems sportas yra tiesiog kasdienis darbas ir pragyvenimo šaltinis.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-02-19

Vasario 16-ąją „Tauragės žinios“ sulaukė tauragiškės žinutės su nuotrauka. Jauna moteris rašo: „Lietuvos valstybės atkūrimo dieną man labai užkliuvo Taurų nuotykių parko pilyje kabanti nuplyšusi vėliava... Baisu žiūrėti, jau geriau visai jos ten nebūtų“.

Nuotrauka
Įkelta:
2016-02-16

Kasmet švenčiame Vasario 16-ąją – dieną, kai lietuvių Tauta paskelbė pagaliau išsivaduojanti iš carinės Rusijos pirmosios okupacijos, trukusios apie 120 metų. Už šią dieną Lenino-Stalino įpėdiniai žiauriai atkeršijo Lietuvai, atėję antrosios okupacijos 1940 m. ir grįžę siautėti 1944 m.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-10-22

Gerą reprezentacinę Tauragės miesto futbolo komandą turėsime, tik tada, kai išugdysime daugiau pajėgių futbolininkų, galinčių rungtyniauti 1 arba A lygoje. Kalbu apie jaunus, 16–19 m. amžiaus tauragiškius, kurie dar mokosi mokykloje ir ateityje gins savo miesto garbę. 

Nuotrauka
Įkelta:
2015-08-28

Į „Tauragės žinių“ redakciją užsukusios tauragiškės išsakė savo nuomonę apie Tauragės vasaros estradoje vykstančius koncertus.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-08-10

Beveik kasdien Tauragės rajono žmonėms viešojoje erdvėje pateikiami, mano suvokimu, patys absurdiškiausi vertinimai apie savivaldybės naujai išrinktos vadovybės darbus. Tokia, mano nuomone, klaidinanti informacija socialdemokratų dėka plinta rajono žiniasklaidos priemonėse bei per uolius bendrapartiečius. Bet kokia kaina stengiamasi kompromituoti Tauragės rajono merą Sigitą Mičiulį ir jo komandą. Pasinaudojant pramanytais teiginiais, rezgamos virtinės intrigų.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-07-20

Neseniai buvau laidotuvėse, grįžusi po jų susimąsčiau ir savo mintimis noriu pasidalinti su jumis, gerbiami skaitytojai.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-04-24

Pasibaigė gana sudėtingi, daug emocijų sukėlę pirmą kartą surengti tiesioginiai mero rinkimai. Jų aktualumą ir svarbą rodo ir rekordinis rinkėjų dalyvavimas. Įvyko savotiškas revoliucinis persitvarkymas. Tie, kas buvo valdžioje, turėjo svarius teisėtus ir neteisėtus įgaliojimus. Jie liko už borto – opozicija triumfuoja. Daug kam, ypač buvusiems valdžioje – šokas, staigmena, dar nelabai susigaudo, kas įvyko. Kitiems tai politinės karjeros pabaiga. Kaip liaudis sako, nėra nepakeičiamų, yra tik nepakeisti.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-04-14

Automobilį vairuoju nuo 1986 metų. Noriu išsakyti savo nuomonę dėl neatsargaus pėsčiųjų elgesio kelyje ir jų netolerantiškumo vairuotojų atžvilgiu. Kelių eismo taisyklių turi laikytis visi.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-03-05

Valstybės gynimo tarybai nusprendus, kad būtina papildomai stiprinti šalies gynybinius pajėgumus ir laikinai atnaujinti privalomąją pradinę karo tarnybą vis galvoju, ar atsiras tauragiškių, ginsiančių Karšuvos kraštą. Per 15 metų čia nebeliko tokių patriotinių organizacijų, kaip Jūrų skautų flotilė, o greta išblizgintų rusų karių kapinaičių, „pavargęs“ Sausio 13-osios paminklas atrodo mažų mažiausiai nepagarbiai.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-02-27

Esu religingas žmogus ir negaliu tvertis savyje, kai į rinkiminį vajų mūsų mieste nevengia įsitraukti ir kunigai, o Dievo namuose brukama politinė agitacija. Ne man vienam atrodo neetiška ir amoralu, kai tiek katalikų, tiek evangelikų bažnyčių skliautuose skamba kunigų pagyros politikams, liaupsinama viena partija. Absurdas, kai politika persipina su tikėjimu. Žmogus jau nebežinai, kuo tikėti.  

Nuotrauka
Įkelta:
2015-02-22

Pagaliau ir mano namus pasiekė artėjančių rinkimų informacinis leidinys. Turėjau galimybę bent paviršutiniškai susipažinti su kandidatais į rajono savivaldybės tarybą bei mero kėdę.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-02-04

Artėja Vasario 16-oji – kiekvienam lietuviui brangi šventė. Tuo pačiu ir lemtinga. Vasario 16-tą, prieš 88 metus, Lietuva neteko daktaro Jono Basanavičiaus. Ką lietuviui, tikram savo šalies patriotui, reiškia ši neeilinė asmenybė, manau, aiškinti neverta.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-02-02

Šių metų kovo mėnesį vyks svarbus politinis įvykis – savivaldybių merų ir tarybų narių rinkimai. Pirmą kartą istorijoje bus tiesiogiai renkamas meras, to buvo siekiama beveik dvidešimt metų. Iš tų rinkimų politikai, analitikai, įvairūs apžvalgininkai ir, svarbiausia, žmonės, daug tikisi, nori permainų, supratingumo, pažangos, teisybės ir progreso.

Nuotrauka
Įkelta:
2015-01-12

Netrukus minėsime Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. Ypač gražiai Lietuvoje ji buvo švenčiama praėjusiais metais, kai į krūtinės atlapus lietuvaičiai segėsi ženkliuką – „Neužmirštuolės žiedą“, simbolį orios, savarankiškos ir sėkmingos Lietuvos. Tikiu, šios akcijos rengėjai šiemet neaplenks ir Tauragės, kurioje aukščiausi politikai segi krauju išpurvintą išdavikišką Georgijaus juostelę.