Kirpyklos ir ne maisto prekių parduotuvės kol kas neatsidarys
Įkelta:
2021-02-03
Nuotrauka
kirpyklos
Aprašymas

Asociatyvi nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Nors dar savaitės pradžioje ministrai kalbėjo apie galimybę jau trečiadienį priimti sprendimą dėl galimybės leisti veikti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirus įėjimus iš lauko pusės, bei grožio salonams, Vyriausybė šio klausimo svarstyti nesiėmė. Tiesa, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad dabartinė epidemiologinė situacija turi leisti grožio salonų ir parduotuvių veiklą, todėl prie šio klausimo bus grįžta kitą savaitę.

Trečiadienį Vyriausybė nesvarstė klausimų, susijusių karantino priemonių švelninimu, pavyzdžiui, jau nuo kitos savaitės leisti atsidaryti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirus įėjimus iš lauko pusės bei grožio salonams. Klausimus, susijusius su karantino ribojimų švelninimu, Vyriausybė ketina aptarti kitą savaitę.

Savo ruožtu ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė po Vyriausybės posėdžio teigė, kad dabartinė epidemiologinė situacija leidžia švelninti karantino ribojimus. „Mes, žinoma, labai vertiname ekspertų žinias. Tačiau, kaip žmonės, kurie priima sprendimus ir mato, kaip tie sprendimai veikia žmonių gyvenimus, mes prisiimam atsakomybę. Aš laikausi pirminės nuostatos, kad dabartinis susirgimų skaičius turi leisti veikti grožio paslaugoms ir prekybininkams“, – spaudos konferencijoje sakė A. Armonaitė. 

Pasak lrt.lt, Sveikatos ekspertų taryba antradienio vakarą nepritarė siūlymui artimiausiu metu leisti atsidaryti ne maisto prekių parduotuvėms ir grožio salonams.

Remiantis Ekspertų tarybos priimtu sprendimu, mažos ne maisto prekių parduotuvės su atskiru įėjimu iš lauko galėtų pradėti veikti, kai bus pasiektas 150 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. lygis. Grožio salonai galėtų atsiverti šiam rodikliui sumažėjus iki 100 atvejų.

Trečiadienį Lietuvoje buvo fiksuojama 414,9 susirgimo COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d.

„Jeigu mažėjimas bus toks, kaip dabar, tai mums tikrai prireiks keleto savaičių, kad sumažėtų rodikliai iki minėto lygmens. (...) Mes matome susirgimų skaičius, viruso mutaciją, tačiau taip pat suprantame žmonių psichologinės sveikatos būklę, streso lygį. Todėl labai sudėtinga yra pasakyti datą. Mes vengiame tai daryti, nes nežinome, kada tai bus. Tai gali būti ir labai greitai, bet gali būti, kad teks laukti ir mėnesį“, – teigė Sveikatos ekspertų tarybos narė R. Kalėdienė.

Remiantis VESK parengtu karantino švelninimo planu, sergamumo rodikliui nukritus iki 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. ir teigiamų testų skaičiui nukritus žemiau 10 proc., būtų leista veikti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskira įėjimą bei vienu metu aptarnaujant tik 1 klientą.

Sergamumo rodikliui nukritus iki 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d., būtų leista veikti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės ir ribojančioms pirkėjų srautus, užtikrinant ploto reikalavimą (20 kv. m.).

Sergamumo rodikliui nukritus iki 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. ir teigiamų testų skaičiui nukritus žemiau 4 proc., būtų leista veikti ir toms ne maisto prekių parduotuvėms, kurios neturės atskiro įėjimo. Veiklą bus leidžiama vykdyti klientams užtikrinant 15 kv. m plotą.

Sergamumo rodikliui nukritus iki 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. ir teigiamų testų skaičiui nukritus žemiau 10 proc., būtų leidžiama teikti grožio paslaugas, užtikrinant, kad vienu metu visose paslaugos teikimo ir su jos teikimu susijusiose patalpose, paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

Taip pat privalės būti užtikrinami operacijų vadovo reikalavimai ir darbuotojų testavimas, griežtinamas kaukių dėvėjimas. Kitų paslaugų reguliavimas nekeičiamas.

Sergamumo rodikliui nukritus iki 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. ir teigiamų testų skaičiui nukritus žemiau 5 proc., leidžiama teikti visas paslaugas, jei paslaugų teikimo vietose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m. paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui. Taip pat privalės būti užtikrinami operacijų vadovo reikalavimai ir darbuotojų testavimas.

Siūloma, kad kino teatrai galėtų atsidaryti sergamumo rodikliui nukritus iki 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. ir teigiamų testų skaičiui nukritus žemiau 4 proc. Kino teatrų užpildymas galėtų siekti 30 proc. ir ne daugiau kaip 50 žmonių. Žmonės privalėtų dėvėti respiratorius, o ne kaukes.

Renginius uždarose erdvėse ir lauke siūloma leisti sergamumo rodikliui nukritus iki 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. ir teigiamų testų skaičiui nukritus žemiau 4 proc.

Renginiuose uždarose erdvėse galėtų dalyvauti iki 100 žmonių, o lauke iki 200.

Vyriausybė jau yra leidusi nuo antradienio veikti lauko slidinėjimo centrams.

Šiuo metu šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.

Karantinas ir judėjimo tarp savivaldybių apribojimai šiuo metu galioja iki kovo.


 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.