Karantinas: tikintis atlaisvinimų paskelbta apie naują koronaviruso protrūkį Tauragėje
Įkelta:
2021-02-07
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen šeštadienį prakalbo apie galimą karantino sąlygų atlaisvinimą keturiose šalies savivaldybėse, tarp kurių – ir kaimyninė Jurbarko savivaldybė. Rajono meras tikisi, kad Vyriausybė svarstys socialinio burbulo sudarymą apskrities savivaldybėse, nors sergamumo rodikliai išlieka aukšti Pagėgių ir Tauragės savivaldybėje. O sekmadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė apie naują COVID-19 protrūkį, registruotą Tauragės rajone veikiančioje įmonėje.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savo feisbuke šeštadienį paskelbė, kad įvertinus sergamumo rodiklius artimiausiu laiku karantino sąlygos galėtų būti švelninamos Rietavo, Jurbarko rajono, Kalvarijos ir Birštono savivaldybėse – galėtų atsidaryti dalis paslaugų teikėjų ir verslų.
Premjerės teigimu, merai yra pasirengę užtikrinti reikiamas saugumo priemones, tarp kurių būtų nuolatinis paslaugų teikėjų ir didelių įmonių darbuotojų testavimas, o paslaugos būtų teikiamos tik savivaldybės gyventojams.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) planą, priminė V. Čmilytė-Nielsen, kai atvejų skaičius yra mažesnis nei 100, jau būtų galimi atlaisvinimai, o rodikliui kritus žemiau 25 atvejų, būtų nuimami visi ribojimai. Bet SAM planuose kalbama apie visą šalį.

O kada atlaisvinimo gali tikėtis Tauragė? Sergamumo rodiklis mūsų savivaldybėje, kaip skelbia Statistikos departamentas, šiuo metu siekia 230,1 100 tūkst. gyventojų.

Penktadienį „Tauragės žinių“ kalbintas rajono meras Dovydas Kaminskas teigė, kad apskrities merai siekia įtikinti Vyriausybę, kad Tauragės apskritis galėtų sudaryti vadinamąjį burbulą – tai leistų judėti apskrities savivaldybių teritorijose.

Sekmadienį Statistikos departamento duomenimis, sergamumas 100 tūkst. gyventojų Pagėgių savivaldybėje siekia 370,6, Šilalės – 100,5, Jurbarko – 104,7.  

Mažiausias sergamumas fiksuojamas Rietave – 41,3, Birštone – 98,4 ir Kalvarijoje – 117,8 100 tūkst. gyventojų.

Sekmadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė apie naują protrūkį, registruotą Tauragės rajone veikiančioje žuvies perdirbimo įmonėje. Šeštadienį ten koronavirusinė infekcija patvirtinta dviem darbuotojams. Iš viso su protrūkiu siejami trys infekcijos atvejai.

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.