Nerimą kelia vakcinacijos tempas
Įkelta:
2021-01-29
Nuotrauka
Tauragės ligoninė
Aprašymas

Penktadienį Tauragės ligoninėje antra vakcinos doze paskiepyti gavusieji pirmąjį skiepą. Autorės nuotrauka

Ambicingą šalies prezidento planą iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. šalies gyventojų ekspertai vertina prieštaringai. Dabar nerimsta aistros dėl vakcinos dalybų, kova vyksta aukščiausiu lygiu. Kol siekiama, kad Lietuvą pasiektų daugiau vakcinų, aišku tik tiek, kad Tauragė skiepų gauna mažiau. Šiandien paskiepijus dar viena gauta vakcinos partija, iš viso Tauragės gydymo įstaigos bus paskiepijusios pirmuoju skiepu 550 asmenų.

Skiepų trūksta

Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje vakcinacijos koordinatorė savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė informavo, kad situacija dėl vakcinacijos yra šiek tiek pasikeitusi. Ir tai susiję su sveikatos apsaugos ministro įsakymo pakeitimu dėl vakcinuojamų asmenų prioritetinių grupių.

– Išplėstos kai kurios prioritetinės grupės. Į grupę, kurioje buvo vien tik socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai, įtraukti ir budintys globotojai, socialiniai seniūnijų darbuotojai, ir daug kitų asmenų, – teigė R. Stasytienė.  

Šią savaitę gautomis 78 vakcinomis skiepyti Adakavo socialinių paslaugų namų darbuotojai,  Skaudvilės slaugos ligoninės pacientai, Skaudvilės ir kitų seniūnijų darbuotojai, Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Šeimos gerovės centro darbuotojai.

Pasak savivaldybės gydytojos, vakcinų Tauragei buvo prašyta 195, bet sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad daugiau vakcinų Tauragei šiuo metu nebus skirta. Naujos siuntos, gali būti, sulauksime tik vasario viduryje.

Jei kitose savivaldybėse jau buvo ketinama pradėti skiepyti vyresnius nei 80 metų asmenis, tai, pasak R. Stasytienės, ministerijoje buvo patikinta, kad šioms savivaldybėms vakcinų tiekimas sustabdytas. Siekiama, kad visose savivaldybėse būtų paskiepyti tų pačių prioritetinių grupių asmenys.  

Antradienio duomenimis, pirmuoju skiepu Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) paskiepijo 252 asmenis, Tauragės ligoninė – 220 asmenų. Tauragės ligoninėje šiandien bus baigta revakcinacija – antrojo skiepo sulauks visi, paskiepyti pirmąja vakcina. Ketvirtadienį ir penktadienį pirmąja vakcina dar paskiepyti 78 tauragiškiai. Iš viso pirmąja vakcina jau paskiepyti 550 asmenų.

Statistikos departamentas skelbia, kad Tauragėje paskiepyta 638 asmenų. Kodėl skaičiai skiriasi? Į šį klausimą atsakė savivaldybės gydytoja R. Stasytienė, patvirtino ir Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška. Į Statistikos departamento duomenų bazę suvedami skiepus gavę ir, pavyzdžiui, šalies gydymo įstaigose besigydantys tauragiškiai.

Tyrimų mažiau

Tauragės ligoninės vadovas L. Indriuška ESOC posėdyje informavo, kad mobiliajame punkte sausio 18–24 dienomis registravosi mažiau žmonių, tik 50 proc. vietų buvo užpildyta. Iš viso trečiąją metų savaitę išsitirti atvyko 85 gyventojai, didžioji dalis jų – tauragiškiai. Planuojama,  kad kitą savaitę mobilusis punktas dirbs tris dienas per savaitę.

Tikrinti ir ligoninės pacientai ir darbuotojai. Iš 18 profilaktiškai tirtų darbuotojų vieno testo atsakymas buvo teigiamas. Iš 19 tirtų pacientų liga nustatyta penkiems. Iš viso, antradienio duomenimis, ligoninėje devyniems darbuotojams nustatytas koronavirusas, 2 – saviizoliacijoje. Dar 21 ligoninės darbuotojas nedirba dėl kitų ligų. 

Jau prieš kurį laiką Sveikatos apsaugos ministerija leido sumažinti kovidinių lovų skaičių nuo 80 iki  50. Pasak ligoninės vadovo, antradienį ligoninėje buvo 40 koronavirusu sergančių ir gydomų pacientų, 10 iš jų – Slaugos skyriuje, reanimacijoje gydomų nebuvo.

Karščiavimo klinikoje praėjusią savaitę lankėsi 19 pacientų, dviem iš jų nustatytas koronavirusas, 9 lankėsi jau sergantys. Pasak PSPC vadovo Donato Petrošiaus, jo vadovaujamoje įstaigoje ištirta 19 darbuotojų, visiems jiems testo atsakymas buvo neigiamas. Vienas darbuotojas serga koronavirusu, 10 nedirba dėl kitų priežasčių.

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.