COVID-19: naujausi duomenys ir pasikeitę reikalavimai 
Įkelta:
2021-12-03
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Trečiadienį Lietuvoje įsigaliojo dar lapkričio viduryje Vyriausybės priimti pakeitimai dėl galimybių paso išdavimo bei COVID-19 testų atlikimo. „Tauragės žinios“ primena, ką reikia žinoti ir kokia situacija rajone dabar.

Rajone – 9 židiniai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamentas Vidaus administravimo skyriaus vedėja Albina Urbutienė „Tauragės žinias“ informavo, kad šiuo metu Tauragės rajone yra 9 COVID-19 židiniai, iš jų 6 – ugdymo įstaigose. Ugdymo įstaigose registruojami pavieniai atvejai, vidutiniškai po 2 susirgimus. Židiniai pasiskirstę per 4 ugdymo įstaigas.
Paklausta, kiek serga ugdymo įstaigas lankančių vaikų ir pedagogų, ji teigė, kad šiuo metu yra gydoma apie 20 Tauragės rajono gyventojų, kurie priklauso 2–18 metų amžiaus grupei ir lanko ugdymo įstaigas, bei 7 ugdymo įstaigų darbuotojai, įskaitant aptarnaujantį personalą.
Kokia bendra susirgimų tendencija stebima savivaldybėje? Kiek susirgimų nustatyta per paskutiniąją savaitę? 

– Per paskutines 7 dienas (lapkričio 25–gruodžio 1 dienomis) nustatyta 100 susirgimų. Lyginant 14 dienų laikotarpį, susirgimų skaičius stabilus, vidutiniškai per savaitę COVID-19 liga patvirtinama apie 100 asmenų, gyvenančių Tauragės savivaldybėje. Vidutinis 7 dienų naujų atvejų skaičius Tauragės savivaldybėje sudaro apie 20 atvejų, – informavo A. Urbutienė. 

Gruodžio 2-osios duomenimis, 14 dienų sergamumo rodiklis Tauragės savivaldybėje 100 tūkst. gyventojų yra 597,4.Gruodžio 1-ąją Tauragėje nustatyti 9 nauji koronaviruso atvejai.

Naujų užsikrėtimų – 1813

Panašu, koronaviruso situacija šalyje stabilizavosi, tačiau kalbama apie naują pavojų pasauliui ir Lietuvai – omikron mutaciją, kuri, pasak ekspertų, gali būti pavojinga ir pilnai pasiskiepijusiems asmenims.
Lietuvoje gruodžio 1-ąją nustatyta dar 1813 naujų užsikrėtimų koronavirusu. Iš viso COVID-19 šalyje nustatytas jau 474 184 žmonėms, o šiuo metu serga 18 966.
Per trečiadienį mirė 20 asmenų, iš kurių – 17 nepasiskiepiję. Iš viso koronavirusas jau nusinešė 6788 gyvybių. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų šalyje siekia 844,9 atvejo.

Ministrų kabinetas lapkričio viduryje priėmė sprendimą, kokie pasikeitimai taikant galimybių pasą bei atliekant COVID-19 testus įsigalios gruodį. Dalis šių pasikeitimų įsigalios gruodžio gale, tačiau kai kurie jau įsigaliojo nuo gruodžio 1-osios. Kas pasikeitė? Galimybių paso nebegalima gauti atlikus greitąjį antigenų testą. Be to, ilgėja ir PGR testo galiojimo laikas. Jis galioja nebe 48, o 72 valandas. Serologinį antikūnų tyrimą galimybių pasui gauti galima atlikti ne tik po ligos, bet ir po vakcinacijos.

Mobiliuosiuose punktuose galima atlikti tik PGR tyrimus, nebebus atliekami greitieji antigeno testai. Asmenų, kurie greitajam antigeno testui atlikti mobiliuose punktuose yra užsiregistravę po gruodžio 1 d., registracijos atšaukiamos.

Periodinis profilaktinis testavimas dėl COVID-19 nekompensuojamas valstybės lėšomis ir bus apmokamas darbuotojo lėšomis įvairių sričių darbuotojams – nuo vaistininkų, švietimo darbuotojų iki vilkikų vairuotojų ir kasininkų. Testuotis privaloma kas 7–10 dienų, atliekant PGR tyrimą arba greitąjį antigeno testą.

Kas gali testuotis nemokamai?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kokiomis sąlygomis gyventojai ir toliau gali COVID-19 testus atlikti valstybės lėšomis. Atlikti tokius testus gali simptomų turintys žmonės, turėjusieji sąlytį su sergančiaisiais COVID-19, asmenys prieš hospitalizaciją, iš užsienio grįžę žmonės, turintieji teigiamą antigeno testo rezultatą, asmenys, kuriems rekomenduojama išsitirti po aplinkos paviršių tyrimo, kontraindikacijų vakcinacijai turintys žmonės bei nėščiosios. Visi kiti turės testuotis privačiose laboratorijose. Šiuo metu antigeno testo kaina siekia apie 20–30 eurų, o PGR testo – apie 70 eurų.

Nuo gruodžio 1-osios įsigaliojo SAM parengta tvarka dėl nemokamo antikūnių tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išsitirti dėl antikūnių. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas.

Kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai nemokamai bus atliekami vieną kartą gyventojams ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą. SAM ragina asmens sveikatos priežiūros įstaigas, atliekančias nemokamus tyrimus, apie tai pranešti Sveikatos apsaugos ministerijai. Įstaigos turės užtikrinti, kad šis tyrimas gyventojams nemokamai būtų atliekamas vieną kartą. SAM primena, kad atliekant serologinį antikūnų tyrimą imamas kraujo mėginys. Tyrimo rezultatas parodo, ar asmuo yra persirgęs COVID-19 liga.

Beje, nuo gruodžio 1 d. medicinines kaukes pamokose privalo dėvėti ne tik penktų ir vyresnių klasių mokiniai, bet ir pradinukai. Teigiama, kad tokia tvarka įsigalioja ne iš karto, mat norima užsakyti mažesnių, patogesnių ir vaikams pritaikytų kaukių.
 

 

 

Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą, kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), visos pasaulio šalys nuo sausio 10 d. patenka į raudoną ir pilką zoną. Tai reiškia, kad atvykstantiems iš Pietų Afrikos regiono valstybių nebebus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, o galios raudonos ir pilkos zonos izoliacijos bei tyrimų reikalavimai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-07
Lietuvoje daugėjant koronaviruso ligos atvejų, suplanuotos priemonės, padėsiančios verslui ir gyventojams įveikti laikinus finansinius sunkumus, jeigu dėl staiga kritiškai pablogėjusios epidemiologinės situacijos šalies teritorijoje tektų paskelbti karantiną. Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlytiems Užimtumo įstatymo pakeitimams.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagal pilną schemą nuo COVID-19 ligos paskiepyti ir šia liga persirgę gyventojai nuo šiol taip pat galės pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze. Atnaujinta skiepijimo tvarka taip pat numato galimybę „Janssen“ vakcina pasiskiepijusiems gyventojams anksčiau gauti sustiprinančiąją tos pačios vakcinos dozę – tai padaryti jau galima ne po 120, o po 60 dienų.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-04
Šiandien savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad susirgimų koronavirusu skaičius rajone auga, nutįso eilės besitiriančiųjų mobiliajame punkte. Sumažėjus koronavirusu sergančių ligonių skaičiui atidaromas Vaikų ligų skyrius.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1831 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pranešė Statistikos departamentas. Tauragėje liga diagnozuota 14-ai žmonių, Jurbarke – 13-ai, Šilalėje – 7-iems, Pagėgiuose susirgimo atvejų nefiksuota.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-30
Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1697 naujų koronaviruso atvejai, mirė 14 žmonių, 11 iš jų buvo nepasiskiepiję arba nepilnai pasiskiepiję, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas. Tauragėje per praėjusią parą nustatyta 13 naujų užsikrėtimo atvejų.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-12-21
Nuo gruodžio 17 dienos vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas atliekamas ir asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo vakcinuoti viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-12-16
Prieš gražiausias metų šventes dauguma gyventojų skuba aplankyti artimuosius, draugus ir kolegas, lankosi prekybos centruose, renginiuose, kuriuose artimas kontaktas su kitais žmonėmis dažnai yra neišvengiamas. Epidemiologinei situacijai šalyje ir pasaulyje blogėjant bei plintant naujai COVID-19 viruso Omikron atmainai, plintančiai 3–5 kartus sparčiau nei kitos atmainos, šios, džiaugsmą nešančios šventinės tradicijos, gali tapti ir rizikos bei pavojaus šaltiniu – padidėjęs susibūrimų skaičius sudaro palankesnes sąlygas COVID-19 viruso plitimui.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-14
Šiandien savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta situacija dėl koronaviruso susirgimų ir pandemijos valdymo. Pateikta naujausia statistika, atkreiptas dėmesys į prieššventinių renginių organizavimą įstaigose, įmonėse.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-14
Gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ pirmadienį pristatė į Lietuvą pirmąsias vakcinas, skirtas 5–11 metų vaikų skiepijimui nuo COVID-19 ligos. Pirmąją siuntą sudaro 78 tūkst. sumažinto tūrio „Comirnaty“ vakcinos dozių, kurios per kelias dienas bus paskirstytos skiepijančioms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms. Vakcinuotis nuo koronaviruso infekcijos jau užregistruota daugiau nei 2 tūkst. šios amžiaus grupės vaikų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-09
Nuo šiandien, gruodžio 9 d., vakcinacijai nuo COVID-19 ligos gali būti registruojami ir 5–11 metų vaikai. Šiai amžiaus grupei skirtos vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti kitos savaitės pradžioje, o skiepijimą planuojama pradėti gruodžio 15–16 d., kai vakcinos bus pristatytos į skiepijančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas.
Nuotrauka
a
lrt.lt nuotr.
Įkelta:
2021-12-02
Nuo gruodžio pirmosios įsigaliojo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengta tvarka dėl nemokamo antikūnų tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išstirti dėl antikūnų. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas. Tauragėje, šio ryto duomenimis, nemokamai išstirti dėl antikūnų galima vietoje laboratorijoje. 
Nuotrauka
PGR
Sveikatos apsaugos ministerijos nuotr.
Įkelta:
2021-12-01
Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems nustatytus kriterijus (pagal kuriuos išduodamas galimybių pasas (GP), nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas. GP bus galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo atsakymą, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento, – skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.